Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lis 15, 2019 1:27 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 829 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 56  Następna strona
 Konflikt Polski z EU. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
Yarpen Zirgin,

jeśli podejdziesz do prawa ze złą wolą, żadne się nie ostanie, gdyż zawsze można wymyślić dowolną interpretację zapisu prawnego.
Nasza Konstytucja wyraźnie określa ilość politycznych przedstawicieli w KRSie, wybieranych przez polityków. A to jednoznacznie świadczy o tym, że pozostałych wybierają sędziowie, spośród sędziów.

Nasi polityczni "innowatorzy" nawet Biblię potrafiliby zinterpretować tak, że wynikałoby z niej iż to Judasz jest najważniejszą postacią Chrześcijaństwa. I byłoby to tak samo prawdziwe, jak twierdzenie, że koledzy Ziobry w KRSie reprezentują ogół sędziów i wolę ludu.
Zastanawiasz się, dlaczego nikt na świecie nie podziela stanowiska prezentowanego w tej sprawie przez polskie władze? Zmówili się wszyscy, czy co? ;)
Cytuj:
Pamiętasz co Wam pisałem w trakcie przejmowania przez PIS Trybunału Konstytucyjnego?

A co pisałeś kiedy PO próbowało "przejąć" TK?

Prawdę i tylko prawdę. :)
Cytuj:
Cytuj:
Nie mamy już TK, jedynej instancji odwoławczej i kontrolnej.

Chyba żyjesz w innym wszechświecie. W tym, w którym jest to forum, Trybunał Konstytucyjny w RP i istnieje cały czas i wydaje orzeczenia. :)

Aha, w PRLu były wybory i Sejm uchwalał prawo, ale to jeszcze nie znaczyło, że było to państwo demokratyczne, oraz państwo prawa.

So paź 20, 2018 7:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Do Felka :
To wlasnie pokazuje ze oba sady sa niezalezne i kazdy ma inna opinie o danej sprawie.
Wracajac do suwerennosci to kazde panstwo wchodzac do jakiejs organizacji panstw przestaje byc w pelni suwerenne, wystarczy przytoczyc chocby koniecznosc dostosowania prawa polskiego przed wejsciem do EU do prawa EU, jako ze swobodny przeplyw ludzi, gospodarczy i kapitalu nawet w ramach Wspolnego Rynku musi miec podstawe w jednolitym systemie prawnym.
Kazde z panstw bedacych czescia organizacji oddaje czastke swojej niezaleznosci, nie tak duza jak stany US czy prowincje Kanady, ale jakas oddaje.
Wylamanie sie chocby czesciowe z tego systemu nie moze byc tolerowane i dlatego w mojej skromnej opinii wiadomosc o rozszerzeniu pytania do polskiego TK przez Ziobre o sprawdzenie konstytucyjnosci ukladu unijnego, ( ktory byl juz 2 razy sprawdzany w przeszlosci ) spowodowala natychmiastowe wydanie decyzji o zabezpieczeniu przez Trybunal Europejski w stosunku do ustawy o SN.

Co do postu Robura to zdaje sobie sprawe ze prawdziwa reforma systemu sadownictwa jest niezbedna i osobiscie wysluchalem dziesiatki opowiesci o roznych niesprawiedliwych wyrokach polskich sadow, tyle ze PiS pod plaszczykiem tej reformy przeprowadza czysta reforme kadrowa, ktorej glownym celem jest wprowadzenie systemu autorytarnego ( rowniez IHMO ).
Gdyby tak sie stalo Polska nie mogla by byc dalej czescia EU.

So paź 20, 2018 7:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Yarpen Zirgin,

Nasza Konstytucja wyraźnie określa ilość politycznych przedstawicieli w KRSie, wybieranych przez polityków. A to jednoznacznie świadczy o tym, że pozostałych wybierają sędziowie, spośród sędziów.

Przykro mi, ale nie. Konstytucja jasno stanowi, że jej przepisy "stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej" (Art. 8 p2. Konstytucji RP). W kwestii sędziów, którzy mają zasiadać w KRS, stwierdza wyłącznie to, że ma być ich piętnastu. Nie ma natomiast zapisu kto ma ich wybierać, więc zgodnie z p. 4 tego samego artykułu o tym, kto ich wybiera, stanowi ustawa. Tyle i tylko tyle jest w Konstytucji na ten temat. Tezy, że rzekomo mają ich wybierać sędziowie, to już czyste wpisywanie do Konstytucji tego, czego w niej nie zapisano. Nie przeskoczysz.

Cytuj:
Cytuj:
Pamiętasz co Wam pisałem w trakcie przejmowania przez PIS Trybunału Konstytucyjnego?
A co pisałeś kiedy PO próbowało "przejąć" TK?

