Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 21, 2019 7:47 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Czary a nasza rzeczywistość - wydzielony 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney ale ja nie sprzeciwiam się takim praktykom. Uważam, że każdy może ze swoimi rzeczami zrobić to co uważa. Jeśli uznali to za zagrożenie dla innych to prawidłowo uczynili zgodnie ze swoim sumieniem.
Napisałem tak:
Jockey napisał(a):
Znam osoby które nawróciły się z czarnej magii i innych praktyk okultystycznych i w ramach oczyszczenia spaliły swoje książki oraz przyrządy magiczne. Co w tym złego? To ich mienie i zrobili z tym co chcieli. Według nich wyrzucenie mogłoby spowodować ze ktoś inny dostanie w ręce te książki czy przyrządy.

Pn kwi 01, 2019 7:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiem. Polemizuję z Inczu-czuną, wspierając to, co napisałeś.

Pn kwi 01, 2019 7:17 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Bajka o Harry Potter to "zla ksiazka" ?
Ktos upadl na glowe.

Pn kwi 01, 2019 7:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Ktos upadl na glowe.
Jak powiedziałem to, co się potępia, to całkiem osobna dyskusja - nie o tym rozmawiamy.

Na temat Harry Pottera nie mam zdania, bo nie udało mi się chyba nigdy obejrzeć ani tym bardziej przeczytać całej części: znudziło mnie potwornie.
Zresztą nie wiem po co miałbym sobie wyrabiać zdanie o jakiejś bajce dla dzieci.

Pn kwi 01, 2019 7:29 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Ktos upadl na glowe.

Uczenie, że zasady są czymś, co można łamać jak się podoba w imię wyższych celów, to według Ciebie dobra nauka dla dzieci?

Pn kwi 01, 2019 7:50 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli to nie jest jednak fake news? No cóż... "po owocach ich poznacie." Zobaczymy czy takie skrajnie radykalne środki i kroki przyniosą zamierzony cel. Jak na razie to jest hejt w sieci oraz mediach i ośmieszanie całego Kościołaza to, że wraca "do Średniowiecza" i tym samym porównywanie do palących książki nazistów. Zresztą dziś w Wydarzeniach na Polsacie została przytoczona opinia jednego z księży, że nie pochwala tego czynu... Podobnie w mediach społecznościowych napisał jezuita (nazwisko mi w tym momencie umknęło, może ktoś kojarzy...)

Osobiście uważam, że takie radykalne kroki to lekkie przegięcie. Jak wierni chcieli spalić te figurki słoni, maski z Afryki czy też powieści "Harry Potter" i "Zmierzch", to chyba mogli do zrobić w zaciszu własnego ogródka lub podwórka a nie robić taką "antyreklamę" katolikom. Swego czasu głośno było o pewnym pastorze, który to samo uczynił w USA bodajże. Ja cały czas myślę, że to Prima Aprilis.

Z drugiej strony, to Nergal spalił Biblię na koncercie i takiego hałasu nie było. A teraz tylko wyleje się cała fala nienawiści i gadanie, że pedofile w Kościele nie przeszkadzają, tylko fantastyczne książki o chłopcu latającym na miotle. Nie oszukujmy się. Przecież miliony katolików tę powieść czytało i chyba nikt przez to wiary nie stracił. Poza tym są inne środki.

Mi się wydaje, że takimi "akcjami" i "show", to ludzie znowu znajdą sobie tysiące powodów, żeby nie chodzić do kościoła. Nie ma co ślepo bronić pojedynczego księdza, nie tędy chyba droga.

Nie twierdzę, że stała się wielka tragedia, ale w świat poszedł przekaz: w Polsce księża palą książki o Harrym Potterze...

Pn kwi 01, 2019 7:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Barney ale ja nie sprzeciwiam się takim praktykom. Uważam, że każdy może ze swoimi rzeczami zrobić to co uważa. Jeśli uznali to za zagrożenie dla innych to prawidłowo uczynili zgodnie ze swoim sumieniem.

Przypominam sobie dyskusję z tego forum gdzie sypały się gromy na pewnego muzyka który podarł swoją własność na koncercie.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Adam M. napisał(a):
Ktos upadl na glowe.

Uczenie, że zasady są czymś, co można łamać jak się podoba w imię wyższych celów, to według Ciebie dobra nauka dla dzieci?
Każdy może interpretować książkę na swój sposób. Ty widzisz w niej to o czym piszesz. Stephen King: Harry Potter jest o przezwyciężaniu strachu, znajdowaniu wewnętrznej siły i robienia tego, co jest słuszne w walce z przeciwnościami. Można też widzieć najstarszy chyba motyw walki dobra ze złem. Są też ludzie dla których Potter jest zły tylko dlatego że występuje w tej książce magia, czyli z definicji dzieło szatana. Co ciekawe takie potępienie nie dotyczy ogromu innych książek z magią w roli głównej.

Pn kwi 01, 2019 8:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Czyli to nie jest jednak fake news? No cóż... "po owocach ich poznacie." Zobaczymy czy takie skrajnie radykalne środki i kroki przyniosą zamierzony cel. Jak na razie to jest hejt w sieci oraz mediach i ośmieszanie całego Kościołaza to, że wraca "do Średniowiecza" i tym samym porównywanie do palących książki nazistów. Zresztą dziś w Wydarzeniach na Polsacie została przytoczona opinia jednego z księży, że nie pochwala tego czynu... Podobnie w mediach społecznościowych napisał jezuita (nazwisko mi w tym momencie umknęło, może ktoś kojarzy...)
A więc mamy nowy paradygmat działania: szukanie poklasku świata.

Cytuj:
Z drugiej strony, to Nergal spalił Biblię na koncercie i takiego hałasu nie było.
.. a przeciw "hałasowaniu" w tej sprawie - tak jakoś dziwnie mi się wydaje - byli dokładnie ci sami, którzy teraz są "oburzeni".
Cytuj:
Nie oszukujmy się. Przecież miliony katolików tę powieść czytało i chyba nikt przez to wiary nie stracił. Poza tym są inne środki.
Po pierwsze: tego nie wiemy, więc nie możemy wyciągać wniosków.
Ksiądz prawdopodobnie chciał wstrząsnąć tymi, co to niby są katolikami, ale kot nie może im przebiec drogi, czytają horoskopy, chodzą do wróżki i pasjonują się astrologią.

Pn kwi 01, 2019 8:41 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mam prośbę: Przeczytaj sobie te książki i policz ile kolejny reguł szkolnych i praw społeczności czarodziejów złamał Harry Potter i spółka w czasie tych siedmiu tomów opowieści o jego przygodach. Ja nie mam nic przeciwko temu, że książce występuje magia. Problem, jak wskazałem, jest w tym, że uczy dzieci, iż cel uświęca środki.

Pn kwi 01, 2019 8:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chodzi o stosunek do Magii.
We Władcy Pierścieni, był przedmiot magiczny - pierścień, z jednej strony Frodo bohatersko walczył z pokusą pierścienia, z drugiej Golumn całkiem się stoczył z powodu pierścienia.
W HP mamy magię niczym pierścień, z której bohater ochoczo korzysta.

Pn kwi 01, 2019 8:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mam prośbę: Przeczytaj sobie te książki i policz ile kolejny reguł szkolnych i praw społeczności czarodziejów złamał Harry Potter i spółka w czasie tych siedmiu tomów opowieści o jego przygodach. Ja nie mam nic przeciwko temu, że książce występuje magia. Problem, jak wskazałem, jest w tym, że uczy dzieci, iż cel uświęca środki.
Prośba odrzucona. Książki czytałem dawno temu i nie mam zamiaru do nich wracać, teraz mam ciekawsze lektury. Jeśli mowa o regułach to liczyłeś też ile razy łamali je wrogowie Harrego? Liczyłeś ile razy otzrymał pomoc od "strażników praworządności"?

Pn kwi 01, 2019 9:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chodzi o stosunek do magii: tak jakby pozytywną postacią Pierścienia był Golumn a książka wychwalała moce pierścienia.

Pn kwi 01, 2019 9:13 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W końcu pojawił się oficjalny komunikat rzecznika Kurii:

tutaj: [url][https://fakty.interia.pl/religia/news-rzecznik-kurii-spalenie-ksiazek-jest-niewlasciwe,nId,2914471/url]

Dodam tylko, że ja nie jestem fanem takiego sposobu myślenia: nic nie róbmy, chowajmy się ze swoją wiarą, bo co ludzie powiedzą? No nie. Bo w takim razie trzeba byłoby milczeć w kwestii aborcji, eutanazji itd. Jednak widowisko palenia książek to dla mnie przesada. Zwłaszcza, że sami duchowni nie uznają tego czynu za heroiczny i sprzyjający pobożności ludzi.

Lepiej ludzi uświadamiać (czy HP jest szkodliwy, to osobny wątek), niż bawić się w taką "cenzurę".

Pn kwi 01, 2019 9:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Andy, rozumiesz co to jest "bajka" ?
Czy Jas i Malgosia naprawde usmiercili zla czarownice ?
Czy czasem nie zlamali zadnych przykazan wrzucajac ja do pieca ?

Pn kwi 01, 2019 9:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Baśnie braci Grimm nie koniecznie mają genezę chrześcijańską - raczej jakieś ludowe, germańskie naleciałości..

Pn kwi 01, 2019 9:39 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona