Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 06, 2020 11:43 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna strona
 Jakie rozwiązanie dla Polski? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakie rozwiązanie dla Polski?
Robert55, to co piszesz jest mądre i ładnie brzmi, ale nie wiem czy jest znowu takie logiczne i zrozumiałe.

Po pierwsze, to żadna "partyjka", która istnieje miesiąc Polską nigdy rządzić nie będzie. Polacy nie mają aż tak bezgranicznego zaufania do tego co nowe i nieznane. PiS i PO to są potężne partie, ale jedna i druga swoją siłę i wygrane wybory zawdzięczają w bardzo dużej mierze słabości i nieudolności opozycji.

Poza tym to "stare lisy"są... PO i PiS korzenie mają jeszcze w początkach lat 90-tych. KLD - Kongres Liberalno - Demokratyczny, PC - Porozumienie Centrum braci Kaczyńskich, ROP - Ruch Odbudowy Polski śp. premiera Jana Olszewskiego, UD, UW - Unia Demokratyczna, potem Unia Wolności, AWS Akcja Wyborcza Solidarność. Z tych poprzednich ugrupowań zrodziły się nowe partie. Mamy zabetonowaną scenę polityczną i to jest moim zdaniem problem.

Zmieniają się nazwy partii, ale nazwiska nadal te same. I miałem na myśli to, żeby więcej było wyboru, a nie duopol. Teraz PiS i anty-PiS pod przewodnictwem PO... Oto nasz wybór.

Biedroń się rozlatuje, a raczej jego Wiosna. Duża część działaczy ucieka do SLD lub PO. Mają za złe Biedroniowi kłamstwo, że jak dostanie się do Europarlamentu, to odda komuś mandat - nic z tego. Zapachniały pieniądze. Czyli ten wybór można sobie odpuścić. To zresztą Palikot bis...

Kukiz15, to samo. Kukiz chce z PSL-em, jego ludzie chcą z PiS-em albo Konfederacją. Poseł Rzymkowski np. podobno ma zasilić szeregi PiS. Luzie widzą co się dzieje, trzeba uciekać z tonących łodzi na stabilne i mocne okręty. Dlatego obecnie w Polsce mamy podział polityczny jaki mamy.

Konfederacja ku mojemu wielkiemu zdziwieniu idzie na jesień razem do wyborów. Były zgrzyty, nieporozumienia, nerwy i kłótnie, ale jakoś postanowili pociągnąć ten projekt. Może i słusznie. Szczególnie z tej koalicji niezadowolony miał być JKM, ale zostawmy to.

Powstała też na bazie Agro-Unii partia Prawda, która jak określają jej członkowie nie będzie "nowym anty-PiS-em".

A jeszcze co do Jacka Wilka, to na pewno nie jest on tak znany jak Kaczyński, Tusk, Schetyna, czy Cymański, bo mało kiedy w tv go pokażą. Jednak zdobył sporą ilość głosów i miał być jednym z trzech posłów, którzy wejdą do Europarlamentu gdyby Konfederacja te 6% przekroczyła. Tylko jak z tą piątką się przebić w kraju gdzie dwie wielkie siły polityczne mają swoje media i publicystów, sondaże na zamówienie?

Cz cze 20, 2019 3:04 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A wskażesz mniszku to o co prosiłem powyżej? Skoro jesteś zwolennikiem tej koncepcji to proszę o wskazanie gdzie jest to realizowane minimum 20 lat. Żeby można było sprawdzić jakie efekty przyniosły dla społeczeństwa i gospodarki.

Cz cze 20, 2019 3:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Robert55 napisał(a):
Odnoszę wrażenie, że Ty żyjesz w jakimś bajkowym świecie, w którym dobra wróżka machnie różdżką i to wszystko zrealizuje w sekundę.

Skąd takie wrażenie? Zmiany należy wprowadzać w odpowiednim tempie, ale ich kierunek powinien być jasno określony i prowadzić w stronę państwa minimum z prostym systemem podatkowym. W tej chwili obrany kierunek jest dokładnie odwrotny. Znasz to powiedzenie o powolnym rozgotowywaniu żaby? Polacy są uczuleni na słowo "komunizm", ale na sam komunizm już nie. Wystarczy tylko socjalistów nazwać prawicą, konserwatystów faszystami a postkomunistów lewicą demokratyczną, i mamy ponad 80% głosów dla układu magdalenkowego.
Robert55 napisał(a):
Dopiero to by było tragedią, rewolucja i chaos przez 15 lat. Jak sobie wyobrażasz realizację tego programu w praktyce? Sądzisz że ludzie zgodzą się na robienie na nich doświadczeń i eksperymentów? Sądzisz że matka trójki żłobkowych dzieci z radością zrezygnuje z pieniędzy bo dostanie jakieś bliżej nieokreślone bony szkolne?

Dlatego potrzebna jest dobra edukacja. A żeby jakakolwiek usługa była dobra, to konieczna jest uczciwa konkurencja na jej rynku. Szwajcarzy np. niedawno odrzucili w referendum gwarantowany dochód minimalny. Wyobrażasz sobie w Polsce matki, którym się należy, głosujące przeciwko zasiłkom?
Robert55 napisał(a):
Czasem też odnoszę wrażenie, że te wszystkie poszukiwania jakichś nowych dróg dla Polski są spowodowane zwykłą nudą.
Nie licząc dwudziestoletniej przerwy, Polską od ponad 200 lat nie rządzą Polacy. Zapewniam Cię, że chęć zmiany takiego stanu rzeczy nie jest wynikiem nudy.
Jockey napisał(a):
Poproszę przykłady realizacji tej utopii w jakimś wysokorozwiniętym kraju. Z przynajmniej 20 letnim stażem wprowadzonych tych koncepcji.

Nie ma, no i co w związku z tym? Mamy rezygnować z postępu, bo inni też to robią?
1. Blockchain jest stosunkowo nową technologią, więc Twój argument się nie stosuje.
2. Jakie widzisz wady w rozwiązaniu jakim jest bon edukacyjny? Łączy ono w sobie zalety wolnego rynku jak i powszechny "darmowy" dostęp do edukacji.
3. Według Ciebie podatki powinny być skomplikowane a nie proste? Może jakoś uzasadnisz swoją pozycję?
4. Piramidy finansowe również są według Ciebie świetnym systemem? Nie mogę się doczekać uzasadnienia.
5. Nie jestem zwolennikiem demokracji, ale po Tobie się tego nie spodziewałem. Uważasz, że obywatele nie powinni mieć realnego wpływu na ustawodawstwo w państwie? Uzasadnij proszę.

Na koniec pozwól, że odbiję piłeczkę. Proszę o przykład wysokorozwiniętego kraju, w którym funkcjonowałby całkowity zakaz aborcji, który zdaje się, że postulujesz. Taki jesteś skory do brania z innych złego przykładu?

Ostatnio edytowano Cz cze 20, 2019 5:42 pm przez ŚmiałyHarpunnik, łącznie edytowano 4 razy

Cz cze 20, 2019 5:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey, kiedy prosiłeś o wiadomą rzecz, ja swój post wysyłałem... "minęły się" więc. Miałem komunikat, że jeden post został w tym temacie napisany itd., dlatego przeczytałem go dopiero po wysłaniu swojego w tym samym czasie.

Nigdzie w swoim poście nie napisałem, że jestem zwolennikiem "piątki Wilka", tylko to, że nie ma szans on się przebić z taką propozycją w mediach opanowanych przez ludzi sprzyjających PiS-owi i anty - PiS-owi.

Pisałem, że ekonomia i gospodarka to nie są moje mocne strony, więc nie będę "wymyślał bajek", że ta piątka to jakiś nowy cud czy coś takiego. Jacek Wilk powiązany jest z Korwinem a ten jak wiemy ma swoje utopijne skręty w stronę kapitalizmu w USA z XIX wieku... Trochę chyba dziś nieaktualne i nie do realizacji mimo wszystko.

Tylko nie wiem na jak długo znowu to słynne "500+" PiS-owi starczy. Żeby czasem się nie okazało, że jak wygrają jesienią wybory, to za dwa lata czeka nas niemiła niespodzianka. PiS stawia na socjalne rozwiązania i nie oszukujmy się, trochę populizm. Tym potrafił ludzi przekonać.

Ja z jednej strony jestem przeciwko prywatyzacji wszystkiego jak JKM. (szkoły, szpitale itd.) Leżałem w szpitalu teraz od 15 maja do 10 czerwca. Ciekawe ile taki pobyt miałby mnie kosztować gdyby służba zdrowia była całkowicie sprywatyzowana. Nawet sobie tego nie wyobrażam ;d

A z drugiej to kompletnie nie rozumiem czego dzieci bogatych ludzi mają dostawać to 500+, to trochę nie w porządku. Dzieci wychowywane przez ojca adwokata i matkę lekarkę chyba obędą się bez państwowego wsparcia.

W Polsce ludzie po niemal 50 latach komunizmu są niejako zakorzenieni w socjalizmie. Boją się zmian, innego spojrzenia, jakichś innych inicjatyw i wizji. Wolą to co sprawdzone. A, że 500+ jakoś się sprawdza, to PiS ma poparcie i wygrywa. O czym nie dają nam też zapomnieć media publiczne. To taka trochę tuba propagandowa gdzie przedstawia się sytuację w Polsce bardzo stronniczo. Wszystko jest cacy, kraina mlekiem i miodem płynąca...

A, że totalna opozycja nie ma NIC w zamian, to PiS zyskuje podwójnie. I tak to się będzie kręcić do jesieni, a potem znowu... Zostaliśmy wsadzenie jak w takie kleszcze od dziadka do orzechów. Z jednej strony PiS, a z drugiej anty-PiS i nie bardzo ludzie wiedzą jak z niego wyjść. A może co gorsza, wcale nie chcą...

Cz cze 20, 2019 5:40 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Znaczy się nie macie realizacji. Czyli przyznajecie ze te tezy nie maja pewności ze wyjdzie to krajowi, społeczeństwu i gospodarce na zdrowie.
Może niech eksperymentuja inni. Jak się im uda to zobaczymy.
Skoro to takie piękne to dlaczego bogate kraje które zbudowały swój dobrobyt na wolności nie wprowadzają tego?

Cz cze 20, 2019 5:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Znaczy się nie macie realizacji. Czyli przyznajecie ze te tezy nie maja pewności ze wyjdzie to krajowi, społeczeństwu i gospodarce na zdrowie.

Odniesiesz się do mojej odpowiedzi? Zachowajmy pewną symetrię.
Jockey napisał(a):
Skoro to takie piękne to dlaczego bogate kraje które zbudowały swój dobrobyt na wolności nie wprowadzają tego?

Dlatego, że prawa przyrody są na całym świecie takie same. Wolnościowe potęgi degenerują i umierają przez biurokracje. Wciąż są bogate, bo pieniądz rodzi pieniądz, ale powoli wkraczają na równię pochyłą. Kadencyjna władza nie ryzykuje, tylko chce za wszelką cenę utrzymać stabilność żeby się nie narazić. Każdy rząd, który z powodzeniem wprowadzi jedno z tych rozwiązań zyska niewiele jeśli się uda, lecz straci wszystko jeśli okaże się, że popełnił błąd. Podobnie jest ze spółkami państwowymi. One zawsze ostatnie wprowadzają nowe technologie. Każdy rząd myśli o utrzymaniu władzy a karkołomne rewolucje, nawet jeśli ewidentnie korzystne, nie za bardzo się do tego przyczyniają. Po co zawracać sobie głowę reformą systemu edukacji, skoro po pierwsze głupich ludzi łatwiej kontrolować, a po drugie podobny wzrost poparcia można osiągnąć rozdawnictwem? Prosto i bez wysiłku.

Cz cze 20, 2019 5:54 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Boro
Kolejność powinna być odwrotna. Najpierw powinieneś odpowiedzieć na moje zapytanie. A tak wyglada ze twoja odpowiedz to atak na mnie. Udowodnij ze aborcja ma cokolwiek wspólnego z gospodarka. Jedziesz po bandzie.

A co do podatków jestem zwolennikiem podatku dochodowego liniowego i jednej niskiej stawce VAT. Swojego czasu PO miała koncepcje 15% CIT, PIT i VAT. Wprawdzie VAT 15% zbyt wysoki ale liniowy 15% i CIT 15% uważam za ok.
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Dlatego, że prawa przyrody są na całym świecie takie same. Wolnościowe potęgi degenerują i umierają przez biurokracje. Wciąż są bogate, bo pieniądz rodzi pieniądz, ale powoli wkraczają na równię pochyłą. Kadencyjna władza nie ryzykuje, tylko chce za wszelką cenę utrzymać stabilność żeby się nie narazić. Każdy rząd, który z powodzeniem wprowadzi jedno z tych rozwiązań zyska niewiele jeśli się uda, lecz straci wszystko jeśli okaże się, że popełnił błąd. Podobnie jest ze spółkami państwowymi. One zawsze ostatnie wprowadzają nowe technologie. Każdy rząd myśli o utrzymaniu władzy a karkołomne rewolucje, nawet jeśli ewidentnie korzystne, nie za bardzo się do tego przyczyniają. Po co zawracać sobie głowę reformą systemu edukacji, skoro po pierwsze głupich ludzi łatwiej kontrolować, a po drugie podobny wzrost poparcia można osiągnąć rozdawnictwem? Prosto i bez wysiłku.
a jakieś fakty oprócz ideologii Korwinowskiej?

Cz cze 20, 2019 6:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Kolejność powinna być odwrotna. Najpierw powinieneś odpowiedzieć na moje zapytanie.

Odpowiedziałem na Twoje pytanie wyczerpująco, a Ty w odpowiedzi na odpowiedź napisałeś dwa ogólnikowe zdania nie wprowadzające żadnych nowych argumentów. Jeśli odniesiesz się do mojej odpowiedzi (tej z punktami), to zachowując kolejność, pójdziemy dalej.
Jockey napisał(a):
A tak wyglada ze twoja odpowiedz to atak na mnie. Udowodnij ze aborcja ma cokolwiek wspólnego z gospodarka. Jedziesz po bandzie.

Nie na Ciebie, lecz na Twoje stanowisko. Nigdzie nie napisałem, że aborcja ma coś wspólnego z gospodarką, a jedynie że nie należy brać z innych państw złego przykładu ani w przypadku gospodarki ani spraw światopoglądowych. Powinno się raczej kierować prawami ekonomii w pierwszym przypadku oraz moralnością w drugim, zgadzasz się?
Jockey napisał(a):
A co do podatków jestem zwolennikiem podatku dochodowego liniowego i jednej niskiej stawce VAT.

Skoro jesteś zwolennikiem prostego systemu podatkowego, to dlaczego oponujesz? Przewrotnie powinienem teraz zapytać o przykład państwa w którym taki system funkcjonuje z powodzeniem od ponad 20 lat :wink:
Jockey napisał(a):
a jakieś fakty oprócz ideologii Korwinowskiej?

O jakie konkretnie fakty pytasz? Jeśli państwa, które doszło do potęgi dzięki kapitalizmowi a następnie wkroczyło na równię pochyłą, to jest to np. Szwecja. Jeśli o państwowe spółki, których zarządy nie dbają o zysk, rozwój oraz zadowolenie klientów, lecz o utrzymanie stanowisk, to przykładów mogę podać bez liku.

Cz cze 20, 2019 6:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Odpowiedziałem na Twoje pytanie wyczerpująco, a Ty w odpowiedzi na odpowiedź napisałeś dwa ogólnikowe zdania nie wprowadzające żadnych nowych argumentów. Jeśli odniesiesz się do mojej odpowiedzi (tej z punktami), to zachowując kolejność, pójdziemy dalej.

Jakoś nie zauważyłem. Takie twoje standardowe Borowskie zagrywki.
Nigdzie nie napisałem, że aborcja ma coś wspólnego z gospodarką, a jedynie że nie należy brać z innych państw złego przykładu ani w przypadku gospodarki ani spraw światopoglądowych. Powinno się raczej kierować prawami ekonomii w pierwszym przypadku oraz moralnością w drugim, zgadzasz się?

Tak ci się przez przypadek napisało. Czyli jak zwykle.
Albo rozmawiamy o ekonomii albo o moralności. Wiem ze łatwo tobie mieszać bo wtedy można spokojnie skierować rozmowę na inne tory.
Skoro jesteś zwolennikiem prostego systemu podatkowego, to dlaczego oponujesz? Przewrotnie powinienem teraz zapytać o przykład państwa w którym taki system funkcjonuje z powodzeniem od ponad 20 lat
A teraz Boro vel Harpunnik wskaże gdzie ja postuluje aby taki podatek wprowadzić.

Cz cze 20, 2019 11:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Jakoś nie zauważyłem. Takie twoje standardowe Borowskie zagrywki.

Jak to? Nie zauważyłeś poniższego postu?
Cytuj:
Nie ma, no i co w związku z tym? Mamy rezygnować z postępu, bo inni też to robią?
1. Blockchain jest stosunkowo nową technologią, więc Twój argument się nie stosuje.
2. Jakie widzisz wady w rozwiązaniu jakim jest bon edukacyjny? Łączy ono w sobie zalety wolnego rynku jak i powszechny "darmowy" dostęp do edukacji.
3. Według Ciebie podatki powinny być skomplikowane a nie proste? Może jakoś uzasadnisz swoją pozycję?
4. Piramidy finansowe również są według Ciebie świetnym systemem? Nie mogę się doczekać uzasadnienia.
5. Nie jestem zwolennikiem demokracji, ale po Tobie się tego nie spodziewałem. Uważasz, że obywatele nie powinni mieć realnego wpływu na ustawodawstwo w państwie? Uzasadnij proszę.

Nie odniosłeś się do niego, więc skoro nie pojawiły się żadne nowe argumenty, to moja odpowiedź też nie będzie inna.
Jockey napisał(a):
Tak ci się przez przypadek napisało. Czyli jak zwykle.
Albo rozmawiamy o ekonomii albo o moralności. Wiem ze łatwo tobie mieszać bo wtedy można spokojnie skierować rozmowę na inne tory.

Mój argument dotyczył nie stricte ekonomii, ale Twojego argumentu sprowadzającego się do tego, że nie powinniśmy stosować rozwiązań, których nie wprowadziły z powodzeniem inne, wysokorozwinięte kraje. Podałem przykład rozwiązania, które chciałbyś zastosować pomimo tego, że nie wprowadził go żaden wysokorozwinięty kraj. Był to jednak tylko argument poboczny pokazujący, że to raczej racjonalizm i moralność powinny decydować o ustawodawstwie a nie brak precedensów.
Jockey napisał(a):
A teraz Boro vel Harpunnik wskaże gdzie ja postuluje aby taki podatek wprowadzić.

Tutaj:
Jockey napisał(a):
A co do podatków jestem zwolennikiem podatku dochodowego liniowego i jednej niskiej stawce VAT.

Chyba, że źle coś zrozumiałem.

PS. Jest mi bardzo miło, że mój styl jest rozpoznawalny :wink:

Cz cze 20, 2019 11:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Calkowity zakaz aborcji istnieje w San Salvador jesli sie nie myle ( w kwestii formalnej ).
To prawda ze nikt nie probowal w Polsce zrobic eksperymentu z obnizeniem podatku dochodowego ( chocby dla najmniej zarabiajacych ) albo z podwyzszeniem kwoty wolnej od podatku dla wszystkich.
Strach jest straszny ze dochody budzetu spadna.
Natomiast nie rozumiem dlaczego nie mozna sprobowac np na rok i ew wrocic do wyzszych stawek jesli dochody naprawde spadna.
VATu raczej nikt nie obnizy bo to glowny skladnik dochodow panstwa w polskim przypadku ( a nie podatek dochodowy ).
Zreszta Polacy placa podatek liniowy w rzeczywistosci tylko tego sobie nie uswiadamiaja.
Artykul z badania na ten temat chyba juz podawalem.

Cz cze 20, 2019 11:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Calkowity zakaz aborcji istnieje w San Salvador jesli sie nie myle ( w kwestii formalnej ).

Jeśli ja się nie mylę, to San Salvador jest miastem a nie państwem :wink: Niemniej jednak, jeśli miałeś na myśli malutki kraik jakim jest El Salvador, to chciałbym przypomnieć, że Jockey pytał o "Wysokorozwinięty kraj z przynajmniej 20 letnim stażem wprowadzonych tych koncepcji."

Cz cze 20, 2019 11:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dzieki za sprostowanie, tak kraje rozwiniete raczej calkowitego zakazu aborcji nie maja.
Nie maja rowniez tego liberalnego minimalnego panstwa, chyba Stany sa ostatnim panstwem gdzie nie ma panstwowej opieki medycznej.
U nas zaczeli mowic o panstwowej opiece dentystycznej i farmakologicznej, na calym swiecie panstwo coraz bardziej troszczy sie o obywatela ( wyborce ).
Dlatego liberalne postulaty nigdy sie nie przebija, bo wymusily by powrot do dzikiego XIX wiecznego kapitalizmu, gdzie czlowiek biedny, stary i chory jest pozostawiony na lasce dobroczynnosci.
Teraz panie wszedzie Keynsizm swieci triumfy.

Pt cze 21, 2019 12:05 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Kilka cytatów (raczej fragmentów) i odpowiem zbiorowo, bo już straciłem nadzieję na jakąś sensowną dyskusję:
Jozek napisał(a):
Nagle okazuje się, że aby dostrzec nasze wady, potrzebna jest lupa. /.../
Wyjdzie mentalnosc docelowa.

mniszek_pospolity napisał(a):
Zmieniają się nazwy partii, ale nazwiska nadal te same. I miałem na myśli to, żeby więcej było wyboru, a nie duopol. Teraz PiS i anty-PiS pod przewodnictwem PO... Oto nasz wybór.
/.../Tylko jak z tą piątką się przebić w kraju gdzie dwie wielkie siły polityczne mają swoje media i publicystów, sondaże na zamówienie?

mniszek_pospolity napisał(a):
Pisałem, że ekonomia i gospodarka to nie są moje mocne strony,
/.../Tylko nie wiem na jak długo znowu to słynne "500+" PiS-owi starczy. Żeby czasem się nie okazało, że jak wygrają jesienią wybory, to za dwa lata czeka nas niemiła niespodzianka.
/.../A, że 500+ jakoś się sprawdza, to PiS ma poparcie i wygrywa. O czym nie dają nam też zapomnieć media publiczne. To taka trochę tuba propagandowa gdzie przedstawia się sytuację w Polsce bardzo stronniczo.
/.../Zostaliśmy wsadzenie jak w takie kleszcze od dziadka do orzechów. Z jednej strony PiS, a z drugiej anty-PiS i nie bardzo ludzie wiedzą jak z niego wyjść. A może co gorsza, wcale nie chcą...

Wady narodowe, zabetonowana scena polityczna, duopol - medialnie bardzo efektowne określenia, robią wrażenie :-D
A może by tak odpowiedzieć sobie na pytanie podstawowe: co Polakom potrzebne jest do normalnego życia?

Wydaje mi się, że odpowiedź jest dość prosta. Polacy chcą mieć:
1. Poprawę poziomu materialnego
2. Bezpieczeństwo osobiste i całego kraju
3. I chcą też mieć tzw. święty spokój (to jest warunek bardzo ważny).

Jeżeli ktoś zrealizuje te trzy punkty, to będzie rządził na wieki i kraj będzie się rozwijał. To jest oczywiście trudne.
Polacy na pewno nie potrzebują ciągłych zmian, rewelacyjnych trzecich dróg, rozdrapywania ran i bicia się w piersi z powodu wad narodowych. Mają to wszystko gdzieś. Chcą spokojnie pracować, jeździć na wakacje, zajmować się dziećmi, a wszelkie rewelacyjne zmiany, zwłaszcza światopoglądowe, doprowadzają ich do wściekłości.
I nie wynika to z żadnego "skażenia komunizmem", to są normalne, zdrowe cechy normalnego społeczeństwa.
Władza ma to wszystko realizować, bo od tego jest. A jak się okaże że nie potrafi to w jakichś kolejnych wyborach się ją wymieni. Na razie nie jest źle, zobaczymy.

Jeżeli kogoś przeraża 500+ i boi się z tego powodu katastrofy, to jest to prawdopodobnie efekt gigantycznych pieniędzy, które się przeznacza na ten cel. Kolega "mniszek" się boi, bo się na tym nie zna, co zresztą wyraźnie pisze. Ale przecież nie musimy się koniecznie bać wszystkiego, czego nie rozumiemy. To nie są czasy, kiedy ludzie bali się każdej burzy. Te miliardy są gigantyczne w porównaniu z naszymi prywatnymi dochodami, ale to inna skala. Wystarczy pogrzebać w internecie i porównać sobie PKB Polski z sumami na 500+.
Zresztą to 500+ wraca częściowo do budżetu w różnych postaciach np. wzrostu popytu wewnętrznego, który rozwija gospodarkę.

Mój wniosek z tego jest zaś taki, że proszę nie wmawiać społeczeństwu głupot w postaci rozdrapywania wad narodowych i dać mu nareszcie święty spokój.

Pt cze 21, 2019 6:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Calkowicie sie zgadzam z twoimi tezami zawartymi w punktach Robercie ( i uwazam ze to tez jest problemem ), oprocz tego jednego stwierdzenia ze "jest dobrze", a 500+ to drobiazg na ktory Polska spokojnie moze sobie pozwolic w kazdych warunkach gospodarczych.
To po prostu nieprawda, a to ze teraz "jest dobrze" nie znaczy ze tak bedzie w przyszlosci. Zreszta pewne sygnaly widoczne sa juz teraz na tyle ze gazety o profilu gospodarczym zaczynaja i tym pisac, np
- gwaltowne wydluzenie okresu w ktorym sklepy placa dostawcom, co powoduje
- wydluzenie okresu w ktorym dostawcy placa wytworcom,
- gwaltowny wzrost cen zywnosci,

Jest mase innych rzeczy, ktore nie sa dobre dla Polski, a ktore robi PiS bo sa dobre dla PiSu ( albo tak im sie wydaje ) ale zostane tutaj tylko przy gospodarce.

Pt cze 21, 2019 7:43 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna strona