Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 2:15 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1708 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 114  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Obejrzałem, widziałem i usłyszałem że Cejrowski odniósł się do jednego zdania, a i tak je przekręcił. Zgadzam się że do Rosji powinniśmy podchodzić jak pies do jeża - tu Cejrowski ma rację. Ale to jest nasz sąsiad. Musimy w jakiś rozsądny sposób ułożyć sobie z nimi stosunki - tu z kolei ma rację JKM.

Wt maja 12, 2020 12:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Korwinowi to coś z tą Rosją się porobiło jakieś kilka lat temu... Pamiętam jak przed meczem na EURO 2012 Polska - Rosja stał w kółku kiboli Polski skandujących przyśpiewkę "Ruska brzydkie słowa oi jai jo xD " ; tak samo w debacie z jakimś kolesiem od Zielonych w sprawie klimatu zarzucał, że są skumani z Rosją, "Ruskich nigdy nie atakujecie". Właśnie, trzeba być ostrożnym, bo to sąsiad, ale historia z nimi jest jaka jest, choć rusofobia za wszelką cenę to tez nie jest rozwiązanie.

Mnie rozczarował Braun i to bardzo.

https://www.tvp.info/47982707/asystent-spoleczny-brauna-niedawno-atakowal-wiernych-wideo

Panie Grzegorzu, stracił pan w moich oczach. Stawać w jednym szeregu z ludźmi atakujących Kościół, biskupa Jędraszewskiego, zakłócającego Mszę Świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych, serio? Byle dowalić PiS-owi. Z takimi ludźmi nie można wchodzić w żadne układy i koalicje. LGBT i tęczowy antyklerykalizm to nie jest żaden, ale to żaden sojusznik dla kogoś kto uznaje się za konserwatystę. Wstyd.

Wt maja 12, 2020 2:02 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Co do Korwina i jego rusofilskiej fobii to cóż można powiedzieć. Coś jest na rzeczy. Jak ktoś mówi jak Korwin to mnie wnukowi sybiraków zapala się czerwona lampka. Pamietam co mówiono o nich. Pamietam tez co zrobili w Katyniu. Z historii tej z drugiego obiegu wiem do czego zdolne były kacapy. Nie wierze ze cokolwiek się zmieniło. Po prostu dalej są tymi samymi polakozercami
Fakt musimy jakoś ułożyć sobie z nimi kontakty i poprawne relacje. Ale nie w sposób jaki próbuje to robić wazeliniarz Korwin. Niestety ale tak wyglada Korwin w moich oczach. I albo jest pożytecznym idiota albo agentem wpływu.

Co do Brauna to jakoś miałem rezerwę do niego od zawsze. Niby filmy dobre robił wszyscy go chwalili a do mnie jakoś nie docierał. Widać miałem nosa. Zreszta w taki sposób jak mniszek widzi Brauna tak ja widzę cała Konfederacje. Podejrzane towarzystwo.

Fakt maja na ustach teksty o chrześcijańskich wartościach itp. Mienia się jedyna katolicka partia w IIIRP. Ale to już było. Była partia Romana Giertycha. On tez był głosem katolickim w sejmie. Tez miał na sztandarach obronę wartości katolickich i ... jest zwolennikiem PO a dzisiaj wypowiada różne dziwne rzeczy o ustawach antyaborcyjnych.
Dlatego nie ufam skrajnościom i ludziom mocno w jedna stronę skierowanych.
Zachowanie Brauna nie jest dla mnie zaskoczeniem raczej się spodziewałem takiej postawy.
Zreszta cała Konfederacja poszła w taki klimat dowalić PiS. A z elektoratu PiS raczej wyborców jie zdobędą. Ich nadzieja powinna być u liberałów.

Wt maja 12, 2020 6:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Z historii tej z drugiego obiegu wiem do czego zdolne były kacapy. Nie wierze ze cokolwiek się zmieniło. Po prostu dalej są tymi samymi polakozercami
A Niemców Pan lubi? Bo mamy taką samą historię przemocy z Niemcami jak i Rosjanami. Ale dzisiaj jakoś w Niemcach nie widzi się zagrożenia i zła tak jak w Rosji a przecież historycznie to jest to bardzo podobne (a dzisiejsze fobie antyrosyjskie przede wszystkim się uzasadnia historycznie).
A odsuwając propagandę na bok i patrząc na realną sytuację dzisiaj, Rosja nie ma do nas żadnych roszczeń majątkowych, terytorialnych ani etnicznych. Tymczasem dziś Izrael i Ameryka mają do nas roszczenia majątkowe i prawne, UE roszczenia prawne, Broń kupujemy z Ameryki bez przetargu po takich cenach jak nam podyktują, giganty amerykańskie jak google i facebook nie płacą tu podatków dochodowych a zarabiają krocie. Nie przypominam sobie by rosyjski ambasador nakazywał polskiemu ministrowi wpisywać jakieś produkty rosyjskie na listy refundacyjne, a amerykańska ambasador wylobbowała sobie w MZ amerykańskie leki.

Jak dla mnie straszenie Rosją i Putinem w dzisiejszej sytuacji jest to socjotechnika zarządzania poprzez strach.

Wt maja 12, 2020 7:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Może ktoś w końcu udowodni agenturę komuś z Konfederacji (ABW poinformowana przez Brauna) ;d Póki co to chyba takie wyciąganie wniosków na podstawie lekkomyślności niektórych, może naiwności.

Jockey, jesteś w podobnej sytuacji co Cejrowski i wielu innych wyborców o poglądach raczej konserwatywnych. PiS zbyt socjalistyczny, to odpada. A znowu Korwin też nie, więc i Konfederacja odpada. I co nam zostaje po "prawej stronie"? Ja kiedyś pisałem, że nie ma jak na razie alternatywy dla "bandy czworga" poza Konfederacją, ale nie ma i tak samo alternatywy dla Konfederacji (która jako jedyna nie rządziła Polską). Wielu marzy się jakaś partia "na prawo od PiS", niemal idealna, ale w obecnej sytuacji to raczej nie jest możliwe.

Gdzieś tam na zapleczu jest Marek Jakubiak, Marek Jurek, jest prof. Piotrowski, jest KNP z Żółtkiem, ale dalej co...Międlar? xD Kowalski Marian?

Skrajności każdy inaczej postrzega. Dla mnie "na prawo" skrajnością nie jest Konfederacja (która w sprawie życia ma takie samo stanowisko co Kościół), ale np. ONR czy NOP.

Jak słucham takich wystąpień, to zostaję przy Konfederacji (mimo wyskoków Korwina czy Brauna)

https://www.youtube.com/watch?v=l07fKc2z988

Wt maja 12, 2020 7:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Gdzieś tam na zapleczu jest Marek Jakubiak, Marek Jurek, jest prof. Piotrowski, jest KNP z Żółtkiem, ale dalej co...Międlar? xD Kowalski Marian?

Skrajności każdy inaczej postrzega. Dla mnie "na prawo" skrajnością nie jest Konfederacja (która w sprawie życia ma takie samo stanowisko co Kościół), ale np. ONR czy NOP.

A może..
wyjściem byłoby czasowe zawieszenie demokracji?
tak na 10-12 lat i oddanie pełnej władzy ludziom takim jak Ziobro? :-D

Wt maja 12, 2020 7:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
A może..
wyjściem byłoby czasowe zawieszenie demokracji?
tak na 10-12 lat i oddanie pełnej władzy ludziom takim jak Ziobro?

Andy72, JKM jest przeciwnikiem demokracji ;) I co, Ziobro królem czy dyktatorem? Osobiście nic do niego nie mam, bo w przeciwieństwie do PiS-u Solidarna Polska w sprawie aborcji eugenicznej zagłosowała tak samo jak naucza Kościół. Jednak Twoja propozycja jest jednak z gatunku political fiction ;d

Wt maja 12, 2020 7:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czasowa dyktatura (tak jak w Republice Rzymskiej w trudnych czasach)
(króla nie potrzebujemy)
zawieszenie swobód, walka z przestępczością, kara smierci, konfiksaty majątków przestępcom

Wt maja 12, 2020 8:02 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Może ktoś w końcu udowodni agenturę komuś z Konfederacji (ABW poinformowana przez Brauna) ;d Póki co to chyba takie wyciąganie wniosków na podstawie lekkomyślności niektórych, może naiwności.
Może. Jak inteligentnie to robi to szybko się nie dowiemy.
Jockey, jesteś w podobnej sytuacji co Cejrowski i wielu innych wyborców o poglądach raczej konserwatywnych.
Swojego czasu liczyłem, że wokół Gwiazdowskiego rozwinie się ruch polityczny ale nie podjął tematu. PiS socjalistyczny i trochę taka partia wodzowska.
A znowu Korwin też nie, więc i Konfederacja odpada.
Oj nie tylko. Tam są Narodowcy z miętą do Rosjan i ze swoimi ideami podobno z Dmowskiego. A mają tyle wspólnego z Dmowskim co PRL z demokracją.
I co nam zostaje po "prawej stronie"? Ja kiedyś pisałem, że nie ma jak na razie alternatywy dla "bandy czworga" poza Konfederacją, ale nie ma i tak samo alternatywy dla Konfederacji (która jako jedyna nie rządziła Polską).
Problem w tym, że Konfederacja nie jest alternatywą. Zwłaszcza z podejrzanym Braunem, Korwinem itd. Mam nadzieję że dla dobra Polski takie postacie jak Korwin czy Braun do władzy nie dojdą.
Jak już pisałem Giertych kiedyś też miał aż maska opadła. Mam ci zrobić zestawienie co Giertych mówił jak udawał, że jest skrajną prawicą? A co mówi dzisiaj? Wiele osób uwierzyło w jego katolickość w polityce.
Jak słucham takich wystąpień, to zostaję przy Konfederacji (mimo wyskoków Korwina czy Brauna)
Wolę zostać w domu albo głosować na kogoś kogo znam i nie zwracać uwagi na to z jakiej partii jest. Byle nie był z SLD, Wiosny, Razem lub PO

Wt maja 12, 2020 8:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
https://www.youtube.com/watch?v=eLY7V_shi4Y

Wt maja 12, 2020 8:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co do ks. Bortkiewicza, to zgadzam się, ale podejmując problem aborcji eugenicznej zapomniał wspomnieć, że przeciw zakazowi aborcji eugenicznej w Polsce głosowali (w większości z ministrem zdrowia Szumowskim) politycy PiS-u... Taki "szczegół".

Cytuj:
Tam są Narodowcy z miętą do Rosjan i ze swoimi ideami podobno z Dmowskiego. A mają tyle wspólnego z Dmowskim co PRL z demokracją.

Odbywał się w którymś tam roku marsz nacjonalistów w Rosji., Nieśli flagę Polski. Tłumaczyli to tym, że jako Słowianie Polacy i Rosjanie muszą trzymać się razem i wspierać i liczą, że na Marszu Niepodległości w Warszawie Polacy też będą nieść flagę Rosji...

A na Marszu Niepodległości nikt mimo 100-tysięcznego tłumu flagi Rosji nie niósł. Za to wznosiły się okrzyki "Wal w tył głowę jak w Katyniu" ; "Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela, tak się Polskę poniewiera" Tyle w temacie rzekomej mięty polskich narodowców do Rosji.

To środowisko od samego początku broni życia poczętego, oddają honorowo krew, są pomysłodawcami akcji "Paczka dla repatrianta", jako wolontariusze remontują domy dziecka (np. na Lubelszczyźnie), jeżdżą na Wileńszczyznę i przybliżają dzieciom tam mieszkającym historię Żołnierzy Wyklętych, pielgrzymują co roku na Jasną Górę, patronem Młodzieży Wszechpolskiej jest św. Maksymilian Maria Kolbe, sprzątają lasy, byli organizatorami akcji "Stop trucicielom Warty", wymieniać dalej?

W wielu względach odnoszą się do idei Obozu Wielkiej Polski śp. Romana Dmowskiego. PiS usiłuje odnosić się do marszałka Piłsudskiego, lewica do Daszyńskiego, PSL do Witosa, i akurat chyba jednak narodowcom najbliżej jest w tych dążeniach.

Uważam, że bez Ruchu Narodowego Polska straciłaby w pewnym sensie swoją tożsamość. Tradycja Stronnictwa Narodowego Romana Dmowskiego wciąż jest w wielu tysiącach Polaków żywa.

Giertych już na samym początku swojej politycznej bytności kombinował i się "sprzedał" dla PO. Tak samo jak Misio Kamiński - od NOP-u po ZchN, PC, PiS, PjN, PO, w końcu PSL czy jakaś UED... są tacy ludzie w polityce.

PiS kusi narodowców jak tylko może, a i samą Konfederację kusił jak trzeba było mu głosów w kwestii wyborów kiedy Gowin zaczął swoją grę.

Jak PiS kusiło posłów Konfederacji. Jakub Kulesza: była propozycja “drogi Andruszkiewicza”.

https://gazetagazeta.com/2020/05/jak-pis-kusilo-poslow-konfederacji-jakub-kulesza-byla-propozycja-drogi-andruszkiewicza/

Rzymkowski, Chruszcz czy właśnie Andruszkiewicz - to oni poszli na łatwiznę w zamian za ciepła posadkę.

Dla wielu to bez różnicy - bo to i to są partiami konserwatywnymi. No jednak nie do końca.

Wt maja 12, 2020 9:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A tak w ogóle to dziś (w sumie już wczoraj) mieliśmy 30 rocznicę powstania Porozumienia Centrum (PC) braci Kaczyńskich.

Na proteście w 1993 roku przeciw Wałęsie u boku PC symbole falangi (narodowcy) ; wtedy i PC i narodowe organizacje były uznawane przez elity III RP i establishment jako "skrajne".

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/porozumienie-centrum-data-powstania/0qebm4s

Śr maja 13, 2020 12:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niestety, ale czekają nas w dobie kryzysu (jakże potrzebne) nowe i kolejne podatki...Tym razem genialny pomysł ma minister Gliński. Podatki od smartfonów... (cztery podatki na forum unijnym, akcyza, vat, podatek cukrowy jeszcze odwleczony i to) ;

https://www.youtube.com/watch?v=QuAJOvtV82w

Śr maja 13, 2020 3:46 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Po czym poznać socjalistę? Wprowadza nowy podatek. Donald Tusk mówił że jak ktoś do niego przyjdzie ... sam podniósł podatki.
A co robią socjaliści z PiS. Podnoszą podatki.
Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle.

Śr maja 13, 2020 3:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z pustego Salomon nie naleje... niestety. Ale większość pójdzie za PiS-em, bo "daje 500+", widzą te pieniądze. Jakby tak zobaczyli te "niewidzialne" w podatkach ile im się zabiera, to wątpię czy też tak chętnie by popierali władzę (czy PO czy teraz PiS).

Tusk to sam nie wie kim jest...najpierw ogłosił się liberałem, ale zaraz potem socjaldemokratą ;)

Stanisław Karczewski z PiS nie jest już wicemarszałkiem senatu.

https://wiadomosci.wp.pl/stanislaw-karczewski-rezygnuje-z-funkcji-wicemarszalka-senatu-szczegoly-decyzji-6509997677824129a

Śr maja 13, 2020 7:14 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1708 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 114  Następna strona