Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lip 24, 2019 1:04 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 613 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona
 "Program 500+" 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
I dalej nie ma tej listy podatków i składek, które wprowadził PiS.

Wt lut 05, 2019 11:20 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Interesują mnie fakty, a w tym momencie wychodzi na to, że kłamstwem okazuje się teza, jakoby PiS wprowadził mnóstwo nowych "podatków i składek".

Fakt jest taki, że państwo zabiera nam coraz więcej naszych pieniędzy. Podobnie jak nazwanie dziecka zarodkiem nie zmiena faktu, że aborcja jest morderstwem, tak nazwanie różnych danin inaczej niż podatkami, nie zmienia faktu, że kierunek rządów PiSu jest jasny - socjalizm i totalitaryzm.

Socjalizm zgadzam się. Ale totalitaryzm? To ciągła śpiewka totalnych i jakoś nie widzę ograniczenia mojej wolności. KODziaki mogą sobie dowolnie maszerować. Nikt im marszów nie rozwala jak to miało miejsce za PO. Nie ma dziwnych akcji z trzymaniem kogoś w areszcie bez sądu ze tak przypomnę sprawę Starucha. Nie ma aresztowania za prześmiewcza grę jak to było z antykomor. Pokaz mi przejawy tego totalitaryzmu bo ja ich nie widzę.

Przecież pelikanica podała ci link https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 06902.html
I zgadzam się ze jak nazwiemy podatek składka to i tak pozostaje podatkiem.
Warto tez prześledzić sprawę akcyzy i np zmian w podatku PIT od tego roku co np wymyślono z samochodami firmowymi.

Wt lut 05, 2019 11:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Fakt jest taki, że państwo zabiera nam coraz więcej naszych pieniędzy. Podobnie jak nazwanie dziecka zarodkiem nie zmiena faktu, że aborcja jest morderstwem, tak nazwanie różnych danin inaczej niż podatkami, nie zmienia faktu, że kierunek rządów PiSu jest jasny - socjalizm i totalitaryzm.

PiS jest partią 500+ było oczywiście projektem socjalnym z zabarwieniem pronatalistycznym, tak samo jak i ta ustawa dla matek 4+.
Ale to wzieło się z tego, że było takie zapotrzebowanie od wyborców, którym liberalizm IIIRP przyniósł wielkie rozwarstwienie społeczne dochodów (porównaj modalną do średniej zarobków), wielką emigrację oraz załamanie się dzietności.
Ale co więcej? Gdzie więcej socjalizmu? Dlaczego nie pomogli po socjalistycznemu frankowiczom, tylko zostawili ich na pastwę kapitalistycznych banków? Dlaczego sprowadzaja pracowników z Ukrainy i Azji by nadal trzymać pensje nisko, w ten sposób nie pozwalając na naturalny wzrost poziomu bytu polskich pracowników?

Wt lut 05, 2019 12:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):

Przecież pelikanica podała ci link https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 06902.html

Owszem, tyle, że zawiera on informację o trzech podatkach, a nie, jak sugerowała pelikanica, o mnóstwie podatków i składek, które miał wprowadzić PiS. :D

Wt lut 05, 2019 12:57 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem

Zakłamuj rzeczywistość dalej. Pełnej listy oczywiście nikt nie podawał tutaj, bo wypisanie wszystkich wymaga trochę researchu, a część z nich to podatki istotne jedynie z punktu widzenia wąskich grup, ale w artykułach, które linkowałam ja czy Pelikan, padały konkretne przykłady, jak opłata emisyjna czy danina solidarnościowa (wrzuciłam pierwszy link z brzegu z przykładami, tego jest masa). A jest jeszcze podatek bankowy, podatek ubezpieczeniowy (objęcie podatkiem bankowym branży ubezpieczeniowej), podatek galeryjny, opłata audiowizualna, opodatkowanie wkładów pieniężnych do spółek kapitałowych, przychodów z dziedziczonego majątku, zmiany w zakresie kwoty wolnej od podatku dla niektórych twórców (np. copywriterzy), podniesienie podatku VAT na niektóre produkty (przykłady: soki owocowe, prezerwatywy :lol: , pod naciskiem opinii publicznej wycofano się z podniesienia VAT-u na leki weterynaryjne), opodatkowano również Noc Muzeów.

Wt lut 05, 2019 1:40 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
@MayKasahara
To, co prezentuje Yarpen to ładnie zwane z angielskiego "moving the goalposts", nieformalny błąd logiczny.
Możesz wymieniać te wszystkie podatki, daniny i opłaty, a on stwierdzi, że to wcale nie jest ich tak wiele. PiS cichaczem uchwala stopniowo coraz więcej podatków, by zasilać socjal, ale betonowy elektorat tego nie zauważa, bądź też nie chce tego zauważać. Ważne, że jest 500+, będzie emeytura dla matek i inne prezenty dla ludzi, którzy podatków albo nie płacą, albo płacą je w minimalnym zakresie i ważne, że są w razie potrzeby tematy zastępcze jak chociażby aborcja, która jakimś dziwnym przypadkiem trafia na afisz, gdy w Polsce trwa np. gorąca debata dotycząca TK, jak to miało miejsce w 2016, by kompletnie zniknąć z dyskursu politycznego po kilku tygodniach.
Ot, słodka ignorancja i hipokryzja.

Wt lut 05, 2019 2:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Ot, słodka ignorancja i hipokryzja.

A która partia jest liderem sondaży ?
Po prostu jesteś oderwany od polskiego społeczeństwa.
Pozdrawiam

Wt lut 05, 2019 9:01 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Mały Książę napisał(a):
A która partia jest liderem sondaży ?
Po prostu jesteś oderwany od polskiego społeczeństwa.
Pozdrawiam

PiS jest liderem sondaży. I co w związku z tym?

Tak, jestem oderwany, bo nie jest mnie tak łatwo kupić populistycznymi obietnicami. To jest chociażby powód tego, że konwencję Biedronia oglądałem z niesmakiem, pomimo tego że ideologicznie ta partia wygląda na zbliżoną do moich poglądów. Już się pojawił sondaż dający im 14-to procentowe poparcie. Wystarczy naobiecywać gruszek na wierzbie, a Polacy to kupią.

Pozdrawiam, przedstawicielu betonu.

Wt lut 05, 2019 9:10 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Sondaże Biedronia są sztucznie pompowane jak było to z Nowoczesna. Jeszcze nic nie zrobili a mieli 20%. To wydmuszka. Zobaczysz ze wybory pokażą jakie maja realne poparcie. Ale straci na tym PO. Co mnie osobiście nie martwi. To zmartwienie raczej dla osób mających poglądy exetera.

Wt lut 05, 2019 9:38 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Socjalizm zgadzam się. Ale totalitaryzm? To ciągła śpiewka totalnych i jakoś nie widzę ograniczenia mojej wolności.

To zależy do czego jesteś przyzwyczajony i jak bardzo jesteś w stanie poświęcić wolność dla wygody. Większość ludzi o wiele wyżej ceni bezpieczeństwo od wolności, ale z jakiegoś powodu nienawidzi tego przyznawać.
Przechodząc do konkretów, totalitaryzm to system w którym rząd stara się kontrolować jak najwięcej aspektów życia obywateli. Obecnie w Polsce kontrolowane jest to czego i w jaki sposób się uczę, to w jaki sposób się leczę, jaką oglądam telewizję, w jaki sposób chcę zabezpieczyć swoją przyszłość, jakie stosuję używki, jakie firmy świadczą mi niektóre usługi, muszę się tłumaczyć ile zarabiam, zmusza się mnie do dbania o własne bezpieczeństwo w sposób, który może mi nie odpowiadać, np. poprzez mandaty za niezapięte pasy. Istnieje mnóstwo przepisów, przez które praktycznie każdy obywatel jest przestępcą i od czasu do czasu ktoś jest losowany przez system i niszczony. O niszczeniu przedsiębiorców nawet chyba nie muszę wspominać. Kiedy widzę policję to zamiast czuć się bezpiecznie zastanawiam się do czego się zaraz przypieprzą. Generalnie możesz mi podać dziedzinę życia, a ja napiszę Ci jak jest ona kontrolowana.

Polecam piosenkę, w której ta myśl jest dobrze przedstawiona: https://www.youtube.com/watch?v=3YGm2pPOSI0

ps. Yarpen, Wespecjan, proszę, nie komentujcie tego posta.

Wt lut 05, 2019 11:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wyjedź. Jedź sobie do Ameryki Łacińskiej lub Południowej, a poczujesz się wolny. :D

Ps. Ja jak widzę policję to nie zamartwiam się o to, do czego się przypieprzą. Może dlatego, że nie łamię przepisów?

Wt lut 05, 2019 11:32 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A prosiłem... ;)
Wyjedź. Jedź sobie do Ameryki Łacińskiej lub Południowej, a poczujesz się wolny.

Już wyjechałem w miejsce, które mi odpowiada, jednak mimo wszystko przykro się patrzy na jak socjaliści niszczą kraj w którym się wychowałem.
Ja jak widzę policję to nie zamartwiam się o to, do czego się przypieprzą. Może dlatego, że nie łamię przepisów?

No widzisz, a ja nie lubię się dostosowywać do większości i uważam, że nie ma ona moralnego prawa nic mi narzucać.

Wt lut 05, 2019 11:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A prosiłem... ;)
Wyjedź. Jedź sobie do Ameryki Łacińskiej lub Południowej, a poczujesz się wolny.

Już wyjechałem w miejsce, które mi odpowiada, jednak mimo wszystko przykro się patrzy na jak socjaliści niszczą kraj w którym się wychowałem.

Ja tam nie widzę, aby niszczyli. Przeciwnie: Polska przestaje wreszcie być państwem teoretycznym i zaczyna działać tak, jak powinno.

Cytuj:
Ja jak widzę policję to nie zamartwiam się o to, do czego się przypieprzą. Może dlatego, że nie łamię przepisów?

No widzisz, a ja nie lubię się dostosowywać do większości i uważam, że nie ma ona moralnego prawa nic mi narzucać.

No to powinieneś zamieszkać na bezludnej wyspie, bo inaczej nie masz wyboru i musisz dostosować się do praw ustanowionych w danym państwie.

Wt lut 05, 2019 11:49 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Już wyjechałem w miejsce, które mi odpowiada

Można wiedzieć dokąd?

Wt lut 05, 2019 11:54 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
Można wiedzieć dokąd?

Do Szwajcarii. Z pozoru jest to mało liberalny i policyjny kraj, ale wszystko jest pomyślane tak, żeby dobrze się to żyło a nie żeby uzależnić od siebie wyborców. Jest tu demokracja bezpośrednia, która naprawdę działa. Głównie dzięki dobrej edukacji.

Śr lut 06, 2019 12:07 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 613 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona