Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 14, 2019 11:19 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 przejmowanie majątku przez żydów w Krakowie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post przejmowanie majątku przez żydów w Krakowie
Dowiedziałem się właśnie, że 26. stycznia odbędzie się w Krakowie spotkanie 3 osób. Prezydenta Krakowa, szefa Gminy Żydowskiej oraz dyrektora Muzeum Historycznego miasta Krakowa. Maja oni podjąć decyzję o powołaniu wspólnej struktury, której miasto odda 41 hektarów terenu 3,5 kilometra od centrum Krakowa oraz kilkaset hektarów po dwóch cmentarzach żydowskich. Większy z tych cmentarzy był w czasie wojny rozkopany przez Niemców a kości wywiezione.

Nie ma na ten temat informacji w żadnej gazecie ani na żadnym portalu. Osoba o której znam tę informację, mówi, że dziennikarze do których dzwonił boja się na ten temat pisać żeby nie wylecieć z pracy. Może tutaj znajdzie się ktoś odważny? Gdyby znalazł się ktoś zainteresowany mogę podać namiary do osoby, która zna szczegóły oraz kilka innych ciekawych sytuacji do Których doszło w Krakowie.

Śr sty 25, 2017 2:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: przejmowanie majątku przez żydów w Krakowie
Boro napisał(a):
Dowiedziałem się właśnie, że 26. stycznia odbędzie się w Krakowie spotkanie 3 osób. Prezydenta Krakowa, szefa Gminy Żydowskiej oraz dyrektora Muzeum Historycznego miasta Krakowa. Maja oni podjąć decyzję o powołaniu wspólnej struktury, której miasto odda 41 hektarów terenu 3,5 kilometra od centrum Krakowa oraz kilkaset hektarów po dwóch cmentarzach żydowskich. Większy z tych cmentarzy był w czasie wojny rozkopany przez Niemców a kości wywiezione.

Nie ma na ten temat informacji w żadnej gazecie ani na żadnym portalu. Osoba o której znam tę informację, mówi, że dziennikarze do których dzwonił boja się na ten temat pisać żeby nie wylecieć z pracy. Może tutaj znajdzie się ktoś odważny? Gdyby znalazł się ktoś zainteresowany mogę podać namiary do osoby, która zna szczegóły oraz kilka innych ciekawych sytuacji do Których doszło w Krakowie.

W czym problem Boro gdzie kontrowersja ? I gdzie leży problem ?

Śr sty 25, 2017 4:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli nie widzisz problemu ani kontrowersji, to raczej moje tłumaczenia nic tu nie pomogę. Myślę jednak, że przekazanie lekka ręką majątku wartego setki milionów lobby żydowskiemu powinno być przynajmniej podane do publicznej informacji. Gdyby w twoim mieście prezydent chciał przekazać analogiczny majątek Kościołowi, pewnie byłbyś pierwszym oburzonym.

Śr sty 25, 2017 4:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Jeśli nie widzisz problemu ani kontrowersji, to raczej moje tłumaczenia nic tu nie pomogę. Myślę jednak, że przekazanie lekka ręką majątku wartego setki milionów lobby żydowskiemu powinno być przynajmniej podane do publicznej informacji. Gdyby w twoim mieście prezydent chciał przekazać analogiczny majątek Kościołowi, pewnie byłbyś pierwszym oburzonym.

Boro przecie prawie cały Kraków już przekazano KK, jako taka uczciwość wymagała by traktowania podobnie innych instytucji religijnych ?
A już budynki sakralne i nekropolie to nawet kościołowi tego nie żałowałem nawet jak brali nie swoje.

Śr sty 25, 2017 5:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak gwoli przypomnienia. stary artykuł ale warto przeczytać całość co nieco wyjaśni się.

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... olowi.read

Śr sty 25, 2017 5:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):

Klasyka, cicho sza, dziennikarze boja się pisac a majątek zostanie przekazany. Ja na temat Żydów i ich działań takze i tego rodzaju mam od dawna wyrobioną opinię, bo to jest fragment większej całości. Zyd mówi 'dawaj' i masz dawac i koniec. Nie znam tej akurat sprawy, pierwsze słyszę od Ciebie.
Komponuje się to przepięknie z 'wyrażeniem zaniepokojenia' przez premiera Izraela iż w Polsce bedzie prawo nakładające kary na używających sformułowania 'polski obóz koncentracyjny' na określenie obiektów niemieckiego humanizmu jak Auschwitz itp. 'Zaniepokojenie' ma swoje podstawy bo nie kto inny jak Żydzi opluwają Polskę także i za pomocą kłamliwych insynuacji o owych obozach i rewelacjach w rodzaju renegata Grossa. Kółko się zamyka.

Śr sty 25, 2017 5:36 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro: ale gdzie miałyby być informacje na ten temat? Nie jest nigdzie udostępniony grafik spotkań prezydenta miasta, więc generalnie o prawie żadnych spotkaniach się nie pisze.
Natomiast o odzyskiwaniu ziemi przez Gminę Żydowską jest sporo artykułów, włącznie z takimi, które podają ilość wniosków, która spływa w takich sprawach.

I tak się składa, że akurat wiem, kto jest właścicielem sporej ilości kamienic na, żydowskim przecież, Kazimierzu. Nie jakieś plotki i gadanie, a zwyczajnie widziałam dokumenty (aczkolwiek nie wszystkie, a z tego co mi wiadomo jest tego więcej i nie są to tajne dane). I jakoś dziwne, ale nie jest to Żyd ;)

Inna sprawa to to, że się spotkają i powołają coś, to niech sobie powołują. Natomiast przyznaniem tej strukturze jakichkolwiek majątków (o ile jest do tego podstawa, a trzeba powiedzieć uczciwie, że może być, bo żydowskich majątków przejęto sporo i sporo do właścicieli nie wróciło - no, ale to wszystko do udowodnienia, nieprawdaż? I papiery musi były właściciel, a raczej jego spadkobiercy, na to przecież mieć) zajmuje się nie Majchrowski tylko Komisja Majątkowa/Rewizyjna czy jak ona się teraz zwie lub też sąd.

Śr sty 25, 2017 8:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Torri, informacji na ten temat nie można nigdzie znaleźć i właśnie o to chodzi. Zapewniam cię jednak, że jest to prawda. Można to potwierdzić u dowolnego urzędnika związanego ze sprawą. Jeśli chcesz to podam Ci namiary na osobę od której mam tę informację.

Jaka miałaby być podstawa do oddania żydom terenów byłego niemieckiego obozu pracy? Nie mają do niego żadnego prawa.
Podobnie jest z cmentarzami. Jeśli 100 lat temu np. Ukrainie byłby polski cmentarz, obecnie zrównany z ziemią, to ja i kilkudziesięciu moich kolegów Polaków mielibyśmy prawo do tej ziemi? Przecież to nonsens...

Śr sty 25, 2017 9:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Torri napisał(a):
Boro: ale gdzie miałyby być informacje na ten temat? Nie jest nigdzie udostępniony grafik spotkań prezydenta miasta, więc generalnie o prawie żadnych spotkaniach się nie pisze.
Natomiast o odzyskiwaniu ziemi przez Gminę Żydowską jest sporo artykułów, włącznie z takimi, które podają ilość wniosków, która spływa w takich sprawach.

I tak się składa, że akurat wiem, kto jest właścicielem sporej ilości kamienic na, żydowskim przecież, Kazimierzu. Nie jakieś plotki i gadanie, a zwyczajnie widziałam dokumenty (aczkolwiek nie wszystkie, a z tego co mi wiadomo jest tego więcej i nie są to tajne dane). I jakoś dziwne, ale nie jest to Żyd ;)

Inna sprawa to to, że się spotkają i powołają coś, to niech sobie powołują. Natomiast przyznaniem tej strukturze jakichkolwiek majątków (o ile jest do tego podstawa, a trzeba powiedzieć uczciwie, że może być, bo żydowskich majątków przejęto sporo i sporo do właścicieli nie wróciło - no, ale to wszystko do udowodnienia, nieprawdaż? I papiery musi były właściciel, a raczej jego spadkobiercy, na to przecież mieć) zajmuje się nie Majchrowski tylko Komisja Majątkowa/Rewizyjna czy jak ona się teraz zwie lub też sąd.

Jakieś nieporozumienie jest, jeśli o zwrot występuje Gmina Żydowska to są cmentarze czy budynki o charakterze sakralnym i te się im należą jak kość psu.To co było majątkiem gmin żydowskich to osobna sprawa , a to co było własnością osób prywatnych jeszcze inną , nie należy mieszać tych spraw.

Śr sty 25, 2017 9:04 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie jestem pewna, czy Gmina Żydowska nie może występować w imieniu jakiś swoich członków. Tym niemniej to szczegół, bo chodziło tylko o to, że tak czy owak, jakieś prawo do tego majątku muszą mieć, a nie tylko zachciankę.

Śr sty 25, 2017 9:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Torri napisał(a):
chodziło tylko o to, że tak czy owak, jakieś prawo do tego majątku muszą mieć, a nie tylko zachciankę

Z pewnością istnieje jakiś pozór. Np. obóz pracy w którym znajdowała się znaczna część żydów to miejsce historyczne, więc powinno należeć do muzeum zarządzanego przez żydów. Pozór jest, ale realne prawo do własności, bynajmniej nie. Tym bardziej nie ma żadnego prawa do przejmowania byłych cmentarzy.

Śr sty 25, 2017 10:07 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro, zwłaszcza ostatni akapit (no, nie mówię, bardzo korzystne to dla nich, tym niemniej jeśli akceptujemy prawa związków wyznaniowych do tworzenia swoich wewnętrznych reguł to nie bardzo mamy tu cokolwiek do gadania, nieprawdaż?)

Cytuj:
Cmentarz po upływie 40 lat od ostatniego pochowania może ulec likwidacji i jego teren może być przeznaczony na inny cel, jednakże pod warunkiem zachowania pamiątek wartości artystycznej, historycznej lub archeologicznej. Pamiątki te powinny być w porozumieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków przeniesione w odpowiednie miejsce. Jeżeli cmentarz lub jego część są wpisane do rejestru zabytków, użycie terenu na inny cel wymaga zgody ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Szczątki zwłok znajdujące się na terenie cmentarza likwidowanego, o ile rodzina nie przedłużyła istnienia grobu na dalsze lata, powinny być przeniesione na inny cmentarz na koszt nabywcy terenu lub nowego jego użytkownika. Decyzję w tej sprawie podejmuje organ samorządowy w odniesieniu do cmentarzy komunalnych, a w odniesieniu do cmentarzy wyznaniowych – właściwa władza kościelna, po zasięgnięciu opinii właściwego inspektora sanitarnego.

Jeżeli teren cmentarny stanowi lub stanowił uprzednio własność Kościoła Katolickiego lub innego kościoła albo związku wyznaniowego, wydanie decyzji o użyciu terenu cmentarnego na inny cel wymaga zgody właściwej władzy tego kościoła lub związku wyznaniowego. Decyzję o użyciu terenu cmentarnego, będącej uprzednio cmentarzem wyznaniowym Kościoła Katolickiego lub innego kościoła albo związku wyznaniowego, na inny cel wydaje się po zasięgnięciu opinii właściwej władzy tego kościoła, lub związku wyznaniowego co do sposobu oznaczenia i upamiętnienia terenu pocmentarnego.

Istnieje również możliwość przeznaczenia terenu cmentarnego na inny cel przed upływem 40 lat od ostatniego pochowania w wypadkach wyjątkowej potrzeby ze względów użyteczności publicznej, jednakże po uzyskaniu zgody władzy danego kościoła lub związku wyznaniowego, do którego cmentarz należy.

Szczególnymi przepisami ustawy ochronione zostały w pełnym zakresie cmentarze żydowskie, gdyż religia wyznania mojżeszowego nie przewiduje likwidacji cmentarzy, jak również dokonywania ekshumacji zwłok. Z tych względów Związek Wyznania Mojżeszowego nie wyrazi zgody na użycie terenu żadnego cmentarza żydowskiego na inny cel.

Cz sty 26, 2017 1:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Po pierwsze, nie trzeba oddawać terenów za darmo aby cmentarz nie został zlikwidowany.
Po drugie, jeden cmentarz został już dawniej zlikwidowany przez Niemców. Może jeszcze każda ziemia na której kiedykolwiek został pochowany żyd ma być własnością żydowskiego lobby?

Cz sty 26, 2017 1:30 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale kojarzysz, że jak przepisy mówią, że dany związek wyznaniowy MUSI się zgodzić na likwidację cmentarza (i z zacytowanej przeze mnie interpretacji tych przepisów wynika, że to samo dotyczy również cmentarzy katolickich, przy czym tu prawo kościelne KRK nie jest aż tak restrykcyjne, żeby w ogóle nie dopuszczać takiej opcji - ktoś wie jak to w praktyce wygląda?), to to, że ktoś nielegalnie zlikwidował (a w zasadzie bardziej podchodzi tu zniszczył) jakiś cmentarz to to nie ma w ogóle znaczenia?

Cz sty 26, 2017 1:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ok, rozumiem. Zniszczenie cmentarza podałem jednak tylko jako informacje dodatkowa. Nie odbiera im to prawa do ziemi ale też nie nadaje.

Cz sty 26, 2017 12:29 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona