Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 19, 2019 11:47 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 829 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna strona
 Konflikt Polski z EU. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
Robur,

znam cię od dawna i wiem, że szkoda czasu i energii na dyskusje z tobą, gdyż jesteś tylko żołnierzem na froncie walki propagandowej i wykorzystujesz internet i funkcję, którą z niezrozumiałych dla mnie powodów ktoś ci powierzył, do wymachiwania propagandowym sztandarem.

Ale nie wszyscy użykownicy forum mają taką wiedzę i tylko dlatego wejdę z tobą w polemikę.
Cytuj:
Wszelkie próby poważniejszych reform blokowali pod hasłami „zamachu na niezawisłość sędziowską”. Dotyczyło to nawet skromnych prób ograniczenia immunitetu, tak aby zmniejszyć plagę pijaństwa czy przekroczeń prędkości w tej grupie. Poczucie siły, prestiżu i braku kontroli coraz bardziej ich demoralizowało:

Każda władza demoralizuje i dlatego politycy, a także kler katolicki w Polsce, "blokują pod rozmaitymi hasłami" próby ograniczenia ich immunitetów i wynikającej z tego bezkarności.
Ale tylko sędziów pociągniemy do odpowiedzialności. Czy nie dlatego, że patrzą władzy wykonawczej na ręce i nie pozwalają jej robić ze społeczeństwem czego tylko zechce?

Wyobraź sobie, że podobnie jak z sędziami postąpimy z politykami i klerem. Za jednego który ukradł śrubkę do wiertarki, lub kiełbasę,
Obrazek

rozwalamy cały wymiar sprawiedliwości, wobec tego za jednego posła jeżdżącego po pijaku, lub bijącego żonę, rozwalmy Parlament, a za jednego księdza pier.... dzieci, rozwalmy Kościół RK w Polsce.
Taką właśnie logikę prezentujesz, starannie pomijając sedno sprawy, że dla nas, obywateli, jeden skorumpowany, albo niemoralny sędzia jest nieporównywalnie mniejszym zagrożeniem, niż wszystkie sądy w państwie "na telefon" rządzących polityków.
Ja to Roburze wiem, żyłem w takim systemie w którym moich starszych kolegów z Solidarności sądzili sędziowie działający "na telefon" z Komitetu Centralnego PZPR

Dlatego uprzejmie proszę w imieniu młodszych użytkowników forum, przestań robić nam wodę z mózgów.

So paź 20, 2018 10:27 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Robur,

znam cię od dawna i wiem, że szkoda czasu i energii na dyskusje z tobą, gdyż jesteś tylko żołnierzem na froncie walki propagandowej i wykorzystujesz internet i funkcję, którą z niezrozumiałych dla mnie powodów ktoś ci powierzył, do wymachiwania propagandowym sztandarem.

(...)

Dlatego uprzejmie proszę w imieniu młodszych użytkowników forum, przestań robić nam wodę z mózgów.

Oczywiście nie ma to jak obrażać innego dyskutanta tylko dlatego ze ma inne zdanie.
Robur napisał prawdę. Takie były reakcje korporacji sędziowskiej.
A wody z mózgu nie musi ci nikt robić. Juz to ktoś wcześniej skuteczńie zrobił.

So paź 20, 2018 12:25 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Polska nie jest suwerennym panstwem od momentu podpisania Traktatu Lizbonskiego

Nie, nadal jest suwerennym państwem.

So paź 20, 2018 2:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey,

bardzo się postaraliście, żebym nie miał powodów by Was lubić, ale wielu z Was szanowałem i szanuję, co da się zauważyć w dyskusjach.
W przypadku Robura/ Gladiatora jest inaczej, tu nawet o szacunku nie może być mowy. Nie może być także mowy o starciu poglądów, jest starcie poglądu, opinii(mojej), z propagowaniem ideologii i propagandy.
Nawet przy najdalej posuniętej dobrej woli nie mogę przyjąć, że Robur wierzy w to co pisze, jest na to zbyt inteligentny. Gdyby tak rzeczywiście było, ważyłby racje i argumenty, tymczasem prezentuje uproszczoną do maksimum, łopatologiczną wizję świata, zgodną z propagandowym przekazem jednej ze stron sporu ideologicznego i światopoglądowego w Polsce.

Niestety, odnoszę wrażenie, że to dotyczy nie tylko jego na tym forum. :-(

Tęsknię do czasów, gdy fora dyskusyjne w internecie nie były polem bitwy między karnymi oddziałami wrogich ugrupowań i chciałbym, żeby dla dobra nas wszystkich te czasy wróciły.

So paź 20, 2018 2:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
Adam M. napisał(a):
Polska nie jest suwerennym panstwem od momentu podpisania Traktatu Lizbonskiego

Nie, nadal jest suwerennym państwem.

