Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So paź 31, 2020 3:20 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2392 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 160  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Cytuj:
Ale czy Ty zrozumiałeś co chciałem przez to powiedzieć i co miałem na myśli? Unia be Unia fe, ale poza Unią jest praktycznie to samo, nie, jest nawet gorzej. To jest takie psioczenie na Unię dla samego psioczenia z którego także nic nie wynika.

To nie jest psioczenie dla samego psioczenia, tylko realne stwierdzanie i przytaczanie faktów. A, że uderzają i obnażają niecne zamiary unijnych elit, które przesiąknięte są do szpiku kości neomarksizmem to nie moja wina.

Cytuj:
Jak zatem mamy zmieniać Unię i nie tylko Unię ale świat cały. Dawajmy świadectwo jako chrześcijanie - katolicy. To możemy zrobić, dawać świadectwo naszym życiem i postawą. Ale nie jako skrajnie ideolo lub szukającą wroga gdzieś tylko w pląsających przegiętych gejach w lateksach których nawet samo środowisko gejowskie nie toleruje.

Zaczynanie od samych siebie - poprzez modlitwę czy dawanie świadectwa w codziennym życiu nie jest i nie może być równoznaczne z przemilczaniem zła dziejącego się wokół. "Każdy sobie rzepkę skrobie" - UE promuje mordowanie nienarodzonych. No,cóż... trudno, my skupiajmy się na sobie i bijmy się we własne piersi - bo nic więcej nie możemy zrobić...

A jak potępimy takie "standarty" unijne, to od razu psioczymy... Katastrofa/

Cytuj:
A kto tak powiedział o tym przymykaniu oczu na zło? Myślisz że dobrym rozwiązaniem jest robienie zadymy i machanie pięściami ze słowami na ustach - w......ć w stronę ''tęczowych''? Jakie to jest świadectwo, świadectwo czego? I jaka to jest postawa.

Przejrzyj sobie forum dokładnie z łaski swojej - i wtedy zauważysz, że właśnie ja pisałem o tym, żeby nie urządzać żadnych kontrmanifestacji, bo w ten sposób sprawę się nagłaśnia - ze zboczeńców i dewiantów robi się ofiary. Oni prowokują jak tylko mogą (profanacje, wyśmiewanie symboli i obrazów świętych dla katolików "matka boska tęczowa", monstracja jako macica") itd. i niczego dobrego to nie wnosi. Tylko nadaje fałszywy ton : "biedni geje w Polsce" i "nienawistni kibole lub naziole"...

Nigdy nie chodziłem na żadne protesty przeciw środowiskom LGBT, bo to bezcelowe. Media w 80% są lewackie i liberalne i tak przedstawią sprawę, że wyjdzie jak dotąd. Przemoc rodzi przemoc, nie jest rozwiązaniem. Nie dać się prowokować, ale nie milczeć, bo cicha akceptacja i przyzwolenie na grzech i demoralizację dzieci i młodzieży też jest zła.

Cytuj:
A jest gdzieś w innym wątku Twoja wypowiedź w takim tonie że w sumie to nie wiesz co oni od tego Międlara chcą i jakoś nie dostrzegasz niczego nagannego w tym co głosi.

A gdzieś tam na Marsie to życie istnieje... Nic konkretnego.

Pisałem o kazaniu kiedy pan Międlar był jeszcze księdzem i pełnił posługi kapłańskie - wówczas wygłosił kazanie, w którym osobiście niczego złego czy gorszącego się nie dopatrzyłem. To było w Białymstoku i potem Kuria przepraszała, ale za co, to do tej pory nie wyjaśniono.

O całej dalszej działalności, porzuceniu kapłaństwa, prowazeniu "polityki" nie wypowiadam się i nie oceniam, moim zdaniem źle zrobił odchodząc z kapłaństwa. Jestem daleki od skrajnych radykalizmów, co nie znaczy, że przesiąkłem polityczną poprawnością i jak UE ustami swej "elity" promuje aborcję, to nie rozkładam bezradnie rączek i nie mówię: "Sorry, taki mamy klimat..."

Cytuj:
[
A czym jest ta suwerenność? A Ty nie oddajesz swojej suwerenności Chrystusowi mówiąc - bądź wola Twoja, nie moja?/quote]

Ja nie jestem Polską, a UE tym bardziej nie jest Jezusem Chrystusem. Takie porównania są bez sensu..., sorry.

Pan Jezus nie zachęcał do mordowania nienarodzonych, chorych dzieci, nie promował zboczeń i dewiacji, nie głosił, że starsze osoby można sobie zabijać, a małżeństwa mogą być "pan z panem".../

Cytuj:
Jak narusza się konwencje to reagują.

Szkoda wielka, że tak wybiórczo - to co się dzeje we Francji jest OK? Tam sędziowie pisząc brzydko nieźle po mordzie dostali od policji i...cisza jak makiem zasiał. Taka "praworządność".

Cytuj:
Mam Ci pokazać fotki z flagami Forza Nuova, mam Ci pokazać sprawozdanie ze spotkania z Forza Nuova we Włoszech, mam Ci pokazać przemowę Roberto Fiore na marszu niepodległości, albo delegację Forza Nuova w polskim Sejmie? Nadal będziesz zarzucał mi kłamstwa i manipulacje? I zresztą nie tylko Forza Nuova ale inne faszystowskie i faszyzujące prądy z innych krajów.

Pokaż jeszcze słynny tort urodzinowy dla Adolfa Hitlera...

I to było 60 tysięcy ludzi z Forza Nuova?

czy może garstka i margines? Dla lewaków zawsze jest tak samo: "No nie wszyscy na Marszu Niepodległości to faszyści, ale..." Ale co?

Ja mogę z kolei pokazać Ci dziesiątki filmików z prowokacjami na marszach jakie odbywały się za czasów rządów koalicji PO-PSL (spalenie budki pod ambasadą rosyjską), słynne taśmy, bicie, pałowanie, zatrzymywanie ludzi z polskimi flagami, wzywanie na komisariaty, zatrzymywanie autokarów przez policję jadących do Warszawy na marsz, sprowadzanie tu przez lewackie środowisko Krytyki politycznej anarchistycznej bojówki, bandyckiej Antify z Niemiec, ataki na rekonstrukcje historyczne itd.

Cytuj:
Kto jest tą osobą?

Nie napiszę Ci: spójrz w lustro, bo nie mam nikogo konkretnego na myśli. Personalne to nie było - tylko ogólnie. Niektórym tak ta UE wydaje się wspaniała i niesamowita, że w imię jej trwania są w stanie wyrzec się swej wiary, polskości, tradycji.

Naprawdę nie brak ludzi, którym marzy się "Super-Państwo" - jedna flaga (unijna), jeden hymn, multi-kulti, socjalizm i wymazywanie historii i tradycji poszczególnych narodów, a najbardziej tych, w których jeszcze tli się iskra konserwatywnego światopoglądu - dla unijnych elit czytaj faszyzmu (który nota bene tak jak nazizm był lewicowy, nazizm - narodowy socjalizm i z prawcią miał tyle wspólnego co pingwiny z sosnami...

So sty 25, 2020 4:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
EDIT

Nie wiem czemu nie można edytować posta, ale źle mi się "kliknęło"

Cytuj:
A czym jest ta suwerenność? A Ty nie oddajesz swojej suwerenności Chrystusowi mówiąc - bądź wola Twoja, nie moja?

Ja nie jestem Polską, a UE tym bardziej nie jest Jezusem Chrystusem. Takie porównania są bez sensu..., sorry.

Pan Jezus nie zachęcał do mordowania nienarodzonych, chorych dzieci, nie promował zboczeń i dewiacji, nie głosił, że starsze osoby można sobie zabijać, a małżeństwa mogą być "pan z panem".../

Cytuj:
Jak narusza się konwencje to reagują

Szkoda wielka, że tak wybiórczo - to co się dzeje we Francji jest OK? Tam sędziowie pisząc brzydko nieźle po mordzie dostali od policji i...cisza jak makiem zasiał. Taka "praworządność".

Cytuj:
Mam Ci pokazać fotki z flagami Forza Nuova, mam Ci pokazać sprawozdanie ze spotkania z Forza Nuova we Włoszech, mam Ci pokazać przemowę Roberto Fiore na marszu niepodległości, albo delegację Forza Nuova w polskim Sejmie? Nadal będziesz zarzucał mi kłamstwa i manipulacje? I zresztą nie tylko Forza Nuova ale inne faszystowskie i faszyzujące prądy z innych krajów.

Pokaż jeszcze słynny tort urodzinowy dla Adolfa Hitlera...

I to było 60 tysięcy ludzi z Forza Nuova?

czy może garstka i margines? Dla lewaków zawsze jest tak samo: "No nie wszyscy na Marszu Niepodległości to faszyści, ale..." Ale co?

Ja mogę z kolei pokazać Ci dziesiątki filmików z prowokacjami na marszach jakie odbywały się za czasów rządów koalicji PO-PSL (spalenie budki pod ambasadą rosyjską), słynne taśmy, bicie, pałowanie, zatrzymywanie ludzi z polskimi flagami, wzywanie na komisariaty, zatrzymywanie autokarów przez policję jadących do Warszawy na marsz, sprowadzanie tu przez lewackie środowisko Krytyki politycznej anarchistycznej bojówki, bandyckiej Antify z Niemiec, ataki na rekonstrukcje historyczne itd.

Cytuj:
Kto jest tą osobą?

Nie napiszę Ci: spójrz w lustro, bo nie mam nikogo konkretnego na myśli. Personalne to nie było - tylko ogólnie. Niektórym tak ta UE wydaje się wspaniała i niesamowita, że w imię jej trwania są w stanie wyrzec się swej wiary, polskości, tradycji.

Naprawdę nie brak ludzi, którym marzy się "Super-Państwo" - jedna flaga (unijna), jeden hymn, multi-kulti, socjalizm i wymazywanie historii i tradycji poszczególnych narodów, a najbardziej tych, w których jeszcze tli się iskra konserwatywnego światopoglądu - dla unijnych elit czytaj faszyzmu (który nota bene tak jak nazizm był lewicowy, nazizm - narodowy socjalizm i z prawcią miał tyle wspólnego co pingwiny z sosnami...

Mam nadzieję, że teraz jest w miarę czytelnie...

So sty 25, 2020 4:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mniszek, przepraszam za pytanie prywatne ale ile ty masz lat?
Twoje porownania elit unijnych do faszystowskich na czym niby sa oparte?
Na artykulach z portali chrzescianskich, ktore mi podales wyzej?
Bo ja stary facet jestem i z "komunizmem" spotkalem sie blisko i zylem w nim prawie przez 40 lat, a skutki faszyzmu tez na wlasne oczy ogladalem.
I uwierz mi to nie jest to.:)
I wracajac mysla do tych lat dalej wybralbym kooperacje z niemiecko francuska zachodnia Europa z jej wszystkimi bledami i niewygodami zamiast zycia w rosyjskiej strefie wplywow.
Bo w to ze w miejsce opuszczone przez Unie nie wejda Rosjanie ze swoja "bratnia pomoca" radze ci nie wierzyc.
Jaka jest prawda pokazalo ostatnio wycofanie sie Amerykanow z Syrii.
Nie przyszlo ci rowniez do glowy ze okreslenie "multikulti" jest przeciwstawne "wymazywaniu historii i tradycji poszczegolnych narodow" ?

Czy w ogole zyles gdziez indziej niz w Polsce i wiesz jak naprawde wyglada np opieka nad chorymi dziecmi, inwalidami czy starcami w Kanadzie?
Albo w Niemczech czy Holandii?
Myslisz ze jest gorsza niz w katolickiej Polsce ( bo to przeciez cywilizacja smierci ), czy moze nie?
Seria pytan retorycznych, bo nie zamierzam pisac wiecej na ten temat - jak mowie to czyste i bezsensowne zuzywanie klawiatury.

So sty 25, 2020 5:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Mniszek, przepraszam za pytanie prywatne ale ile ty masz lat?

Na prywatne pytania są prywatne wiadomości :P A tak serio, to chyba kilkukrotnie zająknąłem się o "moim wieku" - 21 stycznia miałem urodziny, mam 33 lata. Dużo/mało - nie wiem. Jakbym miał 83, to pewnie uznałbyś, że "pomieszało mi się w głowie", a teraz to pewnie myślisz, że jestem "za młody i za głupi", bo nie doświadczyłem na własnej skórze wojny czy komunizmu. Otóż można i tak, nawet jest to w "modzie" - jak czegoś sam nie przeżyłeś, to nie powinieneś się wypowiadać.

Jednak jak mawiał Benjamin Franklin: "Doświadczenie jest bardzo kosztowną szkołą, niemniej istnieją głupcy, którzy w żadnej innej niczego nie umieją się nauczyć."

Nie musiałem doświadczać komunizmu, nazizmu, żeby oceniać ich przebieg. W takim razie historycy, którzy nie przeżyli II wojny światowej nie powinni o niej uczyć, wykładać, pisać, dyskutować...

Patrzę na schemat - a ten się w mniejszy lub większy sposób powtarza. Dawniej atakowany i wykluczany był kto inny, bo to "
normalne", dziś zmienił się akcent.

Podawałem tu bardzo wiele przykładów, niedorzeczności, podwójnych standartów jakie stosuje UE (Francja, symbole religijne, aborcja, dzieci z zespołem Downa) - nikt się nie odniósł, trudno.

Komuś kto żyje sobie w spokoju, kto nie doświadcza codzień jakichś złych rzeczy - np. napaści ekonomicznych muzułmańskich imigrantów (ileż tych zamachów było, gwałtów na plażach, w Kolonii w Sylwestra, kradzieży?) będzie uważał, że dobrze, że trzeba pomagać, być "solidarnym" - bo UE tak decyduje (relokacja), a szarzy ludzie mają tego dość, boją się, mają też w nosie już tę całą machinę biurokracyjną, setki absurdów, durnych przepisów i wpychania nosa różnych komisji w sprawy swojego kraju, miasta, domu.

Takich ludzi wcale nie jest mało. Nie do takiej UE wchodziliśmy. Masz swoje zdanie, doświadczenie, żyje Ci się dobrze i spokojnie, to wspaniale.

Jednak zrozum, że są też ludzie, którym Twój punkt widzenia wcale nie musi odpowiadać, że dla nich aborcja to nie jest bzdura, że promowanie LGBT a tym samym usuwanie w cień chorych dzieci to poważna sprawa...

So sty 25, 2020 6:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
33 lata to piekny wiek Mniszku, korzystaj jak najlepiej z mlodosci bo szybko mija. Nie mysle ze jestes za mlody choc 5 lat mlodszy od mego syna, a za glupi? Kazdy ma prawo do wlasnych pogladow.
Masz racje zyjemy wygodnie i w spokoju i po prostu mamy wybor, ktos z twoimi pogladami moze postepowac tak jak ty bys chcial, a ktos z moimi tak jak ja chce i jeden drugiemu nie przeszkadza.
Czego i tobie zycze.

So sty 25, 2020 9:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A tymczasem... Przemysł pogardy wobec Konfederacji trwa w najlepsze, więc dobre posunięcie posłów tej formacji... Wszystko wszystkim, ale Grzegorza Brauna podejrzewać o jakieś "związki" czy przychylność wobec Rosji i ich kłamstw historycznych uczciwie nie wypada ("Defilada zwycięzców", "Marsz wyzwolicieli"), najnowsza publikacja "System. Od Lenina do Putina" (FRONDA 2019).

Ciekawe jak ta sprawa z ABW dalej się potoczy... Może show, a może i nie.

https://www.youtube.com/watch?v=kbvvvCMB_YI

N sty 26, 2020 1:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Konfederacja jest mocnym środkiem wpływajacym na rzad. Jak oceniacie wizytę komisarz V. Jourovej w Polsce ? Ziobro proponuje jej kompromis.
https://wpolityce.pl/polityka/484481-mi ... -kompromis
Pozdrawiam!

Śr sty 29, 2020 9:30 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
https://wiadomosci.wp.pl/trybunal-konst ... 432354433a
Czego należało się spodziewać.
Chłopcy dalej bawią się w piaskownicy. Coraz weselej. A teraz czas na ruch Gangu Olsena. Pewnie będzie znowu nieudolny jak zwykle. Czekam z niecierpliwością.

Śr sty 29, 2020 3:36 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Że Gang Olsena to i owszem, ale co rusz Targowicą mi zalatuje..
https://www.dorzeczy.pl/kraj/127777/opo ... padek.html
https://www.dorzeczy.pl/kraj/127787/rad ... olski.html
Dobrze że Rada Europy to taki trochę śmieszny twór..

Śr sty 29, 2020 3:45 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A tego nie czytałem. Dzięki za linki.
W takim razie to oskarżenia o Targowicę są jak najbardziej uzasadnione.
Ale jednak podoba mi się określenie Gang Olsena bo mają taką samą skuteczność. Szkoda że na arenie międzynarodowej zachowują się właśnie tak.

Generalnie uważam ze dla zdrowego parlamentaryzmu potrzebujemy silnej i rozsądnej opozycji.

Śr sty 29, 2020 4:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bardzo dobre wystapienie Konrada Berkowicza - z 13 lutego. Mowa o podatku od spadku i darowizn :

https://www.youtube.com/watch?v=0BWOM3Fg7VI

N lut 16, 2020 8:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Bardzo dobre wystapienie Konrada Berkowicza - z 13 lutego. Mowa o podatku od spadku i darowizn :

https://www.youtube.com/watch?v=0BWOM3Fg7VI

Ale w 1 grupie podatkowej podatku sie nie płaci tylko trzeba zgłosić otrzymanie darowizny. A ludzia obcym polacy nie chodza i nie dają pieniędzy poza tą grupa raczej. A datki na fumdacje itd jak ktoś na firme to sobie i tak to odliczy.

Wt lut 18, 2020 6:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niestety, coś mi się wydaje że jeszcze będziemy z rozrzewnieniem tęsknić za panią Angelą Merkel: https://wiadomosci.wp.pl/milionowy-spadek-dla-afd-olbrzymia-kwota-6479218102519425a

Wt lut 18, 2020 10:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Niestety, coś mi się wydaje że jeszcze będziemy z rozrzewnieniem tęsknić za panią Angelą Merkel:

Osobiście za tą panią nie będę nigdy tęsknił. Może pan Donald za nią potęskni, bo któż go będzie na smyczy oprowadzał? Ta kobieta już zbyt dużo bałaganu w samych Niemczech jak i całej Europie narobiła.

Najlepsze w tym artyklue jest to, że AdF czy jak im tam nazywa się "prawicowo-populistyczną" - jasne. Hitler też był "prawicowecem", choć to założyciel narodowego socjalizmu. Ludzie tak ślepo łapią pewne bzudry i potem już nawet nie są w satnie odnelźć się w rzeczywistości... Ta partyjka to też socjaliści z mocnym akcentem do ciągot neonazistowskich. Teraz im Żydzi nie przeszkadzają, ale islamiści (jak mniemam). Tak czy owak wolę już stokroć takie "skrajności"jak gdybym miał popierać jakichś tęczowych czy komunistów... (choć o mniejszym złu już nie raz pisaliśmy..)

a tymczasem... czy to naprawdę kryzys?

https://opinie.wp.pl/wybory-prezydenckie-2020-palcem-w-dude-po-spycha-pis-do-defensywy-robi-to-cynicznie-ale-skutecznie-opinia-6479979180717697a

Nie trzeba być koniecznie Korwinem, Braunem, Palikotem, Pawłowicz czy Jachirą, żeby wpisać się w miano kontrowersyjnej posłanki/posła (brawo pani Lichocka)

Wt lut 18, 2020 10:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

a tymczasem... czy to naprawdę kryzys?

https://opinie.wp.pl/wybory-prezydenckie-2020-palcem-w-dude-po-spycha-pis-do-defensywy-robi-to-cynicznie-ale-skutecznie-opinia-6479979180717697a

Nie trzeba być koniecznie Korwinem, Braunem, Palikotem, Pawłowicz czy Jachirą, żeby wpisać się w miano kontrowersyjnej posłanki/posła (brawo pani Lichocka)

Nie. Wp zawsze krytykowało PiS. Faktem jest ze PiS umoczył dajac 2 mld na TVP a niena onkologię. To odbiór spoleczny ma bardzo zly. Zwlaszcza ze za Publoczne pieniadze pan Kurski kreci filmy, ktore niewiele z prawdziwa kultura maja wspolnego

Śr lut 19, 2020 7:35 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2392 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 160  Następna strona