Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 11, 2019 2:43 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1042 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 70  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Barney i Jockey, zanim napiszecie jakas bzdure i zaczniecie rzucac na mnie oszczerstwa zajrzyjcie do mojego postu z konca poprzedniej strony gdzie mozecie sprawdzic ze nie podaje zadnych opinii ani wypowiedzi tylko punkt ustawy stwierdzajacy:
"Za każdy rok służby na rzecz totalitarnego państwa funkcjonariuszowi zgodnie z ustawą dezubekizacyjną należy się bowiem emerytura w wysokości 0 proc. podstawy jej wymiaru (art. 15c ust. 1 pkt 1)."

O ile pamietam arytmetyke ze szkoly to jakakolwiek liczba pomnozona przez 0 daje zero. Wiec gdzie tu mowa o "dodatkowych" pieniadzach za prace dla totalitarnego panstwa?

Tej ustawie podlega 65 instytucji, w tym MO do 54r, BOR, straz graniczna, telefonistkom z instytucji podleglych MSW, informatykom MSW, lekarzom ze szpitali MSW, studentom z uczelni MSW, antyterrorystom, agentom wywiadu organizujacym akcje SAMUM ( wykradzenie amerykanskich funkcjonariuszy z Teheranu, co bylo jedna z przyczynkow wejscia Polski do NATO ) i wielu innym ludziom pracujacym w tych instytucjach, ale nie majacych niczego wspolnego z terrorem UB z lat 50 tych czy w latach pozniejszych.
Dla uspokojenia jockey'a, ustawa nie objela czlonkow ZOMO:)
Oczywiscie jest sprzeczna z orzeczeniem TK z 2010r na ten temat jak rowniez z wieloma podstawowymi zasadami prawa, np tej ze prawo nie dziala wstecz i nie mozna byc za jedno przewinienie karanym podwojnie.

Kiemlicz, calkowicie zgadzam sie z twoim postem i uwazam ze tak to powinno zostac zalatwione - proces sadowy i wyrok dla ludzi ktorzy naprawde uczestniczyli i kierowali terrorem UB w PRL.

Ta ustawa i poglady zaprezentowane na jej temat w tym watku to przejaw bolszewickiej mentalnosci uznajacej odpowiedzialnosc zbiorowa za cos zgodnego z praworzadnoscia.
Niestety tak nie jest i jest to jeden z powodow dla ktorego panstwo PiS nie jest IHMO panstwem prawa.

Wt lis 12, 2019 12:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Niestety, nie doczytałeś. Przeczytaj sobie ustawę w tekście jednolitym. To "należy się" dotyczy dodatkowej emerytury. Zwykła dostaje tak czy tak (co i tak jest łaską - powinien raczej siedzieć w więzieniu).
Stary Kiemlicz napisał(a):
O takiej mentalności właśnie pisałem. Najgorsze, że to od pewnego czasu zaklęty krąg i trudno będzie nam (społeczeństwu) z niego wyjść. Mam nadzieję, że Ty, jako współpracujący chcąc nie chcąc z "organizacjami zbrodniczymi" (podobnie jak 100% obywateli PRL), również się od niczego nie wykręcasz :-) Skoro kopanie pęcherza czy skakanie na dwóch deskach w niejako państwowym klubie sportowym to taka zbrodnia, to co dopiero chodzenie do państwowej szkoły czy (brrr...) uczenie w nich :-o
I znowu manipulacja - DOKŁADNIE taka jak wynajdywanie jakiś skrajnych przypadków przy aborcji. No cóż, niestety, wyszliśmy z komuny, ale najwyraźniej komuna nie wyszła z niektórych.

A moze to po prostu syndrom sztokholmski...

Wt lis 12, 2019 12:48 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
I znowu manipulacja - DOKŁADNIE taka jak wynajdywanie jakiś skrajnych przypadków przy aborcji.
To jest po prostu stwierdzenie FAKTÓW. Naprawdę nie mam nic wspólnego z tym i proszę mnie o to nie obwiniać, że FAKTY są dla Ciebie tak niewygodne. Albo masz za małą wyobraźnię, żeby dostrzec oczywistości, albo wybierasz tylko to, co Ci pasuje. To nie jest tak, że zatrudniony w prowadzonym przez PZPR MSW, a de facto klubie sportowym, narciarz jest "brudny", a zatrudniony w prowadzonej przez PZPR szkole, realizujący PZPR-owski system nauczania jest "czysty". Albo obaj są tak samo "brudni", albo ktoś zwariował.

A jeśli dochodzimy do takich replik:
Jockey napisał(a):
A tutaj efekt prania mózgu przez proubeckie media.
Barney napisał(a):
A moze to po prostu syndrom sztokholmski...
...to już wiemy, że żadnych argumentów, oprócz populistycznego, pustego hasełka adwersarz na obronę swoich racji nie ma.

Wt lis 12, 2019 9:22 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Z absurdami się nie dyskutuje. Barney ma rację, że wyciągasz śmieszne rzeczy jak zwolennicy aborcji szukają podstaw do jej obalenia właśnie w takich absurdach.

Wt lis 12, 2019 10:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nasza umiłowana ojczyzna nie szykanuje w ten sposób sędziów i prokuratorów stosując odpowiedzialność zbiorową. W nie mniejszym stopniu wspierali oni totalitarne państwo, ale tu czepiamy się tylko niektórych, tu zasada domniemania niewinności działa.
Jockey napisał(a):
Z absurdami się nie dyskutuje. Barney ma rację, że wyciągasz śmieszne rzeczy jak zwolennicy aborcji szukają podstaw do jej obalenia właśnie w takich absurdach.
I nie przyszło ci do głowy że robisz dokładnie to samo? Dla ciebie każdy kto miał styczność ze służbami wymienionymi w ustawie to komunistyczny oprawca? Można znaleźć w publicznym katalogu IPN nazwiska wszystkich współpracowników. Na pewno nie brakuje tam prawdziwych s***synów, ale znajdą się też np. trenerzy klubów sportowych, kierowcy, pracownicy cywilni. Ja sobie pozwoliłem sprawdzić kilka znanych i znajomych nazwisk, ludzi których podejrzewałem o to że mają coś wspólnego z bezpiecznikami, także jako ofiary , bo jest też taka lista.

Wt lis 12, 2019 1:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
I nie przyszło ci do głowy że robisz dokładnie to samo? Dla ciebie każdy kto miał styczność ze służbami wymienionymi w ustawie to komunistyczny oprawca?
Nie każdy. Ale ten co akurat po 1980 służył w ZOMO to tak oprawca. Chcesz coś więcej o nich usłyszeć? Prawie mi kumpla zabili w czasie zatrzymania.
Byłem zwolennikiem lustracji, dekomunizacji i likwidacji wszelkich przywilejów dla pracowników SB/UB, ORMO, ZOMO i MO, prokuratorów prowadzących dochodzenie w sprawach politycznych i sędziów PRL orzekających w sprawach politycznych.

Okrągły stół zapewnił im bezkarność i wysokie emerytury. Czas najwyższy było z tym skończyć. To jedna z nielicznych spraw w której zgadzałem się z PiS. Nie do końca wierzę PiS w tej materii bo część z nich siedziała też przy okrągłym stole.

Wt lis 12, 2019 2:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ustawa nie objela ani prokuratorow czy sedziow tego okresu ( a oni mieli rowniez duzo za uszami ), ani czlonkow ZOMO.
Tak ze bardzo dziwnie obarczono odpowiedzialnoscia czesc emerytow, ale duzej czesci nie ruszono.
Pomyslalem sobie ze gdyby nie przypadek to bylbym dokladnie w butach tych ludzi jako ze przy koncu studiow na UW zagadnal mnie jeden z mlodych i lubianych doktorow ekonomii z naszej katedry, czy nie chcialbym robic doktoratu w szkole oficerskiej Milicji w Legionowie, gdzie wlasnie organizuja katedre ekonomii.
Tam na pensji asystenta nie musial bym przymierac glodem jak na UW, a po zrobieniu doktoratu moglbym wykladac rowniez na innych uczelniach.
Oczywiscie sie zgodzilem, jako ze wysokosc pensji spokojnie rekompensowala niewygode dojazdow do Legionowa, poza tym wiosna, latem i jesienia moglbym dojezdzac na motocyklu, co bylo juz wowczas moim hobby.
Na rozmowe kwalifikacyjna przyjechalem rowniez na moim starym BMW wywolujac sensacje wsrod studentow i natychmiast podpadajac kadrowemu, ktory po sprawdzeniu ze mam rodzine za granica a rodzice walczyli w AK i II korpusie Andersa zaparl sie ze takiego kandydata ( najwyrazniej czlonka "bananowej" warszawskiej mlodziezy ) nie moze przyjac.
Dzieki temu wyladowalem w Min. Finansow, a zamiast robienia doktoratu wzialem z siostra sklep w ajencje co bylo o wiele sensowniejszym rozwiazaniem od strony finansowej.
Przypominajac sobie teraz ta historie pomyslalem, a co by bylo gdybym sie zalapal, czy zostalbym przedstawicielem aparatu ucisku czy raczej nauczycielem akademickim starajacym sie wbic troche wiedzy do glowy tym przyszlym przedstawicielom tego aparatu?
Oczywiscie dzisiaj musialbym zyc z emerytury w wysokosci 850 zl, jako ze podpadl bym pod slawetna ustawe i bezsilnie sie wsciekac na niesprawiedliwosc losu ( a wlasciwie bylego sasiada ).

Wt lis 12, 2019 5:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mamy marszałek sejmu Panią Elżbietę Witek. KO się wstrzymało, PSL i Lewicą ją poparły tak jak PiS. O dziwo Konfederacja była przeciw... te 11 głosów i tak nie miało znaczenia, ale Niezależna już twierdzi, że nowa formacja jest bardziej totalna niż "opozycja totalna".

https://niezalezna.pl/296978-bardziej-totalni-od-totalnej-opozycji-tylko-konfederacja-glosowala-przeciw-elzbiecie-witek

Też nie rozumiem do końca tej postawy, choć z drugiej strony, wszystkie kluby będą miały swoich wicemarszałków poza oczywiście kołem Konfederacji. Czyżby układ z Magdalenki i Okrągłego Stołu trzymał się nadal? Nie wiem, ale dziwne, że 177 posłów PiS głosowało za kandydaturą na wicemarszałka na Włodzimierza Czarzastego z SLD... ("precz z komuną!").

Może po prostu oni będą anty nie tylko PiS, ale po prostu anty banda czworga ;)

Śr lis 13, 2019 3:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To co twierdzi "niezależna" , to jej problem. Jest internet, są możliwości sprawdzenia jak to wyglądało i samemu dostrzeżenia, co było powodem zagłosowania przeciwko p. Elżbiecie Witek przez posłów Konfederacji?

Powód jest prozaiczny, żadna tam totalność ze strony 11 - tki, tylko prosta konsekwencja potraktowania ich przez kandydatkę. Otóż zadali oni ustami posłów Kuleszy i Winnickiego pytania pani obecnej marszałek, które pozostały bez jakiejkolwiek odpowiedzi, bez jakiegokolwiek ustosunkowania się do nich, bez jakiejkolwiek uwagi, słów odniesienia typu : tak, nie lub cokolwiek innego. Pani Witek nie zareagowała w żaden sposób, toteż 11 - tu nie miało innego wyjścia, gdyż głosując za tą kandydaturą dali by do zrozumienia, że akceptują taką totalną olewkę ich Koła przez przyszłą marszałkinię.

Śr lis 13, 2019 8:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I tak zaiste było... Mogła jakoś się odnieść, ale tutaj cisza... co było jednoznaczne: jest was niewielu, nic nie znaczycie, więc wasze głosy "za" nie są mi do niczego potrzebne.

Konfederacja wprowadzając 11 posłów do sejmu wywierciła jedynie maleńką dziurkę w ogromnym murze. Odnieśli sukces wyborczy (podwoili swój elektorat od maja - ponad milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy wyborców), ale nijak to się przełożyło przy tak dużej frekwencji na parlamentarną reprezentację. To jest tylko koło poselskie z chyba wszystkimi możliwymi łatkami do przyszycia.

Śr lis 13, 2019 8:40 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Mamy marszałek sejmu Panią Elżbietę Witek. KO się wstrzymało, PSL i Lewicą ją poparły tak jak PiS. O dziwo Konfederacja była przeciw... te 11 głosów i tak nie miało znaczenia, ale Niezależna już twierdzi, że nowa formacja jest bardziej totalna niż "opozycja totalna".
Niezależną nie traktowałbym poważnie. To takie skrajnie niewiarygodne media jak GW i TVN.
Też nie rozumiem do końca tej postawy, choć z drugiej strony, wszystkie kluby będą miały swoich wicemarszałków poza oczywiście kołem Konfederacji. Czyżby układ z Magdalenki i Okrągłego Stołu trzymał się nadal? Nie wiem, ale dziwne, że 177 posłów PiS głosowało za kandydaturą na wicemarszałka na Włodzimierza Czarzastego z SLD... ("precz z komuną!").
Zasada jest taka, że wszystkie kluby poselskie mają swoich wicemarszałków. Klub musi mieć ponad 15 posłów. Do 15 posłów jest to koło poselskie. Koło poselskie nie miało swoich reprezentantów w prezydium sejmu.
Może po prostu oni będą anty nie tylko PiS, ale po prostu anty banda czworga
Wątpię. Raczej będą się zachowywać tak jak Korwin w PE.

Śr lis 13, 2019 9:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zasada zasadą ale o ile się nie mylę to w poprzedniej kadencji PSL, które miało Klub, to mimo tego nie miało wicemarszałka.

Poza tym , każdy ma prawo oczywiście do własnych opinii ale Ty masz Drogi Moderatorze jakąś obsesję z panem prezesem J.K.Mikke w UE? Wiesz ja o wiele większy mam problem z reprezentacją lewicowego SLD typu premier L.Miller w parlamencie Unii. No mści się brak dekomunizacji i Układ Okrągłego Stołu. Nie zapominajmy, że brały w nim udział także osoby, ktorych polityczni następcy są obecnie po stronie
dzisiejszego PIS- u.

Śr lis 13, 2019 10:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Poza tym , każdy ma prawo oczywiście do własnych opinii ale Ty masz Drogi Moderatorze jakąś obsesję z panem prezesem J.K.Mikke w UE? Wiesz ja o wiele większy mam problem z reprezentacją lewicowego SLD typu premier L.Miller w parlamencie Unii.

Myślę, że Jockey nie jest wyjątkiem. Bardzo wielu sympatyków i wyborców PiS ma za złe Konfederacji w ogóle to, że istnieją i jeszcze ośmielili się wejść do sejmu. Jakoś nie bardzo przeszkadzają im postkomuniści czy "tęczowi ideolodzy", skrajni antyklerykałowie, radykalni zwolennicy aborcji (a przynajmniej bardzo, ale to bardzo rzadko można od nich to usłyszeć).

I nie mam tu konkretnie Jockeya na myśli, ale kilku znajomych, którzy mają jakąś "konfobię" :wink: Co tam Senyszyn, Dyduch, Nowicka, Jachira, Zandberg, Śmiszek, Nowacka itd. "Gorsze" jest to, że Korwin śpi w sejmie, bo Bosak to, a Braun tamto... Dla mnie dziwne, choć może nie tak do końca, bo niestety, ale w Polsce środowiska konserwatywne, narodowe i prawicowe nigdy nie potrafiły dojść do porozumienia.

JKM to też nie jest moja "wymarzona bajka", ale szanuję go za dwie sprawy - za to, że nie jest chorągiewką i tak nie zmienia poglądów od lat już kilkudziesięciu. Twardo stoi przy swoich racjach, choć może niektóre metody w dobie dzisiejszej politycznej poprawności są zbyt kontrowersyjne.
- za projekt ustawy dekomunizacyjnej i lustracyjnej złożony kiedy był posłem w 1992 roku.
- i może za trzecią rzecz, bo niewielu dziś o tym pamięta. Korwin w czasach komuny był w szeroko rozumianej opozycji i siedział za to w więzieniu. Robi się dziś bohaterów ze zwykłych zdrajców i otacza ich osoby aurą bohaterstwa, a z tych, którzy siedzieli nic w zamian nie zyskując poniża, robi z nich "oszołomów", "fanatyków". Nie tylko zresztą z JKM.

Tamci, którzy umieli się dogadać, zakapować kogo trzeba i jeszcze za to spore pieniądze wziąć uchodzą w III RP za "elity Solidarności". Cała reszta, która o wiele bardziej się zasłużyła po układach w Magdalence i obradach Okrągłego Stołu została zepchnięta na boczny tor lub kompletnie zmarginalizowana.

Cz lis 14, 2019 11:29 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
JKM jest tym motorem dzięki któremu Konfederacja istnieje i dzięki któremu ma taki a nie inny wynik wyborczy. Każda inicjatywa polityczna z której JKM odchodził padała.

Nie jestem wyborca PiS. Na PiS patrzę jako na partie która ma mnóstwo minusów. Np. socjalizm czy udział w okrągłym stole. Nie podoba mi się ze nie rozliczyli paru osób za przeszłość komunistyczna. Złamane obietnice wyborcze wciąż brak zakazu aborcji eugenicznej. Brak zrealizowanych obietnic ekonomicznych. Obniżenie VAT, zwiększenie kwoty wolnej od podatku, ułatwienia dla przedsiębiorców, opodatkowanie banków i sklepów wielkopowierzchniowych.

Jeśli do kogoś mi politycznie blisko to pan Gwiazdowski jest tym z którego wieloma poglądami się zgadzam. Nie ma on jednak reprezentacji partyjnej.

Partie lewicowe są moim zdaniem do skreślenia. Uważam ze jak katolik może jeszcze myśleć o głosowaniu na PSL PO czy Kukiza to na pewno odpada głosowanie na SLD Razem czy wiosnę.

Millera mamy w PE dzięki PO. A w zasadzie cała koalicja europejska. To im i ich wyborcom zawdzięczamy to se oni są. Oni przyłożyli rękę do tego i nie wiem jak sobie radzą z tym kaplicy którzy głosowali na KE.

Wracając do Konfederacji to myśle ze za 6 miesięcy będą wspomnieniem a JKM będzie powoływał nowy twór polityczny a ten zostanie porzucony. Nie jest to polityk a kabareciarz. Jego wystąpienia w PE właśnie do takich należą. Moim zdaniem jego wyskoki za które był w PE karany jasno pokazują cóż to za człowiek. Na yt jest mnóstwo filmików.

Mniszek jak ty możesz z jednej strony popierać Konfederacje a z drugiej być w kontrze do JKM który jest tym który daje trwałość tej strukturze politycznej.

Cz lis 14, 2019 4:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Moim zdaniem jego wyskoki za które był w PE karany jasno pokazują cóż to za człowiek. Na yt jest mnóstwo filmików.

Wiesz, akurat PE to dla mnie żaden autorytet. Doskonale orientujesz się przez jakie środowiska jest zdominowany ; skrajnie lewackie i politycznie poprawne do granic absurdu. Dlatego wolałem wystąpienia Dobromira Sośnierza. Jak nikt inny obnażał te wszystkie unijne niedorzeczności.

Cytuj:
Mniszek jak ty możesz z jednej strony popierać Konfederacje a z drugiej być w kontrze do JKM który jest tym który daje trwałość tej strukturze politycznej.

Jockey, podejrzewam, że mniej więcej tak jak połowa wyborców Konfederacji ;d Chyba nie sądzisz, że ponad milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy wyborców oddało głos na Konfederację z powodu Korwina. Gdyby miał takie poparcie, to jego ugrupowania już dawno zasiadałyby w polskim parlamencie. Pamiętam, że głosowałem na jego partię KNP bodajże w 2014 roku. Wtedy był "na fali".

Konfederacja to sojusz trochę z przymusu Wolnościowców od Korwina z Ruchem Narodowym. Mi zdecydowanie bliżej do tych drugich, choć na pewno też nie jestem w kontrze do Korwina. Całość próbuje scalać środowisko Grzegorza Brauna, które jest i trochę narodowe i troszkę wolnościowe.

Czy się rozpadnie czy nie, to czas pokaże. Głosowałem na jedynkę z Lublina, czyli Jakuba Kuleszę od Korwina. W maju był to Witold Tumanowicz z RN. W wielu sprawach te ugrupowania się różnią, ale te fundamentalne kwestie jednak mają przegadane.

W każdym bądź razie wolę stokroć bardziej JKM w sejmie niż te Jachiry czy inne osoby jak choćby Joński, Scheuring - Wielgus...

Cz lis 14, 2019 5:57 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1042 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 70  Następna strona