Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sie 11, 2020 9:15 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1983 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 133  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Ale mamy teraz urealnienie poparcia dla różnych partii politycznych. Przecież w zasadzie za każdym ( nie mówię o planktonie) stoją partie polityczne. Holownia jest reprezentowany przez partie TVN

Pn cze 29, 2020 10:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Ale mamy teraz urealnienie poparcia dla różnych partii politycznych. Przecież w zasadzie za każdym ( nie mówię o planktonie) stoją partie polityczne. Holownia jest reprezentowany przez partie TVN

Hołownia to Tusk.

Pn cze 29, 2020 11:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Hołownia to Tusk.

Jakiś transfer duszy, czy może dobry makijaż, a może CGI(komputerowe efekty specjalne)? :D

Pn cze 29, 2020 3:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Hołownia to Tusk.

Jakiś transfer duszy, czy może dobry makijaż, a może CGI(komputerowe efekty specjalne)? :D

Ja bym powiedział ze transfer pieniędzy z obszarów okołotuskowych. Nie mam faktur ale skąd on wziął pieniadze na kampanie, kiedy oglosil start wytropiono że miał ze sobą jakiś sztabowców Tuska.

Pn cze 29, 2020 3:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W Polsce niewiele się zmieni dopóki Jarosław Kaczyński i Janusz Korwin Mikke nie wyciagną kopyt. Pierwszy bo udaje prawicę a drugi bo ośmiesza prawicę.

Wt cze 30, 2020 11:37 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Taka informacja odnośnie zarządzania PKN Orlen
https://www.pb.pl/prezes-pkn-orlen-za-c ... -zl-995591

Pn lip 06, 2020 10:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):

Ale to napewno zasluga rzadu?

Pn lip 06, 2020 11:01 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Jockey napisał(a):

Ale to napewno zasluga rzadu?

Raczej tego kogo posadzili na stanowisku prezesa. Ja nie pisałem ze to zasługa rzadu. Ja pisałem o zarządzaniu orlenem

Pn lip 06, 2020 12:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Taaa, to na pewno zasluga prezesa oprocz przemilczenia 2 malutkich faktow o ktorych czytelnicy gazety moga nie pamietac jak kryzys swiatowej gospodarki w latach 08 - 12 i b.wysokie ceny ropy w owym czasie w porownaniu z boomem w latach 14 - 20 i nizszymi cenami ropy.
Tepa propaganda dla analfabetow ekonomicznych polaczona z wiara ze czym firma wieksza tym ma wieksze mozliwosci co wcale prawda nie jest. Bardzo podobna do tej o liwidacji luki VAT, o ktorej jakos ostatnio rzad przestal wspominac, bo sie okazalo ze nagle wyraznie wzrosla, razem z koncem dobrej koniunktury.
I zdziwienie ze EU przeciaga sprawe zatwierdzenia fuzji obu firm w sytuacji gdy Unia ma podtrzymywac zasady konkurencji rynkowej.
No ale przeciez jeden wielki, panstwowy kolos paliwowy bedzie najlepszy, dokladnie jak w PRL bywalo.

Pn lip 06, 2020 2:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Cytuj:
W kwestii, którą rozważaliście, tj. samodzielności pana Dudy, odpowiedź jest prosta - prezydent zrobi tyle, na ile mu pozwoli gubernator Polinu, pani Żorżetta. Nie więcej. Nie po to Amerykanie ustawili sobie tubylców do pionu, żeby im teraz pozwolić fikać. A pan prezydent wprawdzie nie musi ubiegać się o kolejną kadencję, ale jak skończy tą, nie będzie jeszcze na tyle stary, żeby grzać nogi przy kominku. Pewnie będzie miał chrapkę na jakieś konfitury w międzynarodowych gremiach. Ale do tego potrzebuje swych jankeskich protektorów. I dlatego musi być grzeczny. Kanclerz Merkel wynagrodziła kiedyś swego wiernego pieska stanowiskiem króla Europy, więc żeby Amerykanie zrobili coś podobnego dla pana Dudy, też musi się słuchać.

100% racji. Niestety też tak to widzę. Jeżeli "dobra zmiana" to zastąpienie Brukseli i Berlina na Waszyngton i Tel Awiw, to się faktycznie udaje... Wczoraj Ordo Iuris i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości po raz kolejny apelowało o wypowiedzenie konwencji stambulskiej, którą PiS obiecywał jak zdobędzie władzę... Może pan Duda w tym kierunku pójdzie? (osobiście w to wątpię)

polexit, nie wiem czy gustujesz w tego rodzaju muzyce, ale wystarczy wsłuchać się w tekst i wyciągać wnioski z obserwacji życia politycznego, żeby stwierdzić, że faktycznie taka jest smutna prawda...

Evtis - Niżej już nie można

https://www.youtube.com/watch?v=4wKqKFw9yh8

Pt lip 17, 2020 7:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

sachol napisał(a):
To raczej nietrafiona hipoteza.
Byli prezydenci nie piastuja już z reguly żadnych stanowisk.

Co nie znaczy, że nie mogą, albo że o takowe nie zabiegali. Przecież Kwaśniewski był swego czasu brany pod uwagę na stanowisko sekretarza generalnego ONZ po zakończeniu swojej prezydentury. Widocznie jeszcze za mało się wówczas zasłużył. Ale jak Duda się bardziej wykaże, to może jakąś intratną posadkę w ONZ czy NATO dostanie.

Watpliwe, co do posady Kwasniewskiego moze to byly tylko spekulacje, bona liscie kandydatów sie nie znalazl.
Stawiasz hipotezy na które nie masz żadnego potwierdzenia.

Pt lip 17, 2020 10:56 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Najbardziej mnie interesuje co będzie się działo po jego kadencji. Kogo następnego wystawi Kaczyński. O ile jeszcze Kaczyński będzie w czynnej polityce. Może być różnie. I co się stanie z PiS po odejściu Kaczyńskiego czy podziela los PO bo przecież tajemnica nie jest ze rozpad PO w dużej części był spowodowany ucieczka Donalda. I PO i PiS to partie wodzowskie. Na razie jest tak ze namaszczony na lidera jest Morawiecki ale zobaczymy co na to powie zakon PC

Pt lip 17, 2020 10:59 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):
polexit napisał(a):
A pan prezydent wprawdzie nie musi ubiegać się o kolejną kadencję, ale jak skończy tą, nie będzie jeszcze na tyle stary, żeby grzać nogi przy kominku. Pewnie będzie miał chrapkę na jakieś konfitury w międzynarodowych gremiach.

Oby tak zrobił. :-D

Nie rozumiem - oby co zrobił? Oby dalej płaszczył się przed Amerykanami w zamian za jakąś synekurę, która i tak nie będzie miała żadnego znaczenia dla realizacji polskich interesów?

Arwena napisał(a):
@Polexit
No ja aż w tak bym tego nie przedstawiła, aż tak tego nie widzę. Imho tak jak podałam wcześniej, to kwestia osobowości, p. prezydenta. Nie sądzę również aby liczył na intratną , decyzyjną posadę ale naturalnie , mogę się mylić. To moja opinia i trochę wróżenie z fusów.

Cóż, ja oczywiście też tego nie wiem na pewno co mu tam w głowie i duszy gra, oceniam tylko po jego dotychczasowych ruchach i postawie, że robi wiele, jeśli nie wszystko pod dyktando naszych nadzorców zza wielkiej wody, a także dba skrupulatnie o interesy narodu wybranego. Czy robi to bo liczy na jakąś nagrodę po zakończeniu prezydentury, czy po prostu dlatego, że - jak piszesz - taką ma osobowość, że nie jest asertywny, nie chce prowokować konfliktów i brakuje mu woli (czyt. jaj), by wyartykułować jasno polski interes - to już w sumie nie jest takie ważne, bo skutek dla Polski jest ten sam.

sachol napisał(a):
Watpliwe, co do posady Kwasniewskiego moze to byly tylko spekulacje, bona liscie kandydatów sie nie znalazl.
Stawiasz hipotezy na które nie masz żadnego potwierdzenia.

Być może ostatecznie rzeczywiście nie trafił na listę oficjalnych kandydatów, ale był taki temat - Amerykanie sondowali czy jego kandydatura ma szansę, a sam Kwach potwierdzał swoje zainteresowanie.
Co do Dudy, to jak napisałem wyżej - nie wiem z jakich pobudek on prezentuje taki wasalizm wobec USA, ale opcja zagraniczna wydaje mi się o tyle prawdopodobna, że po zakończeniu prezydentury wciąż będzie relatywnie młody - 53 lata to nie jest wiek, w którym myśli się o emeryturze politycznej. A że w Polsce prezydentura to szczyt aspiracji, więc zostaje ścieżka międzynarodowa.

Pt lip 17, 2020 11:40 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
@Jockey
Nie widać za bardzo nikogo pewnego na horyzoncie. Z drugiej strony Duda też nie był naturalnym kandydatem, a jakoś się przebił. Tylko, że wtedy Komorowski wydatnie mu pomógł :wink: Jeśli za 5 lat opozycja będzie miała lepszego kandydata niż Komorowski (o co nietrudno), PiS może mieć problem. Dlatego jeśli poważnie myślą o utrzymaniu pałacu prezydenckiego, już powinni kreować następcę. A tymczasem walka wewnątrz obozu rządzącego zaostrza się i Kaczyński chyba coraz mniej nad tym panuje - może co najwyżej swoim autorytetem tonować nastroje. Morawiecki ma jego poparcie, co jednak nie przeszkadza starym pecetom czy ziobrystom kopać pod nim dołków. To wszystko nie sprzyja jedności. Za 5 lat możemy już mieć otwartą wojnę domową, zwłaszcza jak wybory parlamentarne im nie wyjdą.

Pt lip 17, 2020 11:58 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Czas pokaże. Na pewno jest już zużycie władza.

Pt lip 17, 2020 12:28 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1983 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 133  Następna strona