Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 24, 2020 9:18 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2594 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 173  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
mniszek_pospolity napisał(a):
sachol, bo mi się po prostu pomieszało, przejęzyczyło, nie zdarza Ci się tak czasem? Przecież ile mam jeszcze to wyjaśniać i deklarować swój sprzeciw wobec aborcji eugenicznej? Dajmy już spokój, bo takie łapanie się za słówka serio nie jest zbytnio ciekawe...

może dlatego, że siostra to kobieta tak jak Ty, złożyła śluby zakonne, "jest człowiekiem Kościoła", opiekuje się dziećmi z zespołem Downa i byłem ciekawy Twojej opinii na temat jej zdania..

Dlatetego dopytywalam to sie na mnie obruszyles. A to raczej nie łapanie za słowka tylko prośba o doprecyzowanie. Bo w całym tym zamieszaniu juz niewiadomo co kto mysli.
Co do stanowiska siostry poprostu jest w błedzie, to ze jest siostra nie sprawia ze jest nieomylna lub ze nie moze tkwić w bledzie.
Ja nigdy bym nie zabila swojego dziecka. Robilam obecnej ciazy badania prenatalne ale nie po to aby je ewentualnie zabić.
Gdyby sie urodziło chore to bym podjeła trud jego wychowania bo to obowiazek i normalna dla mnie rzecz. Tak samo jak opieka nad chorym rodzicem, mezem czy innym bliskim.

Pn paź 26, 2020 11:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Może lepiej odnieś się do tego co powiedziała siostra zakonna, która opiekuje się dziećmi z zespołem Downa... Chmielewska, przełożona Wspólnoty Chleb Życia... (dawałem link)

Oryginalna Wspólnota Chleb Życia została rozwiązana w roku 2015 i nigdy nie była zgromadzeniem zakonnym. W Polsce została zarejestrowana jako świeckie stowarzyszenie, a nie zakon. W związku z tym pani Chmielewska nie złożyła ślubów wieczystych, nigdy nie była ani nie jest zakonnicą i nie przysługuje jej tytuł "siostra". To, że kobieta nosi welon zakonny i ubiera się jak zakonnica, nie sprawia od razu, że jest zakonnicą.

Pn paź 26, 2020 11:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol, OK, sprawa wyjaśniona.

rolnicy też wsparli feministki... ale cyrk. Też się dali ogłupić? Dla tych środowisk życie norki jest przecież cenniejsze od dziecka z zespołem Downa. To co? Byle anty_PiS? Byle protestować, choć stoją po innych barykadach światopoglądowych?

Strajk Kobiet. Sznur ciągników w Nowym Dworze Gdańskim. Rolnicy wsparli kobiety
Strajk Kobiet. W Nowym Dworze Gdańskim do protestujących przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji dołączyli rolnicy. Za protestującymi ruszył sznur ciągników, który blokuje miasto.

niestety, link mi się nie chce skopiować - wystarczy wpisać pierwsze dwa zdania

Pn paź 26, 2020 11:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek
Dlaczego jesteś zdziwiony? W wyborach prezydenckich 10 milionów głosów na Trzaskowskiego to też były głosy w większości anty-pis. A od tamtej pory pisowi udało się wkurzyć kolejne grupy ludzi.

Pn paź 26, 2020 11:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nastepne tematy projektow ovbywatelskich Ordo Juris wyczytane / uslyszane:
- calkowity zakaz aborcji,
- zakaz srodkow wczesno poronnych,
- zakaz antykoncepcji mechanicznej i hormonalnej,
- zakaz rozwodow ( to nie zart )

Wt paź 27, 2020 12:56 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Marta Lenart liderka strajku kobiet. Jak to mówią aborcjonistka i lesbijka. I to by było wszystko na ten temat

Wt paź 27, 2020 2:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Środowiska prawicowe, narodowe, konserwatywne powinny iść pod siedziby Lewicy Razem, SLD, Zielonych Inicjatywy Polskiej, pod dom tej tej Lenart i też protestować... Takie jest moje zdanie i uważam, że cofanie się i ograniczenie do obrony świątyń to za mało.

Problem w tym, że PiS faktycznie zadarł z innymi grupami społecznymi i teraz ciężko będzie kogokolwiek przekonać (np. przedsiębiorców, rolników, górników) do wspólnej walki z lewactwem.

Gdyby wcześniej nie podejmował pochopnych decyzji, to być może ludzie z drugiej strony "nakryliby czapkami" tych lewaków i antyklerykałów z Solidarnością na czele... Tak, mamy koronawirusa. Tamtym to nie przeszkadza, w ogóle...

Wt paź 27, 2020 7:07 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Rząd ma obowiązek pilnowania prawa i jego interpretacji, bo pierwsze co lewactwo robi rekoma prawników to rozszerza znaczenie przepisów prawnych, np w Konstytucji mamy ostro zdefiniowne małżeństwo a oni znajdują lukę: no tak, ale tam nic nie ma o związkach jednopłciowych.
To jest regularna wojna cywilizacyjna i można to wygrać tylko na poziomie prawa. Chodzi raczej o zjednoczenie sil ludzi rozsądku, niezależnie od światopoglądu, bo chodzi o odebranie praw większości, by nadać je mniejszości. To marksistowskie prawo rewolucji. Tu należy znać taktykę przeciwnika. Będzie przede wszystkim straszył, tak jak to robią nasi forumowi lewicowcy. Manipulacja jest wliczona w taktyke lewacką.
Od czasu rzezi wołyńskiej nie mieliśmy do czynienia z profanowaniem świątyń. tego nawet naziści nie praktykowali. To dzicz, więc trudno o argumenty rozumowe skoro ich rozumem są emocje.
Skoro marksiści realizują stanowczo swój plan zmiany świata już od okresu przedwojennego, potrzeba podobnej stanowczości w dawania odporu ich kłamstwom. Trzeba jednak najpierw zgody i połączenia sił ludzi rozumnych. Co kto może. Modlitwa jest też szturmem. Inni bedą działać.
To starcie cywilizacyjne musialo nadejść, czekano tylko na pretekst.

Wt paź 27, 2020 7:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Może lepiej odnieś się do tego co powiedziała siostra zakonna, która opiekuje się dziećmi z zespołem Downa... Chmielewska, przełożona Wspólnoty Chleb Życia... (dawałem link)

Oryginalna Wspólnota Chleb Życia została rozwiązana w roku 2015 i nigdy nie była zgromadzeniem zakonnym. W Polsce została zarejestrowana jako świeckie stowarzyszenie, a nie zakon. W związku z tym pani Chmielewska nie złożyła ślubów wieczystych, nigdy nie była ani nie jest zakonnicą i nie przysługuje jej tytuł "siostra". To, że kobieta nosi welon zakonny i ubiera się jak zakonnica, nie sprawia od razu, że jest zakonnicą.

Dzieki za odkłamanie. Bo spora manipulacja gdy mowią o tym ze Pani Chmielewska jest siostra zakonna a nia nie jest. Sama tez chce być uwazana za nią skoro nosi welon czyli popiera klamstwo na swoj temat. Zatem zupelnie nie dziwia jej poglady

Wt paź 27, 2020 8:11 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Środowiska prawicowe, narodowe, konserwatywne powinny iść pod siedziby Lewicy Razem, SLD, Zielonych Inicjatywy Polskiej, pod dom tej tej Lenart i też protestować... Takie jest moje zdanie i uważam, że cofanie się i ograniczenie do obrony świątyń to za mało.

Problem w tym, że PiS faktycznie zadarł z innymi grupami społecznymi i teraz ciężko będzie kogokolwiek przekonać (np. przedsiębiorców, rolników, górników) do wspólnej walki z lewactwem.

Gdyby wcześniej nie podejmował pochopnych decyzji, to być może ludzie z drugiej strony "nakryliby czapkami" tych lewaków i antyklerykałów z Solidarnością na czele... Tak, mamy koronawirusa. Tamtym to nie przeszkadza, w ogóle...

Kto wie, czy nie jest prawdziwą teza, jakoby zajęcie się tą sprawą przez TK akurat w tym momencie miało być takim sygnałem dla konserwatywnego wyborcy, że PiS jednak ich nie zostawił, po tym jak posypały się na nich gromy za "5 dla zwierząt". Wkurzyli swój tradycyjny elektorat i aborcja miała zatrzeć to złe wrażenie. Jeśli tak było w rzeczywistości, to widać jak krótkowzroczne i nieprzemyślane są ostatnie decyzje PiS. Widać to zresztą także po działaniach związanych z epidemią - chaos, reagowanie z dnia na dzień na rozwój sytuacji. Wiadomo było, że takie, a nie inne rozstrzygnięcie TK spowoduje reakcję lewicowej dziczy i trzeba się było do tego odpowiednio przygotować - przede wszystkim nie nastawiać przeciwko sobie innych grup społecznych, zwłaszcza swojej "bazy", raczej konsolidować poparcie. Dziś są skłóceni ze wszystkimi i atakowani ze wszystkich stron. Trudno powiedzieć jak to się skończy. Obawiam się, żeby nie zaczęli kombinować jak obejść wyrok TK. Ale uważam, że cofnięcie się teraz da tylko paliwo lewicy do dalszych protestów i dalszego żądania ustępstw.

Wt paź 27, 2020 2:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dziś sam przeżyłem jak to się mówi na "własnej skórze" protesty... W Lublinie rondo Romana Dmowskiego całkowicie zablokowane - kilkaset samochodów tarasowało przejazd aż do galerii Gala. Aleje Racławickie zablokowane, Plac Litewski sparaliżowany - piesi kręcący się w tę i z powrotem... okrzyki z samochodów "j...ć PiS". ; "w.........ć" itd. Wiele osób...

Chyba nikt tego nie przewidywał (skali tych protestów) - także jest dramat z dojazdami. Samochody stanęły, w Lublinie nie ma 50 alternatywnych dróg dojazdowych a autobusy nie zmienią kursów, bo muszą się zatrzymywać na konkretnych przystankach.

Kolejne grupy dołączają do protestu - to już BUNT przeciw PiS, władzy. Są fake newsy o protestującej policji czy kibicach Arki Gdynia - ale nie oszukujmy się, wielu chce dowalić rządzącym, aborcja schodzi na plan dalszy. Teraz "moda i zabawa" i może się źle skończyć.

Nie wiem co rozgrywa pan Kaczyński (jak niektórzy mówią), ale na razie z tego nic nie wychodzi dobrego - paraliż kraju i stan podgorączkowy.

Wszystkie te obostrzenia można sobie teraz włożyć między książki z bajkami, bo codziennie kilkadziesiąt tysięcy ludzi na ulicach w grupach. Poniosą wirusa dalej, w autobusach, miejscu pracy itd. Zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób? Naprawdę? To coś chyba nie obowiązuje w praktyce...

Także kilka osób z rodziny popiera protesty, więc w sumie efekty widać: przymus rodzenia dzieci bez głowy, które umrą w dwie minuty. I taki przekaz idzie. Niechęć do rządu wielu grup społecznych zbiera żniwo.

A co nam pozostaje? Maseczki, dystans, dezynfekcja... tylko trochę to komicznie brzmi w zaistniałej sytuacji.

Wt paź 27, 2020 9:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dziś sam przeżyłem jak to się mówi na "własnej skórze" protesty... W Lublinie rondo Romana Dmowskiego całkowicie zablokowane - kilkaset samochodów tarasowało przejazd aż do galerii Gala. Aleje Racławickie zablokowane, Plac Litewski sparaliżowany - piesi kręcący się w tę i z powrotem... okrzyki z samochodów "j...ć PiS". ; "w.........ć" itd. Wiele osób...

Chyba nikt tego nie przewidywał (skali tych protestów) - także jest dramat z dojazdami. Samochody stanęły, w Lublinie nie ma 50 alternatywnych dróg dojazdowych a autobusy nie zmienią kursów, bo muszą się zatrzymywać na konkretnych przystankach.

Kolejne grupy dołączają do protestu - to już BUNT przeciw PiS, władzy. Są fake newsy o protestującej policji czy kibicach Arki Gdynia - ale nie oszukujmy się, wielu chce dowalić rządzącym, aborcja schodzi na plan dalszy. Teraz "moda i zabawa" i może się źle skończyć.

Nie wiem co rozgrywa pan Kaczyński (jak niektórzy mówią), ale na razie z tego nic nie wychodzi dobrego - paraliż kraju i stan podgorączkowy.

Wszystkie te obostrzenia można sobie teraz włożyć między książki z bajkami, bo codziennie kilkadziesiąt tysięcy ludzi na ulicach w grupach. Poniosą wirusa dalej, w autobusach, miejscu pracy itd. Zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób? Naprawdę? To coś chyba nie obowiązuje w praktyce...

Także kilka osób z rodziny popiera protesty, więc w sumie efekty widać: przymus rodzenia dzieci bez głowy, które umrą w dwie minuty. I taki przekaz idzie. Niechęć do rządu wielu grup społecznych zbiera żniwo.

A co nam pozostaje? Maseczki, dystans, dezynfekcja... tylko trochę to komicznie brzmi w zaistniałej sytuacji.

Najlepsze w tym wszystkim jest to że Kaczynski nadal forsuje 5 dla zwierząt.

Oj chyba już nie wierze ze on myśli racjonalnie.

Wt paź 27, 2020 9:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja powiem tak: niestety nie jest prawdą, że te protesty wspiera tylko skrajna lewica i radykalne środowiska. One nadają ton, ale przyłączają się inni z szeregu powodów: "nie ma pandemii", "nie lubię Kaczyńskiego", "mam dość tego rządu", "jest mi źle", "czas wyjść na ulice i coś zmienić'...

szczerze wątpię, że te tłumy w Lublinie, które dziś widziałem to są wyborcy tylko Lewicy. Może są tam i tacy co nie chodzą na wybory, albo głosują na PO czy PSL, a może i sam PiS, ale tu się nie zgadzają, bo nienawidzą Kościoła.

A pisałem też stokroć, że sojusz ołtarza z tronem to katastrofa. I podawałem przykłady ludzi - zagorzałych wyborców PiS-u, którzy okazywali się zagorzałymi antyklerykałami, ale..."Za PO było gorzej", "wina Tuska", "dali 500+"...

Wt paź 27, 2020 9:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oczywisci zgadzam sie ze w protestach biora udzial ludzie nie zwiazani z Lewica, przede wszystkim kobiety i oczywiscie wielu katolikow. Nie chodzi tylko o aborcje, ale o caloksztalt rzadow PiS, ktory potrafil skonfliktowac sie z duza liczba srodowisk, Wyrok TK byl tylko iskra powodujacac wybuch niezadowolenia. No i nie wyglada zeby te protesty sie zaraz skonczyly.
A Kaczynski dolewa paliwa do ogniska apelujac do zwolennikow PiS o obrone kosciolow "za wszelka cene". Facet naprawde goni w pietke.

Wt paź 27, 2020 10:52 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Najlepsze w tym wszystkim jest to że Kaczynski nadal forsuje 5 dla zwierząt.

Oj chyba już nie wierze ze on myśli racjonalnie.

No nie wiem, podobno "piątka" ma trafić do zamrażarki:
https://biznes.wprost.pl/gospodarka/rol ... zarki.html
Może jednak Kaczyński skumał, że nie warto walczyć na wszystkich frontach.

Wt paź 27, 2020 11:25 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2594 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 173  Następna strona