Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 24, 2020 9:21 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2594 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 173  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Wiemy ze PiS zlekceważył wyborcę katolickiego i torpedował każdy projekt ustawy ograniczający aborcje a tematem aborcji eugenicznej nie zajął się do dzisiaj. To zarzut wielu katolików w tym i mój.
Według niektórych osób na forum podobno alternatywa miała być Konfederacja jako jedyna partia która naprawdę chce zakazu aborcji eugenicznej. I była możliwość bez ustawy zablokowania aborcji eugenicznej. Wielu prawników wypowiadali się ze jest to niezgodne z konstytucja i .. sprawa staje na komisji i wyniki 14:14 żeby nie postawić do TK. Dlaczego przegrywamy takie skierowanie? Bo poseł Krzysztof Bosak zamiast głosować chociaż wiedział o tym poszedł na konferencje o jakiejś drobnostce. https://www.m.pch24.pl/miala-byc-formal ... 179,i.html
Generalnie potwierdził tylko to co mówiłem wcześniej. Konfederacja dużo gardłuję czego to ona nie zrobi jak będzie rządzić. A jak ma szanse coś zmieniać to tego nie robi.
A teraz zwolennicy Konfederacji powiedzcie jaka jest różnica i czy przypadkiem nie powinniście tego samego co mówiliście o hipokryzji PiS nie powiedzieć o Konfederacji? Bo w tym ze PiS zachowywał się jak pisaliście to się zgadzam. Wy twierdziliście ze Konfederacja jest inna. Ja twierdziłem ze są tacy sami. Przytaczałem hipokryzje takiej osoby jak Roman Giertych.
A i na FB zadałem jednemu politykowi Konfederacji pytanie dlaczego celowo uwalili przez nieobecność skierowanie do TK do dzisiaj brak odpowiedzi. Pewnie za jakiś czas usłyszę jakieś głośne kawałki o tym ze nie wiedział albo jakaś inna bajeczkę.

Pn paź 19, 2020 8:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Wiemy ze PiS zlekceważył wyborcę katolickiego i torpedował każdy projekt ustawy ograniczający aborcje a tematem aborcji eugenicznej nie zajął się do dzisiaj. To zarzut wielu katolików w tym i mój.
Według niektórych osób na forum podobno alternatywa miała być Konfederacja jako jedyna partia która naprawdę chce zakazu aborcji eugenicznej. I była możliwość bez ustawy zablokowania aborcji eugenicznej. Wielu prawników wypowiadali się ze jest to niezgodne z konstytucja i .. sprawa staje na komisji i wyniki 14:14 żeby nie postawić do TK. Dlaczego przegrywamy takie skierowanie? Bo poseł Krzysztof Bosak zamiast głosować chociaż wiedział o tym poszedł na konferencje o jakiejś drobnostce. https://www.m.pch24.pl/miala-byc-formal ... 179,i.html
Generalnie potwierdził tylko to co mówiłem wcześniej. Konfederacja dużo gardłuję czego to ona nie zrobi jak będzie rządzić. A jak ma szanse coś zmieniać to tego nie robi.
A teraz zwolennicy Konfederacji powiedzcie jaka jest różnica i czy przypadkiem nie powinniście tego samego co mówiliście o hipokryzji PiS nie powiedzieć o Konfederacji? Bo w tym ze PiS zachowywał się jak pisaliście to się zgadzam. Wy twierdziliście ze Konfederacja jest inna. Ja twierdziłem ze są tacy sami. Przytaczałem hipokryzje takiej osoby jak Roman Giertych.
A i na FB zadałem jednemu politykowi Konfederacji pytanie dlaczego celowo uwalili przez nieobecność skierowanie do TK do dzisiaj brak odpowiedzi. Pewnie za jakiś czas usłyszę jakieś głośne kawałki o tym ze nie wiedział albo jakaś inna bajeczkę.

Wg Partii Razem, glosowanie było zwołane w ostatnien chwilo, do Bosaka mogła nawet niendotrzec informacja o glosowaniu.
Mnie by nie zdziwila taka manipulacja proaborcyjnej lewicy.
Bo takich kłamatw sie dopuszczają w tym temacie że glowa mała.

Pn paź 19, 2020 10:47 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli potwierdziloby się to, że Bosak świadomie zrezygnował z udziału w komisji dla występu na jakimś panelu dyskusyjnym, to oczywiście jest to naganne i nic go nie usprawiedliwia. Choćby nie wiem jaki ten panel był ciekawy czy ważny, to nie za to ma płacone, tylko za reprezentowanie swoich wyborców w Sejmie. Nie ma też żadnego znaczenia, że TK i tak nie musi się kierować wskazaniem komisji. To jest na tyle ważna sprawa, że każdy, nawet symboliczny głos na jej poparcie jest ważny.
Może prawdą jest to, co pisze sachol. Zobaczymy. Napisałem maila do biura poselskiego Bosaka z pytaniem o tą sprawę. Ciekawe czy ktoś odpisze.

Pn paź 19, 2020 2:20 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Polexit nie żartuj bo śmiać się nie mogę. Oczywiście ze znajdzie jakieś ładne wytłumaczenie żeby elektorat uwierzył. Tak jak to PiS robi od 5 lat. Ja tej ściemy nie kupuje.

Pn paź 19, 2020 3:07 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To akurat, czy zwołano to posiedzenie na ostatnią chwilę można pewnie zweryfikować. Innych wyjaśnień, typu "zapomniałem", "byłem już umówiony" itp. nie kupię.

Pn paź 19, 2020 4:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na początek wyjaśnienie, sprawa aborcji ani mnie ziębi ani grzeje. A teraz do rzeczy. Głosowanie 14:14, ale wina jest Bosaka? Czyli ta reszta - pozostałe 28 osób - to takie betony że absolutnie nic nie wpłynie na ich opinię oraz to jak będą głosować?

Pn paź 19, 2020 5:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Też "obiło mi się o uszy", że to wszystko zostało zwołane na ostatnią (dosłownie chwilę). Bosak musiałby umieć się teleportować, żeby tam się znaleźć na czas. Czekam na wyjaśnienia i też byle usprawiedliwienie mnie nie zadowoli. Poza tym tak jak zauważył Inczuczuna - to wina jednego Bosaka...?

To może wróćmy do samego głosowania w sprawie aborcji eugenicznej...ktoś pamięta kto był przeciw a kto za...? (sachol podawała nazwiska posłów głosujących za odrzuceniem projektu - Macierewicz, Gliński, Szunowski...Może wtedy było warto zagłosować jak na katolika przystało...

Pn paź 19, 2020 9:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To może sprawdźcie skład komisji? Z tych co powinni głosować a nie glosowali to był 1 z PiS i 1 z Konfederacji. 14 z PiS (obecnych) zagłosowała za przekazaniem do TK. Ale PiS mnie nie dziwi bo wiadomo, że boją się ruszyć aborcję. Natomiast Konfederacja to miała być ta nowa jakość a jak dla mnie wyszło jak zwykle.

Pn paź 19, 2020 10:05 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Zwolennicy Konfederacji wytłumaczcie mi jedno skoro Korwin mówi ze pandemii nie ma i publicznie goli brodę. A Braun z Bosakiem w różnych miejscach m.in.z mówionych sejmowej twierdza ze rząd nie radzi sobie z pandemia to z czym mamy do czynienia? Czy to jest jakaś schizofrenia czy panowie nie uzgodnili ze sobą strategii działania?

Wt paź 20, 2020 10:45 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
Na początek wyjaśnienie, sprawa aborcji ani mnie ziębi ani grzeje. A teraz do rzeczy. Głosowanie 14:14, ale wina jest Bosaka? Czyli ta reszta - pozostałe 28 osób - to takie betony że absolutnie nic nie wpłynie na ich opinię oraz to jak będą głosować?

Nikt tu by na nikogo nie wpłynął. Po prostu głos Bosaka miał okazję przeważyć w głosowaniu. Podobnie jak drugiego nieobecnego - posła PiS. Totalsi zagłosowali przeciw, ale PiS w komplecie z Bosakiem mieliby większość.

A zostając jeszcze na chwilę w tym wątku, to im bliżej wyroku TK w tej sprawie, tym bardziej mam przeczucie, że znowu nie doczekamy się żadnego rozstrzygnięcia. Coraz głośniej ostatnio o tarciach i niesnaskach pomiędzy Przyłębską i częścią sędziów. Dwa planowane na dziś ważne wydarzenia - ogłoszenie orzeczenia w sprawie emerytur dla byłych funkcjonariuszy komunistycznego reżimu oraz rozprawa dotyczącą pełnienia funkcji przez Rzecznika Praw Obywatelskich po ustaniu kadencji, zostały w ostatniej chwili odwołane. Ciekawe czy to samo czeka rozprawę na temat aborcji eugenicznej.

Wt paź 20, 2020 6:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Powstanie nowe koło poselskie?

PiS ma problem. "Buntownicy" nie boją się prezesa

https://wydarzenia.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-pis-ma-problem-buntownicy-nie-boja-sie-prezesa,nId,4804338

I takie coś:

„Nie ma wroga na prawicy”. Umizgi posła Solidarnej Polski do Konfederacji

oczywiście telewizji Kurskiego to bardzo w niesmak ;)

https://www.tvp.info/50391218/nie-ma-wroga-na-prawicy-umizgi-posla-solidarnej-polski-do-konfederacji

Wt paź 20, 2020 6:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dzis PiS przerznal glosowanie w sprawie przedluzenia obrad Sejmu, za co wychyle kieliszek Metaxy wieczorem, wreszcie koniec z "przepychaniem" niedopracowanych aktow prawnych przez Sejm, w ktorych PiS jeszcze jakies niespodzianki czesto gesto podrzuca. Oprocz tego Przylebska nie moze znalezc sedziow TK do skladu, ktory by glosowal zgodnie z "linia partii" ani w sprawie bezprawnej ustawy deuzbekizacyjnej ( spada z porzadku TK ktory to juz raz z rzedu ) ani w sprawie RPO, gdzie PiS chcial miec najwyrazniej wakat.
Razem wziawszy b.dobry dzien w polskiej polityce, wreszcie ludzie zaczynaja sie budzic ze snu pisowskiego.
No i wywiad z kardynalem Dziwiszem a'propos ukrywania pedofilii przez polski KRK, dosc typowy - "nie wiem, nie pamietam, nie slyszalem, to pytania nie do mnie, nie bralem udzialu w tych rozmowach, listu zadnego nie dostalem".
Jedny slowem - "co zlego to nie my" i dowidzenia panstwu.

Wt paź 20, 2020 10:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Piotr Duda i inni członkowie "Solidarności" odchodzą z Rady Dialogu Społecznego

https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-piotr-duda-i-inni-czlonkowie-solidarnosci-odchodza-z-rady-di,nId,4809117

Koniec przyjaźni i współpracy Solidarności z PiS-em?

Cz paź 22, 2020 3:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pewnie jakaś rozgrywka wewnętrzna.

Cz paź 22, 2020 3:43 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kosiniak-Kamysz odleciał:

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,4813196

Już nie pamięta jak bronił Konstytucji i skakał na kodziarskich pochodach, gdy Beata Szydło nie publikowała orzeczenia Trybunału? Hipokryzja totalsów w tej kwestii przekroczyła już wszelkie granice przyzwoitości.

So paź 24, 2020 2:56 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2594 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 173  Następna strona