Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lut 24, 2021 10:33 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2793 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 187  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Najlepszym rozwiazaniem jest rozwiazanie posrednie. Czyli umiarkowane podatki niezbyt uciskajace obywateli oraz wolnośc gospodarcza oraz panstwo wspierajace innowacyjność .
Bo ani skrajny kapitalizm gdzie wszystko jest prywatne nie jest dobry ani zbyt duzy ucisk fiskalny gdyż zabija przedsiebiorczość.

Pt sty 15, 2021 1:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odnośnie p.ambasador USA i odznaczenia jej przez prezydenta A. Dudę to imho nie jest to zbyt dobre posunięcie biorąc pod uwagę, iż nowy prezydent USA mianuje zapewne swojego(ją) ambasadora (kę) :roll: No chyba , że nasze władze zamierzają w nowym rozdaniu ze Stanami Zjednoczonymi przypominać im, dawać do zrozumienia jak to za p. Trumpa było dobrze ( wzorcowo) :? Oby się nie rozminęli w ocenie z administracją J. Bidena, wszak zwycięski obóz w USA chce pójść za ciosem i dobić politycznie ustepujacego prezydenta.

Pt sty 15, 2021 1:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Najlepsze są naturalne systemy , które powstały przez ewolucję społeczną, a nie projekty teoretyków uszczęśliwiaczy ludzkości powstałe przy biurku.

Pt sty 15, 2021 1:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oczywiście, że podatek dochodowy NAJBARDZIEJ uderza w ludzi ubogich. Nie w żadnych bogaczy. Tak jak polexit napisał : ten co zarabia 10 000 na miesiąc kompletnie nie odczuje tego podatku, ale ci średnio zamożni czy zwyczajne ubodzy już poczują nawet to 100 zł w portfelu.

Na tych "smieciowkach" to pracuje w Polsce ponad DWA MILIONY osób. Poznałem dziewczynę, która obroniła pracę magisterską a sprząta ubikacje w galeriach handlowych. Ludzie po KUL-u siedzą na kasach w Biedronkach czy Żabkach. W dobie twardego kryzysu i lockdownu dobrze płatna praca nie jest dostępna jak bułka w piekarni. Niestety. Każdy łapie się czego może byle mieć dochód, za co przeżyć.

Lepiej już wychodzą tacy którzy idą na czarno, mają lepszą stawkę godzinową, ubezpiecza się prywatnie i nie obchodzi ich dochodowy, składki ZUS itd, mogą sobie mieszkanie wyremontować. Stać ich.

Pracodawcy też mają ciężko. Z pustego Salomon nie naleje. Koszty ponoszą jeszcze większe. Fajnie żeby tak każdy rzucał na dzień dobry 30 zł za godzinę pracy, ale firm na to nie stać, po prostu.

Pt sty 15, 2021 1:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Oczywiście, że podatek dochodowy NAJBARDZIEJ uderza w ludzi ubogich. Nie w żadnych bogaczy. Tak jak polexit napisał : ten co zarabia 10 000 na miesiąc kompletnie nie odczuje tego podatku, ale ci średnio zamożni czy zwyczajne ubodzy już poczują nawet to 100 zł w portfelu.

Ciekawe jaka alternatywa? Liberałowie są za katastralnym i pogłównym, a to dopiero odczują najubożsi!

Pt sty 15, 2021 1:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):

Otoz jak najbatdziej odczuje. Osoby duzo zarabiajace wpadaja w 2 próg podatkowy i placa nie 17 a 32 procent.

Pt sty 15, 2021 2:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Najlepszym rozwiazaniem jest rozwiazanie posrednie. Czyli umiarkowane podatki niezbyt uciskajace obywateli oraz wolnośc gospodarcza oraz panstwo wspierajace innowacyjność .
Bo ani skrajny kapitalizm gdzie wszystko jest prywatne nie jest dobry ani zbyt duzy ucisk fiskalny gdyż zabija przedsiebiorczość.

W sumie mogę się z tym zgodzić. Państwo powinno mieć kontrolę nad strategicznymi dla jego bezpieczeństwa gałęziami gospodarki, czyli energetyką, wydobyciem surowców etc., natomiast prywatna działalność powinna być łatwa do założenia, nie obarczona nadmiernym opodatkowaniem i przede wszystkim podlegająca prostym i jasnym regulacjom. Bo to - oprócz podatków - jest drugi ważny problem: przeregulowanie gospodarki, nadmiernie rozbudowane i niezrozumiałe prawo, które pochłania ogromne ilości czasu i środków na jego wdrożenie w przedsiębiorstwie.

Arwena napisał(a):
Odnośnie p.ambasador USA i odznaczenia jej przez prezydenta A. Dudę to imho nie jest to zbyt dobre posunięcie biorąc pod uwagę, iż nowy prezydent USA mianuje zapewne swojego(ją) ambasadora (kę) :roll: No chyba , że nasze władze zamierzają w nowym rozdaniu ze Stanami Zjednoczonymi przypominać im, dawać do zrozumienia jak to za p. Trumpa było dobrze ( wzorcowo) :? Oby się nie rozminęli w ocenie z administracją J. Bidena, wszak zwycięski obóz w USA chce pójść za ciosem i dobić politycznie ustepujacego prezydenta.

Sam jestem ciekaw jak teraz będą wyglądały nasze stosunki z USA. Tzn. nie wątpię, że nasi politycy będą gotowi nadal skakać jak im nowy przysłany tu gubernator zagra - w tym mają już doświadczenie - ale jeśli nowa administracja amerykańska nie będzie już zainteresowana nawet takim symbolicznym wspieraniem Polski i rozluźni te więzy, to trudniej będzie to podskakiwanie sprzedać na użytek opinii publicznej jako wielki sukces. Zwłaszcza, że np. presja w sprawach światopoglądowych ze strony Amerykanów może być jeszcze większa, a ewentualne korzyści z grzecznego przyjmowania reprymendy coraz bardziej wątpliwe.

Andy72 napisał(a):
Najlepsze są naturalne systemy , które powstały przez ewolucję społeczną, a nie projekty teoretyków uszczęśliwiaczy ludzkości powstałe przy biurku.

Prawda. System, w którym respektowana jest własność prywatna, swoboda zawierania umów, samorządność etc. jest dla mnie jak najbardziej naturalny.

Andy72 napisał(a):
Ciekawe jaka alternatywa? Liberałowie są za katastralnym i pogłównym, a to dopiero odczują najubożsi!

Alternatywą byłoby np. podniesienie kwoty wolnej od podatku tak, by ci najubożsi w ogóle go nie płacili.

Pt sty 15, 2021 3:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak, to by bylo rozsadne wyjscie, ale PiS wybral 500+ zeby zapewnic sobie glosy wyborcow, zeby bylo widac ze Prezes daje i to w dodatku jak durna Szydlo zapewniala wyborcow jako podarunek od niego. Czyli rozwiazanie gdy daja 500, ale musza zabrac 700 na koszty administracji. To samo z dodanymi kwotami do emerytur, bo zdjecie podatku z emerytur za duzo by kosztowalo.
Dla mnie podatek dochodowy od emerytur i budzetowki to jakas aberacja - pokazuje sie ze daja ci tyle a potem zabieraja jakis % do tego samego budzetu z ktorego ci te pieniadze wyplacili. Juz taniej byloby po prostu skasowac ten podatek przy wyplacie i zaplacic mniej od razu.
Niestety rozumienie podstawowych procesow finansowych i gospodarczych jest w polskim spoleczenstwie na zerowym poziomie i kazda ciemnote mozna ludziom wciskac.

Pt sty 15, 2021 4:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się oczywiście z polexitem i Adamem. Uważam, że lepiej zawsze zamiast "dawać" po prostu nie zabierać i nie przeszkadzać.

500+ chyba nie zdało egzaminu. Dziś jest warte co najwyżej 350... Są tacy, którym to pomogło, tego nie można w całości zanegować. Sam nie mam dzieci, więc zawsze można zarzucić, że nie powinienem się w takiej kwestii wypowiadać (tak jak aborcji, bo kobietą nie jestem i w ciąży nie byłem, nie urodzę).

Miało się tyle dzieci rodzić, taki BOOM demograficzny miał być. No nie do końca.

W następnych wyborach przebija i powiedzą 700+ lub nawet 1000...

Niestety prawdą jest to, że w Polsce ludzie w większości wciąż oczekują, że ktoś (państwo, partia, rząd) coś DA... Takie myślenie jest powszechne. "A co mi dadzą Ci a co tamci?" - prosta kalkulacja. Kto więcej obieca, ten wygra...

Pt sty 15, 2021 9:09 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Podatek dochodowy uderza najbardziej właśnie w najuboższych

Od najuboższych tego podatku się nie pobiera.

Pt sty 15, 2021 10:00 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
gdy daja 500, ale musza zabrac 700 na koszty administracji.

Skończcie wreszcie powtarzać te brednie Korwina. Nie 700, tylko 507,5.

Pt sty 15, 2021 10:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
polexit napisał(a):
Podatek dochodowy uderza najbardziej właśnie w najuboższych

Od najuboższych tego podatku się nie pobiera.

Faktycznie, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie chodziło mi o osoby spłeniające jakieś ustawowe wskaźniki ubóstwa, ale o te o niskich dochodach - na rencie, emeryturze, na minimalnej pensji.

N sty 17, 2021 1:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Problem w tym, że na forach pyszczą przede wszystkim ci, ktorzy 500+ nie potrzebują.
Pamiętam z młodości sytuację, kiedy straciłem pracę (pracodawca nie płacił za miesiące które już przepracowałem) i miałem dziecko. Gdyby wówczas byłoby 500+, nie zaspokoiłoby to pełni potrzeb, ale dało by mi pewną swobodę poszukiwania następnej pracy.
Dlatego uważam, że 500+ to znakomity pomysł. Co więcej, jestem za "bykowym" - czyli podwyższonymi płatnościami dla tych, którzy nie biorą na siebie ciężaru wychowania dzieci (przynajmniej tak długo, jak długo trwa bezsensowny bismarckowski system emerytalny w ZUS).

N sty 17, 2021 1:40 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Problem w tym, że na forach pyszczą przede wszystkim ci, ktorzy 500+ nie potrzebują.
Pamiętam z młodości sytuację, kiedy straciłem pracę (pracodawca nie płacił za miesiące które już przepracowałem) i miałem dziecko. Gdyby wówczas byłoby 500+, nie zaspokoiłoby to pełni potrzeb, ale dało by mi pewną swobodę poszukiwania następnej pracy.
Dlatego uważam, że 500+ to znakomity pomysł. Co więcej, jestem za "bykowym" - czyli podwyższonymi płatnościami dla tych, którzy nie biorą na siebie ciężaru wychowania dzieci (przynajmniej tak długo, jak długo trwa bezsensowny bismarckowski system emerytalny w ZUS).

Zaraz mniszek Sie wkurzy na Ciebie :D
Sek w tym ze nie wszyscy moga miec dzieci wiec taki podatk nie byl by do konca sprawiedliwy.
A co do swobody poszukiwania pracy jest niby zasilek dla bezrobotnych.

N sty 17, 2021 6:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Spokojnie, nie jestem w nastroju do wkurzania się na kogoś kto ma inne zdanie... Nawet jeśli uważam je za kompletny bezsens, utopię i niedorzeczność.

Kto miałby te bykowe płacić? Każdy kto nie ma dzieci? Czyli rozumiem, że płacić musieliby małżonkowie, którzy nie mają dzieci a zwolnieni z bykowego byliby rodzice dzieci żyjących w związkach nieformalnych? (bez ślubu cywilnego czy kościelnego).

Mi to bykowe kojarzy się po prostu z totalitaryzmem i zmuszaniem innych do "szczęścia"... Za wszelką cenę, urządzaniem innym życia. Czyli "trud wychowania dzieci" to najważniejsza rzecz na świecie, nawet nie praca.

Żeńcie się, wychodźcie za mąż, nieważne czy chcecie, czy nie, czy kochacie tę drugą osobę czy nie, czy wam się podoba czy nie - wszystko to nieważne. Liczy się cel - miejcie dzieci i jak najwięcej. To bykowe to groteska. Jak kogoś zmusić do posiadania dzieci? No właśnie bykowe to przymus - nie chcecie podatku, to miejsce dzieci - to jest co najmniej dziwny pomysł.

Smutna prawda o 500+ jest taka, że w tubie propagandowej PiS jakim jest TVP pokażą tylko te normalne, szczęśliwe rodziny. Uśmiechnięty pan zapyta czy pieniądze z 500+ się przydały... No pewnie, kupiliśmy tornister, kredki i pojechaliśmy nad morze. Cudownie.

Druga strona medalu jest bardziej mroczna. Ile rodzin jest mniej szczęśliwych przez 500+? TVP nie pojedzie do patologicznych rodzin gdzie wódka leje się strumieniami, gdzie pieniądze na alkohol idą właśnie z tego słynnego 500+. Niestety nie żyjemy w takim kraju mlekiem, miodem i szczęściem płynącym. Ile przemocy domowej, awantur i płaczu zaniedbanych dzieci. I błagam, nie piszcie, że takich rodzin nie ma gdzie nadużywa się alkoholu, gdzie są awantury i dzieją się dantejskie sceny. I jest tam jak najbardziej 500+... Dlaczego nikt do tej pory nie spojrzał na to od tej właśnie strony?

Alkoholicy nie mają dzieci? Wyrodne matki nie posiadają potomstwa? I wracamy do punktu wyjścia... Państwo "daje", to potem może a nawet musi kontrolować i w tym wypadku to nawet wskazane. Rodzinom z alkoholowymi problemami danie pieniędzy za darmo to robienie krzywdy niewinnym dzieciom i skazywanie ich na domowe piekło..

MOŻE lepszy jakiś Bon żywnościowy, edukacyjny? To, że Wy sami nie wydalibyście ani grosza z 500+ na alkohol, papierosy i nie znacie takich rodzin nie oznacza, że nie istnieją. Są jak najbardziej.

Z tego co się orientuję, to nie jestem jedynym użytkownikiem, który nie ma żony /męża /dzieci na forum, więc może inni z chęcią poparliby pomysły bykowego. Kto wie.

A może wprowadźmy kawalerskie plus? Jak "dawać" to wszystkim. Przecież, żeby mieć dzieci trzeba mieć żonę. A żeby poznać żonę, to trzeba zaprosić najpierw do kina, kawiarni, kupić kwiaty czy coś a to kosztuje. Trzeba wspierać singli, żeby właśnie mieli pieniądze na zmianę swojego panieńskiego /kawalerskiego stanu..

TO ŻART OCZYWIŚCIE

N sty 17, 2021 7:20 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2793 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 187  Następna strona