Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 05, 2021 12:44 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2793 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185 ... 187  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Barney napisał(a):
To nie ma nic wspólnego z "karaniem". Po prostu osoba mające dzieci ponosza koszty, a inne nie. Więc raczej chodzi o to, by nie karać dzieciatych.

Poza tym, te dzieci w przyszłości będą utrzymywały jednych i drugich.

Wt sty 19, 2021 9:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No niestety ale prognozy demograficzne dla Polski są mówiąc oględnie malo optymistyczne dlatego ten system emerytalny nawet z bykowym nie jest raczej na dłuższą metę do utrzymania.

Wt sty 19, 2021 9:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To i tak nic nie da, a żadna partia nie zrewolucjonizuje emerytur, bo nie chcą stracić wyborców. Była na to szansa 20 lat temu, kiedy powstały OFE, ale nikogo nie było stać na to, aby wprowadzić stopniowo przejście z ZUS na tego typu odkładanie sobie na emeryturę.

Wt sty 19, 2021 9:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przyszłoscią systemu jest emerytura obywatelska niska i równa dla wszystich a resztęvkażdy odkłada sobie sam. Dlatego każda pracująca osoba powinna już o tym myśleć i zacząć odkładać nie liczycmć na ZUS bo obudzu sie z ręką w nocniku na stare lata. I żadne bykowe czy inne podatki tu nie pomogą.

Śr sty 20, 2021 8:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak rzadko kiedy zgadzam się z Yarpenem. Opodatkowywanie ludzi z tego powodu, że ich życiowe decyzje (albo zwyczajnie niezależne od nich ograniczenia, w przypadku osób, które zwyczajnie nie mogą mieć dzieci) nie wpisują się w oczekiwany model i nie spełniają postulatów "sprawiedliwości społecznej", jest kompletnym nieporozumieniem. Oczywiście wszystko rozbija się o fatalny system przymusowych ubezpieczeń, który należałoby zaorać. Zmieniłaby się trochę ludziom optyka, gdyby okazało się że osobiście muszą zabezpieczyć swoją starość, czy to odkładając na nią czy np. właśnie "inwestując" w potomstwo.
Niestety wyjście z tego systemu nie jest proste, bo przerwanie dopływu składek, a jednocześnie konieczność wypłacenia bieżących zobowiązań dla aktualnych emerytów stawia nas przed problemem potężnej dziury w systemie, którą należałoby załatać. Żaden rząd (a przynajmniej żaden wywodzący się z "bandy czworga") nie będzie chciał się za to zabrać, więc piramida finansowa o nazwie ZUS trwa sobie w najlepsze i czeka na spektakularny krach.

Śr sty 20, 2021 4:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Konfederacja jak zwykle prorosyjska
https://wydarzenia.interia.pl/autor/jak ... ign=chrome
Napewno Nawalny sam się otruł a służby rosyjskie przecież są zawsze takie dobre i łagodne.
Kolejny kamyczek do ogródka Konfederacji. Jak dla mnie kolejne potwierdzenie tego co od dawna było mówione.

Pt sty 22, 2021 8:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chwila... A pan Nawalny nie jest przypadkiem Rosjaninem? Czemu uchwała wyrażająca poparcie dla niego nie jest "prorosyjska", a nie popieranie tej uchwały jest "prorosyjskie"? Czy rosyjskość pana Nawalanego jest mniej rosyjska niż rosyjskość Putina? :co: Przemyśl to jeszcze Jockey, bo coś tu się nie klei :P

Pomijam już fakt, że samo wydawanie podobnych uchwał przez nasz Sejm jest po prostu zwykłą głupotą i stratą czasu.

Pt sty 22, 2021 11:46 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Co ma się nie kleić. Faktem jest ze rosyjskie służby chciały go otruć. A zachowanie Korwina jak i kilku innych z Konfederacji pokazuje na czyjej smyczy chodzą. Potwierdzili po raz kolejny ze to coś więcej niż przypuszczenia co do ich dziwnych związków z Putinem.
Koniec tematu.

So sty 23, 2021 10:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W tym temacie snucie teorii spiskowych jest jak rozumiem uprawnione? ;)
Coś słabo Putin inwestuje w tą Konfederację. Taka rzeka rubli, zaangażowanie tak profesjonalne służby specjalnych i tylko kilka % poparcia i 11 posłów?

A co się nie klei? Ano to, że polscy posłowie tą durną uchwałą mieszają się w wewnętrzne sprawy Rosji, ale jedni z tego powodu są prorosyjscy, a drudzy antyrosyjscy :D Komedia :)

So sty 23, 2021 6:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ale jakie spiski. Pokaz mi jedna sytuacje gdzie ludzie z konfederacji wystąpiły przeciwko rosyjskiej racji?

So sty 23, 2021 7:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
To i tak nic nie da, a żadna partia nie zrewolucjonizuje emerytur, bo nie chcą stracić wyborców. Była na to szansa 20 lat temu, kiedy powstały OFE, ale nikogo nie było stać na to, aby wprowadzić stopniowo przejście z ZUS na tego typu odkładanie sobie na emeryturę.
Tak.
Niestety, nasze elity byly zapatrzone w europejski Zachód, gdzie system bismarckowski jest normą.

sachol napisał(a):
Przyszłoscią systemu jest emerytura obywatelska niska i równa dla wszystich a resztęvkażdy odkłada sobie sam. Dlatego każda pracująca osoba powinna już o tym myśleć i zacząć odkładać nie liczycmć na ZUS bo obudzu sie z ręką w nocniku na stare lata. I żadne bykowe czy inne podatki tu nie pomogą.
Ale dlaczego przyszłością ma być utrzymanie obowiązkowego ZUS?
Po co mi taka ubezpieczalnia, do której muszę "odkładać sobie sam"?

polexit napisał(a):
Chwila... A pan Nawalny nie jest przypadkiem Rosjaninem? Czemu uchwała wyrażająca poparcie dla niego nie jest "prorosyjska", a nie popieranie tej uchwały jest "prorosyjskie"? Czy rosyjskość pana Nawalanego jest mniej rosyjska niż rosyjskość Putina? :co: Przemyśl to jeszcze Jockey, bo coś tu się nie klei :P
Zastanawiam się, czy grasz głupa, czy też... nie grasz.

So sty 23, 2021 9:31 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Ale jakie spiski. Pokaz mi jedna sytuacje gdzie ludzie z konfederacji wystąpiły przeciwko rosyjskiej racji?

Np. poprzednia uchwała w sprawie rosyjskich kłamstw na temat wybuchu wojny, poparta również przez Konfederację (za wyjątkiem Korwina). Choć na moje to skoro Ty uważasz, że Konfa chodzi na pasku Putina i ma z nim jakieś tajemnicze "związki", to powinieneś to poprzeć czymś więcej niż tym, że nie opluwają go w każdym wystąpieniu publicznym by

A tu artykuł w tej sprawie przywołujący opinię samych Rosjan:
https://dorzeczy.pl/kraj/148446/rosjani ... racji.html

Barney napisał(a):
Zastanawiam się, czy grasz głupa, czy też... nie grasz.

Jeśli masz trudności w zrozumieniu tego co napisałem, wystarczy powiedzieć - chętnie spróbuję Ci to wyjaśnić w możliwie prosty sposób.

N sty 24, 2021 2:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

A istnieje jakiś cywilizowany kraj gdzie ubezpueczenie emerytalne nie istnieje w żadnej formie,?
W USA system jest państwowy i reszta prywatna

N sty 24, 2021 8:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Cytuj:

A istnieje jakiś cywilizowany kraj gdzie ubezpueczenie emerytalne nie istnieje w żadnej formie,?
Zdefiniuj "cywilizowany"
Poza tym, to kiepska odpowiedź na moje pytanie...
Cytuj:
W USA system jest państwowy i reszta prywatna

USA niestety się socjalizują.
Do 2010 nie było tam obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego
Emerytalne istnieje od 1935 roku.

Z jakiej racji państwo ma mi narzucać (w imię "cywilizacji") obowiązkowe ubezpieczenie (i to takie, co do którego nie mam wyboru, tylko takie, w którym państwowy ubezpieczyciel (1) sam decyduje ile mam płacić (2)sam decyduje czy i kiedy mi będzie wypłacał emeryturę i w jakiej wysokości?)
Gdyby to była umowa cywilna, każdy sąd by ją uchylił jako nierównoważną.

N sty 24, 2021 12:55 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Zdefiniuj "cywilizowany"
Poza tym, to kiepska odpowiedź na moje pytanie...

https://sjp.pwn.pl/sjp/cywilizowany;2554121

Cytuj:
Z jakiej racji państwo ma mi narzucać (w imię "cywilizacji") obowiązkowe ubezpieczenie (i to takie, co do którego nie mam wyboru, tylko takie, w którym państwowy ubezpieczyciel (1) sam decyduje ile mam płacić (2)sam decyduje czy i kiedy mi będzie wypłacał emeryturę i w jakiej wysokości?)
Gdyby to była umowa cywilna, każdy sąd by ją uchylił jako nierównoważną.

Obowiazkowe ubezpieczenie nie oznacza ze wszystko narzuca panstwo.
Moze to wyglądać tak jak w przypadku OC jeśli masz auto.
Masz nakaz je wykupic poprostu.
A czemu? Spojrzmy na dobrowolne ubrzpieczenie domu czy na zycie, jakis pozar czy cos i potem placz ludzie pomozta bo nie ma gdzir mieszkać.
Wielu ludzi poprostu nie mysli i trzeba ich do tego myslenia zmusisc. Bo potem koszty utrzymania takiego obywatela i tak spadna na panstwo

N sty 24, 2021 5:28 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2793 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185 ... 187  Następna strona