Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sie 18, 2019 9:53 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona
 Polska hodowla zwierząt futerkowych 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska hodowla zwierząt futerkowych
Zupełnie bez sensu jest porównywanie sytuacji gdy dopływ krwi jest odcięty przez ucisk do sytuacji gdzie ta krew swobodnie dopływa - tylko ciśnienie spada, ale powoli, w miarę ubywania krwi. Zwierze jest w stanie paniki, serce pracuje szybko kompensując utratę krwi - i jak pisałam pomaga grawitacja.
Tak, ogłuszanie jest skuteczne o ile jest zrobione prawidłowo. I tak jest robione w krajach gdzie się tego pilnuje. Na uboju jest cały czas lek. wet i on odpowiada za proces. A zwierze które nie było prawidłowo ogłuszone można poznać też na dalszych etapach rozbioru - zapewniam Cię ze była by z tego niezła afera. Np. obowiązkiem lekarzy jest raportowanie śladów bicia, przyżyciowych złamań czy właśnie śladów szamotania co na 100% będzie widoczne u zwierzęcia nieogłuszonego. Nawet powinien zatrzymać linie. Co przy szybkiej linii kosztuje 20 000Dkk za minute.
Byłeś kiedykolwiek na rzeźni? Masz jakiekolwiek pojęcie o fizjologii? Bo widzę że nie.
Odwracalność ogluszania CO2 jest zaletą - w razie awarii można zwierzęta bez szkody wybudzić.
Zresztą -tematem są zwierzęta futerkowe - co na temat zagrożenia dla środowiska?
Jedzenie daje się na górna siatkę klatki. I nie sprząta jej przez cały cykl produkcyjny. A jest to cuchnące już mięso. Odchody spadają pod klatkę - i też się nie sprząta, aż zwierzęta będą ubite. Nieprawdopodobny smród - i całe masy owadów roznoszących zarazki po okolicy. Ceny domów w pobliżu ferm spadają błyskawicznie.
Zużycie wody -ogromne. Więc gdzie tu ekologia? Zanieczyszczenie gruntu właściwie na zawsze.
Dalej-zwierzęta futerkowe niestety uciekają. Są to gatunki obce, inwazyjne. Mamy już inwazje norki amerykańskiej, będącej dużym zagrożeniem dla naszej fauny.
No i przede wszystkim - cierpienie zwierząt. Niczym się nie różniące od cierpienia człowieka - z punktu widzenia neurologii. Jak masz jakiekolwiek dane że u ludzi czymś się różni -napisz.

Wt mar 13, 2018 1:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Mazliszek, Chrystus jadal mieso (byc moze i ze zwierzecia rytualnie ubitego), wiec nie rozumiem po co przychodzisz na katolickie forum chlostac forumowiczow w tej sprawie. Kreator wie kto cierpi i jak, skoro pozwolil.

Wt mar 13, 2018 2:36 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Mazliszek, Chrystus jadal mieso (byc moze i ze zwierzecia rytualnie ubitego), wiec nie rozumiem po co przychodzisz na katolickie forum chlostac forumowiczow w tej sprawie. Kreator wie kto cierpi i jak, skoro pozwolil.
Jako prawowierny Żyd jadał tylko koszerne mięso. A w tamtym czasie wszystkie zwierzęta były zabijane własnie w taki sposób jak mamy to opisane w Biblii

Wt mar 13, 2018 3:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Zupełnie bez sensu jest porównywanie sytuacji gdy dopływ krwi jest odcięty przez ucisk do sytuacji gdzie ta krew swobodnie dopływa - tylko ciśnienie spada, ale powoli, w miarę ubywania krwi.
Jak powoli!? Chyba nie widziałaś nigdy uszkodzonej tętnicy.

Cytuj:
Tak, ogłuszanie jest skuteczne o ile jest zrobione prawidłowo. I tak jest robione w krajach gdzie się tego pilnuje.
To skąd owe 12-15% nie ogluszonych prawidłowo zwierząt?

Cytuj:
Zresztą -tematem są zwierzęta futerkowe - co na temat zagrożenia dla środowiska?
Jedzenie daje się na górna siatkę klatki. I nie sprząta jej przez cały cykl produkcyjny. A jest to cuchnące już mięso. Odchody spadają pod klatkę - i też się nie sprząta, aż zwierzęta będą ubite. Nieprawdopodobny smród - i całe masy owadów roznoszących zarazki po okolicy. Ceny domów w pobliżu ferm spadają błyskawicznie.
To akurat prawda - ale można tego dopilnować (podobnie jak twierdzisz że można dopilnować ogłuszania)
Cytuj:
Zużycie wody -ogromne. Więc gdzie tu ekologia? Zanieczyszczenie gruntu właściwie na zawsze.
Wiesz jakie jest zużycie wody przy produkcji sztucznego futra? Znacznie wyższe niż w całym procesie produkcyjnym futra naturalnego. Podobnie jest z prądem ( 1 kg poliestru wymaga 109 MJ energii, 1 kg nylonu 150 MJ, 1 kg akrylu 157 MJ.), nie mówiąc już o tym że na smietniku sztuczne futro rozkłada sie 500 lat.
Także sam proces produkcyjny wiąże się z użyciem licznych toksycznych chemikaliów a także metali ciężkich (kobalt, sód, bromek ,dwutlenek tytanu).

Co więcej - noszenie sztucznych futer jest niezdrowe (jonizacja, brak wentylacji, grzyby).

Więc w tej sprawie "nie wojuj" ekologią, bo od ekologii zginiesz ;)

P.S. Przy okazji - osobiście nie znoszę futer, ani nie jadam mięsa z koszernego uboju. Mam także w swoim życiu pewne... działania ekologiczne. Ale nie znoszę ekobzdur.

Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Jako prawowierny Żyd jadał tylko koszerne mięso. A w tamtym czasie wszystkie zwierzęta były zabijane własnie w taki sposób jak mamy to opisane w Biblii

Fakt że jak na owe czasy, był to dość humanitarny ubój...

Wt mar 13, 2018 3:35 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ja tylko jako advocatus diaboli

Barney napisał(a):
Także sam proces produkcyjny wiąże się z użyciem licznych toksycznych chemikaliów a także metali ciężkich (kobalt, sód, bromek ,dwutlenek tytanu).

Eghm.. Barney.. Zgadzam się z Tobą co do toksycznych chemikaliów, używanych w produkcji, jak i odpadów poprodukcyjnych, ale sód (jako pierwiastek towarzyszący tu i tam) toksyczny raczej nie jest, bromek? zależy czego bromek. Dwutlenek tytanu jest uważany raczej za niereaktywny związek (więc mało toksyczny).
Kobalt, także kadm i chrom - owszem - są to metale które są szkodliwe.

Wt mar 13, 2018 3:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chrystus nosił też obuwie ze skóry (Nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u Jego sandału).
Przy okazji, zauważyliście jak na wielu malunkach szczególnie u Świadków Jehowy i innych grup protestanckich Jezus jest przedstawiany w pedalskich japonkach, zamiast w wiązanych sandałach, jak informuje Pismo Św?

Wt mar 13, 2018 5:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Przy okazji, zauważyliście jak na wielu malunkach szczególnie u Świadków Jehowy i innych grup protestanckich...

Zauważyłeś drobna nieścisłość w postaci japonek zamiast sandałów na protestanckich obrazach, ale nie zwróciłeś uwagi, że na prawie każdym katolickim obrazie Jezus jest niebieskookim europejczykiem? :D

Wt mar 13, 2018 5:29 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Barney
rozśmieszyłeś mnie. Ile widziałam przeciętych tętnic? Tysiące, może i milion. Pisałam że na szybkiej linii sztuka idzie co 8 sekund? Wiesz ile krwi ma byk 1200 kg?
Na mojej rzeźni (polskiej) na pewno jeżeli były jakieś sztuki źle ogłuszone to góra jedna na kilka tysięcy. Na rzeźni w Malton -podobnie. Esbjerg, Vojens -chyba na 100% takich nie było a uboje dzienne po kilkadziesiąt tysięcy.
Zgadzam się ze w Polsce po prostu brak kontroli, brak wyszkolenia ludzi -masarzami zostają rożni ludzie. Możliwe że brak empatii - przykro mi to mówić ale jako naród raczej się nią nie wyróżniamy. Co dobitnie widać na tym forum.
Ubój bez ogłuszenia to jak operacja bez narkozy. Reflektujesz?
Nic nie napisałeś na temat zanieczyszczenia treścią pokarmową. Czemu tusza która wg. prawa powinna zostać uznana za niezdatną ma być dopuszczona do spożycia? Najpierw zawiesza się prawo wymagające ogłuszania , potem zawiesza się normy sanitarne. Wiesz że tego byka w Bohonikach chciano ubić na polu? Znam osobę która wtedy protestowała.
A na rzeźni zatrzymuje się linię bo temperatura w sterylizatorach o stopień za mała? Wiesz że współczesna rzeźnia przypomina salę operacyjna? Że chlapnięcie wodą jest zanieczyszczeniem i należy je wyciąć sterylnym nożem? Na rzeźni jest stałe nadciśnienie żeby pył z zewnątrz ani owady nie wlatywały do środka. Ciągła sterylizacja. A tu ktoś chce dopuszczenia sztuki zapiaszczonej, z ogromną przyżyciową raną, z której bakterie z ziemi i te z treści pokarmowej są roznoszone przez krew? Zabitej niesterylnym nożem?

Wt mar 13, 2018 5:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Zauważyłeś drobna nieścisłość w postaci japonek zamiast sandałów na protestanckich obrazach, ale nie zwróciłeś uwagi, że na prawie każdym katolickim obrazie Jezus jest niebieskookim europejczykiem? :D

Nie, nie zauważyłem, że na każdym obrazie ma niebieskie oczy, ale co, nie mógł tak wyglądać? Król Dawid, też hebrajczyk, np był rudy. Poza tym Pismo Św nic nie mówi o urodzie Chrystusa, mówi o tym tylko jak się ubierał, więc nigdzie nie ma napisane, że na 100% ziemski Jezus musiał mieć piwne oczy i śniadą skórę.

Wt mar 13, 2018 5:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Jezus był żydem, więc najprawdopodobniej wyglądał jak żyd. Żył w czasach i regionie w którym nosiło się sandały, więc najprawdopodobniej je nosił.
Oczywiście możliwe jest, że miał skośne oczy i nosił adidasy, bo dla Boga nie ma nic niemożliwego, ale myślałem, że rozmawiamy poważnie :wink:

Wt mar 13, 2018 6:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Barney
rozśmieszyłeś mnie. Ile widziałam przeciętych tętnic? Tysiące, może i milion. Pisałam że na szybkiej linii sztuka idzie co 8 sekund? Wiesz ile krwi ma byk 1200 kg?
Na mojej rzeźni (polskiej) na pewno jeżeli były jakieś sztuki źle ogłuszone to góra jedna na kilka tysięcy. Na rzeźni w Malton -podobnie. Esbjerg, Vojens -chyba na 100% takich nie było a uboje dzienne po kilkadziesiąt tysięcy.
Zgadzam się ze w Polsce po prostu brak kontroli, brak wyszkolenia ludzi -masarzami zostają rożni ludzie. Możliwe że brak empatii - przykro mi to mówić ale jako naród raczej się nią nie wyróżniamy. Co dobitnie widać na tym forum.
Ubój bez ogłuszenia to jak operacja bez narkozy. Reflektujesz?
Nic nie napisałeś na temat zanieczyszczenia treścią pokarmową. Czemu tusza która wg. prawa powinna zostać uznana za niezdatną ma być dopuszczona do spożycia? Najpierw zawiesza się prawo wymagające ogłuszania , potem zawiesza się normy sanitarne. Wiesz że tego byka w Bohonikach chciano ubić na polu? Znam osobę która wtedy protestowała.
A na rzeźni zatrzymuje się linię bo temperatura w sterylizatorach o stopień za mała? Wiesz że współczesna rzeźnia przypomina salę operacyjna? Że chlapnięcie wodą jest zanieczyszczeniem i należy je wyciąć sterylnym nożem? Na rzeźni jest stałe nadciśnienie żeby pył z zewnątrz ani owady nie wlatywały do środka. Ciągła sterylizacja. A tu ktoś chce dopuszczenia sztuki zapiaszczonej, z ogromną przyżyciową raną, z której bakterie z ziemi i te z treści pokarmowej są roznoszone przez krew? Zabitej niesterylnym nożem?

Zylem i wychowywalem sie na wsi przez lata, jedzac to co ubite domowymi sposobami jak i wszyscy okoliczni sasiedzi i nie pamietam by ktos zmarl na jakas pokarmowke, ba nawet chorowal. Choroby ktore zbieraja zniwo na wsi to kregoslupy, zwyrodnienia stawow, wypadki, oraz "zwyczajne" nowotwory, serce itp.

Gorzej to sie mozna struc jakimis krewetkami z Wiernamu, gdzie je hoduja w rzekach ze sciekami z przydomowych kibli.

Wt mar 13, 2018 7:50 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan
nie ma to jak nie wierzyć w bakterie. Dzięki takim postawom pomór afrykański ma sie znamienicie. Ciekawe czemu nie w krajach o wyższej kulturze rolnej. Tak, wiem ze to wirus.
Co do chemikalii -ponieważ fermy się nie sprząta to posypuje się chlorem, wapnem, rożnymi środkami dezodorujacymi. A pod klatkami jest ziemia - kto by inwestował np. w betonowanie. Wszystko idzie do gruntu, przenika do wód gruntowych. Zwierzeta futerkowe nie są konsumpcyjne, nie ma żadnych ograniczeń w stosowaniu hormonów, antybiotyków zwłaszcza wzrostowych, leków p. pasożytniczych i tak dalej. Wszystko oczywiście idzie do gleby.
Garbarstwo to inny temat -chyba nie ma innej gałęzi przemysłu która by używała tyle środków chemicznych. I zużywała tyle wody. I oczywiście zanieczyszczała.

Wt mar 13, 2018 8:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mazliczek,
przy przecięciu tętnicy udowej człowiek żyje 10-12 sekund (o ile nie nastąpi samoistne obkurczenie, co na szczęście często się dzieje). Co dopiero w przypadku tętnicy szyjnej przeciętej szybkim ciosem specjalnego noża. Nadto u Ciebie w rzeźni bydło jest odwracane do góry nogami.
Cytuj:
Ubój bez ogłuszenia to jak operacja bez narkozy.
Bzdura. Raczej jak samobójstwo przez przecięcie żył.

Co do "zanieczyszczenia treścią pokarmową" - przy normalnym uboju rytualnym nic takiego nie następuje. Choć i tak nie widziałbym w tym nic nadzwyczajnego, wystarczy odpowiednia technologia (w końcu w Polsce jemy flaczki, i choć to są ścianki żołądka a nie faktycznie flaki, "treści pokarmowej" tam sporo ;) ). Nie mówiąc już o tym, że w faktyczne flaki wkłada się kiełbasy...

Ja wiem, że jesteś przyzwyczajona do przemysłowej rzeźni, ale na wsi to wygląda inaczej.

Wt mar 13, 2018 8:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
I zużywała tyle wody.

Co ci wszyscy obrońcy praw swierząt i weganie mają z tym "zużywaniem wody"?
Woda jest po to żeby ją zużywać. W przyrodzie jest obieg wody ja byście nie zauważyli

Wt mar 13, 2018 8:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan, chyba zyjesz na jakiejs innej kuli ziemskiej niz reszta ludzi, niedobor i wysoka cena wody beda jednym z przeklenstw naszych dzieci.

Wt mar 13, 2018 10:34 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona