Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lip 20, 2019 3:40 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna strona
 Granice wojny Polsko Polskiej 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Granice wojny Polsko Polskiej
lubczyk . Wiem że wybaczać jest trudno lecz każdy katolik powinien wybaczać ale to nie znaczy że ten ktoś ma uniknąć kary . By być zbawionym trzeba nauczyć się wybaczać a sprawiedliwości się domagać to nie grzech .Kara śmierci musi być

Pn sty 14, 2019 12:06 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Zastanawia mnie jedno. Dlaczego w polityce wytykanie błędów jest utożsamiane z nienawiścią . Nienawiść jest wtedy gdy ktoś chce wyrzynać watahy natomiast gdy człowiek się sprzecza ogarnia go złość ale to nie znaczy że od razu musi nienawidzić

Pn sty 14, 2019 12:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Ja przy okazji tej tragedii chciałem porozmawiać o tym jak wygląda dzielenie polaków przez wojnę PO PiS rozpoczętą dawno temu po przegranych wyborach przez Tuska. Najpierw był hejt z PiSu a potem był hejt z PO. Było i jest nakręcanie swoich przez TVN i GW. W mniejszym stopniu przez TV Republika i GP.
Widać jak na dłoni zasadę dziel i rządź

Moim zdaniem ten podział zaczął już w czasie tych wyborów o których piszesz , a konkretnie zaczął się od dziadka w ss. To jest wg mnie punkt od którego wszystkie chwyty stały się dozwolone.

RENATA-WOJT napisał(a):
Zastanawia mnie jedno. Dlaczego w polityce wytykanie błędów jest utożsamiane z nienawiścią . Nienawiść jest wtedy gdy ktoś chce wyrzynać watahy natomiast gdy człowiek się sprzecza ogarnia go złość ale to nie znaczy że od razu musi nienawidzić

Nie tylko w polityce. W ciągu ostatnich kilku lat jakakolwiek krytyka czegokolwiek nazywana jest hejtem, co praktycznie uniemożliwia rozsądne dyskusje.

Pn sty 14, 2019 12:29 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Właśnie moja kuzynka, z którą mam bardzo dobry i silny kontakt od lat wysłała jeden artykuł z Onetu o ataku na Adamowicza i komentarz "myślę że to PiS zrobił". Dobra praca, wykształcenie, trzy języki biegle.

Nie wiem czy w ogóle istnieje coś takiego jak wojna "polsko polska". Jak jest walka o stołki, dotacje, wpływy, władzę, kariery, spółki skarbu państwa - tam może i jest wojna domowa.

Przykład. Jerzy Urban: Niepodległość nie jest dla Polski wartością w 21 wieku. Tutaj jest miejsce na kompromis? Nie ma.

Pn sty 14, 2019 12:30 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Niestety ale chyba przemoc będzie narastać bo po jednej stronie barykady mamy ideologię neo-marksistowską (lewactwo) zarówno w Polsce jak i USA.

Do czego rewolucja marksistowska doprowadziła już wiemy, setki milionów ofiar w ZSRR, Chinach i innych ogarniętych komunistyczną zarazą krajach.

Opozycja totalna wpadła w histerię zaraz po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów w 2015r.
Na każdym kroku wywołują histeryczny hejt na PiS, bez względu na sensowność poczynań PiSu.
Nawet w kwestii dzików rozpętali gówno-burzę zupełnie nie mając podstaw ani racji.
Takie postępowanie musi przynieść krwawe owoce.

Pn sty 14, 2019 12:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Stefan12 napisał(a):
Niestety ale chyba przemoc będzie narastać bo po jednej stronie barykady mamy ideologię neo-marksistowską (lewactwo) .

Wojnę to można próbować zakończyć ale nie da się nic zrobić jeśli nie zniknie uproszczone etykietowanie przeciwników politycznych i ich wyborców.
Tak jak to wygląda dzisiaj - raczej byłbym pesymistą.

Pn sty 14, 2019 12:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
PiS wysyła samolot po żonę Adamowicza do Londynu. A gdzie równość wobec prawa? Skąd te przywileje?
Ja mam rodzinę w UK, też PiSowcy wyślą po nich samolot jak coś mi się stanie?

Pn sty 14, 2019 12:44 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wiadomo, że polityk ma szereg przywilejów i dużo większy immunitet.

O takim zdarzeniu mało kto wie:

Cytuj:
Tragedia w niemieckim Bad Kreuznach. W miejscowym szpitalu nożem została zaatakowana ciężarna Polka. Obrażenie były tak poważne, że jej nienarodzone dziecko zmarło.

https://rmf24.pl/fakty/swiat/news-niemcy-polka-w-ciazy-zaatakowana-nozem-dziecko-nie-zyje,nId,2779621

Pn sty 14, 2019 12:51 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ale czy uważacie tę "wojnę" za coś złego?
Ja nie uważam. Na tej "wojnie" dzieci nie giną.
Polacy katuję dzieci na śmierć bez jakiejkolwiek ideologii czy pomocy polityków.

Pn sty 14, 2019 12:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stefan12 napisał(a):
Wiadomo, że polityk ma szereg przywilejów i dużo większy immunitet.

O takim zdarzeniu mało kto wie:

Cytuj:
Tragedia w niemieckim Bad Kreuznach. W miejscowym szpitalu nożem została zaatakowana ciężarna Polka. Obrażenie były tak poważne, że jej nienarodzone dziecko zmarło.

https://rmf24.pl/fakty/swiat/news-niemcy-polka-w-ciazy-zaatakowana-nozem-dziecko-nie-zyje,nId,2779621

Afgańczyk, imigrant dźgnął ta polkę, ciekawe czy PiS wyśle rodzinę tej kobiety tam samolotem.

Pn sty 14, 2019 1:03 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Dlaczego ludzie skazują siebie na potępienie . Czy ludzie naprawdę nie umieją cieszyć się życiem tylko wywoływać przemoc i zadawać śmierć ?

Pn sty 14, 2019 1:18 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Ten "szturm modlitewny" za Adamowicza uprawiany na PiSowskich portalach i przez polityków tej partii, sugeruje, że ranna została osoba co najmniej pokroju Jana Pawła II.

Chrześcijanin wie jak żył i jakie wartości wprowadzał w czyn. Chrześcijanie modlą się za takich ludzi którzy potrzebują nawrócenia. I taka jest idea modlitwy za tych którzy są na krawędzi.

Wespecjan napisał(a):
Wielu PiSowców i ich klakierów robi to całkowicie faryzejsko, bo sie boi by broń Boże w jakikolwiek sposób ich nie skojarzyć z tym napastnikiem, bo rozpętała by się następna medialna nagonka anty PiSowska.

A nie potrafisz spojrzeć szerzej? Umarł człowiek. Teraz już tylko Bóg zna jego serce i Jemu zostawmy osąd.

Pn sty 14, 2019 3:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Katolicy mają dobrą pamięć, ale krótką.
Adamowicz (santo subito) ten od tęczowych piątków jak ujawnił prokurator Piotr Baczyński z Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Poznaniu:
"Prezydent Gdańska [w oświadczeniu majątkowym] dwukrotnie więcej zataił od tego, co od tego, co ujawnił" Dodał, że "zasady logicznego rozumowania", podparte życiowym doświadczeniem nakazują zakładać, że "to nie była niefrasobliwość" (...) Dziennikarze mieli prześwietlić majątek prezydenta Adamowicza. Śledztwo wykazało, że w 2012 roku miał 7 mieszkań i aż 36 kont bankowych."

W tej apologii "tragedii człowieka", podkarmianej newsami sterowanymi oprzez polityków każdej opcji, katolicy zapominają, że jest też ktoś taki jak Bóg.

Może to podsumujmy Ewangelią:
"I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj! Lecz Bóg rzekł do niego: "Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?" Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem" Łk 12, 19-21

Pn sty 14, 2019 4:30 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A może Adamowicz stał się bardzo niewygodny i można było upiec 2 pieczenie na jednym ogniu?
Po pierwsze jego zabójstwo zrzucić na przeciwników politycznych czyli PiS w formie pośredniej oczywiście - już GW i co niektórzy totalsi zaczynają obciążać PiS za nienawiść, która to miała być przyczyną mordu, a po drugie pozbyć się kogoś kto bardzo dużo mógł wiedzieć a był realnie już zagrożony odpowiedzialnością karną i było ryzyko, że może pójść na układ i zacząć sypać.

Pn sty 14, 2019 4:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Katolicy mają dobrą pamięć, ale krótką.
Adamowicz (santo subito) ten od tęczowych piątków jak ujawnił prokurator Piotr Baczyński z Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Poznaniu:
"Prezydent Gdańska [w oświadczeniu majątkowym] dwukrotnie więcej zataił od tego, co od tego, co ujawnił" Dodał, że "zasady logicznego rozumowania", podparte życiowym doświadczeniem nakazują zakładać, że "to nie była niefrasobliwość" (...) Dziennikarze mieli prześwietlić majątek prezydenta Adamowicza. Śledztwo wykazało, że w 2012 roku miał 7 mieszkań i aż 36 kont bankowych."

W tej apologii "tragedii człowieka", podkarmianej newsami sterowanymi oprzez polityków każdej opcji, katolicy zapominają, że jest też ktoś taki jak Bóg.

Może to podsumujmy Ewangelią:
"I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj! Lecz Bóg rzekł do niego: "Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?" Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem" Łk 12, 19-21

Wespecjanie, osąd człowieka, jego duszy, nie należy do Ciebie. Twoją powinnością jest modlić się za duszę tego człowieka a nie wytykać takie rzeczy po jego śmierci i zestawiać z Ewangelią, oby nam tego nie uczyniono bo każdy z nas jest tylko grzesznikiem, nędzą przed Bogiem. To wyciąganie ''newsów'' przeciwko temu człowiekowi już nie ma znaczenia, jest nieistotne w obliczu stanięcia przed Bogiem.

Pn sty 14, 2019 5:44 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna strona