Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 10, 2019 10:04 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 70  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Cytuj:
Mniszku, za bardzo chyba zmniszkowany jestes, pogadaj na ten temat z kobietami.

Ależ "cięta riposta" ;d "zmniszkowany, fajne. Tak się składa, że rozmawiałem i to niejeden raz. Ty masz inne przypadki, i doświadczenia jak w każdej kwestii światopoglądowej, więc porozumienia raczej nie będzie. Poza tym nigdzie nie napisałem, że 100% kobiet jest przeciwna aborcji.

Aborcja to osobny chyba tutaj temat, ale dla wielu polityka to nie tylko i wyłącznie ekonomia oraz gospodarka, ale też światopogląd i pewien system wartości.

Tak bronisz zachodu, tego co tam u was tak fajnie, ale o tym przykładzie z Francji nic nie odpisałeś, szkoda (chodziło o zakaz pokazywania dzieci z zespołem Downa w telewizji)... a taka tam wolność i wspaniałomyślność. Myślałby kto... O tym, że gorącym zwolennikiem aborcji był też socjalista Hitler też żaden "postępowiec" się słowem nie zająknie. To burzy ich "świat", w którym patriotyzm = nazizm, a zabijanie niewinnych = nowoczesność, a nawet tolerancja ;d

Wt paź 15, 2019 8:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Arwena napisał(a):
Stało się coś bardzo korzystnego dzięki wejściu Konfederacji do Sejmu i już dzisiaj można było to zauważyć.
Poproszę o konkrety. Co takiego korzystnego?
Arwena napisał(a):
Nawet jeśli Telewizja Publiczna nadal będzie pomniejszać, zamilczać, czy marginalizować Konfederatów nie zapraszając do debat, rozmów, polemik, bo to takie nieznaczące koło poselskie, to są inne telewizje i głos z prawej strony od PIS wybrzmiewać będzie czy tego PIS chce, czy nie.
Z tego co wiem to mają obowiązek zapraszać do debat polityków ze wszystkich partii reprezentowanych w sejmie.
Co do innych stacji to również nie zapraszali przedstawicieli Konfederacji.
Arwena napisał(a):
Dowodem dzisiejsza debata powyborcza w TV Polsat. Wbrew pozorom głos, informacja, mozliwość wypowiedzenia się, przedstawienia swego stanowiska i konstruktywnej krytyki jest bardzo ważny w demokracji, imho bardzo ważny dla naszego kraju, bo dwupartyjne, czy dwublokowe międlenie w kółko tego tego samego jest/ było jałowe.

Można powiedzieć że w USA czy Wielkiej Brytanii jest jałowe międlenie. Idąc krok dalej można wyciągnąć wnioski, że tam nie ma demokracji

Jeśli chodzi o Konfederację to cieszę się, że dostał się Dobromir Sośnierz. Żałuję że dostał się Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun i Krzysztof Bossak

Mój wpis, który w tym poście pociołeś był, stanowił pełną całość i w nim właśnie przedstawiłam konkretną korzyść , pozwoliłam sobie to wyżej wyboldować.

Ale jeszcze dopowiem kolejne konkretne korzyści:

1.) Gdyby Konfederacja nie weszła stan posiadania partii zwycięskiej w tych wyborach mogłyby być wyższy, a być może nawet mogliby móc zmieniać Konstytucję. Dla mnie to nie byłoby korzystne dla naszego kraju ( zdaje sobie sprawę, że dla wyborców, sympatyków PIS - u, jakim zdajesz się być, a przynajmniej tak Cię odbieram - to żadna korzyść ale ja tutaj pisząc tego posta prezentowałam swoją opinię).

2.) Ponad około milion Polaków, którzy zagłosowali na to ugrupowanie gdyby się okazało , że Konfederacja nie weszła do Sejmu, nie miałoby swoich przedstawicieli w Parlamencie, a tak są i taki Parlament w miarę obiektywnie pokazuje nastroje polityczne obywateli naszego kraju.

3.) Konfederacja ma szanse być ewidentnie konstruktywną opozycją ( jak będzie nie wiem - zobaczymy) dla Prawa i Sprawiedliwości, gdyż ta, która dotąd była, mieniąc się totalną , tak naprawdę była żadną, bo nienawiść do PIS - u jest złym doradcą i zaślepia w polityce, w pracy dla dobra kraju. Dla rządu, dla każdej władzy wskazana jest dobra, konstruktywna krytyka, konstruktywna opozycja.

4.) Konfederacja w Sejmie imho stanowi swoisty wentyl bezpieczeństwa. To dla mnie bardzo ważne, by walka o władze toczyła się metodami demokratycznymi, a nie np. na ulicy, co swego czasu prognozował poseł Paweł Kukiz mówiąc coś o wojnie domowej.

5.) No i najważniejsze, imho robi ona swoim wejściem wyłom w zabetonowanej od okrągłego stołu scenie politycznej, daje przewiew, pozwala, by mogły wybrzmiewać w Sejmie inne, nowe idee, poglądy. To co piszesz o USA, czy Anglii to prawda ale, zważ że tam te konstrukcje dwóch, bloków mogą się sprawdzić, gdyż, z tego co się orientuję, u nich jest tak, że rożne siły , idee, pomysły ścierają się wewnatrz tamtejszych ugrupowań, u nas mamy , jak do tej pory partie typu wodzowskiego, więć nie ma takiej możliwości.

No i na koniec to co napisałeś o tych , których nie życzysz sobie w Sejmie np. p. prezesa Korwina. To, że tak chwalony przez Ciebie poseł Sośnierz mógł znaleźć się w Parlamencie Europejskim , było możliwe dlatego, że najpierw do niego trafił pan Janusz Korwin - Mikke. Tak, że nie przesadzajmy, z tym strasznym prezesem. Pokaż mi drugiego posła, który w Parlamencie UE zrezygnował z posłowania.

Wt paź 15, 2019 9:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mniszku, mam nadzieje ze nie poczules sie obrazony.
Nie chcialem w tym temacie rozmawiac o aborcji bo raz ze mnostwo o tym w innych watkach, dwa stosunek do aborcji zalezy od stosunku do religii wiec wiadomo ze tu sie nie dogadamy.
Moze o tyle za ja tez uwazam ze aborcja jest zlym wyborem.
Co do odplywu elektoratu to niechec PiS do ruszania tego tematu chyba nam cos mowi, czyz nie?

Śr paź 16, 2019 1:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Mniszku, mam nadzieje ze nie poczules sie obrazony.
Nie chcialem w tym temacie rozmawiac o aborcji bo raz ze mnostwo o tym w innych watkach, dwa stosunek do aborcji zalezy od stosunku do religii wiec wiadomo ze tu sie nie dogadamy.
Moze o tyle za ja tez uwazam ze aborcja jest zlym wyborem.
Co do odplywu elektoratu to niechec PiS do ruszania tego tematu chyba nam cos mowi, czyz nie?

Adamie, ależ ja się nie czuję w żadnym stopniu obrażony, spokojnie :wink:
Być może pomyślałeś, że jestem "zmniszkowany", bo Bóg wie Jeden ile "siedziałem za klauzurą w klasztornych murach" i jestem oderwany od rzeczywistości... Zapewniam Cię, że tak nie jest. Na 32 lata mojego życia w zakonie spędziłem niecałe 11 miesięcy, więc to kropla w morzu ;)

Tak się składa, że mam w rodzinie kobietę, która dokonała aborcji (jeszcze za komuny, w PRL-u), temat nie jest mi obcy. Nie drążę go non stop, ale niejednokrotnie rozmawiałem z wieloma kobietami na takie bardzo intymne, wrażliwe, drastyczne, ale jakże ważne tematy.

Co do tego elektoratu, to PiS pewnie musi kalkulować co się bardziej opłaci politycznie: czy zakaz prawny eugenicznej aborcji z wszystkimi jego konsekwencjami (czarne marsze, protesty feministek, celebrytek, nagonka w mediach liberalnych i lewicowych) czy jednak pozostawienie kompromisu i wyrzuty ze stron środowisk kościelnych, pro-life i samej Konfederacji.

I tak w ogóle, to w samym PiS robi się "wesoło", bo frakcje Ziobry i Gowina wprowadziły po 18 posłów do sejmu. Teraz więc "należy im się więcej". Może Ziobro zażąda stanowiska wicepremiera - bez Kaczyńskiego nic nie znaczyli, bo takie Porozumienie czy Solidarna Polska w tych wyborach i przy takiej frekwencji, to może po 1.5% by dostały, a tak... Gdyby nagle jeden i drugi postanowili, że ciach mach wychodzimy z PiS i mamy dwa kluby poselskie, to koniec dla PiS. Koniec z większością, rządem itd. Wtedy już Korwin nie byłby oskarżany o rozbijanie "prawicy" a pan Zbigniew :wink:

Obserwuję tak TVP Info czasem i wychodzi na to, że w dalszym ciągu w sprawie Konfederacji nic się nie zmieniło. Kolejny dzień od wyborów mija,a w studiach... "rozmowa": pan z Solidarnej Polski, pani z PiS, pan z PSL i pan z PO... Lewica też już była.

W dodatku nie wiadomo co z tym złamaniem prawa przez TVP - niewykonaniem wyroku sądu... Dla mnie to był wręcz zamach na demokrację - no, może na Konfederację (rymuje się :) ) Mieli sprostować kolejne kłamstwo i pokazać sondaże, w których Konfederacja miała ponad 5% (pokazali celowo tylko te z 4%) i tłumaczyli w ten sposób swoje poprzednie sondażowe kłamstwo... (też przegrali w trybie wyborczym). Wprowadzając w błąd miliony potencjalnych wyborców - w dużej mierze przez te ich manipulacje i propagandy wielu ludzi z obawy przed koalicją Schetyny z Biedroniem oddało głos na PiS, choć deklarowali się jako wyborcy Konfederacji. A w niektórych okręgach brakowało dosłownie kilkuset głosów, żeby więcej polityków prawicowej formacji weszło do parlamentu. Tak mają "tylko" koło poselskie z 11 posłami (za milion dwieście tysięcy oddanych na nich głosów), spokojnie mieliby te 20 mandatów, i klub... Może w tym momencie to i tak "musztarda po obiedzie", ale klub więcej zawsze może. Tak czy owak wszystko w sejmie zależy od PiS-u... czas pokaże.

Śr paź 16, 2019 4:19 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
O tym, że gorącym zwolennikiem aborcji był też socjalista Hitler też żaden "postępowiec" się słowem nie zająknie.

Cóż to za absurd!!!
A mniszek to trzeźwy był jak to pisał? Bo w innym wątku przyznał, ze abstynentem nie jest, więc jasno informuję, że moje pytanie jest zasadne i nie ma na celu obrażenia adwersarza.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aborcja_w_Niemczech

Cytuj:
W okresie Republiki Weimarskiej (1918-1933) zalegalizowano aborcję i dopuszczono do powszechnej sprzedaży środki antykoncepcyjne. Zmiana nastąpiła po dojściu do władzy Adolfa Hitlera i powstaniu III Rzeszy (1933-1945) w której aborcję uznano za zbrodnię przeciwko ciału i państwu, zezwalając Niemcom tzw. Aryjczykom jedynie w szczególnych okolicznościach. W wyniku tego nastąpił spadek liczby zabiegów aborcyjnych z 34 698 w 1932 do mniej niż 2000 (średnia z lat 1935-1940)

Śr paź 16, 2019 7:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hilter zakazywał aborcję NIemcom a przeciw aborcji Słowian nic nie miał.

Śr paź 16, 2019 7:24 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bo Słowianie i inni nie byli dla niego ludźmi! Ludźmi byli dla niego Aryjczycy i dla ludzi aborcja była zbrodnią. Czy Ty Andy i mniszek jesteście w ogóle przeciw aborcji czy tylko aborcji u ludzi, natomiast dopuszczacie ją u krówek, świnek itp.? Hitler podobnie jak wy był zajadłym wrogiem aborcji u ludzi.

Śr paź 16, 2019 7:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Cóż to za absurd!!!
A mniszek to trzeźwy był jak to pisał? Bo w innym wątku przyznał, ze abstynentem nie jest, więc jasno informuję, że moje pytanie jest zasadne i nie ma na celu obrażenia adwersarza.

Tomciu Paluszku, mylisz się... Pokaż mi fragment mojej wypowiedzi, w którym pisałem, że nie jestem abstynentem. Najwyraźniej źle czytałeś moje posty, bez zrozumienia. Jestem abstynentem ze względów zdrowotnych - o tym zresztą większa część użytkowniczek i użytkowników tego forum wie (szpital, operacja, zresztą nie będę się powtarzał w nieskończoność ;) Nie jestem "abstynentem" w takim sensie jak Ty - że nigdy w życiu nie wypiłem alkoholu. Alkohol jest mi niewskazany (lekarz pozwolił na lampkę wina do obiadu, ale i tego "nie praktykuję")/

Żeby nie było tu niepotrzebnego off-topu - bo to temat polityka i przenoszenie do każdego wątku forum tematu alkoholu/abstynencji jest pozbawione sensu.

https://www.pch24.pl/-aborcjonisci-to-wasz-dzien--75-lata-temu-hitler-wprowadzil-aborcje-na-terenach-polski,41754,i.html

Pisząc, że Hitler był przeciwnikiem aborcji u ludzi jednocześnie zezwalając na nią Słowianom głosisz niedorzeczności.

Śr paź 16, 2019 9:04 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Słowianie dla Hitlera nie byli ludźmi. Za aborcję u człowieka wg hitlerowskich standardów (czyli u Aryjczyka) od 1943r groziła kara śmierci. Ty też nie jesteś przecież przeciwnikiem aborcji u innych niż ludzie istot.

Śr paź 16, 2019 9:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
https://www.rp.pl/Konfederacja/19101957 ... borow.html
Jednak Konfederacja postanowiła przegrać wybory. Za dobrze im poszło.

Śr paź 16, 2019 9:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie to pycha konfederacji. Mało im 11 mandatów. Oczywiście że przy powtórce po pierwsze frekwencja była by mizerna, a po drugie bardzo wielu by zagłosowało na "nową siłę" w postaci Konfederacji.
Śpieszą się, Korwin już jest stary, chcą aby olbrzymi sukces był jeszcze za jego życia.
Nic to że zachcianka jednej partii robi wała z milionów wyborców, zwłaszcza zagranicznych stojących w długich kolejkach.

Śr paź 16, 2019 9:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey, troszkę się znowu spóźniłeś z tym "newsem"...

Już o tym pisałem:

Cytuj:
Może stąd ten pomysł, ale dla mnie osobiście to jest wojna z wiatrakami - wybory raczej powtórzone nie będą.

https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... Id,3279647

Prawdopodobnie żadnych powtórzonych wyborów nie będzie. Co oczywiście w niczym nie tłumaczy kłamstwa i złamania prawa przez TVP. Potencjalni wyborcy Konfederacji zostali wprowadzeni w błąd. Dawałem przykład kolegi przestraszonego koalicją PO z SLD, który zagłosował na PiS, choć chciał oddać głos na Konfederację, ale po rewelacjach jakie wyczyniała TVP uznał, że to zmarnowany głos... zresztą takie opinie były co najmniej dwukrotnie przedstawione w głównym wydaniu Wiadomości tuż przed wyborami (jakiś pan politolog się wypowiadał).

Takich cudów wianków nikt nie przewiduje. A tu takie coś...

https://wiadomosci.wp.pl/konfederacja-ukradla-wyborcow-pis-skrajna-prawica-zabiera-marzenia-jaroslawowi-kaczynskiemu-6435730142480001a

Śr paź 16, 2019 9:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nie to pycha konfederacji. Mało im 11 mandatów. Oczywiście że przy powtórce po pierwsze frekwencja była by mizerna, a po drugie bardzo wielu by zagłosowało na "nową siłę" w postaci Konfederacji.
Śpieszą się, Korwin już jest stary, chcą aby olbrzymi sukces był jeszcze za jego życia.
Nic to że zachcianka jednej partii robi wała z milionów wyborców, zwłaszcza zagranicznych stojących w długich kolejkach.

Wała to z wyborców robiła TVP publikując sondaże w "przeprosinach" Konfederacji (przegrana w trybie wyborczym w sądzie) tylko takie, które dawały jej 4% z kawałkiem tłumacząc swoje kłamstwo na temat sondażu dla SE... Potem drugi raz przegrali w sądzie z Konfederacją, ale nie wykonali wyroku sądu przez co złamali prawo. Mieli na to czas do ciszy wyborczej, ale PKW nawet nie widziała przeszkód, żeby to sprostowanie kłamliwych sondaży przedstawić w sobotę - chodziło o pokazanie 6 sondaży, w których prawica miała więcej jak 5% - nie zrobiono tego do tej pory.

Spokojnie, wyborów na 99% nowych nie będzie - choć dla wyborców PiS może byłaby to nadzieja na wygranie tym razem w senacie.

Śr paź 16, 2019 10:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie można przesadzać, bo następnym razem okaże się że TVN czegoś nie dopełniła, następnym że w Radiu Maryja były przekłamania itd itd.
Żadanie następnych wybórów to mozna powiedzieć logika zatrutego drzewa Mentzena. W tym ordynarnym projekcie ustawy Mentzena, jest coś takiego że jak będzie jakaś nieprawidłowość w śledztwie to zamiast ukarać winnego jej powstania, będzie się twierdzić że dowód nie ważny.
Więc - zostaje schwytany seryjny morderca, ale adwokat krzyczy - sprzeciw i ma być wypuszczony mimo że wszyscy wiedzą że jest winny.
Ciekawe czy też może być i w drugą stronę: nieucziwie pozyskane alibie spowoduje że skaże się niewinnego o którym wszyscy będą wiedzieli że niewinny, ale dowodu nie można brać pod uwagę.
Ta ustawa mi wystarczyła by nie brać poważnie pod uwagę 100 ustaw Mentzena.

Śr paź 16, 2019 10:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To kwestia oceny dla Sądu, czy to co podnoszą Konfederaci czyli nie opublikowanie tych sondaży przezTVP znacząco mogło wpłynąć na ostateczny wynik wyborczy. Imho nie, bo przez większość kompanii przemilczanie tej opcji przez TV Publiczną nie spowoduje, że jakby jednego dnia pokazali migawkę z sondazami pozytywnymi dla Konfederatów, to by im przybyło głosów. Tak jak powiedziałam , moim zdaniem nie ale oczywiście werdykt wydaje/ wyda Sąd.

Śr paź 16, 2019 10:16 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 70  Następna strona