Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lip 18, 2019 3:21 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 544 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 37  Następna strona
 Przekręty medycyny i farmacji 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Przekręty medycyny i farmacji
towarzyski.pelikan napisał(a):
Feelek kłamie, ale rzeczywiście być może robi to bezinteresownie.

Kłamstwo należy wykazać.

Cytuj:
Po prostu ciężko mi zrozumieć ludzi, którzy tak sami z siebie powielają kłamstwa, więc bardziej intuicyjne wydaje mi się, że jednak mają w tym interes, stąd taki pół serio pół żartem zarzut. Zapomniałam, że jestem na forum, gdzie piszą ludzie bez poczucia humoru i dystansu do siebie.

Nieraz w dyskusji emocje biorą górę i czasem można powiedzieć coś za dużo. Ja to doskonale rozumiem i jeśli chodzi o mnie to nie ma sprawy.

Pt paź 12, 2018 8:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
feelek napisał(a):
Kłamstwo należy wykazać.

To jest wiedza dostępna za kliknięciem, np. tutaj masz informację o skuteczności homeopatii:
http://pthk.pl/badania-kliniczne/

feelek napisał(a):
Nieraz w dyskusji emocje biorą górę i czasem można powiedzieć coś za dużo. Ja to doskonale rozumiem i jeśli chodzi o mnie to nie ma sprawy.

Tak myślałam, że to nie Ty się poczułeś obrażony, a jaśniepaństwo z moderacji :wink:

Pt paź 12, 2018 8:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Cytuj:
Feelek kłamie, ale rzeczywiście być może robi to bezinteresownie. Po prostu ciężko mi zrozumieć ludzi, którzy tak sami z siebie powielają kłamstwa, więc bardziej intuicyjne wydaje mi się, że jednak mają w tym interes, stąd taki pół serio pół żartem zarzut. Zapomniałam, że jestem na forum, gdzie piszą ludzie bez poczucia humoru i dystansu do siebie.

To byl poważny zarzut i do tego w istotnych sprawach dotyczących porzadku prawnego i zdrowia społeczeństwa.. .viewtopic.php?p=1086833#p1086833

Nie odniosłam wrażenia, że to był zart. Osoby z poczuciem humoru żartują inaczej. Człowiek klamiąc traci wyrazistość, staje się dwulicowy, do samych korzeni, zmienia sumienie i hierarchię wartości. Nie wie co ważne, co mniej ważne, co jest prawdą, co falszem; sądzi po pozorach i zewnętrznych zachowaniach.

Kto tu mija się z prawdą? Ktoś przeprasza, ale nadal uwaza, że feelek kłamie, tym razem bezinteresownie.
Dystans do siebie to ja mogę mieć do siebie, jak nazwa wskazuje. On jest sprawą wewnętrzną i nie dotyvczy pozwalania zarzucania sobie nieprawdy, bo to pozwalanie na grzeszenie drugiemu człowiekowi, więc narusza przykazania miłości. Tu natomiast czytam że kogoś oskarża się o kłamstwo; raz interesowne, potem bezinteresownie.
Dystans do siebie należy najpierw przetrenować na sobie. Potem radzić to innym forumowiczom, i to oceniając hurtem. wszystkich użytkownikow forum. Klasyczny mechanizm obronny.

Pt paź 12, 2018 8:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

merss napisał(a):
Nie odniosłam wrażenia, że to był zart. Osoby z poczuciem humoru żartują inaczej.

To akurat mnie nie dziwi. Już Pani napisałam, że uważam Panią za osobę mającą problemy z odczytywaniem intencji innych ludzi (empatia). I proszę tego nie traktować jako zarzutu, tylko jako moją opinię, zupełnie nieprofesjonalną. Jestem domorosłym psychologiem :-)
Cytuj:
Człowiek klamiąc traci wyrazistość, staje się dwulicowy, do samych korzeni, zmienia sumienie i hierarchię wartości. Nie wie co ważne, co mniej ważne, co jest prawdą, co falszem; sądzi po pozorach i zewnętrznych zachowaniach.

Ma Pani rację. Właśnie tak Panią odbieram. Trafna diagnoza to niebywały krok w drodze leczenia. Trzymam za Panią kciuki :)
Cytuj:
Kto tu mija się z prawdą? Ktoś przeprasza, ale nadal uwaza, że feelek kłamie, tym razem bezinteresownie.

No, może nie wyraziłam się 100% precyzyjnie. Ideologiczna interesowność też jest interesownością, ale może bardziej usprawiedliwioną niż interesowność finansowa :wink:
Cytuj:
Dystans do siebie to ja mogę mieć do siebie, jak nazwa wskazuje. On jest sprawą wewnętrzną i nie dotyvczy pozwalania zarzucania sobie nieprawdy, bo to pozwalanie na grzeszenie drugiemu człowikowi, więc narusza przykazania miłości. Tu natomiast czytam że kogoś oskarża się o kłamstwo; raz interesowne, potem bezinteresownie.

Kłamstwo wykazałam, dotyczy twierdzenia, że nie ma dowodów na skuteczność homeopatii. Jeżeli mówienie nieprawdy jest kłamstwem, to feelek skłamał.
Cytuj:
Dystans do siebie należy najpierw przetrenować na sobie. Potem radzić to innym forumowiczom, i to oceniając hurtem. wszystkich użytkownikow forum. Klasyczny mechanizm obronny.

Mogę Panią zapewnić, że mam dystansu do siebie jak stąd do Helsinek. Może mi Pani nawrzucać do woli, żartem i serio. Obiecuję Pani, że się nie obrażę :) I moja uwaga do braku dystansu nie dotyczyła całego forum, a jego ducha wiodącego, który swoje apogeum osiąga w moderatorach. I jeszcze raz podkreślam. To tylko moja opinia.

Pt paź 12, 2018 9:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Ulżylo pelikanowi? Ja tu nie jestem ważna. Wychodzi, że to feelek jest kłamcą. Istnieją granice dobrego smaku i groteski.
Dalej to nie moja już sprawa.

Wolę o homeopatii, ale widzianej od strony medycyny klasycznej a nie kultu cargo.

Profesor Paul Glasziou pracujący na australijskim uniwersytecie w Bond i był przewodniczącym krajowej Narodowej Rady Zdrowia i Badań Medycznych, zadeklarował, że homeopatia zabrnęła w "terapeutyczną ślepą uliczkę". Profesor wyraził taką opinię po badaniach, które wykazały, że homeopatyczne leki nie są skuteczniejsze niż placebo.
Jak donosi "Inedependent.co.uk", Glasziou swoje wnioski przedstawił po opublikowaniu raportu przygotowanego przez radę. Stworzono go opierając się na 57 przeglądach badań, zawierających 176 indywidualnych badań i analizujących 68 różnych chorób.

W raporcie czytamy: - Na podstawie badań, w których brali udział ludzie, nie powstały żadne przekonujące dowody na to, że homeopatia jest efektywna w leczeniu różnych chorób. Jej działanie przyniosło podobne wyniki jak zastosowanie placebo.
- Proszę przyjąć podziękowania za likwidację studiów podyplomowych „Homeopatia w medycynie niekonwencjonalnej i farmacji”. Zarządzenie Waszej Magnificencji w tej sprawie traktuję jako odpowiedź na moje pisma wystosowane w kwietniu 2014 roku, sprzeciwiające się otwarciu tego typu studiów.

Już wówczas uważałem, że prowadzenie na wyższej uczelni medycznej zajęć z metod postępowania, których skuteczność nie jest potwierdzona rzetelnymi i wiarygodnymi dowodami naukowymi jest nieporozumieniem i działaniem, obniżającym prestiż Uniwersytetu. Przypomnę, że w kwietniu tego roku Naczelna Rada Lekarska wygrała proces toczony z Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie stanowiska Naczelnej Rady Lekarskiej dotyczącego homeopatii. W toku rozprawy Sąd podzielił argumenty Naczelnej Izby Lekarskiej oraz stwierdził, że brak jest dowodów potwierdzających skuteczność homeopatii.

Tym bardziej dziękuję, że rok akademicki 2016/2017 nie będzie kolejnym rokiem promocji metod postępowania, które nie znajdują należytego oparcia w wiedzy naukowej. Mam nadzieję, że Śląski Uniwersytet Medyczny nie będzie w przyszłości ponawiał tego rodzaju eksperymentów i otwierał studiów podyplomowych z innych, mających swoich zwolenników, nienaukowych metod postępowania z chorymi jak np. urynoterapii, irydologii, wróżbiarstwa lub innych podobnych nienaukowych dziedzin działalności uzdrowicielskiej.

Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelna Izby Lekarskiej:
- W nawiązaniu do toczącej się od wielu lat na świecie, jak również w Polsce, dyskusji o skuteczności terapeutycznej produktów homeopatycznych, pragnę zwrócić uwagę na ogłoszoną 15 listopada decyzję Federalnej Komisji Handlu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej o nałożeniu na producentów środków homeopatycznych OTC obowiązku wskazywania na opakowaniach tych produktów oświadczeń o braku dowodów potwierdzających skuteczność terapeutyczną tych produktów lub wiarygodnych źródeł potwierdzających taką skuteczność.

U podstaw takiej decyzji leży przekonanie, że informacje dotychczas zamieszczane na opakowaniach takich produktów, odwołujące się do tradycyjnych teorii homeopatycznych, jako podstawy do przyjęcia skuteczności tych produktów, wprowadzają konsumentów w błąd. Takie informacje zostały przez Komisję ocenione jako wprowadzające w błąd, a podjęta decyzja zmierza w kierunku zrównania pozycji produktów homeopatycznych z lekami o naukowo udowodnionej skuteczności terapeutycznej.

Mimo że wyżej opisana decyzja zapadła w innym kraju, o odmiennym porządku prawnym, uważam, że powinna stać się przyczynkiem do dyskusji na temat sytuacji produktów homeopatycznych w Polsce oraz informacji, jakie tym produktom mają towarzyszyć, w kontekście możliwości wprowadzania pacjentów w błąd co do istnienia naukowych podstaw potwierdzających skuteczność terapeutyczną tych produktów.
W mojej ocenie polscy konsumenci i pacjenci zasługują na ochronę przed wprowadzającymi w błąd praktykami, które nie wskazują na fakt, że produkty homeopatyczne nie posiadają naukowych dowodów potwierdzających ich skuteczność, a twierdzenia o ich skuteczności opierają się na powstałych w XVIII wieku teoriach, nieznajdujących uznania zdecydowanej większości środowisk naukowych. Na powyższe uwagę zwróciła w swojej rekomendacji Federalna Komisja Handlu. Po raz kolejny zwracam się więc w tej sprawie do kompetentnych organów państwa o podjęcie działań zmierzających do zapewnienia polskim obywatelom odpowiedniej ochrony przed wykorzystywaniem ich niewiedzy na temat braku skuteczności produktów homeopatycznych poprzez zapewnienie, aby produkty o niepotwierdzonej naukowo skuteczności terapeutycznej opakowane były w sposób jednoznacznie wskazujący na ten fakt.

Pt paź 12, 2018 9:16 pm
Gaduła
Gaduła

To jest wiedza dostępna za kliknięciem

OK, można kliknąć:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Homeopatia

albo przeczytać:

"Twierdzenia o skuteczności homeopatii przekraczającej efekt placebo nie mają oparcia w dowodach naukowych i przeprowadzonych badaniach klinicznych nad jej skutecznością. Choć niektóre badania dały pozytywne wyniki, to systematyczne przeglądy wszystkich opublikowanych badań klinicznych nie udowodniły skuteczności homeopatii. Co więcej, badania kliniczne o wysokiej jakości wskazują na mniej pozytywne efekty, a większości badań z pozytywnymi wynikami nie udało się powtórzyć lub wykazano problemy metodologiczne, które nie pozwalają na uznanie ich za jednoznaczny dowód na skuteczność homeopatii.

W zależności od stężenia preparaty homeopatyczne mogą nie zawierać ani jednej cząsteczki substancji aktywnej, a efekty lecznicze takich środków (poza efektem placebo) byłyby sprzeczne z podstawowymi prawami fizyki. Współcześni homeopaci wierzą w pamięć wody, co ma powodować trwałe zmiany roztworu, w którym była rozpuszczana dana substancja. Nie ma jednak zweryfikowanych obserwacji ani praw natury potwierdzających to zjawisko. Powyższe fakty oraz stosowanie w homeopatii leków, które nie zawierają aktywnych składników farmakologicznych, są powodem tego, że homeopatię uznaje się też za pseudonaukę lub szarlatanerię, a nawet określa mianem „okrutnego oszustwa”

Pt paź 12, 2018 9:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

feelek napisał(a):
OK, można kliknąć:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Homeopatia

albo przeczytać:

Przejrzałeś chociaż te źródła w przypisach? :) Pewien youtuber chyba właśnie na podstawie hasła homeopatia (ale muszę to sprawdzić) udowodnił, że hasła wikipedii są zmanipulowane nie tylko w takim sensie, że bazują na wybiórczych badaniach, ale nawet kłamią co do źródeł, na które się powołują w przypisach.

Pt paź 12, 2018 9:22 pm
Gaduła
Gaduła

Pewien youtuber chyba właśnie na podstawie hasła homeopatia (ale muszę to sprawdzić) udowodnił, że hasła wikipedii są zmanipulowane nie tylko w takim sensie, że bazują na wybiórczych badaniach, ale nawet kłamią co do źródeł, na które się powołują w przypisach.

Przeprowadzone badania dowodzą, że Wikipedia jest równie wiarygodna, co encyklopedia Britannica. Jak to możliwe? Choć każdy może dopisać coś do Wikipedii, to jednak nie znaczy wcale, że może dopisać co tylko i jak tylko chce. Aby ochronić jakość tak wyjątkowej encyklopedii jej społeczność wypracowała zasady stojące na straży jej wiarygodności.

Bardzo ważną wśród tych zasad jest zasada weryfikowalności. Głosi ona, że nie możemy do Wikipedii dodać niczego, co nie zostało wcześniej opublikowane w wiarygodnym, zewnętrznym źródle informacji. Źródła te muszą być w artykule oznaczone za pomocą przypisu lub bibliografii. Dzięki temu każdy wikipedysta lub czytelnik może sprawdzić daną informację we wskazanej publikacji i upewnić się, że Wikipedia wiernie ją podaje.

Pt paź 12, 2018 9:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

feelek napisał(a):
Dzięki temu każdy wikipedysta lub czytelnik może sprawdzić daną informację we wskazanej publikacji i upewnić się, że Wikipedia wiernie ją podaje.

Pytanie, ilu czytelników ją sprawdza? :wink:

Miałam rację z tym hasłem "homeopatia"
Cytuj:
Twierdzenia o skuteczności homeopatii przekraczającej efekt placebo nie mają oparcia w dowodach naukowych i przeprowadzonych badaniach klinicznych nad jej skutecznością[6][7][8][9][10]. Choć niektóre badania dały pozytywne wyniki[11][12][13][14][15], to systematyczne przeglądy wszystkich opublikowanych badań klinicznych nie udowodniły skuteczności homeopatii[16][17][18][19][20]

[19]
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10853874

Cytuj:
There is some evidence that homeopathic treatments are more effective than placebo; however, the strength of this evidence is low because of the low methodological quality of the trials. Studies of high methodological quality were more likely to be negative than the lower quality studies. Further high quality studies are needed to confirm these results.

[17]
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9310601
Cytuj:
The results of our meta-analysis are not compatible with the hypothesis that the clinical effects of homeopathy are completely due to placebo. However, we found insufficient evidence from these studies that homeopathy is clearly efficacious for any single clinical condition. Further research on homeopathy is warranted provided it is rigorous and systematic.

[16]
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1668980/
Cytuj:
At the moment the evidence of clinical trials is positive but not sufficient to draw definitive conclusions because most trials are of low methodological quality and because of the unknown role of publication bias. This indicates that there is a legitimate case for further evaluation of homoeopathy, but only by means of well performed trials.

[20]
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12725250
Cytuj:
The available research evidence emphasises the need for much more and better-directed research in homeopathy. A fresh agenda of enquiry should consider beyond (but include) the placebo-controlled trial. Each study should adopt research methods and outcome measurements linked to a question addressing the clinical significance of homeopathy's effects.

[18]
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1668980/
Cytuj:
We conclude that in the study set investigated, there was clear evidence that studies with better methodological quality tended to yield less positive results. Because summarizing disparate study features into a single score is problematic, meta-regression methods simultaneously investigating the influence of single study features seem the best method for investigating the impact of study quality on outcome.

Z podanych źródeł nie wynika wniosek w haśle. Takich manipulacji pewnie jest tam od groma.

Cytuj:
Bardzo ważną wśród tych zasad jest zasada weryfikowalności. Głosi ona, że nie możemy do Wikipedii dodać niczego, co nie zostało wcześniej opublikowane w wiarygodnym, zewnętrznym źródle informacji.

Co w praktyce oznacza, że opublikować można tylko coś, co jest wygodne dla ludzi, którzy stoją za wikipedią. I nie są to właśnie zwykli użytkownicy sieci, tylko o tym, co zostanie tam zamieszczone, decyduje grupa etatowych moderatorów i twórców haseł, którzy kierują się nie prawdą, a ideologią. Więcej nie piszę, bo zaczynam wkraczać na teren teorii spiskowej...

Zachęcam do obejrzenia tego filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=4Q4mTXwrpfI

Pt paź 12, 2018 10:08 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec

Z podanych źródeł nie wynika wniosek w haśle. Takich manipulacji pewnie jest tam od groma.

A to ciekawe.

Cytuj:
(...) systematyczne przeglądy wszystkich opublikowanych badań klinicznych nie udowodniły skuteczności homeopatii

W tych przytoczonych fragmentach co najwyżej stwierdzono, że istnieją jakieś dowody, ale bardzo niskiej jakości.
Sama się bawisz w manipulacje, wytłuszczając jeden fragment, podczas gdy zdanie zaraz po nim następujące potwierdza tezę z hasła, którą posądzasz właśnie o manipulacje.
Cytuj:
The results of our meta-analysis are not compatible with the hypothesis that the clinical effects of homeopathy are completely due to placebo. However, we found insufficient evidence from these studies that homeopathy is clearly efficacious for any single clinical condition. Further research on homeopathy is warranted provided it is rigorous and systematic.

Albo przytaczasz fragmenty, które nie stoją w ogóle w sprzeczności z tezą, że nie udowodniono skuteczności homeopatii.
Cytuj:
The available research evidence emphasises the need for much more and better-directed research in homeopathy. A fresh agenda of enquiry should consider beyond (but include) the placebo-controlled trial. Each study should adopt research methods and outcome measurements linked to a question addressing the clinical significance of homeopathy's effects.

Cytuj:
At the moment the evidence of clinical trials is positive but not sufficient to draw definitive conclusions because most trials are of low methodological quality and because of the unknown role of publication bias. This indicates that there is a legitimate case for further evaluation of homoeopathy, but only by means of well performed trials.

Cytuj:
There is some evidence that homeopathic treatments are more effective than placebo; however, the strength of this evidence is low because of the low methodological quality of the trials. Studies of high methodological quality were more likely to be negative than the lower quality studies. Further high quality studies are needed to confirm these results.

Nawiasem mówiąc, dyskusja z Tobą jest jak dyskusja z solipsystą. Twoje założenia pozwalają Ci za każdym razem zbyć nawet najlepszy argument, bo przecież wszystko co się nie zgadza z Twoim poglądem na rzeczywistość zawsze można wytłumaczyć jako jakiś spisek, tak jak solipsysta powie osobie, która próbuje logicznej argumentacji, że to jego mózg("Matrix", cokolwiek) usilnie próbuje go przekonać do tej rzeczywistości.

Pt paź 12, 2018 10:45 pm
Gaduła
Gaduła

Powtarza to, co twierdzi mainstream. Mało to pogłębione. Poza tym już wolę jak proszczepionkoiec powołuje mainstreamowego lekarza, a nie chemika, który robi z siebie znawcę od medycyny.

Wątpię, żebyś oglądała "Uwaga! Naukowy Bełkot" regularnie, więc chcę zwrócić uwagę na jedną rzecz. Dawid Myśliwiec, chociaż z wykształcenia jest chemikiem (ale ma z tej chemii doktorat) w swoich filmikach pokazuje ludziom, że posiada szeroką wiedzę na temat biologii, historii nauki i inne. W filmie pokazuje oprócz samej analizy substancji chemicznych w szczepionkach również statystyki, a pod filmami w opisach znajduje się masa podanych źródeł na ten temat.

feelek napisał(a):
Dzięki temu każdy wikipedysta lub czytelnik może sprawdzić daną informację we wskazanej publikacji i upewnić się, że Wikipedia wiernie ją podaje.

Pytanie, ilu czytelników ją sprawdza? :wink:

Czytelnicy może nie, ale inni wikipedyści. Codziennie wprowadzane jest mnóstwo zmian w wielu artykułach. Mam konto na Wikipedii, dawno jakiegoś artykułu nie dopracowywałam, ale jeśli dobrze pamiętam, to kiedy jesteś początkującym wikipedystą, ktoś inny musi najpierw zatwierdzić zmiany, które wprowadziłeś (tak samo z "anonimowymi twórcami"). O ile pamięć mnie nie zmyla.

Pt paź 12, 2018 11:04 pm
Viridiana napisał(a):
wykształcenia jest chemikiem

No właśnie jest chemikiem. Ergo, posiada kompetencje wypowiadania się w jednej dziedzinie

Chociaż z innego forum pamiętam wątek jak pewien użytkownik podsumował tych "kompetentnych profesorów". Chodziło o jeden konkretny przypadek. I to o ile dobrze pamiętam tyczyło się to właśnie biologii

So paź 13, 2018 1:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
HeresJohnny - potwierdzam, pelikan angielskiego chyba nie rozumie.
Stwierdzenie insufficient evidence, low quality study, needs more research powtarza sie w kazdym cytacie :).

So paź 13, 2018 1:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

HeresJohnny napisał(a):
W tych przytoczonych fragmentach co najwyżej stwierdzono, że istnieją jakieś dowody, ale bardzo niskiej jakości.
Sama się bawisz w manipulacje, wytłuszczając jeden fragment, podczas gdy zdanie zaraz po nim następujące potwierdza tezę z hasła, którą posądzasz właśnie o manipulacje.

Skoro istnieją dowody, ale niskiej jakości albo wymagające dodatkowych badań, to tak należy napisać, a nie jawnie kłamać:

Twierdzenia o skuteczności homeopatii przekraczającej efekt placebo nie mają oparcia w dowodach naukowych i przeprowadzonych badaniach klinicznych nad jej skutecznością

Bo mają.

Cytuj:
Albo przytaczasz fragmenty, które nie stoją w ogóle w sprzeczności z tezą, że nie udowodniono skuteczności homeopatii.

O ja. Nie potrafimy czytać ze zrozumieniem. Jak się piszę artykuł z ogólnymi wnioskami, to najpierw się przegląda wszystkie źródła, a potem pisze wnioski.

To, że coś nie jest dobrze zbadane i wymaga dodatkowych badań nie jest dowodem na nieskuteczność homeopatii. Przeciwnie, autor sugeruje, że temat jest na tyle ciekawy, że warto się nad nim pochylić.

A nie podsumować:
Powyższe fakty oraz stosowanie w homeopatii leków, które nie zawierają aktywnych składników farmakologicznych, są powodem tego, że homeopatię uznaje się też za pseudonaukę lub szarlatanerię, a nawet określa mianem „okrutnego oszustwa”
:D

So paź 13, 2018 7:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Viridiana napisał(a):
Czytelnicy może nie, ale inni wikipedyści. Codziennie wprowadzane jest mnóstwo zmian w wielu artykułach. Mam konto na Wikipedii, dawno jakiegoś artykułu nie dopracowywałam, ale jeśli dobrze pamiętam, to kiedy jesteś początkującym wikipedystą, ktoś inny musi najpierw zatwierdzić zmiany, które wprowadziłeś (tak samo z "anonimowymi twórcami"). O ile pamięć mnie nie zmyla.

To napisz coś pozytywnego o jakimś kontrowersyjnym naukowcu, telepatii, psychokinezie albo homeopatii i sama się przekonasz, jak rzetelna jest procedura tworzenia haseł w wikipedii.

Wikipedia jest narzędziem naukowego mainstreamu.

So paź 13, 2018 7:25 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 544 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 37  Następna strona