Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sie 21, 2019 10:16 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona
 Zakaz handlu w niedzielę 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
mazliczek napisał(a):
Zadziwiające jest jak ludzie łatwo dają się oszukiwać. Może chcą być oszukiwani? W świecie Jockeya sklepy w niedzielę są pozamykane - nieważne jakie są rzeczywiste godziny ich otwarcia. Nie wiem, może nie był nigdy za granicą? Wciąż wierzy w ten zły zgniły zachód?

Rozumiem,że Ty za granicą byłaś i w ten zachód bezkrytycznie wierzysz. Podobnie jak w google. Czy tak?

N kwi 15, 2018 10:08 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Nie dokładnie. W internecie można znaleźć wszystko, też brednie cytowane przez Merss. Więc raczej polegam na podręcznikach, publikacjach. Natomiast google jest przydatne jeżeli chodzi o godziny otwarcia sklepów = i tu się Jockey wygłupił.

N kwi 15, 2018 10:15 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Nie dokładnie. W internecie można znaleźć wszystko, też brednie cytowane przez Merss. Więc raczej polegam na podręcznikach, publikacjach. Natomiast google jest przydatne jeżeli chodzi o godziny otwarcia sklepów = i tu się Jockey wygłupił.

A gdzie ja pisałem o godzinach kłamco?
Podałem mapkę gdzie są zaznaczone kraje gdzie są zaznaczone kraje z zakazem handlu i z ograniczaniami handlu w niedzielę. Reszta to twoje wymysły.
Z litości i miłosierdzia nie wspominam o twojej kompromitacji w sprawie zasad popytu i podaży i tego że sklepy plajtują dlatego że zamknięte sa w niedzielę

N kwi 15, 2018 10:19 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
A gdzie ja pisałam o zasadach podaży i popytu?
Twierdzisz że są ograniczenia w handlu w niedziele. A ja byłam w wielu z tych krajów i żadnych ograniczeń nie widziałam. Niedziela była moim ulubionym dniem zakupów. Opierasz się na bzdurnym artykule, zamiast sprawdzić sam. A to przecież proste -znajdujesz sklep, szukasz godzin otwarcia.

N kwi 15, 2018 10:28 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Tak, sklepy plajtują. Te przygraniczne, obliczone na Niemców. I te w galeriach. Znajoma pracuje w sklepie z bielizną - już się sklep zamyka, po dwóch miesiącach.

N kwi 15, 2018 10:31 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
A tak na marginesie, a propos Niemiec. Sprawdź sobie sklepy w Padborgu. Do połowy Jutlandii roznoszone są ulotki reklamujące niedzielne zakupy. A że alkohol tańszy to masowo Duny jeżdżą w niedziele na zakupy.

N kwi 15, 2018 10:35 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Aldi. Niemcy. Niedziela nieczynne. https://www.aldi-nord.de/tools/filialen ... utzen.html

Kaufland np. Berlin niedziel nieczynne
https://www.marktjagd.de/berlin/filiale ... se:1085829

Media Markt Berlin niedziele nieczynne https://www.marktjagd.de/berlin/filiale ... tr.:152858

Netto Berlin niedzile nieczynne
https://www.marktjagd.de/berlin/filiale ... sse:107695

i tak dalej. Kilometrami.

N kwi 15, 2018 10:42 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
A gdzie ja pisałam o zasadach podaży i popytu?
a tutaj
mazliczek napisał(a):
Znajoma pracuje w sklepie w galerii - już plajtują i grozi jej bezrobocie.

Wypisując bzdury o padaniu sklepów w galerii ze względu na zakaz handlu w niedzielę
mazliczek napisał(a):
Twierdzisz że są ograniczenia w handlu w niedziele. A ja byłam w wielu z tych krajów i żadnych ograniczeń nie widziałam. Niedziela była moim ulubionym dniem zakupów. Opierasz się na bzdurnym artykule, zamiast sprawdzić sam. A to przecież proste -znajdujesz sklep, szukasz godzin otwarcia.

Ktoś juz za mnie to zrobił
Terremoto napisał(a):
Aldi. Niemcy. Niedziela nieczynne. https://www.aldi-nord.de/tools/filialen ... utzen.html

Kaufland np. Berlin niedziel nieczynne
https://www.marktjagd.de/berlin/filiale ... se:1085829

Media Markt Berlin niedziele nieczynne https://www.marktjagd.de/berlin/filiale ... tr.:152858

Netto Berlin niedzile nieczynne
https://www.marktjagd.de/berlin/filiale ... sse:107695

i tak dalej. Kilometrami.

N kwi 15, 2018 10:48 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Proszę bardzo :)
Podobne dane o nieczynnych sklepach w niedziele łatwo znaleźć w Austrii (mam doświadczenie osobiste)
np. https://www.spar.at/de_AT/index/standor ... _3590.html
i w Italii (też nieczynne, choć w miejscach bardzo turystycznych zdarzają się odstępstwa. Lipiec 2017, Siena: Turyści kupują przekąski, książki, płyty, trochę odzieży, kosmetyki. Tubylców z siatami nie widziałam).

N kwi 15, 2018 11:57 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Tak, sklepy plajtują. Te przygraniczne, obliczone na Niemców. I te w galeriach. Znajoma pracuje w sklepie z bielizną - już się sklep zamyka, po dwóch miesiącach.

Że sklep pada po dwóch miesiącach, to oznacza jedynie, że coś w jego uruchamianiu niedoszacowano, albo przeszacowano. Jeśli ok. 13% ograniczenie czasu pracy w miesiącu (czyli te 4 dni w miesiącu) powoduje że sklep pada, to oznacza że właściciel tegoż biznesu niech się lepiej zajmie zbieraniem znaczków, a nie biznesem. Bo te 13% to tak w zasadzie powinno się skompensować podażą w inne dni. To chyba proste, nie? Jak nie możesz kupić majtek w niedzielę, to je kupisz w sobotę.

Pn kwi 16, 2018 7:29 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Jockey
nie umiesz korzystać z wyszukiwarki?
Mieszkam w aglomeracji śląskiej. Z Katowic i wszystkich miast luksusowe autobusy podwożą ludzi do supermarketów w Czechach. Dużo jest czeskich przewoźników. Nie mówiąc o tym że teraz każdy ma samochód.
Natchnęło mnie - już mam umówionych znajomych na niedzielny wyjazd do Karwiny. I cała rodzina składa zamówienia na różne rzeczy. Mam VW Transportera, a w planie też zaopatrywanie firmy.
Gdzie ja pisałam że w całych Niemczech sklepy są czynne? Na pewno przy granicy bo pół Jutlandii jeździ na zakupy. Nasi rodacy głównie na alkoholowe.
PeterW
sklep działa od kilku lat. Miałam na myśli dwa miesiące zakazu handlu. Bielizna to specyficzny towar - kobieta może mieć 2 staniki, może mieć 20. To nie chleb którego się kupuje tyle ile potrzeba.

Pn kwi 16, 2018 8:14 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Jockey
nie umiesz korzystać z wyszukiwarki?
Mieszkam w aglomeracji śląskiej. Z Katowic i wszystkich miast luksusowe autobusy podwożą ludzi do supermarketów w Czechach. Dużo jest czeskich przewoźników. Nie mówiąc o tym że teraz każdy ma samochód.
Moment. Ja wkleiłem mapę a ty nie umiejąc czytać mapy (jak widać szkolnictwo trzeba naprawić bo mapa trudna rzecz- za moich czasów bez tej sztuki nie dało się skończyć podstawówki) zaczęłaś wypisywać bzdury na temat upadku handlu bo wolne niedziele. Więcej nie potrafiłaś znaleźć na mapie z legendy gdzie są ograniczenia a gdzie ograniczeń nie ma. Podawałaś Danię jako przykład pomyłki na mapie a akurat w Dani według mapy ograniczeń nie ma. Tak więc do szkoły podstawowej i niech cię nauczą czytania map.
mazliczek napisał(a):
sklep działa od kilku lat. Miałam na myśli dwa miesiące zakazu handlu. Bielizna to specyficzny towar - kobieta może mieć 2 staniki, może mieć 20. To nie chleb którego się kupuje tyle ile potrzeba.
Nie ma to jak iść w zaparte z brakami w wiedzy ekonomicznej.

Pn kwi 16, 2018 9:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Mieszkam w aglomeracji śląskiej.

Teraz oficjalnie już metropolia, GZM.

Pn kwi 16, 2018 2:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Tak, sklepy plajtują. Te przygraniczne, obliczone na Niemców. I te w galeriach. Znajoma pracuje w sklepie z bielizną - już się sklep zamyka, po dwóch miesiącach

Robię zakupy zasadniczo w sklepach 2 znanych sieci, nazw nie podam z wiadomych względów.
Obie sieci mają się dobrze, o plajcie nie ma mowy.
Sa też ulice w moim miasteczku, gdzie co kilka miesięcy otwierają nowy sklep, bo poprzedni splajtował. Spożywcze trzymają się dobrze, cukierni i lodziarni przybywa, plajtuja sklepy z butami, bielizną, lub odzieżą i nie ma to nic wspólnego z zakazem handlu w niedzielę.
Ubrania, czy buty bez problemu można kupić w budce i najcześciej są tańsze. Ubranie dla otyłej osoby, w sklepie kosztuje tyle, co dwie sztuki normalnych ubrań.
Są dni, kiedy ekspedientce udaje się sprzedać zaledwie jedną parę butów albo nic, a jeżeli na ulicy są obok siebie trzy sklepy- któryś musi paść.
Paradoksalnie: są bazary czynne tylko w niedzielę i nie wiedzieć czemu żaden zakaz ich nie łapie.

Pn kwi 16, 2018 3:22 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Jockey
wg. mapy Anglia miała mieć ograniczenia. Nie ma, jak dobitnie widać- byłam, pracowałam, zakupy robiłam.
Szwecja miała mieć ograniczenia - to samo - bzdura wierutna. Byłam, pracowałam, zakupy robiłam.
Danię podałam jako kraj modelowy - wygrywający w plebiscytach na najlepszy kraj do życia, o najwyższym socjalu i ochronie obywatela. Dodatkowo - znam duński. Chyba zauważyłeś ze godziny otwarcia sklepów w Malmo podałam po duńsku, ze stron informacyjnych dla ludzi którzy robią zakupy w Szwecji? Pociąg chodzi co godzinę z Kbh. Więc zakupy w Szwecji (ale i na odwrót) są powszechne.
Chyba nie myślisz że nie poznaje kraju na mapie, skoro cała Danię znam na pamieć.
Zakupy dla firmy były robione w niedziele w Selgrosie. Więc teraz będą robione w Czechach. Trudno, władza robi na złość ludziom, ludzie robią na złość władzuni.

Wt kwi 17, 2018 5:02 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona