Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 23, 2019 1:26 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 544 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 37  Następna strona
 Przekręty medycyny i farmacji 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Przekręty medycyny i farmacji
Homeopatia to nie terapia, która została w wyniku jakichś badań sformułowana. To coś, co zostało wymyślone ideologicznie ("podobne leczymy podobnym").
To zwykły zabobon.

So paź 13, 2018 11:01 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Naukowcy podjęli problem homeopatii. Wykazano, że dziala na poziomie placebo. Tak więc skuteczność przypisywana jest czynnikowi psychicznemu. Nie znaleziono też w lekach homeopatycznych substancji, które działają leczniczo. Psudonauka ma jednak i na to odpowiedź: nie postarali się, zafalszowali wyniki, zostanie jeszcze udowodnione w badaniach naukowych. Tak więc ciężar udowodnienia przekierowują na naukę z jej aparatem badawczym. Piewcy kultu cargo wiedza, że skuteczne, tylko nauka jeszcze do tego nie doszla.

Edit

Homeopatia nie jest oficjalnie uznaną dziedziną nauki. Nie uczy się jej na studiach w akademiach medycznych, żadne poważne badania nie potwierdziły jej skuteczności. A jednak wielu lekarzy stosuje tę metodę.

– Nie ma wątpliwości, że cały materiał dowodowy, jakim obecnie dysponujemy, nie wskazuje na jakąkolwiek skuteczność homeopatii – mówi mi dzisiaj prof. Edzard Ernst z Peninsula Medical School w Wielkiej Brytanii, współautor głośnej książki „Trick or Treatment? (Sztuczka czy leczenie?) i od wielu lat jeden z najbardziej aktywnych krytyków homeopatii na świecie.

Analizy i badania publikowane w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych na świecie, m.in. „Nature” i „The Lancet” nie pozostawiają złudzeń - jeszcze w latach 80. zdemaskowano jako oszustwo eksperymenty prowadzone przez francuskiego uczonego Jacques’a Benveniste’a (twórcy homeopatii).

Na łamach „The Lancet” z kolei zadano homeopatii - prof. Aijing Shang z uniwersytetu w Bernie przeanalizował wszystkie poprawne metodologicznie eksperymenty, jakie przeprowadzono w celu zbadania efektywności preparatów homeopatycznych. Wniosek był jednoznaczny: homeopatia jest nieskuteczna.

Dlaczego zatem preparaty homeopatyczne wciąż rejestrowane są w naszym kraju (i na terenie całej Unii Europejskiej) jako leki – na podstawie zapisów polskiego prawa farmaceutycznego opartego na unijnych dyrektywach? Przecież do rejestracji każdego innego leku wymagane są szczegółowe badania: o skuteczności, efektach ubocznych, możliwych niebezpieczeństwach oraz skutkach ewentualnego przedawkowania. A do rejestracji leków homeopatycznych – nie. Chociaż sami homeopaci twierdzą, że dysponują badaniami potwierdzającymi skuteczność tej metody.

Najlepszym przykładem tej dziwnej sytuacji jest nowa odsłona sporu o homeopatię pomiędzy Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów a Naczelną Radą Lekarską. W roku 2008 Rada opublikowała oświadczenie, w którym orzekła, że stosowanie homeopatii przez lekarzy jest niezgodne z Kodeksem Etyki Lekarskiej. Z kolei UOKiK w tym roku – na wniosek Izby Farmaceutycznej „Farmacja Polska” – postanowił sprawdzić, czy „konkurencyjność na rynku leków” nie została zagrożona.
– Nie wnikamy w kwestie medyczne – mówi Magdalena Cieloch, rzeczniczka prasowa UOKiK. Interesuje nas wyłącznie sytuacja prawna. Skoro preparaty homeopatyczne są zarejestrowane i dopuszczone do legalnego obrotu w aptekach, to stanowisko Rady może naruszać konkurencyjność. Sprawa oceny skuteczności i naukowości homeopatii w ogóle nas nie interesuje.

– Polska to wolny kraj – mówi prof. Edzard Ernst – i nie chodzi przecież o to, żeby zakazywać stosowania homeopatii. Chodzi tylko o to, żeby preparaty homeopatyczne nie były rejestrowane jako leki. Bo lekami z całą pewnością nie są.

So paź 13, 2018 12:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

towarzyski.pelikan napisał(a):
Viridiana napisał(a):
Czytelnicy może nie, ale inni wikipedyści. Codziennie wprowadzane jest mnóstwo zmian w wielu artykułach. Mam konto na Wikipedii, dawno jakiegoś artykułu nie dopracowywałam, ale jeśli dobrze pamiętam, to kiedy jesteś początkującym wikipedystą, ktoś inny musi najpierw zatwierdzić zmiany, które wprowadziłeś (tak samo z "anonimowymi twórcami"). O ile pamięć mnie nie zmyla.

To napisz coś pozytywnego o jakimś kontrowersyjnym naukowcu, telepatii, psychokinezie albo homeopatii i sama się przekonasz, jak rzetelna jest procedura tworzenia haseł w wikipedii.

Wikipedia jest narzędziem naukowego mainstreamu.

Albo można pisać pozytywnie o tych abrakadabrach albo można pisać prawdę. Jak juz Merss wykazała homeopatia nie jest dziedzina wiedzy. Pewien gosc zafascynowany teozofia wymyślił homeopatie. Podobnie jak te telepatie i inne czarymary nie maja żadnej podstawy naukowej. Wszystko opiera się na wierze ze to działa. Wszystkie z jednej bajki i wszystkie niebezpieczne duchowo. Polecam spotkanie z egzorcystami. Dość ciekawie mówi o tym człowiek który był przez lata zafascynowany teozofia, magia itp. Mowię o Robercie Tekieli. Polecam jego publikacje o homeopatii i innych sprawkach z medycyny naturalnej i innych metodach kontroli umysłu czy parapsychologii

So paź 13, 2018 2:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

No cóż, nie dotykalam strony duchowej leków homeopatycznych skupiając się na badaniach naukowych, czyli podeszłam do tematu od strony medycznej. Czytałam natomiast, że mogą działać z tytułu zaklęć, którymi są poddawane substancje przed ich rozcieńczeniem. Nie wymagana jest nawet wiara jak w przypadku placebo a będą działały na podobnym poziomie. W literaturze zagrożeń duchowych znajdziemy informacje łączące leki homeopatyczne z okultyzmem. To otwieranie drzwi zagrożeniom duchowym. Chrześcijaninowi powinna zapalić się czerwona lampka - stop.

So paź 13, 2018 2:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Nie chciałem dublować tego co juz napisałaś od strony farmakologii. Było to wyczerpujące. Dodałem tylko to o stronie duchowej tego co pelikan próbuje przemycić na forum katolik.pl czyli gnoza, homeopatia, itp. dzieła związane z teozofia i okultyzmem.

So paź 13, 2018 2:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Jestem przeciwna przymuszaniu katolików do stosowania homeopatii. Tylko się zastanawiam, czemu katolicy chcą zabraniać niekatolikom zainteresowanym homeopatią możliwości profesjonalnego leczenia u lekarzy, którzy się homeopatią zajmują.

To samo się tyczy szczepionek. Czemu proszczepionkowcy chcą zmuszać szczepionkowych sceptyków do szczepienia?

Już w ogóle abstrahuje od tego, co jest skuteczne, a co nie. Dlaczego tak bardzo Wam zależy na przymusie/zakazie?

So paź 13, 2018 3:10 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Jestem przeciwna przymuszaniu katolików do stosowania homeopatii. Tylko się zastanawiam, czemu katolicy chcą zabraniać niekatolikom zainteresowanym homeopatią możliwości profesjonalnego leczenia u lekarzy, którzy się homeopatią zajmują.

To samo się tyczy szczepionek. Czemu proszczepionkowcy chcą zmuszać szczepionkowych sceptyków do szczepienia?

Już w ogóle abstrahuje od tego, co jest skuteczne, a co nie. Dlaczego tak bardzo Wam zależy na przymusie/zakazie?

To przeczytaj jeszcze raz post Merss. Wiem ze bardzo niewygodny ale cóż. Nikt nie obiecywał ze będzie łatwo.
merss napisał(a):
Naukowcy podjęli problem homeopatii. Wykazano, że dziala na poziomie placebo. Tak więc skuteczność przypisywana jest czynnikowi psychicznemu. Nie znaleziono też w lekach homeopatycznych substancji, które działają leczniczo. Psudonauka ma jednak i na to odpowiedź: nie postarali się, zafalszowali wyniki, zostanie jeszcze udowodnione w badaniach naukowych. Tak więc ciężar udowodnienia przekierowują na naukę z jej aparatem badawczym. Piewcy kultu cargo wiedza, że skuteczne, tylko nauka jeszcze do tego nie doszla.

Edit

Homeopatia nie jest oficjalnie uznaną dziedziną nauki. Nie uczy się jej na studiach w akademiach medycznych, żadne poważne badania nie potwierdziły jej skuteczności. A jednak wielu lekarzy stosuje tę metodę.

– Nie ma wątpliwości, że cały materiał dowodowy, jakim obecnie dysponujemy, nie wskazuje na jakąkolwiek skuteczność homeopatii – mówi mi dzisiaj prof. Edzard Ernst z Peninsula Medical School w Wielkiej Brytanii, współautor głośnej książki „Trick or Treatment? (Sztuczka czy leczenie?) i od wielu lat jeden z najbardziej aktywnych krytyków homeopatii na świecie.

Analizy i badania publikowane w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych na świecie, m.in. „Nature” i „The Lancet” nie pozostawiają złudzeń - jeszcze w latach 80. zdemaskowano jako oszustwo eksperymenty prowadzone przez francuskiego uczonego Jacques’a Benveniste’a (twórcy homeopatii).

Na łamach „The Lancet” z kolei zadano homeopatii - prof. Aijing Shang z uniwersytetu w Bernie przeanalizował wszystkie poprawne metodologicznie eksperymenty, jakie przeprowadzono w celu zbadania efektywności preparatów homeopatycznych. Wniosek był jednoznaczny: homeopatia jest nieskuteczna.

Dlaczego zatem preparaty homeopatyczne wciąż rejestrowane są w naszym kraju (i na terenie całej Unii Europejskiej) jako leki – na podstawie zapisów polskiego prawa farmaceutycznego opartego na unijnych dyrektywach? Przecież do rejestracji każdego innego leku wymagane są szczegółowe badania: o skuteczności, efektach ubocznych, możliwych niebezpieczeństwach oraz skutkach ewentualnego przedawkowania. A do rejestracji leków homeopatycznych – nie. Chociaż sami homeopaci twierdzą, że dysponują badaniami potwierdzającymi skuteczność tej metody.

Najlepszym przykładem tej dziwnej sytuacji jest nowa odsłona sporu o homeopatię pomiędzy Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów a Naczelną Radą Lekarską. W roku 2008 Rada opublikowała oświadczenie, w którym orzekła, że stosowanie homeopatii przez lekarzy jest niezgodne z Kodeksem Etyki Lekarskiej. Z kolei UOKiK w tym roku – na wniosek Izby Farmaceutycznej „Farmacja Polska” – postanowił sprawdzić, czy „konkurencyjność na rynku leków” nie została zagrożona.
– Nie wnikamy w kwestie medyczne – mówi Magdalena Cieloch, rzeczniczka prasowa UOKiK. Interesuje nas wyłącznie sytuacja prawna. Skoro preparaty homeopatyczne są zarejestrowane i dopuszczone do legalnego obrotu w aptekach, to stanowisko Rady może naruszać konkurencyjność. Sprawa oceny skuteczności i naukowości homeopatii w ogóle nas nie interesuje.

– Polska to wolny kraj – mówi prof. Edzard Ernst – i nie chodzi przecież o to, żeby zakazywać stosowania homeopatii. Chodzi tylko o to, żeby preparaty homeopatyczne nie były rejestrowane jako leki. Bo lekami z całą pewnością nie są.

To nie jest metoda leczenia wiec nie może się to nazywać lekarstwem.
To tak jakbyś chciała przywrócić znachorów i ich zabobonne praktyki. Wiem ze dla ciebie to lepsze niż tradycyjna medycyna ale znachor nie jest lekarzem.

So paź 13, 2018 3:43 pm
Gaduła
Gaduła

Nikt nie chce tego zabraniać. Chodzi o to, żeby lekarz, lub inna osoba zaufania społecznego, wykonywał swój zawód zgodnie ze sztuką lekarską.

Cytuj:

Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne państwa.

So paź 13, 2018 3:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jockey napisał(a):
To nie jest metoda leczenia wiec nie może się to nazywać lekarstwem.
To tak jakbyś chciała przywrócić znachorów i ich zabobonne praktyki.

Ale to jest Twoja opinia, wielu lekarzy jej nie podziela. Czemu opinia Jockeya ma być dla mnie ważniejsza niż ludzi z wykształceniem medycznym? Leczenie homeopatyczne jest stosowane w wielu krajach i są ludzie, którzy za takie leczenie płacą, więc mniemam, że im pomaga.

feelek napisał(a):
Nikt nie chce tego zabraniać. Chodzi o to, żeby lekarz, lub inna osoba zaufania społecznego, wykonywał swój zawód zgodnie ze sztuką lekarską.

A sztuka lekarska polega na tym, żeby działać dla dobra pacjenta. Lekarz, który uznaje homeopatię czy ziołolecznictwo za skuteczne metody leczenia powinien dla dobra pacjenta takie leczenie wdrażać i promować. Naprawdę uważam, że lekarzom się należy więcej swobody, wolna ręka w wybieraniu metod leczenia, a nie wymuszanie ich procedurami. Ja nie ufam lekarzom przywiązanym do procedur. Zauważyłam, że im młodszy lekarz, tym gorzej. Teraz w zasadzie już nie leczę się u nikogo poniżej 50 roku życia. Tylko takim starszym lekarzom ufam, bo czuję się przez nich traktowana jak człowiek.
Cytuj:

A co ma przymus szczepienia do bezpieczeństwa państwa?

So paź 13, 2018 4:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jockey napisał(a):

To, że zapobiegają epidemiom groźnych chorób.

So paź 13, 2018 4:30 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Ale to jest Twoja opinia, wielu lekarzy jej nie podziela. Czemu opinia Jockeya ma być dla mnie ważniejsza niż ludzi z wykształceniem medycznym? Leczenie homeopatyczne jest stosowane w wielu krajach i są ludzie, którzy za takie leczenie płacą, więc mniemam, że im pomaga
To nie moja opinia a stanowisko wlasnie osób z wykształceniem medycznym. Merss której postów nie ruszasz bo są zbyt dla ciebie niebezpieczne pokazała wypowiedzi obalające twoje tezy ze to opinia Jockeya

So paź 13, 2018 4:32 pm
Gaduła
Gaduła

Quinque napisał(a):
No właśnie jest chemikiem. Ergo, posiada kompetencje wypowiadania się w jednej dziedzinie

Ok. Natomiast akurat film o szczepionkach analizuje sporo ich właściwości pod względem chemicznym + statystyki.

profesjonalnego leczenia u lekarzy, którzy się homeopatią zajmują.

Leczenie metodą nie mającą swojego uzasadnienia pod względem naukowym nie jest profesjonalne.

Nikt nie chce, żeby dzieci cierpiały, w niektórych przypadkach umierały dlatego, że ich rodzice nie ich zaszczepili.

Ale to jest Twoja opinia, wielu lekarzy jej nie podziela.

A są też tacy, którzy podzielają.

są ludzie, którzy za takie leczenie płacą, więc mniemam, że im pomaga.

Są też ludzie, którzy płacą za np. narkotyki i wątpię, żeby im pomagały.

Lekarz, który uznaje homeopatię czy ziołolecznictwo za skuteczne metody leczenia powinien dla dobra pacjenta takie leczenie wdrażać i promować.

Jak przeczytałam to zdanie, to mi się Jerzy Zięba skojarzył i sorry - w niektórych przypadkach naprawdę lepiej, żeby czegoś nie promować.

So paź 13, 2018 4:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Yarpen Zirgin napisał(a):

Nie wiem, czy to prawda, bo podobno przymusowe szczepionki wprowadzono na ileś tam lat po samoistnym wygaśnięciu epidemii. No ale nawet jeśli zapobiegają, to czemu trzeba ludzi do tego przymuszać? Niemcy czy Skandynawowie nie są zmuszani i nie szaleją u nich epidemie.

Jockey napisał(a):
To nie moja opinia a stanowisko wlasnie osób z wykształceniem medycznym.

Widać, nie ma w tym środowisku jednomyślności. Pluralizm :)

viridiana napisał(a):
Leczenie metodą nie mającą swojego uzasadnienia pod względem naukowym nie jest profesjonalne.

Nawet jeśli pomaga, a nauka póki co nie rozumie, dlaczego? :wink:

Cytuj:
Nikt nie chce, żeby dzieci cierpiały, w niektórych przypadkach umierały dlatego, że ich rodzice nie ich zaszczepili.

A wszyscy chcą, żeby cierpiały i umierały dzieci z powikłaniami poszczepiennymi? :)

Cytuj:
A są też tacy, którzy podzielają.

Dlatego to lekarz powinien decydować indywidualnie. Jeśli będzie leczył nieskuteczną metodą, wypadnie z rynku :wink:
Cytuj:
Są też ludzie, którzy płacą za np. narkotyki i wątpię, żeby im pomagały.

Narkotyki mogą jak najbardziej pomagać w jakimś zakresie. Są społeczności, gdzie zażywanie narkotyków to część praktyk duchowych :-)
Cytuj:
Jak przeczytałam to zdanie, to mi się Jerzy Zięba skojarzył i sorry - w niektórych przypadkach naprawdę lepiej, żeby czegoś nie promować.

Bardzo szanuję pana Ziębę :)

So paź 13, 2018 4:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Yarpen Zirgin napisał(a):

Nie wiem, czy to prawda, bo podobno przymusowe szczepionki wprowadzono na ileś tam lat po samoistnym wygaśnięciu epidemii.

Wobec tego najpierw sprawdź, a potem się wypowiadaj.

Cytuj:
No ale nawet jeśli zapobiegają, to czemu trzeba ludzi do tego przymuszać?

Bo inaczej je zignorują i wrócą epidemie odry, krztuśca, polio i innych chorób, które skutecznie wyeliminowały lub mocno ograniczyły szczepienia. Gdyby narażali tylko siebie, to ich sprawa, ale narażają także innych ludzi.

Cytuj:
Niemcy czy Skandynawowie nie są zmuszani i nie szaleją u nich epidemie.

Za to pojawia się coraz więcej przypadków zachorowań na choroby, które nie istnieją w krajach, gdzie szczepienia są obowiązkowe. Aha... W Niemczech nie szczepi dzieci tylko 2-4% rodziców (źródło).

So paź 13, 2018 5:06 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Nawet jeśli pomaga, a nauka póki co nie rozumie, dlaczego? :wink:

A efekt placebo?

A wszyscy chcą, żeby cierpiały i umierały dzieci z powikłaniami poszczepiennymi? :)

Jak dużo jest takich dzieci?

Dlatego to lekarz powinien decydować indywidualnie. Jeśli będzie leczył nieskuteczną metodą, wypadnie z rynku :wink:

Tia, szkoda tylko, że zanim wypadnie, przy okazji może nawpajać innym głupot oraz w najgorszych przypadkach może zagrozić czyjemuś zdrowiu i życiu.

Narkotyki mogą jak najbardziej pomagać w jakimś zakresie. Są społeczności, gdzie zażywanie narkotyków to część praktyk duchowych :-)

Super, może je zalegalizujemy? Kit z tym, że uzależniają i niszczą życie mnóstwa ludzi.

Bardzo szanuję pana Ziębę :)

Tia, szkoda tylko, że pod niektórymi jego filmami nawet nie można dodawać komentarzy. Ciekawe dlaczego?

So paź 13, 2018 5:34 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 544 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 37  Następna strona