Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 16, 2019 11:03 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Następna strona
 Granice wojny Polsko Polskiej 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Ręce mi opadły.
Szkoda, że te "Akty zgonu" Cię nie zniesmaczają. Nawet w takiej sytuacji odrobiny refleksji.

Pn sty 14, 2019 11:48 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
MayKasahara napisał(a):
Ręce mi opadły.
Szkoda, że te "Akty zgonu" Cię nie zniesmaczają. Nawet w takiej sytuacji odrobiny refleksji.

A mnie zastanawia, czemu Cię nie zastanawia, czemu lewackie szczuj-media wyciągają właśnie teraz takie "akty zgonu". Życzę rozumu i dobranoc.

Pn sty 14, 2019 11:50 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Może po prostu te media (cokolwiek o nich myślimy) wyciągają właśnie teraz te akty zgonu,

BO WŁAŚNIE NAPRAWDĘ ZGINĄŁ CZŁOWIEK?

Pn sty 14, 2019 11:56 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Granice wojny Polsko Polskiej
Buntowanie trwa od początku. Teraz to najwyżej taniec na grobie się odbywa.

Wt sty 15, 2019 12:08 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Chcę się mylić . Tak jak pisałem dla mnie to morderstwo było zaplanowane a co za tym idzie : bunt przeciwko nienawiści czytaj PiS , zamieszki , próba dokonania zamachu stanu , obalenie rządu z pomocą UE , przedwczesne wybory do europarlamentu a następnie do krajowego . Totalni widzą że w wyborach mogą przegrać i ledwo co Prezydent Adamowicz zmarł zaczęło się buntowanie , Pisałem wczoraj że tenże bandyta będzie chroniony przez służby i zostanie uznany za niepoczytalnego i nie pomyliłem się . Powtarzam jestem daleki od spisków ja tylko obserwuję bieg wydarzeń

Wt sty 15, 2019 12:42 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rozpoczęło się wielkie bicie piany przez polityków, celebrytów i dziennikarzy.

Wojny nie będzie, ale walka o pokój będzie tak zażarta, że nie zostanie tu kamień na kamieniu - jak mówi stare radzieckie porzekadło.

Wt sty 15, 2019 12:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Beobachter napisał(a):
Czubek pod wpływem narracji PiS zaatakował WOŚP -

Można powstrzymać się od takich określeń? Bowiem i ja mogę stwierdzić że sieje się mowę nienawiści. Co ktoś zrobi to zaraz schizofrenik, wariat, niepoczytalny, etc... nagle okazuje się że schizofrenik.

Jestem schizofrenikiem. I nie bardzo podoba mi się zestawianie osób chorych na schizofrenię z bandytami, zabójcami czy psychopatami lub terrorystami czy zamachowcami. Ten człowiek to zaplanował. To wygląda na zaplanowane działanie.

W schizofrenii jest spotykana bardziej autoagresja niż agresja wymierzona w inne osoby. Owszem, czasem schizofrenik może zrobić coś co może być niebezpieczne, złe, niepoczytalne. Ale jakoś dziwne że co rusz to schizofrenik, Breivik schizofrenik, Kaczyński terrorysta także chcieli mu wcisnąć schizofrenię ale sam jej nie chciał bo wtedy jak stwierdził to podkopałoby jego Manifest.

Wt sty 15, 2019 1:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna,

Cytuj:
exeter napisał(a):
http://wyborcza.pl/7,75398,24362309,pro ... za-to.html

Przecież to co ten profesor wygaduje to nic innego jak dalsze szczucie ludzi.

Tak? Ja bym napisał, że w oględny i wyważony sposób opisuje rzeczywistość społeczną w kraju.
A ma do tego prawo, jako wybitny badacz stanu polskiego społeczeństwa:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Czapi%C5%84ski

A jeśli chodzi o szczucie, to wobec tego co z Waszej strony spotykało Jurka Owsiaka, powinniście, Wy, Katolicy, stosować się do nauk waszego Mistrza i pamiętać o "słomce w oku bliźniego".

Wt sty 15, 2019 7:45 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter, ja dawałam co roku każdego do puszek po ok. 10 zł bo to na dzieci było. Uważałam że na dzieci trzeba. Co roku stali z puszkami najwięcej pod kościołem ich zawsze było. Dawałam 27 razy i nie mam sobie nic do zarzucenia bo i dzieci tak uczyłam już mój mąż bardziej w ostatnich latach nie chciał nic dawać jak Owsiakowi zabrakło pokory i zaczął sztorcować tych co jednak dawali choć nie mieli takiego obowiązku ale w niedzielę sam wrzucił 1 złotówkę po mszy. W sumie gdyby mój mąż był zawzięty mógłby się nawet o to obrazić na szczęście nie jest i często mnie słucha np. w takich sprawach. Innych incjatyw Owsiaka nie popierałam.

Wt sty 15, 2019 8:17 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W sumie to będąc jeszcze w szkole dawałam na orkiestrę i moi rodzice chyba też ale nie cały czas. Ostatnio nie, przez Owsiaka butę.

Wt sty 15, 2019 8:26 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Poza tym Owsiak to nie Mistrz. Niech się nie podszywa.

Wt sty 15, 2019 8:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Tak? Ja bym napisał, że w oględny i wyważony sposób opisuje rzeczywistość społeczną w kraju.
Cytat z jego wypowiedzi, a cała jest w tym tonie.

"To prawda. Tylko gdzie on mógł liczyć na jakieś zrozumienie i usprawiedliwienie tego swojego czynu jak nie wyłącznie w grupach zajadłych wrogów obecnej opozycji? Przecież wśród zwolenników Platformy raczej nie ma kiboli, nie ma zajadłych nacjonalistów, nie ma ONR-owców. Nie ma całej tej plejady środowisk, które w duchu mogły powiedzieć: w porządku chłop, załatwił jednego z tych wstrętnych polityków."

To są wyważone słowa? Insynuowanie że morderca znajdzie poklask wśród tych którzy nie są zwolennikami PO?
exeter napisał(a):
A jeśli chodzi o szczucie, to wobec tego co z Waszej strony spotykało Jurka Owsiaka, powinniście, Wy, Katolicy, stosować się do nauk waszego Mistrza i pamiętać o "słomce w oku bliźniego".
Z mojej strony Jerzego Owsiaka nie spotkało absolutnie nic, więc swoje żale kieruj w inną stronę.

Wt sty 15, 2019 12:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Obrazek

Wt sty 15, 2019 4:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Takie małe wyjaśnienie, w mojej wypowiedzi pisząc te słowa - Kaczyński terrorysta także chcieli mu wcisnąć schizofrenię ale sam jej nie chciał bo wtedy jak stwierdził to podkopałoby jego Manifest - nie mam na myśli Jarosława. Chodzi tutaj o Theodore Kaczyński.

Wt sty 15, 2019 6:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
lubczyk,

Cytuj:
exeter, ja dawałam co roku każdego do puszek po ok. 10 zł bo to na dzieci było. Uważałam że na dzieci trzeba.

Bardzo dobrze, ale przecież nie tego dotyczył mój zarzut w poprzednim poście.
Wielka Orkiestra jest akcją charytatywną i nie ma obowiązku dawać Owsiakowi pieniędzy. Chcesz, dajesz, nie chcesz, nie dajesz i nikt Ci tego nie zabroni ani Cię za to nie potępi.
Pisząc poprzedni post miałem na myśli kościelny hejt wylewający się na Jurka i Jego inicjatywy od kiedy WOŚP zaczęła być liczącym się zjawiskiem. Do którego ochoczo dołączyła prawicowa szczujnia, czy to z chęci podlizywania się Kościołowi, czy też z przekonania.
Pan prof. Czapiński powiedział o tym zjawisku tak:

" Owsiak nie jest politykiem opozycji, ale jest traktowany jak współczesny szatan, wrogi Kościołowi, bo konkurujący np. z Caritasem i innymi akcjami charytatywnymi organizowanymi przy Kościele bądź przez Kościół."

a ja z pełnym przekonaniem podpisuję się po tą oceną.

Z tego powodu uważam, że Wy, polscy Katolicy, przez lata uczestnicząc w nagonce na Jurka Owsiaka, albo milcząco na nią przyzwalając, ponosicie część odpowiedzialności za to co się stało, a także za "zamordowanie" być może najwspanialszego osiągnięcia polskiego społeczeństwa, jakim jest WOŚP. Z którego wszyscy mogliśmy być autentycznie dumni i szczycić się nią przed światem.

Smutek i żal. :-(

Ps. pisząc o Mistrzu miałem na myśli Chrystusa, gdyż to Jemu przypisywana jest przypowieść o słomce w oku bliźniego.

Wt sty 15, 2019 6:10 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Następna strona