Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 24, 2020 8:33 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2594 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 173  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Wtedy tworzył duet z Bielanem. W tak zwanym między czasie popełnił parę kolejnych kampanii. Np. doradzał Ewie Kopacz, coś tam robił w sztabie Komorowskiego- chyba przygotowywał go do debat. Całe pasmo porażek.
To że uczeń w pierwszej klasie wygrał olimpiadę nie oznacza, że na studiach będzie nadal asem.

Wt lis 26, 2019 10:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale olimpijczyk z podstawówki, ciągnąc dalej Twoją analogię, w okresie studiów nie zawali roku z automatu i nie jest z góry skazany na przegraną, bo taką mają nadzieję , bo go nie lubią, inni studenci razem z nim siedzący na wykładach czy ćwiczeniach. Taka postawa, taka teza tych studentów jest głupotą.

Wt lis 26, 2019 10:50 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Od kampanii w 2002 już nie miał sukcesów a same porażki. Na tej podstawie napisałem to co napisałem. No chyba ze znasz jakiś sukces Kamińskiego to podaj zapoznam się z nim

Wt lis 26, 2019 10:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Napisałeś po prostu swoją opinię, która nie koniecznie odzwierciedla realność obecnych wyborów prezydenckich. Imho nie jest przesądzony wybór p. prezydenta A. Dudy na drugą kadencję.Imho kluczowym może się okazać to okolo 8 % Konfederacji, nie koniecznie z automatu głosy na obecnego prezydenta w ewentualnej II - turze.

Wt lis 26, 2019 1:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Awerna a ty czytasz to co piszesz?
A jaka opinie można napisać na forum? Duda wygra jak to ogłosi PKW. Poprzednio Komorowski miał wygrać i przegrał.

Ale fakt jest tez taki ze nie znasz żadnych sukcesów Kamińskiego po 2002r. Czyli jednak moja opinia ma solidne podstawy.
Przeczytaj jeszcze raz post z którym polemizowałas bo nie tylko o Kaminskim tam było. Wiem ze jesteś do mnie uprzedzona ale spróbuj.
Jockey napisał(a):
Cytuj:
Wicemarszałek Senatu z ramienia PSL-UED Michał Kamiński, który będzie doradzał Kosiniakowi w kampanii, mówi nam: – Do każdej kandydatury odnoszę się z szacunkiem. Ale nie widzę dla Szymona Hołowni wielkiej bazy politycznej. Dziś pan Hołownia jest bardziej "pomysłem" niż realnym kandydatem.

https://wiadomosci.wp.pl/wroblewski-szy ... 189973633a

No to pozamiatane skoro Miś Kamiński doradza. Raczej nie wróżę sukcesu. Kamiński oczywiście wypowiada się w sprawie Holowni. A ja mówię o Kosiniaku. Chociaż w sprawie Holowni to ma racje. Cóż TVN jako strona polityczna w wyborach szuka jakiegoś kandydata który będzie reprezentował siły bliskie TVN. To ze Holownia nie reaguje na atakowanie Kościoła to już wiemy. Pokazał to jak pracował w lisweeku. Soros pewnie posmaruje, bo przecież ten kandydat nie będzie przeszkadzał a raczej będzie wspierał te wszystkie lewackie głupoty które Soros próbuje rozsiewać po całym świecie. Mam nadzieje ze Holownia skończy jak Lis. Czyli z brakiem poparcia. Ale może być tez tak ze Holownia, Kamysz i Kidawa tak wystartują i Dudzie wtedy wystarczy pierwsza tura. W co osobiście wątpię bo chyba czegoś się nauczyli przez te 4 lata w opozycji. Kandydata Konfederacji nie biorę pod uwagę bo pewnie będzie miał poparcie jak Konfederacja czyli w okolicach 8%.
Czas pokaże. Aż jestem ciekaw jak to dalej się potoczy.

Wt lis 26, 2019 3:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odpowiedziałam na Twój wywód podnosząc to co wyraziłeś o p/ M. Kamińskim gdyż wydało mi się to dość istotnym w kontekście kandydata PSL - u. Odnośnie p. Hołowni uważam, że nie porwie Polaków i nie ma o czym mówić, toteż pominęłam kwestię. Kandydatka POKO jest moim zdaniem bezbarwna, oprócz naturalnie prezencji. To wszystko.

A co do Twojej opinii: zależy co kto uznaje za sukces. Gdyby pan M. Kamiński widział dalszą swoją karierę w PIS, to nie wiadomo, na jakie szczyty władzy mógłby się wznieść, przykłady obecnych prominentnych polityków PIS - u rzucają pewne światło : pan premier Gowin , pan premier Morawiecki - dawniej w szeroko rozumianej obecnej opozycji. Także imho trudno tu mówić o jakowyś solidnych podstawach wzmiankowanej opinii.

PS. Uprzedzona do Ciebie ? Ja wiem czy można to tak nazwać - irytuje mnie Twój sposób prowadzenia sporów ale staram się, by moja irytacja nie wpływała na merytorykę dyskusji, czy mi się to udaje nie wiem.

Wt lis 26, 2019 5:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Przecież mowa była o zwycięstwach w wyborach gdzie pan Michał Kamiński był autorem kampanii. To o jakim sukcesie mówię? O grze w bierki?

A co do sukcesów to doprowadził razem z paroma innymi politykami do wystąpienia z PiS i założenia swojej formacji. PJN jeśli jeszcze pamiętasz ten skrót. Polska Jest Najważniejsza. I liderka nowego ugrupowania przeszła szybko do PO zreszta tak jak później Kamiński i Poncyliusz.