Czyli?

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Nie mamy już TK, jedynej instancji odwoławczej i kontrolnej.

Chyba żyjesz w innym wszechświecie. W tym, w którym jest to forum, Trybunał Konstytucyjny w RP i istnieje cały czas i wydaje orzeczenia. :)

Aha, w PRLu były (...)

Żyjemy w III RP, a nie w PRL. Choćbyś pękł, to nie sprawisz, że TK zniknie i przestanie orzekać. Wiem, że prawda boli, ale jej nie zdołasz zmienić. :D

So paź 20, 2018 7:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Pomyśl, czy posądzony o działalność antypaństwową wolałbyś stanąć przez wymiarem sprawiedliwości III Rzeszy, Związku Sowieckiego, PRLu, czy przed sędzią angielskim?

Podejrzewam, ze w kazdym z tych krajow trabi (trabilo) sie jaki to wymiar sprawiedliwosci jest niezalezny. I tylko o to mi chodzi. Aby sie nie dac oglupiac slowem "niezalezny"

So paź 20, 2018 7:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin,

Cytuj:
exeter napisał(a):
Yarpen Zirgin,

Przykro mi, ale nie. Konstytucja jasno stanowi, że jej przepisy "stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej" (Art. 8 p2. Konstytucji RP). W kwestii sędziów, którzy mają zasiadać w KRS, stwierdza wyłącznie to, że ma być ich piętnastu. Nie ma natomiast zapisu kto ma ich wybierać, więc zgodnie z p. 4 tego samego artykułu o tym, kto ich wybiera, stanowi ustawa. Tyle i tylko tyle jest w Konstytucji na ten temat. Tezy, że rzekomo mają ich wybierać sędziowie, to już czyste wpisywanie do Konstytucji tego, czego w niej nie zapisano. Nie przeskoczysz.

No popatrz, przez 20 lat obowiązywania Konstytucji nikt na to wcześniej nie wpadł - ślepi byli czy co? :-)
Trzeba było dopiero "geniuszy" z PISu, żeby tak ten artykuł Konstytucji zinterpretować.
Gdyby jeszcze to ewidentne przeoczenie odkryli sami sędziowie z Sądu Najwyższego, lub Trybunału Konstytucyjnego, i nakazali zmienić praktykę wyboru składu KRS na przyszłość, mógłbym Twój argument kupić, ale przecież było zupełnie inaczej - to sami zainteresowani, pisowscy politycy nie mający poparcia żadnego prawnika konstytucjonalisty, zinterpretowali Konstytucję po swojemu i na swoją korzyść. Tak bardzo im ufasz?
Toż to jest to samo, jakby złodzieje przekonywali, że prawo zakazuje instalowania zamków w drzwiach.
Cytuj:

Czyli?

Yarpenie, powiedz, co konkretnie chciałbyś wiedzieć?
Cytuj:
Żyjemy w III RP, a nie w PRL. Choćbyś pękł, to nie sprawisz, że TK zniknie i przestanie orzekać. Wiem, że prawda boli, ale jej nie zdołasz zmienić. :D

Nie, i nie mam takiego zamiaru. Ale pani magister Przyłębska nie sprawi, żeby ludzie traktowali jej instytucję jako konstytucyjny organ państwa do którego się idzie po werdykt.
A to chyba problem, czyż nie?

So paź 20, 2018 7:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Yarpen Zirgin,

Cytuj:
exeter napisał(a):
Yarpen Zirgin,

No popatrz, przez 20 lat obowiązywania Konstytucji nikt na to wcześniej nie wpadł - ślepi byli czy co? :-)

Jak ślepi? Przez poprzednie lata w ustawie o KRS był zapis, że wybierają ich sędziowie. Nie czytałeś jej? Może pora to zrobić. :D

Cytuj:
Cytuj:

Czyli?

Napisałem. Nie rżnij głupa.
Cytuj:
Cytuj:

Nie, i nie mam takiego zamiaru. Ale pani magister Przyłębska nie sprawi, żeby ludzie traktowali jej instytucję jako konstytucyjny organ państwa do którego się idzie po werdykt.

Toć traktują. To, że garstka oderwanej od koryta opozycji i jej zwolennicy twierdzą, że nie ma TK, nie oznacza, że inni ludzie też zakrywają oczy rękoma i zaklinają rzeczywistość okrzykami "nie ma, nie ma". :D

So paź 20, 2018 7:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tu masz tekst poprzedniej ustawy o KRS. Tu zaś aktualnej.
Zapraszam do poczytania i porównania.

So paź 20, 2018 8:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin,

chyba się nie rozumiemy, pisałem o Konstytucji i jej artykułach określających skład i sposób wyboru członków KRSu. Nowe "prawo" uchwalone przez PIS nie interesuje mnie, jako niekonstytucyjne. Jego żywot skończy się wraz z pisowską władzą.
Z Konstytucji RP wynika że:

Art. 187.

Krajowa Rada Sądownictwa składa się z:
1) Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego i osoby powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej,

2) piętnastu członków wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych,

3) czterech członków wybranych przez Sejm spośród posłów oraz dwóch członków wybranych przez Senat spośród senatorów.

Jasno zapisano ilu przedstawicieli w KRSie mogą mieć politycy, reszta należy do sędziów. Koledzy i koleżanki min. Ziobry w żadnej mierze nie są przedstawicielami środowiska sędziowskiego. Koniec, kropka.

Cytuj:

Ja zwyczajnie nie wiem, o co Ci chodzi?
Być może odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz w moim poście skierowanym do Jozka:
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1029744#p1029744
Cytuj:

Toć traktują. To, że garstka oderwanej od koryta opozycji i jej zwolennicy twierdzą, że nie ma TK, nie oznacza, że inni ludzie też zakrywają oczy rękoma i zaklinają rzeczywistość okrzykami "nie ma, nie ma". :D

Zobacz sam, jaka jest aktywność TK pod rządami magister Przyłębskiej i czy to świadczy o zaufaniu obywateli do tej instytucji państwa:
http://monitorkonstytucyjny.eu/archiwa/4785

So paź 20, 2018 8:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Yarpen Zirgin,

chyba się nie rozumiemy, pisałem o Konstytucji i jej artykułach określających skład i sposób wyboru członków KRSu.

I co z tego, skoro przypisałeś temu artykułowi (187) to, czego w nim nie zapisano? Choćbyś pękł, to i tak nie zmienisz faktu, że w Konstytucji nie ma zapisu, kto wybiera sędziów do KRS, więc obowiązuje zapis zawarty w ustawie (vide Art. 187 p. 4 ustawy zasadniczej).

Cytuj:
Nowe "prawo" uchwalone przez PIS nie interesuje mnie, jako niekonstytucyjne.

Jest absolutnie konstytucyjne, bo jw. Poza tym od orzekania, że coś jest niekonstytucyjne, to w Polsce jest TK, a nie exeter.

Jego żywot skończy się wraz z pisowską władzą.
Cytuj:
Z Konstytucji RP wynika że:

Art. 187.

Krajowa Rada Sądownictwa składa się z:
1) Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego i osoby powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej,

2) piętnastu członków wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych,

3) czterech członków wybranych przez Sejm spośród posłów oraz dwóch członków wybranych przez Senat spośród senatorów.

Jasno zapisano ilu przedstawicieli w KRSie mogą mieć politycy, reszta należy do sędziów.

Z Konstytucji, wbrew zaklęciom opozycji i jej zwolenników, wynika tylko tyle, że KRS ma mieć w swoim składzie 15 sędziów. Zaklinaniem rzeczywistości nie sprawisz, że nagle znajdzie się w niej zapis, iż wybierają ich inni sędziowie.

Aha... Punkt 3 stanowi o tym ilu członków KRS to posłowie i senatorowie. Nie stwierdza, ze Sejm nie może wybrać tych 15 sędziów. :D

Cytuj:
Cytuj:

Dalej rżniesz głupa.

Cytuj:
Cytuj:

Zobacz sam(...)

O, cieszę się, że dostrzegłeś, iż Trybunał Konstytucyjny istnieje. Wyroki znajdziesz tutaj.

So paź 20, 2018 8:31 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Do Adama M i Yarpena:

Z suwerennością jest tak jak z byciem w ciąży, nie da się być tylko trochę suwerennym. Albo się jest suwerennym państwem, albo nie, etapów pośrednich nie ma.

So paź 20, 2018 8:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek,

Cytuj:
Do Adama M i Yarpena:

Z suwerennością jest tak jak z byciem w ciąży, nie da się być tylko trochę suwerennym. Albo się jest suwerennym państwem, albo nie, etapów pośrednich nie ma.

Mógłbyś wskazać jedno państwo które wypełnia Twoją definicję suwerenności?

So paź 20, 2018 9:09 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Exeter,
Cytuj:

Wielka Brytania.

So paź 20, 2018 9:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin,

Cytuj:
I co z tego, skoro przypisałeś temu artykułowi (187) to, czego w nim nie zapisano? Choćbyś pękł, to i tak nie zmienisz faktu, że w Konstytucji nie ma zapisu, kto wybiera sędziów do KRS, więc obowiązuje zapis zawarty w ustawie (vide Art. 187 p. 4 ustawy zasadniczej).

Konstytucja jasno mówi, ilu politycznych reprezentantów ma być w KRSie, a to znaczy, że pozostała 15-stka ma reprezentować środowisko sędziowskie.
Tak samo jest w przypadku Sejmu, nie jest to w Konstytucji zapisane ale oczywistym jest, że przedstawicieli społeczeństwa polskiego w Sejmie raczej nie powinni wybierać nam Rosjanie i Niemcy. :wink:
Choć jeśli PIS porządzi dłużej, to kto wie.
Cytuj:
Jest absolutnie konstytucyjne, bo jw. Poza tym od orzekania, że coś jest niekonstytucyjne, to w Polsce jest TK, a nie exeter.

I to jest powód, dla którego pod byle pretekstem pierwszym posunięciem po wyborach Kaczyński przejął TK nie oglądając się na względy prawne, reakcję świata, ani zwykłą przyzwoitość.
Teraz społeczeństwu zaniepokojonemu rozwojem wydarzeń w kraju może powiedzieć - chcecie się skarżyć, piszcie na Berdyczów.
Mam nadzieję, że normalność wróci do nas szybciej niż ktokolwiek się spodziewa.
Cytuj:

Dalej rżniesz głupa.
[/quote]
Odnoszę wrażenie, że jeśli ktoś tu rżnie, to nie jestem nim ja.

O to Ci chodziło?

"Piszesz, że TK powinien być instytucją pluralistyczną i że PO wybrała "swoich" sędziów. To nieprawda. Trybunał Konstytucyjny nie ma być pluralistyczny, tylko, niezależny od władzy. Po to twórcy polskiej Konstytucji dali sędziom TK dziewięcioletnie kadencje. Po to, są nieodwoływalni i dobrze opłacani - by byli niezależni od polityków i nieprzekupni. A ich wybory oddzielono od kadencji parlamentarnych, by władza nie mogła mieć "swoich" sędziów. Po ośmioletniej kadencji Platformy rzeczywiście większość sędziów pochodzi z jej nominacji, choć należy pamiętać, ze wielu z nich wybrano przy poparciu innych partii, w tym PISu - choćby pan prof. Kieres.
Ale ważniejsze jest to, że w czasie rządów PO/PSL większość sędziów TK pochodziła z pisowskiej nominacji - tak to działa. I nikt wówczas nie skarżył się, że ta sytuacja uniemożliwia Platformie rządzenie.

Nie ma żadnego problemu z TK. Jest problem podważania przez Prezydenta i PIS pozycji konstytucyjnego organu państwa, na co Polacy nie dali swojej zgody w ostatnich wyborach."

"Owszem, PO zrobiło źle, ale to co zrobiło, czyli wybór "na zapas" dwóch sędziów TK, mieści się w szeroko rozumianej praktyce politycznej. Wspominałem o identycznym sporze w USA, po śmierci sędziego Scalii.
Cały problem można było rozwiązać w pięć minut, składając zapytanie do TK i PIS tak zrobiło! Jednak wycofało swój wniosek po wyborach, wiedząc już, że będzie rządzić. To wtedy zapadła decyzja o "zaoraniu" TK i potraktowaniu tego cassusu, jako wygodnego pretekstu.
Ale Jozku to jest wyłącznie pretekst, a nie rzeczywisty powód, by atakować jeden z konstytucyjnych organów państwa."

feelek,

Cytuj:

Wielka Brytania.

Ta Wielka Brytania która na kolanach negocjuje warunki rozwodu z UE?

So paź 20, 2018 9:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tez oddala czesc swojej suwerennosci gdy byla w EU i dzieki temu 2 mln Polakow moglo tam pojechac do pracy ( wolny przeplyw ludzi )cjoc wielu Anglikom sie to nie podobalo.
Wystepujac z EU dopiero odzyskuje pelna suwerennosc, tyle ze kiepsko to idzie od strony politycznej gdy Walia i Szkocja chca pozostania w EU.
Nie mowiac o problemie Irlandii.
Bardzo ciezko rowniez rozwiazac gospodarcze powiazania z EU, tym bardziej gdy przedsiebiorstwa angielskie wykonujace polproedukty dla przedsiebiorst unijnych nagle beda musialy placici za nie cla, a instytucje finansowe zostana odciete od swoich rynkow w EU.
Dzieki temu kupuje czesci do moich starych angielskich motocykli za rekordowo niskie ceny z Anglii bo waluta angielska lezy i kwiczy.

So paź 20, 2018 9:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Konflikt" się skończy po następnych wyborach europejskich - żałosne urzędasy które w tej chwili różni mają za "Europę" zostaną zmieceni.

So paź 20, 2018 9:52 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 829 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 56  Następna strona