Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 24, 2020 9:13 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2594 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 173  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Puste czy niepuste... posłowie też składają przysięgę, a co potem wyprawiają i jak się zachowują pozostawię bez komentarza.

"bezpieczeństwo Państwa" czy "dobro Ojczyzny" pięknie i dumnie brzmią, ale czy w takim razie Lech TW Bolek Wałęsa stosował się do nich obalając nocą rząd śp. Jana Olszewskiego? W moim (i nie tylko moim) przekonaniu wręcz przeciwnie. Zostawił agentów na stanowiskach, zapobiegł dekomunizacji i lustracji co na pewno nie było ruchem na korzyść ani dobra ani bezpieczeństwa Polski.

Co do pana Dudy, to warto wspomnieć te dwa veta prezydenckie w ustawie sądowniczej. Ile było hałasu, ile awantur. Jedni żądli trzeciego veta, a drudzy otwarcie mówili o zdradzie. Mi po ludzku było go szkoda, bo co by nie zrobił i tak będzie źle - znalazł się między młotem a kowadłem.

Śr lis 27, 2019 4:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Prezydent jako jedyny przedstawiciel władz jest wybierany w prawdziwie demokratyczny sposób. Wypadałoby żeby zachował minimum przyzwoitości.
O prezydencie Bolesławie wolałbym zapomnieć, ale tak jak inni stał się częścią historii Polski. W najbliższych wyborach będziemy ocenia nie jego tylko Andrzeja Dudę i porównywać czy jeden z konkurentów nie byłby przypadkiem lepszy na stanowisko prezydenta RP.

Śr lis 27, 2019 5:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
Jockey, Mniszek
Mam rozumieć wasze wypowiedzi w ten sposób że powinniśmy się pogodzić z tym że prezydent niezależnie od przynależności nie będzie "recenzentem" ustaw tylko podpisywał je jak leci? Że każdy był i będzie pełnił tylko rolę pieczątki/długopisu?

A któryś nie był?
Ja jestem przeciwnikiem tego systemu z podziałem na prezydenta i premiera. Jestem zwolennikiem systemu prezydenckiego. Naród wybiera prezydenta a ten odpowiada przed Narodem za sposób sprawowania władzy.
Żaden z prezydentów nie był recenzentem chyba tylko wtedy gdy rządziło PO a prezydent był z PiS, albo jak rządziło AWS a prezydent był z SLD. W sytuacji rządów SLD i prezydenta z SLD to bycie recenzentem było fikcja.
Wszystkie podpisy były dawno ustalone poza mediami a dla mediów odgrywali teatrzyk ze niby to prezydent myśli i jeszcze nie wie co zrobi.
Inczuczuna napisał(a):
Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem.

A to są tylko puste słowa?

A teraz zauważ ze Duda wcale nie uważa ze łamie Konstytucję. On uważa zreszta jak cały PiS ze wszystko jest zgodne z prawem i z Konstytucja. I trochę racji maja. Ale to całkiem inny temat.

Inczuczuna napisał(a):
Prezydent jako jedyny przedstawiciel władz jest wybierany w prawdziwie demokratyczny sposób. Wypadałoby żeby zachował minimum przyzwoitości.
O prezydencie Bolesławie wolałbym zapomnieć, ale tak jak inni stał się częścią historii Polski. W najbliższych wyborach będziemy ocenia nie jego tylko Andrzeja Dudę i porównywać czy jeden z konkurentów nie byłby przypadkiem lepszy na stanowisko prezydenta RP.

Masz racje jedyny.
O jakim Bolesławie mówisz? A może Bronisław?
Co do A.Dudy to nie jest to idealny prezydent ale przynajmniej nie było wstydu jak z wchodzeniem na krzesło w butach lub błędy ortograficzne w księgach jak Bronisław, lub pijany na grobach żołnierzy w Charkowie jak Aleksander, lub totalny bełkot jak u Lecha W. lub jak braki w wyglądzie jak u Lecha K.
Nie było tez jakiś większych afer z nim związanych jak z tytułem, jakimiś posiadanymi akcjami nie wpisanymi itp. lub akcji jak z Bronisławem z prześladowaniem dziennikarza który napisał niewygodna książkę.
Wprawdzie wolałbym żeby prezydent miał pełnie władzy i odpowiadał za kraj a nie tak jak jest to u nas ze nie wiadomo kto za co.

Śr lis 27, 2019 5:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Jestem zwolennikiem systemu prezydenckiego. Naród wybiera prezydenta a ten odpowiada przed Narodem za sposób sprawowania władzy.
Też jestem zwolennikiem systemu prezydenckiego, z kilku powodów. Niestety to wymagałoby zmiany Konstytucji a na to raczej nie ma szans, gdyż opór byłby nie tylko ze strony polityków, ale całej masy urzędników administracji, i być może sporej części społeczeństwa.
Jockey napisał(a):
A teraz zauważ ze Duda wcale nie uważa ze łamie Konstytucję. On uważa zreszta jak cały PiS ze wszystko jest zgodne z prawem i z Konstytucja. I trochę racji maja. Ale to całkiem inny temat.
Zgadzam się. Wystarczy przeczytać konstytucję i widać to.
Cytuj:
O jakim Bolesławie mówisz? A może Bronisław?
Lech "Bolesław" Wałęsa.

Śr lis 27, 2019 7:28 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie mam złudzeń ze nikt w Polsce nie zgodzi się na zmianę konstytucji i tak radykalnej zmiany jaka jest odpowiedzialność polityków przed narodem. O zmianie Konstytucji to fajnie się mówi ale nikt niczego nie zmieni.

Bolek a juz myślałem ze cofnąłeś się do Bolesława Bieruta.

Śr lis 27, 2019 7:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Być może to całe zamieszanie z Szymonem Hołownią nie wzięło się z "niczego". Potencjalny kandydat przerywa milczenie...

https://fakty.interia.pl/polska/news-szymon-holownia-przerywa-milczenie-w-sprawie-startu-w-wybora,nId,3361332

Pt lis 29, 2019 4:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Być może to całe zamieszanie z Szymonem Hołownią nie wzięło się z "niczego". Potencjalny kandydat przerywa milczenie...

:) Jak sam przyznaje, nie wie, czy chce, więc nie jest gotowy. Nie nadaje się, bo co może się stać przez pół roku?
Czy ktoś go zmusi? Kto chce mięczaka za prezydenta, który będzie się giął pod byle presją?
Co go zachęci? Kto chce człowieka nieświadomego własnej siły za prezydenta a który podda się lepowi komplementów i pochlebstw?
W danym stadzie może być tylko jeden samiec alfa i Hołownia może być co najwyżej podnóżkiem dla alfa. No, ale do tego to i ja bym się nadał i taniej biorę.:)
Nikt ze znanych mi polityków nie ma takiego ducha, jak Braun i jego bym typował.
Jednak, jeśli się upieracie przy Hołowni, to poddajcie go ostremu, zmasowanemu ostrzałowi i jeśli to przetrzyma, to go wzmocni. Albo ujawni się jego moc, którą ma, ale nie było dotąd powodu, by ją obnażał.
Ja jednak wątpię, by Hołownia był mocny. Jest pod kloszem "hodowany" i nie zna trudu dnia codziennego prostych ludzi. Bedzie chciał w swojej słodkości wszystkim dogodzić, więc nie dogodzi nikomu. To facet do sklepu z kwiatami.

So lis 30, 2019 6:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nikt ze znanych mi polityków nie ma takiego ducha, jak Braun i jego bym typował.

Akurat Grzegorz Braun ma znikome szanse na zwycięstwo w prawyborach Konfederacji, które niebawem się odbędą. Będzie miał do pokonania aż ośmiu konkurentów (między innymi Jacek Wilk, Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Janusz Korwin-Mikke, itd.) Nawet dla mnie (jako wyborcy Konfederacji) pan Braun byłby zdecydowanie za bardzo kontrowersyjny.

Pan Hołownia będzie trendy i na topie, więc na sztandarach poniesie te wszystkie górnolotne hasełka o ekologii, walce z globalnym ociepleniem, ochrona środowiska itd. Przecież teraz ekologia i protesty klimatyczne są na czasie, więc i ten trend ma swój elektorat w Polsce. A w dodatku niedoszły dominikanin, katolicki publicysta i prowadzący "Mam talent". Czego chcieć więcej? :wink: Idealny kandydat na "prezydenta wszystkich Polaków". Nie za bardzo w lewo, nie za bardzo w prawo, taki Kosiniak - Kamysz, ale nieobciążony partyjną przynależnością... W dodatku młody.

To tak pół żartem, pół serio.

Wiadomo jaką opcją w PO jest pan Jaśkowiak. Czytałem z nim wywiad i on twierdzi, że Polska nie musi być skazana na konserwatywnego prezydenta. Czyli w jego rozumieniu konkurentka Kidawa-Błońska jest konserwatystką... Gdyby jednak był w II turze to ma zagwarantowane multum głosów od lewicy - przecież objął honorowym patronatem parady równości i marsze LGBT. Kibicuje mu też Dariusz Michalczewski, Przemek Saleta, Agnieszka Holland... Cała trójka słynie ze swej sympatii dla ruchu LGBT. Kandydat w prawyborach szczyci się też tym, że Poznań z miasta konserwatywnego stał się otwarty dla wszystkich, przyjazny itd. Wypisz wymaluj Trzaskowski 2. Tylko miasto nie to i nazwisko. ;d

So lis 30, 2019 1:02 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Akurat Grzegorz Braun ma znikome szanse na zwycięstwo w prawyborach Konfederacji, które niebawem się odbędą. Będzie miał do pokonania aż ośmiu konkurentów (między innymi Jacek Wilk, Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Janusz Korwin-Mikke, itd.) Nawet dla mnie (jako wyborcy Konfederacji) pan Braun byłby zdecydowanie za bardzo kontrowersyjny.

Taki standard prawicy. Sami liderzy. Pamietam jak to wyglądało przed zjednoczeniem pod sztandarem AWS. Dokładnie tak samo. Każdy chciał rządzić. I widzę w Konfederacji jest podobnie. Trzymają standardy partii prawicowych. To jeden z powodów dla których nie wróżyłem im przyszłości.
Pan Hołownia będzie trendy i na topie, więc na sztandarach poniesie te wszystkie górnolotne hasełka o ekologii, walce z globalnym ociepleniem, ochrona środowiska itd. Przecież teraz ekologia i protesty klimatyczne są na czasie, więc i ten trend ma swój elektorat w Polsce. A w dodatku niedoszły dominikanin, katolicki publicysta i prowadzący "Mam talent". Czego chcieć więcej? Idealny kandydat na "prezydenta wszystkich Polaków". Nie za bardzo w lewo, nie za bardzo w prawo, taki Kosiniak - Kamysz, ale nieobciążony partyjną przynależnością... W dodatku młody.

I pewnie będzie kandydatem obozu POKO. A to oznacza ze Duda będzie miał łatwiej. Już lepiej gdyby opcja Holowni odpadła to Kosiniak miałby dużo większe szanse. W każdym razie Kosiniak jest lepszym kandydatem niż Kidawa.

Jaskowiak to wygrana Dudy w pierwszej turze.

So lis 30, 2019 2:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jaki jest minimalny termin rozpisania wyborów prezydenckich? Chyba nie wolno z tego powodu skrócić kadencji obecnego prezydenta?
Zakładam, że PiSowi będzie się bardzo śpieszyć, bo im dłużej będą zwlekać, to naród odczuje na własnej skórze ich rządy a to nie przysporzy popularności kandydatowi PiS. Z drugiej strony, o ile Duda chce startować, to gdyby się zrzekł posady przed upływem swojej kadencji dla przyśpieszenia wyborów, to straciłby szansę na poważne traktowanie przez większość wyborców. Choć zakładam, że budżetówka uzna ten ruch za genialny, bo chce aby było, tak, jak było.
Hołownia ma małe szanse, moim zdaniem. Poprą go raczej ludzie żyjący pod kloszem, którzy nie znają realiów życia Polaka na najniższych szczeblach. Z drugiej strony Polacy pragną dostatku i przepychu a ci, którzy wpatrują się w celebrytów, mogą zostać przez nich wykorzystani na korzyść Hołowni.

Prezydent nie musi być specjalistą w żadnej dziedzinie wykładanej w polskich szkołach i uczelniach. Wystarczy, by miał mocnego ducha, odróżniał rzeczy godziwe od niegodziwych i wybierał te godziwe.
Musi być to człowiek twardy, surowy dla siebie i opanowany, który ma odwagę mówić prawdę i mówi z serca. Kontrowersyjny może być a jakże a nawet musi. Pan Jezus też jest kontrowersyjny. I co, dlatego, że jest kontrowersyjny, to by nie narazić się innym, nie wybierzemy Go za Pana i Króla? Braun jest za powtórzeniem Niedzieli Palmowej dwa tysiące lat później. Czy znów Go ukrzyżujemy, czy może zabijemy "osiołka", by udaremnić Chrystusowi uroczysty wjazd do Jerozolimy?

So lis 30, 2019 6:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotajota napisał(a):
Jaki jest minimalny termin rozpisania wyborów prezydenckich? Chyba nie wolno z tego powodu skrócić kadencji obecnego prezydenta?

Art. 128.
2. Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej zarządza Marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej, a w razie opróżnienia urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej - nie później niż w czternastym dniu po opróżnieniu urzędu, wyznaczając datę wyborów na dzień wolny od pracy przypadający w ciągu 60 dni od dnia zarządzenia wyborów.

So lis 30, 2019 6:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Kontrowersyjny może być a jakże a nawet musi. Pan Jezus też jest kontrowersyjny. I co, dlatego, że jest kontrowersyjny, to by nie narazić się innym, nie wybierzemy Go za Pana i Króla?

Myślę, że porównywanie tu do Pana Jezusa jakiegokolwiek polityka jest zwyczajnie nie na miejscu. To gruba przesada... Sama "kontrowersyjność" ma coś znaczyć, być czegoś wyznacznikiem? Kontrowersyjny jest też Robert Biedroń czy Klaudia Jachira. I co? Ich też mamy przyrównywać przez "pryzmat bycia kontrowersyjnym" do Pana Jezusa? Nonsens. Pan Braun z całym szacunkiem dla niego, ale Bogiem nie jest.

Taką retorykę i tok myślenia często stosują zwolennicy i wielbiciele ideologii gender, LGBT itd. Oni zawsze jak im wygodnie powołują się na Ewangelię i Pana Jezusa, bo "przecież miłość jest najważniejsza". Trzeba kochać wszystkich - a za takimi pięknymi hasełkami nie kryje się nic innego jak promowanie dewiacji i różnego rodzaju zboczeń. Jeżeli chodzi o aborcję, to wtedy na naukę Kościoła tak chętnie się nie powołują.

Kontrowersyjny nie znaczy najlepszy, ale raczej taki, który swoimi niektórymi wypowiedziami bardziej zraża do siebie wyborców, niż ich zyskuje. Cieszę się, że pan Braun jest w sejmie, ale na prezydenta zwyczajnie się nie nadaje. Nie mógłby reprezentować co najmniej 25% Polek i Polaków, a co dopiero większość narodu...

So lis 30, 2019 7:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Myślę, że porównywanie tu do Pana Jezusa jakiegokolwiek polityka jest zwyczajnie nie na miejscu.
Jeśli określamy część wspólną jakiejś grupy ludzi pod hasłem "kontrowersyjny", to nie da się oszukać, że jest w tej grupie i Pan Jezus i Biedroń. Kontrowersyjny, to znaczy, że nie do zaakceptowania dla wszystkich. Pan Jezus tylko w niebie, wśród świętych nie jest kontrowersyjny.

To gruba przesada... Sama "kontrowersyjność" ma coś znaczyć, być czegoś wyznacznikiem? Kontrowersyjny jest też Robert Biedroń czy Klaudia Jachira. I co? Ich też mamy przyrównywać przez "pryzmat bycia kontrowersyjnym" do Pana Jezusa? Nonsens. Pan Braun z całym szacunkiem dla niego, ale Bogiem nie jest.
Ale jest tym osiołkiem, który wwiezie Twojego Pana i Boga na polski Tron. Jeśli Jezus nie jest kontrowersyjny w Twoich oczach, to Go poprzesz.

Taką retorykę i tok myślenia często stosują zwolennicy i wielbiciele ideologii gender, LGBT itd. Oni zawsze jak im wygodnie powołują się na Ewangelię i Pana Jezusa, bo "przecież miłość jest najważniejsza". Trzeba kochać wszystkich - a za takimi pięknymi hasełkami nie kryje się nic innego jak promowanie dewiacji i różnego rodzaju zboczeń. Jeżeli chodzi o aborcję, to wtedy na naukę Kościoła tak chętnie się nie powołują.
Myślisz, że można u nich zabiegać o poparcie dla ogłoszenia Chrystusa Królem Polski? Jeśli tak, przychylą się do Brauna. :)

Kontrowersyjny nie znaczy najlepszy, ale raczej taki, który swoimi niektórymi wypowiedziami bardziej zraża do siebie wyborców, niż ich zyskuje. Cieszę się, że pan Braun jest w sejmie, ale na prezydenta zwyczajnie się nie nadaje. Nie mógłby reprezentować co najmniej 25% Polek i Polaków, a co dopiero większość narodu...
A Chrystus? Chrystus mógłby?

N gru 01, 2019 4:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jednak Pan Jezus od polityki "tego świata" trzymał się z daleka. "Królestwo moje nie jest z tego świata."

Cytuj:
Ale jest tym osiołkiem, który wwiezie Twojego Pana i Boga na polski Tron. Jeśli Jezus nie jest kontrowersyjny w Twoich oczach, to Go poprzesz.

W moich oczach Pan Jezus nie jest kontrowersyjny. On jest Bogiem i tutaj nie ma "skali porównawczej". "Oddajcie cesarzowi to co cesarskie... A Bogu to co boskie". Grzegorz Braun nie jest dla mnie kontrowersyjny w kwestiach wiary i jej praktykowania. Nie jest kontrowersyjny dlatego, że uczestniczy czy też jak sam określa "słucha" Mszy Świętej sprawowanej w klasycznym rycie rzymskim (sam w Niej uczestniczyłem kilkanaście razy), ale przez swoje wypowiedzi. Np. przesadza mówiąc o zdradzie na temat stacjonowania w Polsce wojsk amerykańskich. Sam nie jestem wielkim zwolennikiem polityki jedno-wektorowej i takiego patrzenia na politykę zagraniczną "USA i tylko oni", co z kolei nie czyni ze mnie entuzjasty sojuszu z Rosją. Jego wystąpienia w sejmie budzą kontrowersje. I na pewno nie mam tu na myśli słynnego "Szczęść Boże" :wink: Skoro z mównicy musi go "ściągać" JKM to samo w sobie jest nieco zabawne (a wydawało się, że to Korwina nikt nie "przebije" )

Poza tym jak wspominałem wcześniej, to w samej Konfederacji jego szanse na wygrane prawybory są nikłe. Jego partia Konfederacja Korony Rzeczpospolitej Polski zbudowana na bazie stowarzyszenia "Pobudka" jest mniejsza zarówno od Wolności Korwina jak i Ruchu Narodowego, którego prezesem jest poseł Robert Winnicki. Dlatego jako jedyny przedstawiciele w sejmie tej formacji nie jest w stanie przekonać nawet do siebie wyborców koalicyjnych ugrupowań, które wchodzą w skład Konfederacji.

Cytuj:
Myślisz, że można u nich zabiegać o poparcie dla ogłoszenia Chrystusa Królem Polski? Jeśli tak, przychylą się do Brauna

Myślę, że woleliby Lenina :wink: Albo Marksa O.o W każdym bądź razie Konfederacja powinna być przede wszystkim przeciwwagą dla skrajnej i radykalnej lewicy, takiej jak Razem, Zieloni, Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej czy SLD z Wiosną, którą już wchłonęli. Bez ideowej prawicy polski sejm coraz bardziej zacząłby przypominać Parlament Europejski, gdzie związki homoseksualne czy aborcja, to "normalność" jak poniedziałek w kalendarzu.

Cytuj:
A Chrystus? Chrystus mógłby?

O to należałoby zapytać samych Polaków. Jednak Pan Jezus nigdy nie ubiegał się o żadne urzędy, funkcje, stanowiska...Od tego należałoby zacząć, bo przecież sam Jezus mówił, że Jego Królestwo nie jest z tego świata. "Mieszanie na siłę" polityki z wiarą nie wychodzi na dobre ani jednej ani drugiej.

N gru 01, 2019 10:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja się jednak zdecydowałam, że głosuję w prawyborach na Jacka Wilka. Sądzę, ze ma szansę uzyskać więcej głosów w skali kraju niż Krzysztof Bosak, bo liberałów gospodarczych jest więcej niż nacjonalistów, a Krzysztof Bosak jednak się jednoznacznie kojarzy ze środowiskiem narodowców.

Jeśli ktoś nie widział, polecam te debata miedzy wszystkimi kandydatami Konfedereacji:
https://www.youtube.com/watch?v=nkdbBu2fv0s

Zaskakujące, jak jednogłośni w większości spraw są kandydaci narodowi i liberalni, wbrew obawom tych, którzy wieszczyli klęskę takiej mieszanki. Nie dość, że nie okazała się klęską, to wyszła na korzyść jednym i drugim. Narodowcy się zliberalizowali, a liberałowie unarodowili :-)

Everything we see

N gru 01, 2019 10:38 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2594 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 173  Następna strona