Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 05, 2021 12:34 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2793 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 187  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jockey napisał(a):
Sachol co ty piszesz?
Przecież lekarstwem na wszystko według ciebie była Konfederacja. Jeszcze przed wyborami prezydenckimi ostro krytykowałaś PiS i Dudę a chwaliłaś Konfederacje i Bosaka

No pisze ze PiS zniknie ale nie pisze ze to zle. Uważam tylko że się nie ostoi.

A czy Konfederacja lekiem na cale zlo? Nie wiem. Mniejsze zlo niż Lewica lub KO, chyba ze sie ktoś jeszcze wyłoni.

Cz lis 05, 2020 8:28 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niebyło takiej władzy (obojętnie w którym państwie) żeby wszyscy obywatele byli zadowoleni. Moim zdaniem Zjednoczona Prawica, pod rządami Kaczyńskiego, zrobiła więcej dla naszego kraju, i nas obywateli, jak ci co przed nią rządzili przez osiem lat. Tam były tylko wymówki , że NIE MA NA TO PIENIĘDZY. Jak się okazało pieniądze były, tyko nie tam gdzie powinny być.

Cz lis 05, 2020 9:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 napisał(a):
Niebyło takiej władzy (obojętnie w którym państwie) żeby wszyscy obywatele byli zadowoleni. Moim zdaniem Zjednoczona Prawica, pod rządami Kaczyńskiego, zrobiła więcej dla naszego kraju, i nas obywateli, jak ci co przed nią rządzili przez osiem lat. Tam były tylko wymówki , że NIE MA NA TO PIENIĘDZY. Jak się okazało pieniądze były, tyko nie tam gdzie powinny być.

Po lockdownie nie bedzie pieniedzy. PiS bedzie musial zabrac 13, 14 emerytury, 500 plus i inne socjale a wraz z tym odplyna jego wyborcy, ktorych w ten sposob kupil, nakladajac na innych podatki.
Polityke zagraniczna PiS calkowicie skopal, klania sie Niemca i Amerykanom, boi sie wrzeszczacych kobiet na ulicy, Pani Lempart za organizowanie protestów w dobie pandemi juz dawno powinna miec postepowanie prokuratorskie, ale PiS jej nie tknie bo sie boi ale za to bedzie łapal ludzi nie noszacych maseczek na ulicy.
Zgadza sie na zamykanie kopalni mimo ze nie ma zadnej alternatywy energetycznej, wszystko na podstawie durnej polityki UE, a PIS sie temu nie przeciwstawia. Nie wpominajac o twj sprawie z aborcja.

Cz lis 05, 2020 10:15 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jak na razie nasza gospodarka całkiem nieźle sobie radzi
Cóż pożyjemy zobaczymy. Ciekawe czy UE wytrzyma COVID-19. Może być tak ze SARS CoV 2 pozamiata UE czego im z całego serca życzę.

Cz lis 05, 2020 10:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Jak na razie nasza gospodarka całkiem nieźle sobie radzi
Cóż pożyjemy zobaczymy. Ciekawe czy UE wytrzyma COVID-19. Może być tak ze SARS CoV 2 pozamiata UE czego im z całego serca życzę.

UE wytrzyma, nie widze powodu dla ktorego miala by sie rozwalic. Tamtejsi urzednicy mocno trzymaja sie stolkow i za nic ich nie puszcza

Cz lis 05, 2020 10:58 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Po lockdownie nie bedzie pieniedzy. PiS bedzie musial zabrac 13, 14 emerytury, 500 plus i inne socjale a wraz z tym odplyna jego wyborcy, ktorych w ten sposob kupil,

Już słyszałem takich proroków, przed dojściem do władzy PiS-u wyśmiewających się z głosujących na PiS że to co obiecuje jest nie zrealizowania, i podczas rządu PiS że pieniędzy w budżecie na renty i emerytury, jest jeszcze tylko na najwyżej na dwa miesiące. A jak się okazało w niedługim czasie, wprowadzono trzynastą emeryturę. Jak
Pan Bóg pozwoli dożyć to zobaczymy jak będzie tym razem.
sachol napisał(a):
nakladajac na innych podatki.

Teraz to już pięknie pojechałaś. Nie próbuj mi takich kawałów sprzedawać bo ja działalność gospodarczą tez prowadziłem, i wiem kto prawdziwe podatki płacił. Moja droga nie nakładając na innych podatki , tylko zagrodził dostęp, do wyłudzania podatków uczciwie płacących podatników. Wiesz kto płacił uczciwe podatki za rządów PO/PSL? Budżetówka i mali przedsiębiorcy którzy prowadzili działalność gospodarczą. Giganty płaciły ile chciały, i jak chciały. Albo nie płaciły wcale. A i byli tacy co te podatki wyłudzali i tylko z tego żyli i to nie źle. Co dowodem tego są te wszystkie afery chociażby te teraz ostatnich czasów.

sachol napisał(a):
Polityke zagraniczna PiS calkowicie skopal, klania sie Niemca i Amerykanom,

Prawda jest taka ze to ci co głosowali na Donalda Tuska , zrobili z Polaków, sługi Niemca i Ruska.

sachol napisał(a):
boi sie wrzeszczacych kobiet na ulicy, Pani Lempart za organizowanie protestów w dobie pandemi juz dawno powinna miec postepowanie prokuratorskie, ale PiS jej nie tknie bo sie boi ale za to bedzie łapal ludzi nie noszacych maseczek na ulicy.

Za panią Lempart, się już biorą, i dlatego tak wrzeszy ze rząd ma się podać do dymisji. Co ciekawe co wykombinuje jak jej założą kajdanki, czy też zemdleje, i będzie nie legalne zatrzymanie?

sachol napisał(a):
Zgadza sie na zamykanie kopalni mimo ze nie ma zadnej alternatywy energetycznej, wszystko na podstawie durnej polityki UE, a PIS sie temu nie przeciwstawia. Nie wpominajac o twj sprawie z aborcja.

Kto prowadził durna politykę UE, i nadal prowadzi to dla człowieka rozumnego jest oczywiste. To nie politycy PiS tylko politycy z PO żądają wstrzymywania pieniędzy dla Polski i nakładanie na nią sankcji? Ostanie działania pana Sikorskiego po zatrzymaniu Giertycha, znasz? Jak nie znasz to się z nimi zapoznaj.

Cz lis 05, 2020 11:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Już słyszałem takich proroków, przed dojściem do władzy PiS-u wyśmiewających się z głosujących na PiS że to co obiecuje jest nie zrealizowania, i podczas rządu PiS że pieniędzy w budżecie na renty i emerytury, jest jeszcze tylko na najwyżej na dwa miesiące. A jak się okazało w niedługim czasie, wprowadzono trzynastą emeryturę. Jak
Pan Bóg pozwoli dożyć to zobaczymy jak będzie tym razem.

Tu nie potrzeba żadnych prorokow. Wystarczy troche ekonomicznej wiedzy ze jak sie zamyka gospodarke, co powduje zamykanie firm i zwalnianie pracownikow, rosnie deficyt budzetowy i wydatki socjalne trzeba ciac. Dodam Ci jeszcze ze obecnych emerytow to utrzymuja wlasnie przedsiebiorcy z aktualnych skladek zus. System emerytalny jest niewydolny i kazdy to wie.

Cytuj:

Teraz to już pięknie pojechałaś. Nie próbuj mi takich kawałów sprzedawać bo ja działalność gospodarczą tez prowadziłem, i wiem kto prawdziwe podatki płacił. Moja droga nie nakładając na innych podatki , tylko zagrodził dostęp, do wyłudzania podatków uczciwie płacących podatników. Wiesz kto płacił uczciwe podatki za rządów PO/PSL? Budżetówka i mali przedsiębiorcy którzy prowadzili działalność gospodarczą. Giganty płaciły ile chciały, i jak chciały. Albo nie płaciły wcale. A i byli tacy co te podatki wyłudzali i tylko z tego żyli i to nie źle. Co dowodem tego są te wszystkie afery chociażby te teraz ostatnich czasów.

Tak tak, giganci nadla nie placa tak jak nie placili, przykladem moga byc supermakery.
Cytuj:
Prawda jest taka ze to ci co głosowali na Donalda Tuska , zrobili z Polaków, sługi Niemca i Ruska.

I co PiS zmienil przez te lata swoich rzadów w kierunki tej polityki?
Sławna ustawa 447

Cytuj:
Za panią Lempart, się już biorą, i dlatego tak wrzeszy ze rząd ma się podać do dymisji. Co ciekawe co wykombinuje jak jej założą kajdanki, czy też zemdleje, i będzie nie legalne zatrzymanie?

Tak sie biora ze wziać nie mogą.
Cytuj:
Kto prowadził durna politykę UE, i nadal prowadzi to dla człowieka rozumnego jest oczywiste. To nie politycy PiS tylko politycy z PO żądają wstrzymywania pieniędzy dla Polski i nakładanie na nią sankcji? Ostanie działania pana Sikorskiego po zatrzymaniu Giertycha, znasz? Jak nie znasz to się z nimi zapoznaj.

Nie wiem jak ślepym trzeba byc zeby caly czas wszystko zwalac na poprzedni rzad PO, kiedy mamy juz druga kadencje PiS. To wrecz komiczne.
PiS dawno powinnien przestac sie UE podporzadkowywać, ale jest na to zbyt tchórzliwy.
Niemcy kopalnie otwieraja a my zamykamy

Cz lis 05, 2020 2:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Koronny argument pisowskiego betonu - "A za PełO to dopiero, Panie, było źle..." :D

Nie wiem jak można tak zaklinać rzeczywistość i nie dostrzegać albo udawać, że nie dostrzega się całego bagna, w jakim się dzięki PiSowi znajdujemy. Kreatywna księgowość mająca pudrować fakt, że gospodarka ledwo zipie przez rozdawnictwo, dokręcanie fiskalnej śruby i bezmyślną politykę kolejnych lockdownów (ale spod tego pudru i tak wyłazi obraz nędzy); polityka zagraniczna to tylko zmiana klęcznika, a raczej dołożenie kolejnego, bo poprzedni, ten unijny wciąż jest w użyciu; destrukcja niemal wszystkich instytucji demokratycznego państwa (czego najbardziej kuriozalnym przejawem jest to, że PiS nie szanuje nawet orzeczeń "swojego", dotąd jedynie słusznego Trybunału Konstytucyjnego, jeśli tak mu akurat wygodnie. Ciekawe jaki stosunek do niego będzie miała opozycja, jak przejmie władzę). A chyba najmocniej bezradność tego rządu obnażyła prowadzona przezeń "walka z epidemią". To, co obserwujemy w tej materii to istny cyrk, który byłby zabawny, gdyby nie był tak tragiczny.

Ale "wina Tuska" najwyraźniej jeszcze na niektórych wciąż działa jak magiczne zaklęcie usprawiedliwiające partactwa tej władzy, choć Tusk i PO nie rządzą już od 5 lat.

Cz lis 05, 2020 4:22 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Tu nie potrzeba żadnych prorokow. Wystarczy troche ekonomicznej wiedzy ze jak sie zamyka gospodarke, co powduje zamykanie firm i zwalnianie pracownikow, rosnie deficyt budzetowy i wydatki socjalne trzeba ciac.

Jak do tej pory gospodarka ma się dobrze , utrudnienia były, i jakoś obecny rząd nie dopuścił do tego żeby przedsiębiorców zostawić samych, i pracowników jak do tej pory brakuje w każdej jednej branży. Poprzedni by na pewno z tym sobie nie poradził. Tłumaczył by NIE MA PIENIĘĘĘĘĘDZY, PO PROSTU NEEE MA.

sachol napisał(a):
Dodam Ci jeszcze ze obecnych emerytow to utrzymuja wlasnie przedsiebiorcy z aktualnych skladek zus. System emerytalny jest niewydolny i kazdy to wie.

To jest tylko chyba tylko i wyłącznie twój punkt widzenia. Niech nikt nikomu łaski nie robi, i płaci to się należy. Pracodawca pracownikowi niech nie robi łaski, i pracownik pracodawcy niech nie robi łaski. Z twojego twierdzenia wychodzi na to że to pracodawca jest takli wspaniały że utrzymuje, emeryta ze swoich pieniędzy., które mu z księżyca spadły. Nie moja droga, pracownik też płaci składki do ZUS-u, Uczciwie legalnie pracujący pracownik, naskłada sobie tyle na swoją emeryturę że nie potrzebuję niczyjej łaski, i są to i były, bardzo duże pieniądze. To właśnie swoje brudne łapy po te pieniądze, rząd Donalda Tuska ,(za zgodom wtedy urzędującego prezydenta wszystkich Polaków Bronisława Komorowskiego) okradł emerytów na sumę ponad 150 miliardów złotych, tzw, reformą OFE. Po to żeby nim zatkać dziurę swoich nie udolnych rządów.

sachol napisał(a):
Tak tak, giganci nadla nie placa tak jak nie placili, przykladem moga byc supermakery.

Tylko wytłumacz jeszcze dlaczego tą sprawą zajął się TUE. To pierwsza sprawa, Druga sprawa ja nie tylko o supermarketach pisałem nie widzę odpowiedzi, Nie napiszesz nic na ten temat?

sachol napisał(a):
I co PiS zmienil przez te lata swoich rzadów w kierunki tej polityki?

To że Polacy nie są niewolnikami, i nie muszą pracować za jakieś ochłapy, i mogą pracować u siebie we własnym kraju, za godne wynagrodzenie. I to ze o Polskie rodziny, rencistów, emerytów, też rząd się troszczy. I troszczy się też o bezpieczeństwo własnego, i naszego Kraju. To tak w skrócie.

sachol napisał(a):
Tak sie biora ze wziać nie mogą

To im pomóż, będzie szybciej.

sachol napisał(a):
PiS dawno powinnien przestac sie UE podporzadkowywać,

Właśnie cały czas to robi, jak by to rządziła PO/PSL, do tej pory, to w nasz\ym kraju by się działo to co się dziej we Francji, w Niemczech, w Austrii, ale ty byś to dopiero zobaczyła, jakby ktoś z twojej bliskiej rodziny, w supermarkecie cz w innym miejscu zginął w zamach terrorystycznym, lub porostu obcięto twojemu bliskiemu głowę.

Cz lis 05, 2020 6:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ktoś tu ewidentnie przedawkował TVP Info :?

Cz lis 05, 2020 6:49 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Raczej TVN.

Cz lis 05, 2020 7:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Od jednego i drugiego trzymam się z dala - polecam dla higieny psychicznej.

Cz lis 05, 2020 8:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mniszek czasem znowu do szpitala nie poszedl, przeczytalem ostatnio ze gorzej sie czul?
Lajkonik, takie bzdety wypisujesz ze nie ma co z toba dyskusji zadnej zaczynac.

Cz lis 05, 2020 11:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Mniszek czasem znowu do szpitala nie poszedl, przeczytalem ostatnio ze gorzej sie czul?

Jestem Adamie :D Spokojnie, żyję (jutro mam USG). No tak... jak posty w polityce i brak mniszka, to coś się dzieje ;) Twoje pytanie mnie w bardzo pozytywny sposób zaskoczyło, dzięki ;)

Och, tak... jak to było? A za peło to było gorzej, a to wina Tuska, a Kopacz, a daliśmy 500+/ Ja proponuję cofnąć się jeszcze do rządów Józefa Oleksego albo może i Gierka, bo czemu nie?

Trzeba zamknąć oczy i bardzo mocno obwiązać jeszcze czarnym szalikiem, żeby przestać dostrzegać rzeczywistość i brnąć w tę pomyloną narrację: im dłużej rządzi PiS, tym więcej wspominamy PO...serio? To jest recepta na sukces? Za 3 lata też w kampanii wypłyną ośmiorniczki, Amber Gold, afera hazardowa i "pieniędzy na 500+ nie ma i nie będzie". W rządowej telewizji to chyba 1000 razy odtworzyli (minimum).

Blisko 40 ustaw podnoszących podatki, rozdawnictwo, które zakorzeniło w Polakach myślenie, że pieniądze można mieć "od państwa" nie pracując, że mamy socjal, przywileje, zasiłki i brnąć w głupoty o ochronie zwierząt, dzielić własną partię (o tym później, dam link), klęczeć przed USA i na wszystko się zgadzać, 447., upolitycznić media publiczne (z nazwy), głosić propagandę jak za Gierka i zamykać, zamykać, i podnosić, podnosić - zamykać gospodarkę, podnosić podatki rzecz jasna. Biurokracja, masa urzędników, wszelkie utrudnienia i mamy "dobrą zmianę". Jako ich wyborca w sumie (bo do senatu głosowałem na kandydata PiS-u, tak samo w II turze w 2015 jak i teraz na pana Dudę) mam serio dosyć już tej lukrowej sielanki, która z zewnątrz wygląda pięknie, ale jak się spróbuje to mdli na odległość.

Oni tam się żrą między sobą i w sumie trzeba czekać aż ziobryści pożrą się z gowinowcami, Kaczyński z kimś tam, a jeszcze niebawem ma powstać koło, "buntownicy" odejdą (tak zapowiadają), nie mają co liczyć na reelekcję. A, i obecny minister rolnictwa znalazłby miejsce w szeregach SLD, tam pasuje. Tak jak zresztą inni posłowie PiS-u z przeszłością w PZPR.

PiS straci większość? Ardanowski stawia ultimatum

https://wydarzenia.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-pis-straci-wiekszosc-ardanowski-stawia-ultimatum,nId,4834923

Cz lis 05, 2020 11:38 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Lajkonik, takie bzdety wypisujesz ze nie ma co z toba dyskusji zadnej zaczynac.

Jak nie masz zielonego pojęcia jak sie Polska zmienia w ostatnich czasach, to lepiej będzie dla ciebie żebyś nie dyskutował na ten temat.

Pt lis 06, 2020 11:03 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2793 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 187  Następna strona