Wt lis 26, 2019 5:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem Szymon Hołownia ma przekonać do siebie wyborców bardziej konserwatywnych, ale nie "PiS-owców". Taki jest chyba zamysł TVN -u, żeby w II turze pan Szymon otwarcie poparł kontrkandydata/kontrkandydatkę w starciu z prezydentem Dudą.

Mogliby go popierać nawet duchowni (księża Lemański, Boniecki, ojcowie Wiśniewski, Górzyński ; obaj OP) a także wielu innych. Dla katolików bardziej "powiązanych" z Tygodnikiem Powszechnym czy ks. Sową, to byłby super kandydat. Wierzący, inteligentny, ale nie "od Rydzyka i Kaczora"., Tak to mniej więcej widzę - nie wiem czy na pewno o taki 'zabieg' chodzi.

Jeśli chodzi o to kogo poprze elektorat Konfederacji w II turze, to tu też może być swego rodzaju "rozdwojenie" - ludzie sympatyzujący z Ruchem Narodowym na pewno nie poprą kogoś z PO-KO. Mowy nie ma. Każdy mniej więcej pamięta co działo się na Marszach Niepodległości w stolicy za ich rządów. Nie chodzi zresztą tylko o to. Konserwatywni i przywiązani do tradycji wyborcy nie będą raczej popierać skumanych z lewicą liberałów.

"Żelaźni korwiniści" być może wolą kogoś z PO, ale też w to powątpiewam. Dla nich fundamentem jest wolny rynek, prywatyzacje, obniżka podatków, likwidacja podatku dochodowego, bony edukacyjne a czasem też legalizacja trawki. Wielu wyborców JKM do kościoła nie chodzi, prawo moralne niewiele być może dla nich w polityce znaczy, chcą "zmian" przede wszystkim jeżeli chodzi o wymiar gospodarczy w polityce. A przecież "PiS to socjaliści"...

Kosiniak - Kamysz vs Zandberg - to może być pojedynek o "najniższy stopień podium" ;d czyli PSL kontra szeroko rozumiana Lewica...

Wt lis 26, 2019 6:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey to co odpowiedziałam zależy co kto uznaje za sukces podtrzymuję. Mówiąc szczerze nie zamierzam dalej ciągnąć tej przepychanki. Wróżysz klęskę kandydatowi PSL - u , bo doradzać mu będzie p. Kamiński Twoja sprawa , ja tej tezy nie kupuję, bo imho nie ma solidnych podstaw. Sukces wyborczy może się opierać i na innych podstawach np.: dobrze przeprowadzona kampania, brak wyrazistości kontrkandydatów, przewidywalność obecnego p. prezydenta albo jeszcze i inne zdarzenia, których obecnie możemy nawet nie przewidzieć.

Wt lis 26, 2019 6:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie jak inni widzą rolę prezydenta. Dla mnie zwycięzca najbliższych wyborów prezydenckich , powinien mieć dwa walory:
1. Nie robić Polsce obciachu podczas wystąpień na arenie międzynarodowej.
2. Blokować głupie pomysły PiSu (a tych niestety nie brakuje).
Więcej nie oczekuję z uwagi na ograniczone możliwości tego stanowiska.

Wt lis 26, 2019 6:28 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pamietam jak argumentowali za Kwaśniewskim. Bo on taki przystojny.
Jak dla mnie dno.
A odnośnie Dudy to jest on takim samym prezydentem partyjnym jakim byli wszyscy poprzednicy. Tylko media tak ich nie punktowały. I jest ta cała zadyma z Konstytucja, ze to niby PiS łamie.
Mnie te sprawy mało interesują. Najbardziej mnie wkurza ze PiS zamiast robić coś pozytywnego rozwala gospodarkę. Podwyższa podatki itp.
Konstytucja czy sady nie są zagrożone. Zwłaszcza ze sady i tak są do zaorania. A PiS jedynie zastępuje swoimi zamiast robić zmiany systemowe.

Kwaśniewski podpisywał ustawy SLD, Komorowski ustawy PO, Kaczyński ustawy PiS. I Duda podpisuje ustawy PiS.

Wt lis 26, 2019 9:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gdyby nie prezes Kaczyński, to nie byłoby prezydenta Andrzeja Dudy. Tak samo gdyby nie SLD czy PO, to panowie Kwaśniewski i Komorowski nie piastowaliby tego urzędu.

Partia "promuje", "lansuje", odpowiada za kampanię, murem stoi za "swoim" kandydatem. Dlatego nieco naiwnością jest myślenie, że po wygranych wyborach prezydenckich któryś z kandydatów wspieranych przez swoje partie odetnie się od nich, porzuci poglądy i ludzi dzięki którym miał szansę wygrać...

Śr lis 27, 2019 3:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey, Mniszek
Mam rozumieć wasze wypowiedzi w ten sposób że powinniśmy się pogodzić z tym że prezydent niezależnie od przynależności nie będzie "recenzentem" ustaw tylko podpisywał je jak leci? Że każdy był i będzie pełnił tylko rolę pieczątki/długopisu?

Śr lis 27, 2019 3:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna,

prezydenci wspierani przez taką a nie inną partię nie biorą się znikąd, nie spadają z nieba, przecież są członkami tych partii i teoretycznie podzielają ich program, poglądy, linię partyjną. Podpisują to co sami w dużej mierze wspierają - PiS chce naprawy wymiaru sprawiedliwości, więc pisze ustawę, którą popiera pan Duda, który też jest z PiS-u... Stając się prezydentem nie wyrzeka się przecież z automatu tego co sam podzielał i popierał będąc "szeregowym" członkiem ugrupowania. Po prostu jest lojalny wobec partii, do której sam należał. Tak to rozumiem.

Śr lis 27, 2019 3:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem.

A to są tylko puste słowa?

Śr lis 27, 2019 4:24 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2594 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 173  Następna strona