Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 20, 2020 4:27 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 151  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
polexit napisał(a):
https://www.m.pch24.pl/koniec-przemyslu-futrzarskiego-i-zakaz-trzymania-zwierzat-na-lancuchach--tego-chce-pis-,78319,i.html

Powraca temat, który PiS próbował przefrosować już jakiś czas temu, ale ostatecznie porzucił, m.in. pod wpływem nacisku mediów ojca Rydzyka. Tym razem oprócz względów humanitarnych PiS ustami Jarosława Kaczyńskiego tłumaczy projekt koniecznością doszusowania do standardów europejskich... Prezes widocznie nie wie, że przemysł futrzarski działa w wielu krajach Europy, w tym kilku, jak Finlandia czy Dania, bardzo prężnie. Ale oczywiście jak na pariasa eurokołchozu przystało, to my musimy szczególnie zabiegać o uznanie na salonach i starać się zostać prymusem ideologicznej wojny z branżą futrzarską, w wyniku której pracę może stracić kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Sama branża generuje wpływy do budżetu rzędu kilkuset mln zł rocznie plus wpływy z firm funkcjonujących dzięki niej. Ale kto bogatemu zabroni?

Co ciekawe przy okazji projektu tej ustawy kolejny raz w ciągu ostatnich kilku tygodni pojawia się nazwisko szefa pisiej młodzieżówki, Michała Moskala, który nie tak dawno przekonywał, że PiS musi odpuścić walkę ideologiczną i kwestie kulturowe. Widać, pan Moskal prezentuje bardziej centrowy i proeuropejski kurs, a ma chyba dobre dojście do ucha prezesa. Nie napawa to optymizmem.

Psy z łańcuchów, ale kagańce na pyski ludziom.

Śr wrz 09, 2020 10:37 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
PiS coraz bardziej w lewo. Szkoda, że tak nie bronią dzieci nienarodzonych.

Śr wrz 09, 2020 11:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Lewicę można często rozpoznać po patologicznej miłości do zwierząt.

Obrazek

Kaczyński nabrał wielu katolików, ale niewybaczalne jest, że Kościół hierarchiczny dał się nabrać. Oni powinni wiedzieć lepiej.

Śr wrz 09, 2020 11:57 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
TVP to przecież telewizja rządowa. Zawsze tak było wiec nie wiem skąd takie zdziwienie.

Nie - to jest telewizja publiczna, utrzymywana pośrednio lub bezpośrednio z pieniędzy wszystkich podatników. Gdyby rządzący opłacali ją sobie ze swoich kieszeni, wtedy nie byłoby tematu.

Natomiast Korwin jest starym gawędziarzem, znanym z barwnego języka i dziwnych porównań, które wg Ciebie mają za każdym razem definitywnie zatopić Konfederację, co jakoś nie następuje. Widocznie wszyscy wiedzą, że Korwin "zawsze tak miał", parafrazując Ciebie. Więcej szumu wśród wyborców Konfy zrobiła ostatnio wypowiedź Bosaka, że "do maseczek można się przyzwyczaić".

koziels napisał(a):
PiS coraz bardziej w lewo. Szkoda, że tak nie bronią dzieci nienarodzonych.

No niestety. Widać, to mniej palący problem :?

Wespecjan napisał(a):
Kaczyński nabrał wielu katolików, ale niewybaczalne jest, że Kościół hierarchiczny dał się nabrać. Oni powinni wiedzieć lepiej.

Pytanie, czy dał się nabrać, czy może widzi doskonale, że PiS to taka farbowana prawica, ale uważa, że doraźne profity z trwania w sojuszu z nimi są ważniejsze niż stanie na straży katolickich wartości.

Śr wrz 09, 2020 1:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jak TVP było w rękach PO to Tusk sterował nimi, nie pojawiały się żadne negatywne informacje np o PSL bo to koalicjant, jak premierem był Miller to potrafił jednym telefonem przerwać transmisje z obrad sejmu wiec nie opowiadaj ze to telewizja publiczna to telewizja rządowa.

Jakbyś nie zauważył JKM to opowieści i gawędy jego idą w jedna stronę PRL było fajnie Rosjanie są ok i wcale nie było tak złe bo w końcu mieliśmy suwerenność a to ze czołgi sowieckie stacjonowały w większych miastach to taki folklor był. I jak tu nie przyznać racji tym którzy oskarżają konfederacje o prorosyjskie sympatie.

Śr wrz 09, 2020 2:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Pytanie, czy dał się nabrać, czy może widzi doskonale, że PiS to taka farbowana prawica, ale uważa, że doraźne profity z trwania w sojuszu z nimi są ważniejsze niż stanie na straży katolickich wartości.
Obstawiam bardziej głupotę niż cynizm.

Śr wrz 09, 2020 3:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Według jednego z najnowszych sondaży Konfederacja w granicach okolo 8 % plasuje się za PIS- em i POKO. Lewica i PSL są około progu ( nie wchodzą :wink:).

A i podobno formacja p.Szymona Hołowni ma reprezentantkę w Sejmie .

Śr wrz 09, 2020 7:15 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Jak TVP było w rękach PO to Tusk sterował nimi, nie pojawiały się żadne negatywne informacje np o PSL bo to koalicjant, jak premierem był Miller to potrafił jednym telefonem przerwać transmisje z obrad sejmu wiec nie opowiadaj ze to telewizja publiczna to telewizja rządowa.

Wybacz, ale argument "a za PO to dopiero było..." kompletnie do mnie nie trafia. To nie jest żadne usprawiedliwienie dla obecnie rządzących, że ich poprzednicy robili to samo. Nie oceniam teraz PO czy SLD, bo nie oni są aktualnie u władzy. Zawłaszczanie TVP przez rządzących zawsze było dla mnie czymś nagannym i nie widzę powodu, żeby się do tego przyzwyczajać, bo "wszyscy tak robili". Jakby wszyscy kradli, to byś nie mówił, że to coś normalnego i należy się z tym pogodzić, nie?

Cytuj:
Jakbyś nie zauważył JKM to opowieści i gawędy jego idą w jedna stronę PRL było fajnie Rosjanie są ok i wcale nie było tak złe bo w końcu mieliśmy suwerenność a to ze czołgi sowieckie stacjonowały w większych miastach to taki folklor był. I jak tu nie przyznać racji tym którzy oskarżają konfederacje o prorosyjskie sympatie.

Zapewniam Cię, że Korwin gawędzi o wielu różnych rzeczach, nie tylko o Rosji czy Związku Radzieckim. To Ty zwracasz uwagę na co bardziej kontrowersyjne kawałki w jego wykonaniu, które mają rzekomo potwierdzać prorosyjskie sympatie. Obok są inne wypowiedzi, które świadczą o czymś przeciwnym, ale tych już się nie cytuje i nie wyciąga. Także ja podchodzę do tych rewelacji z dystansem. I po wynikach Konfederacji jakoś nie widać drastycznego efektu korwinowego "protokołu 1%"

Arwena napisał(a):
Według jednego z najnowszych sondaży Konfederacja w granicach okolo 8 % plasuje się za PIS- em i POKO. Lewica i PSL są około progu ( nie wchodzą :wink:).

Czyli poparcie dla Konfederacji rośnie, mimo że Korwin powiedział coś głupiego? No patrzcie, a miał ją pociągnąć na dno ;)

Cytuj:
A i podobno formacja p.Szymona Hołowni ma reprezentantkę w Sejmie .

Czyli pan Hołownia zaczął karierę swojego ruchu od podbierania ludzi innym partiom - a taki miał to być obywatelski i niepolityczny projekt...

Cz wrz 10, 2020 11:44 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A teraz polexit ładnie zacytuje gdzie ja pisze ze za PO było gorzej i używam tego jako argumentu. Ja pokazywałem ze TVP od zawsze była rządowa a nie publiczna. Jak rządziło PO to Tusk miał na nią wpływ. Jak rządził Miller to on kształtował to po prostu taka stacja. Tez jestem przeciwny abonamentowi. Nie płace bo nie mam telewizora i nie oglądam. Uważam ze skoro i tak to rząd ma wpływ to trzeba zlikwidować hasło publiczna i tyle. Wiec nie wmawiaj mi ze coś mówię czego nie mówię.

A co do Korwina. Może i gawędzi na różne tematy jednak gawędzi tez na te o których pisze. I co z tego ze gawędzi o czymś innym. To co mówi stawia go w bardzo niekorzystnym świetle. Zreszta nie jego jednego takich kabareciarzy w Konfederacji jest więcej.

Cz wrz 10, 2020 4:38 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
A teraz polexit ładnie zacytuje gdzie ja pisze ze za PO było gorzej i używam tego jako argumentu. Ja pokazywałem ze TVP od zawsze była rządowa a nie publiczna.

Na jedno wychodzi - tłumaczysz naganne praktyki obecnej władzy, tym, że "zawsze tak było", czyli że poprzednie ekipy stosowały taką samą złą praktykę. A mnie obchodzi co jest teraz.

Cytuj:
Tez jestem przeciwny abonamentowi. Nie płace bo nie mam telewizora i nie oglądam. Uważam ze skoro i tak to rząd ma wpływ to trzeba zlikwidować hasło publiczna i tyle.

Są jeszcze inne możliwości:
A) Zaprzestać traktowania przez rządzących TVP jako swojej tuby medialnej, co wymaga jednak pewnej elementarnej uczciwości i uznania, że obywatelom należą się media obiektywne i rzetelne.
B) Zlikwidować/sprywatyzować TVP i zdjąć ten garb z obywateli i budżetu za cenę pozbycia się przez władze narzędzia własnej propagandy. To też wymaga elementarnej uczciwości.

Każde z powyższych rozwiązań jest lepsze od zaproponowanego przez Ciebie, które można streścić jako przyklepanie złej praktyki, którą ma legalizować samo to, że "tak jest od zawsze" - zmieńmy nazwę na "TVrząd" i będzie po problemie...

Cytuj:
A co do Korwina. Może i gawędzi na różne tematy jednak gawędzi tez na te o których pisze. I co z tego ze gawędzi o czymś innym. To co mówi stawia go w bardzo niekorzystnym świetle. Zreszta nie jego jednego takich kabareciarzy w Konfederacji jest więcej.

Racja, gawędzi na różne tematy. Podobnie jak Braun czy inni, którzy też mieli różne wyskoki na swoim koncie. Niektórzy zdążyli po prostu do tego przywyknąć i odróżniają wartościowe wypowiedzi, czy poglądy jakie głoszą od niepotrzebnych czy wręcz głupich. Może u Ciebie tolerancja na korwinizmy wciąż jest mała.

Pt wrz 11, 2020 1:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
U mnie tolerancja na głupotę jest niska. Nie tylko u Konfederacji. Staram się ostro krytykować wszelkie głupoty. A to ze akurat Korwinowcy maja najwiecej głupot na sumieniu to nie moja wina. A to ze dają pożywkę tym którzy mówią o nich ze są w kieszeni Putina to tez nie moja wina.

Co do telewizji. To jak niby można taka telewizje robić bez nacisków władzy? Ja nie widzę możliwości. To co ty mówisz to utopia. Zreszta podobnie jak utopijne masz pomysły w innych dziedzinach o których wypowiadasz się na forum. Ze tak przypomnę wychodzenie z UE.

Pt wrz 11, 2020 9:20 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
B) Zlikwidować/sprywatyzować TVP i zdjąć ten garb z obywateli i budżetu za cenę pozbycia się przez władze narzędzia własnej propagandy. To też wymaga elementarnej uczciwości.

Powiedz że żartujesz? Prywatyzacja? Mało Ci TVN-ów? Skąd masz pewność że taka sprywatyzowana TVP nie będzie Telewizją Polskojęzyczną?

Pt wrz 11, 2020 11:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
PeterW daj spokój on świecie wierzy w to co mówi. O prywatyzacji wszystkiego co się da a w szczególności TVP mówi Korwin od lat. Zreszta od lat TVP Korwin nazywa reżimowa tv. Jako wyznawca korwinizmu przekazuje swoją wiare.

Po prywatyzacji patrząc na rynek medialny mielibyśmy TVN bis albo w ostateczności coś na wzór Polsatu. Ja tam nie oglądam żadnej tv ale moi rodzice już tak. I nie życzę sobie tak jednostronnych mediów w Polsce jakim są prywatne stacje telewizyjne. To samo dotyczy rynku radiowego. Wiadomości na wszystkich prywatnych stacjach są takie same i przemilczane różne niewygodne dla opozycji wydarzenia. Jedyna odskocznia to Polskie Radio (radio publiczne) i niszowe radia typu Radio WNET czy radia diecezjalne.

So wrz 12, 2020 8:57 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Co do telewizji. To jak niby można taka telewizje robić bez nacisków władzy? Ja nie widzę możliwości. To co ty mówisz to utopia. Zreszta podobnie jak utopijne masz pomysły w innych dziedzinach o których wypowiadasz się na forum. Ze tak przypomnę wychodzenie z UE.

Pewnie, najprościej zakwalifikować wszystko, co nie pasuje do Twojej wizji świata jako utopię i - tadam! - nie trzeba się nawet silić na argumenty :brawo: Wszystko może być utopią - wolny rynek, brak mediów publicznych, wyjście z UE. Bo przecież nie ma krajów, które mają większy zakres wolności gospodarczej i nie przekupują wyborców ich własnymi pieniędzmi; nie ma krajów, które nie mają mediów publicznych albo mają względnie obiektywne i prezentujące jakieś standardy; nie ma krajów które wyszły z Unii albo nie przystąpiły do niej choć miały taka okazję. A nawet jak są, to przecież Polska tak samo nie może, bo u nas "zawsze tak było" tzn. dziadostwo jest normalne i tak ma być na wieki wieków amen.

A nie, czekaj, jesteś za "reformą Unii" - to doprawdy nie jest utopia... Jak chcesz ją reformować? Z kim? Nie wiadomo.

PeterW napisał(a):
Powiedz że żartujesz? Prywatyzacja? Mało Ci TVN-ów? Skąd masz pewność że taka sprywatyzowana TVP nie będzie Telewizją Polskojęzyczną?

Nie żartuję. Nie ma obowiązku oglądania TVN-ów, ani żadnej innej stacji, która Ci nie pasuje. A poza tym skąd masz pewność, że taka sprywatyzowana TVP będzie drugim TVN? Mamy prywatną ogólnopolską telewizję Polsat, która jest w miarę obiektywna, a z pewnością najbardziej obiektywna z tej trójki. Można?

So wrz 12, 2020 9:19 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
I nie życzę sobie tak jednostronnych mediów w Polsce jakim są prywatne stacje telewizyjne. To samo dotyczy rynku radiowego.

Czy Ty się czasem słuchasz/czytasz? Co to znaczy "nie życzysz sobie"? Nikt Ci się nie każe składać na prywatną stację telewizyjną czy radio. A co Ci do tego, co kto ma ochotę robić za swoje pieniądze? Sam twierdzisz, że nie oglądasz żadnej telewizji. No to w czym problem? U mnie w rodzinie też większość czerpie wiedzę z TV, w tym niestety głównie z TVN. I co w związku z tym? Lekarstwem na to ma być jeszcze więcej łgania i propagandy tyle że przechylonych na drugą stronę? Proszę, ale nie zmuszaj wszystkich do łożenia na tą propagandę. A różnica jest taka że na TVN nie płacisz, a na bełkot w mediach "publicznych" zrzucamy się w haraczu wszyscy (nawet ci, co nie płacą abonamentu, bo 2 mld z czego poszło?). Niektórym pisowska myśl socjalistyczna weszła ewidentnie za mocno...

So wrz 12, 2020 9:37 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 151  Następna strona