Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 21, 2019 3:29 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 496 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 34  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Cytuj:
Nie wiem czy mam dobre wiadomosci ale p.Godek Liroya tez juz opuscila ?

Na razie nic mi o tym nie wiadomo - a dość na bieżąco śledzę poczynania tych małych ugrupowań na prawo od PiS-u.

Pani Godek trochę wyrachowana się zrobiła. Uświadomiła sobie co znaczy zebranie kilkuset tysięcy podpisów w trzy tygodnie czasu... Zostawiła Marka Jurka na lodzie tak samo zresztą jak on zostawił prof. Mirosława Piotrowskiego w wyborach do Europarlamentu i uciekł do Kukiz'15.

Obym się mylił, ale wyjdzie tak jak mamy mniej więcej od 30 lat w polskiej polityce. Po to się dzielą na malutkie frakcje, żeby ostatecznie... nie weszła żadna z nich...

Połączone siły Konfederacji, Skutecznych, Prawicy RP, KNP, KPN, WiN, prawicowych samorządowców, środowisk pro-life, ludzi z Kukiz'15, Maksa Kolonko itd., to byłaby silna trzecia siła. Co do tego nie mam wątpliwości. No, ale po co? Lepiej niech idzie pięć małych partyjek a koniec końców w sejmie będą trzy partie systemowe.

Nie wierzę też w przekroczenie progu wyborczego przez Koalicję Polską (PSL + Kukiz'15), choć sondaże są dla nich nad podziw przychylne.

Pan Kukiz przeszedł na "zieloną stronę mocy"... Teraz muzyka ma zastąpić inny muzyk, taki deal, raper zamiast rockmana. Tylko kto się kolejny raz da nabrać na jakiś anty system? Po tym co zrobił Kukiz chyba naprawdę niewielu...

Pn wrz 02, 2019 7:23 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
1
W pierwszych dwu wiekach podejście do służby wojskowej było niejednolite. W zasadzie do momentu uzyskania wolności religijnej nie było jednoznacznej wykładni w tej sprawie.

Podniosłeś kilka kwestii naraz. Za dużo materiału, żeby odnieść się do wszystkich w jednym wpisie. Odniosę się najpierw do kwestii pierwszej. Kwestia jest taka:

Czy w pierwszych wiekach podejście Kościoła do służby wojskowej było niejednolite? Czy do momentu uzyskania wolności (IV wiek) nie było jednoznacznej wykładni?

Ty twierdzisz, że tak. Ja twierdzę, że nie. Słowo przeciw słowu. Ja przedstawię za chwilę dowody historyczne, ale ponieważ wysunąłeś twierdzenie, więc proszę, żebyś poparł je dowodami. Na jakiej podstawie wysunąłeś powyższe twierdzenia? Pamiętaj, że nie chcę się kłócić, tylko pomóc. Trzeba dobrze znać swoje duchowe korzenie. Inaczej będziemy jak uschnięte gałęzie.

Wt wrz 03, 2019 10:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Na "wyborczej", piszą że podatku od amerykańskich cyfrowych gigantów, monopolii nie będzie. Stany zabroniły Polsce ustanawiać prawa jakie chce. Totalne skundlenie PiSowców wobec Ameryki postępuje.

Matko Częstochowska, wygoniłaś Szwedów chcących sprotestantyzować i złupić Polskę, wygoń i Amerykanów z ich protestanto-talmudyzmem, LGBT i antykulturą, traktujących Polskę jak neokolonię i bantustan do wydojenia.

Wt wrz 03, 2019 6:20 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Słucham właśnie audycji w Mediach Narodowych i wychodzi na to, że... jedynie Konfederacja Wolność i Niepodległość zdołała zebrać podpisy w większości okręgów (21) i będzie mieć listę ogólnopolską.

Skuteczni Piotra Liroya Marca z Kają Godek "na pokładzie", Revolution Mariusza Maksa Kolonko, Prawica RP Marka Jurka, partia Zgoda zbudowana na fundamentach Agrounii, Polska Fair Play Gwiazdowskiego, Ruch Prawdziwa Europa prof. Mirosława Piotrowskiego - wszyscy aut. Nie wiadomo jeszcze jak z bezpartyjnymi samorządowcami, ale chyba listę ogólnopolską mieć będą. A, jeszcze Federacja Marka Jakubiaka - to już chyba wszystkie ruchy spoza "bandy czworga" czy tzw. układu z Magdalenki, które poległy nie na polu chwały, ale jeszcze przed startem.

I warto było się dzielić? Nadal pani Godek nie podoba się jedynka w Siedlcach? (teraz po ptakach), rewolucja Maksa Kolonko to kpina, a miał propozycję od Konfederacji wspólnego startu. Kukiz miał zapewnione nawet 20 jedynek, ale co tam. Lepiej iść z PSL-em.

Sprawdziło się to co mówili Winnicki i Bosak, że jedynie ich ugrupowanie ma realne szanse w ogóle wystartować z list z całej Polski.

Śr wrz 04, 2019 9:15 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Konfederacja przepaliła swą szansę zajmując się niewiadomoczym. Wchodzimy w okres intensywnej kampanii która będzie stac pod znakiem rozpasanego kaczyzmu: https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/9 ... ia-ruszyla

Szambo, Mała Emi, wszystko to służy Kaczorowi.

Cz wrz 05, 2019 12:35 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Konfederacja przepaliła swą szansę zajmując się niewiadomoczym

Każdy ma prawo do swojego zdania, ale ja się akurat nie do końca z tym zgodzę. Być może za mało było konkretów - ustawa 447 była tak niby rozdmuchana, ale z dużej chmury mały deszcz.

Kwestia aborcji - tu jest dużo do zrobienia (aborcja eugeniczna), PiS raczej tego nie ruszy. Teraz chyba pani Kaja Godek pluje sobie w brodę za swój przerost ambicji nad dobrem wspólnym. Skuteczni, do których uciekła z Prawicy RP po opuszczeniu Konfederatów też nie ma listy ogólnopolskiej, brak komitetu.

Konfederacja została więc stety czy niestety jako jedyna i realna alternatywa dla partii szeroko rozumianego układu, establishmentu. Maks Kolonko chyba sobie jakieś żarty robił, Agrounia, czy tam Zgoda to samo. Marak Jurek, Piotrowski, itd. - ogółem wszystkie kanapowe partyjki z Federacją Jakubiaka na czele poległy z kretesem.

Taki wyborca antysystemowy ma więc na kogo głosować. Wiem, że teraz pojęcie anty-system nic nie znaczy po tym co zrobił Kukiz - poszedł z najbardziej systemową partią w Polsce - PSL-em. No nic,. ludzie sami muszą zadecydować.

Na pewno jest miejsce dla ideowej prawicy, tylko sami zwolennicy Krowina, Brauna i narodowców muszą 13 października ruszyć się z domu i zagłosować. Można sobie pisać i lajkować w internetach, ale tam przy urnie liczy się głos.

Od jakiegoś już czasu bawię się w "dwie Polski" - nastawiam Fakty na TVN o 19.00 - a potem na 19.30 Wiadomości na TVP 1 - dlatego to są dwie Polski. {Przekaz kompletnie inny, diametralnie różny.

Tutaj propaganda sukcesu jak za Gierka, tam ciągle wszystko źle, choćby nie wiem jak dobrze było. Tu euforia a tam straszenie wszelkiej maści klęskami. I oczywiście zabetonowany czworokąt: pokazują konwencje, teraz z mojego kochanego Lublina PiS miał, gdzie indziej KO, jeszcze SLD Lewica Razem i Koalicja Polska czyli nic innego jak PSL z Pawłem Kukizem i kilkoma jego kolegami. Przy tym wszystkim to on zachował się jak cwany lis - jak jedyny z tego Kukiz'15 ma szansę znowu być w sejmie. Liroy, Jakubiak, p"poszli na swoje" i tyle z tego mają co kot napłakał. Winnicki czy Kulesza mają szansę, ale pod jednym warunkiem: super mobilizacja elektoratu wolnościowo-narodowego i konserwatywnego, katolickiego, pro-life.

N wrz 08, 2019 5:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mniszku, w Newsweeku powstała analiza dot. nadużyć w TVP.
https://www.newsweek.pl/polska/telewizj ... vp/qrhd3s4
Pozdrawiam

N wrz 08, 2019 6:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie kupuję tego tygodnika "opinii" w wersji papierowej. Sądzisz, że będzie mi się chciało wydać kasę na elektroniczną?

N wrz 08, 2019 7:03 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Też nie kupuję... kiedyś tak samo było z GW - niestety, ale te media również są skompromitowane.

Być może jeszcze jako tako w miarę obiektywny i neutralny jest Polsat. I nie jest to jedynie moja opinia, ale bardzo wielu ludzi, którzy mają już serdecznie dość wojny polsko-polskiej i podziału na PiS i PO... Polsat zaprasza też ludzi z Konfederacji, nie udaje, że takiej partii nie ma a jak już się nie da tego ukryć to nie atakuje czym się tylko da jak TVP i TVN/

Po zmianie władzy w 2015 byłem w jakiś sposób nawet zadowolony: no i dobrze - myślałem, teraz jest jakiś pluralizm, jakiś obiektywizm, a nie przykrywanie wszystkich afer i wiadomości na jedną modłę przez wszystkie media - żadnej różnicy między TVP a TVN wtedy nie było - no, może na TVP za PO początkowo pokazywany był Pospieszalski czy Ziemkiewicz, ale potem... Tak czy siak Ziemiec, Holecka swoje miejsce mieli.

I tak minął rok, dwa... I we mnie coś zaczynało pękać - teraz już mi słabo jak słucham takich wydań, które w zasadzie niczym się od siebie nie różnią. Przykład tego Jadżewskiego (czy jak mu tam) - jego słowa o Kościele to były powtarzane po stokroć i do tego ciągle w tle zdjęcia klaszczącego Tuska - obraz utkwił na dobre... albo fragmenty tych parad i wypowiedź jednego z uczestników - jakiegoś transseksualistę - na ;pamięć każdy się nauczył, Kopacz i dinozaury, Komorowski i szogun, Tusk, Rostowski i to, że pieniędzy na 500+ "nie ma i nie będzie", litości.

Oczywiście, że dobrze, że to pokazano, ale no ile można w kółko ciągle odświeżać te same kotlety?

Jak tak trąbią w każdym wydaniu jak to su[per jest w Polsce, to aż mi się "zielona wyspa" Tuska przypomina...

Albo dobór zapraszanych gości do programów publicystycznych, politycznych: ktoś z rządu, ktoś z PiS albo ktoś jeszcze z Solidarnej Polski i od prezydenta + posłanka z PSL i Kukiz'15 , czasem SLS lub Nowoczesna. I to ma być obiektywna dyskusja? Po co zapraszać kogoś z PiS-u i Solidarnej Polski, jak to jest TO SAMO - ta sama frakcja, koalicja, będą mówić jednym głosem, to jest takie przewidywalne...

Teraz KO ma się już pojawiać w TVP po tym swoim żałosnym bojkocie. Dopiero się zacznie, bo każdy i prowadzący i politycy już przywykli, że nie w studiu nikogo z KO, ma się zmienić...

Ludzie w bardzo dużej mierze o polityce wiedzę czerpią z telewizji, informacji, wiadomości. A niestety w mediach głównego nurtu mamy duopol + trzecia siła w postaci skrajnej lewicy, postkomunistów w koalicji ze środowiskami LGBT, feministkami itd.

N wrz 08, 2019 7:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen i Mniszek, ja też tego nie kupuję, ale raz kupiłem ten szmatławiec aby wynagrodzić Bogu za obrażanie Tomasza Lisa :)

N wrz 08, 2019 8:17 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak mimochodem podrzucam kolejny sondaż: nic się w sumie nie zmienia, podium takie samo jak już było sierpniu.

Przed ostatnimi wyborami pokusiłem się o moje typy - pierwsze cztery miejsca - sprawdziło się (PiS, KE, Wiosna, Konfederacja) a Kukiza od razu wyrzuciłem poza pierwszą czwórkę...

Odnoszę dziwne wrażenie, że w rzeczywistości wynik koalicji PSL z Kukiz'15 jest o wiele słabszy, ale oni na siłę muszą być jakoś promowani i lansowani.

Teraz też się nie zdziwię jak Konfederacja będzie przez PSL i Kukiz'15 jako jedyna alternatywa choć oczywiście wszyscy o tym wiemy w sondażach ani razu nie wskoczy przed Kukiza i ludowców. To co... czekam do 13 października :wink:

Oczywiście ewentualne czwarte miejsce Konfederacji Wolność i Niepodległość nie jest równoznaczne z 5% poparcia, jak było zresztą ostatnio. Może będzie radość z samej subwencji, a 3% to raczej pewna rzecz...

https://wiadomosci.wp.pl/wybory-parlamentarne-2019-ogromna-przewaga-pis-i-samodzielne-rzady-najnowszy-sondaz-6422237873264257a

N wrz 08, 2019 8:34 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Żeby nie było... Oto jak publiczna telewizja za nasze pieniądze robi "kampanię" i niszczy na starcie przeciwników z Konfederacji Wolność i Niepodległość. Owszem, to jest program satyryczny, ale wypadałoby mieć jakieś granice...

Potem ktoś zaatakuje, że nie weszli do sejmu (Konfederaci), bo to, bo tamto a nie że to "wina mediów". Jak się kogoś ośmiesza, to skutki dobre nie będą. Swoją drogą, to TVP ciągle zaprasza kogoś z SLD, Razem, Nowoczesnej czy Wiosny, a dla Konfederacji w dalszym ciągu brak miejsca. Czemu?

https://nczas.com/2019/09/06/absurd-i-zenada-za-nasze-pieniadze-oto-jak-poinformowano-o-konfederacji-w-tvp-foto/

Pn wrz 09, 2019 12:48 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Nie oglądam TVP(ani żadnej innej polskiej telewizji o charakterze opiniotwórczym), więc nie wiem jak dokładnie wygląda podejście tej telewizji do Konfederacji. Natomiast jest skłonny postawić tezę, że jest ona pomijana przez tęże telewizję, ponieważ ideologicznie mogłaby się ta formacja spodobać części wyborców PiS, a takiego ryzyka nie chcą podjąć. Zapraszanie partii o skrajnie odmiennym profilu (np. Razem) takiego ryzyka za sobą nie niesie.

Wt wrz 10, 2019 6:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I słusznie robi. Marginalizacja gości, którzy osłabiają naszą obronność poprzez plecenie bzdur o rzekomym braku zagrożenia rosyjskiego leży w naszym interesie narodowym.
Agentów obcych państw trzeba odsuwać (nawet gdy są przemieszani z niezbyt mądrymi naiwniakami).

Wt wrz 10, 2019 7:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
I słusznie robi. Marginalizacja gości, którzy osłabiają naszą obronność poprzez plecenie bzdur o rzekomym braku zagrożenia rosyjskiego leży w naszym interesie narodowym.
Agentów obcych państw trzeba odsuwać (nawet gdy są przemieszani z niezbyt mądrymi naiwniakami).

Akurat najbardziej nam teraz zagraża Rosja?

Wt wrz 10, 2019 7:37 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 496 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 34  Następna strona