Jeszcze jest. Jeżeli jednak rząd wykona de facto bezprawne nakazy TSUE, staniemy się prowincją UE. :(

So paź 20, 2018 2:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Jockey,

bardzo się postaraliście, żebym nie miał powodów by Was lubić, ale wielu z Was szanowałem i szanuję, co da się zauważyć w dyskusjach.
W przypadku Robura/ Gladiatora jest inaczej, tu nawet o szacunku nie może być mowy. Nie może być także mowy o starciu poglądów, jest starcie poglądu, opinii(mojej), z propagowaniem ideologii i propagandy.
Nawet przy najdalej posuniętej dobrej woli nie mogę przyjąć, że Robur wierzy w to co pisze, jest na to zbyt inteligentny. Gdyby tak rzeczywiście było, ważyłby racje i argumenty, tymczasem prezentuje uproszczoną do maksimum, łopatologiczną wizję świata, zgodną z propagandowym przekazem jednej ze stron sporu ideologicznego i światopoglądowego w Polsce.

Niestety, odnoszę wrażenie, że to dotyczy nie tylko jego na tym forum. :-(

Tęsknię do czasów, gdy fora dyskusyjne w internecie nie były polem bitwy między karnymi oddziałami wrogich ugrupowań i chciałbym, żeby dla dobra nas wszystkich te czasy wróciły.

To jest twój punk widzenia. Jak dla mnie jesteś gladiatorem i piewca KODu czyli zakłamujesz prawdę o tym w jakim świecie po Magdalence żyjemy. Sędziowie ze swoimi dziwnymi wyrokami i układami byli gwarantem tego ze towarzysze bedą cały czas przy żłobie. PiS swoimi reformami tym zachwiał i efekt jest taki ze kwiczą ci którzy odcinali kupony od układu okrągłostołowego. Ty jesteś jednym z nich patrząc na twoje posty.

So paź 20, 2018 3:16 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jeżeli jednak rząd wykona de facto bezprawne nakazy TSUE, staniemy się prowincją UE. :(

Nie, to tylko będzie suwerenna decyzja RP.

So paź 20, 2018 3:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jeżeli jednak rząd wykona de facto bezprawne nakazy TSUE, staniemy się prowincją UE. :(

Nie, to tylko będzie suwerenna decyzja RP.

Ależ tak. Uznanie bezprawnej decyzji TSUE będzie oznaczało, że to zewnętrzne organy międzynarodowe podejmują decyzje co do tego, co się dzieje w Polsce (np. kto ma sprawować funkcje sędziego). W konsekwencji zacznie tu rządzi Komisja Europejska, a nie rząd RP.

So paź 20, 2018 4:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
rozwalamy cały wymiar sprawiedliwości,

Czyli jesteś za tym aby sędziowie sami się wybierali i osądzali. A czy wiesz jak to wygląda w USA w kwestii powoływania sędziów ? Czy w Ameryce nie ma trójpodziału władzy ? Pozdrawiam

So paź 20, 2018 4:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
prawo do niezależnych od polityków sędziów i sądów

We wszelkich dyskusjach o sadach, dziennikarzach, nauczycielach i kim-tam-jeszcze to mnie zawsze najbardziej smieszy.
Moim zdaniem KAZDY ma jakis zespol pogladow na wszystko: polityke, religie, gospodarke ... . I NIKT nie jest niezalezny.
Obserwuje zmiany jak w USA jeden niezalezny sad najwyzszy orzekl ze murzyni sa nie za bardzo rownymi obywatelami a drugi ze sa. Jeden niezalezny sad orzekl ze aborcja jest ok a teraz zapowiada sie trzesienie ziemi.

Wnosze o to aby nie dac sie robic w konia w uzywaniu slowa "niezalezny".

So paź 20, 2018 4:48 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
TSUE zastosowalo zawieszenie ustawy o SN w czesci dotyczacej nieusuwalnosci sedziow.
Okazalo sie ze w koncu ktos podzielil moj poglad ze nieusuwalnosc znaczy nieusuwalnosc i ze ustawa o wieku emerytalnym nie moze zmieniac Konstytucji.

A czy ta ustawa o wieku emerytalnym narusza zasadę nieusuwalności sędziów?

So paź 20, 2018 5:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mały Książę,

Cytuj:
exeter napisał(a):
rozwalamy cały wymiar sprawiedliwości,

Czyli jesteś za tym aby sędziowie sami się wybierali i osądzali. A czy wiesz jak to wygląda w USA w kwestii powoływania sędziów ? Czy w Ameryce nie ma trójpodziału władzy ? Pozdrawiam

Nie ma znaczenia, czego ja chcę. W tej kwestii decyduje nasza Konstytucja. A w niej jest jasno i wyraźnie zapisany trójpodział władzy i niezależność władzy sądowniczej od polityków. W cywilizowanym kraju to zamykałoby sprawę. Zakusy polityków i nasze dyskusje wskazują, jak daleko odeszliśmy od demokratycznego państwa prawa.

To brzydkie słowo na "K", wyraźnie też określa sposób wybierania sędziów i samorządów sędziowskich, wyznacza zakres kontroli politycznej nad tymi procesami.
Ten system funkcjonował bez zakłóceń przez prawie dwie dekady z małą przerwą na lata 2005-07, a po 2015 nagle się wykoleił. Nie dlatego, że był obarczony strasznymi wadami, tylko dlatego, że do władzy doszli ludzie, dla których prawo znaczy tyle co zeszłoroczny śnieg.

Jeśli zaś pytasz o USA, to wiedz, że raz wybrany sędzia amerykańskiego Sądu Najwyższego pełni tę funkcję dożywotnio. I nikomu nie przyjdzie tam do głowy, by pójść w ślady naszych pełnych inwencji polityków, dla których sędzia po 65 roku życia nie jest wstanie podołać obowiązkom wynikającym z pełnionej funkcji.

A zwykły sędzia okręgowy mógł swoim orzeczeniem zablokować dekret najpotężniejszego polityka na świecie - Prezydenta USA, a ten przyjął to do wiadomości bez komentarzy w stylu - "uprzywilejowana kasta", albo "spotkanie towarzyskie przy kawie i ciasteczkach".
https://www.tvp.info/28944723/dekret-imigracyjny-trumpa-nie-obowiazuje-sad-odrzucil-wniosek

Dostrzegasz różnicę?

Jockey,

Cytuj:
To jest twój punk widzenia. Jak dla mnie jesteś gladiatorem i piewca KODu czyli zakłamujesz prawdę o tym w jakim świecie po Magdalence żyjemy. Sędziowie ze swoimi dziwnymi wyrokami i układami byli gwarantem tego ze towarzysze bedą cały czas przy żłobie. PiS swoimi reformami tym zachwiał i efekt jest taki ze kwiczą ci którzy odcinali kupony od układu okrągłostołowego. Ty jesteś jednym z nich patrząc na twoje posty.

Trzy lata temu mógłbyś tak myśleć, ale od tego czasu coś się chyba wydarzyło, czyż nie?
Pamiętasz co Wam pisałem w trakcie przejmowania przez PIS Trybunału Konstytucyjnego?
Jeśli nie, proszę bardzo, moje posty z tamtego okresu wciąż są obecne na forum:
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1029377#p1029377

Przeczytaj i powiedz, czy przestrzegając Was wtedy przed zamiarami prawych i sprawiedliwych pomyliłem się choć o jotę?

Nie mamy żadnego wpływu na kształt stanowionego prawa(30 sekund na wypowiedzi opozycyjnych posłów, jeden dzień na procedowanie ustawy radykalnie zmieniającej funkcjonowanie najważniejszego konstytucyjnego organu państwa - SN). Nie mamy już TK, jedynej instancji odwoławczej i kontrolnej. Skutkiem tego jest obywatelskie nieposłuszeństwo i protesty uliczne, gdyż coraz więcej obywateli nie identyfikuje się z prawem uchwalanym w taki sposób przez Parlament. A to prosta droga do anarchii.
Prawo jest szanowane i przestrzegane tylko wtedy, gdy proces jego stanowienia jest jasny, przejrzysty oraz dający wszystkim podmiotom politycznym i społecznym możliwość wpływania na jego kształt.

So paź 20, 2018 6:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2,

Cytuj:
exeter napisał(a):
prawo do niezależnych od polityków sędziów i sądów

We wszelkich dyskusjach o sadach, dziennikarzach, nauczycielach i kim-tam-jeszcze to mnie zawsze najbardziej smieszy.
Moim zdaniem KAZDY ma jakis zespol pogladow na wszystko: polityke, religie, gospodarke ... . I NIKT nie jest niezalezny.
Obserwuje zmiany jak w USA jeden niezalezny sad najwyzszy orzekl ze murzyni sa nie za bardzo rownymi obywatelami a drugi ze sa. Jeden niezalezny sad orzekl ze aborcja jest ok a teraz zapowiada sie trzesienie ziemi.

Wnosze o to aby nie dac sie robic w konia w uzywaniu slowa "niezalezny".

Wiesz co, albo jesteś strasznie młody i niewiele wiesz o świecie, albo cholernie naiwny. Pomyśl, czy posądzony o działalność antypaństwową wolałbyś stanąć przez wymiarem sprawiedliwości III Rzeszy, Związku Sowieckiego, PRLu, czy przed sędzią angielskim?

So paź 20, 2018 6:53 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Nie mamy już TK

Tu się z Tobą zgadzam, fakt, nie macie już TK.

So paź 20, 2018 6:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
To brzydkie słowo na "K", wyraźnie też określa sposób wybierania sędziów i samorządów sędziowskich, wyznacza zakres kontroli politycznej nad tymi procesami.

Wskaż wobec tego fragment Konstytucji, w którym zapisano, że sędziów do KRS wybierają inni sędziowie.

Cytuj:
Pamiętasz co Wam pisałem w trakcie przejmowania przez PIS Trybunału Konstytucyjnego?

A co pisałeś kiedy PO próbowało "przejąć" TK?

Cytuj:
Nie mamy już TK, jedynej instancji odwoławczej i kontrolnej.

Chyba żyjesz w innym wszechświecie. W tym, w którym jest to forum, Trybunał Konstytucyjny w RP i istnieje cały czas i wydaje orzeczenia. :)

So paź 20, 2018 6:59 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 829 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna strona