Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 25, 2020 2:12 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Następna strona
 Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
merss napisał(a):
Decydenci rozumują inaczej, ale muszą sprzedać to przygotowanemu na odbiór społeczeństwu i wiedzą jak to uczynić. Już chyba powoli otwierają szampana, by świętować sukces. Rozpisane było na kilkaset lat.

merss, z tego, co wnioskuję, sugerujesz, że walka o prawa LGBT jest tylko elementem wieloletniej polityki wprowadzania nowych norm i zasad, które za kilkadziesiąt lat będą uznawane za normę, bo nikt nie będzie pamiętał, że kiedyś to było kontrowersyjne/nienormalne.

Jakie Twoim zdaniem środowiska stoją za forsowaniem wieloletnich planów zmiany percepcji człowieka? Szatan? Kto Twoim zdaniem stoi za tą transformacją?

To nie atak, pytam z ciekawości :wink: Twoje wypowiedzi są interesujące, ale bardzo ogólne.

N paź 04, 2020 6:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Ambasadorowie Belgii, USA, Niemiec pisały te słynne listy w "obronie osób LGBT".

W USA w więzieniu siedział człowiek za czyny homoseksualne jeszcze w...2004 roku.

W Niemczech też było to karane.

W Belgii jeszcze w 1958 roku mieliśmy "ludzkie zoo" gdzie Belgowie głaskali czarnoskórą dziewczynkę na wybiegu...

Stąd to szaleństwo i głupota - z jednej skrajności można naprawdę wpadać w drugą. Już nie wspominając o Wenezueli bo co tam się dzieje, to szkoda pisać (łamane podstawowe prawa człowieka, głód, terror, prześladowania). Dlatego te państwa "postępowe", o których wspominałem obciążone garbem nie do udźwignięcia strasznych czynów próbują teraz zmyć winy wariując i być otwartym zarówno dla osób LGBT i muzułmanów (co samo w sobie się wyklucza).

Dziś protesty w Warszawie i Wrocławiu i manipulowane wypowiedzi Przemysława Czarnka, który ma objąć tekę ministra edukacji. I znowu ta taktyka "prawa LGBT". Ja się pytam: jakie prawa? Kto im czego broni?

Poza tym trzymajmy się faktów, prawdy i zdrowego rozsądku. Na tych protestach błędnie nazywanych tęczowymi (tęcza ma siedem kolorów, tu mamy sześć - znamienna liczba swoją drogą) chodzą w zdecydowanej większości nie geje i lesbijki, a radykalne środowiska antyklerykalne, lewicowe, anarchistyczne, feministyczne.

Kiedyś nawet dzwonił gej do radia Maryja mówiąc, że walczy ze swoimi skłonnościami i absolutnie nie zgadza się z obrażaniem uczuć religijnych Polaków, katolików itd. I nie chce żadnych "praw", które są tylko i wyłącznie przywilejami Poza tym pełno takich komentarzy na ogólnie dostępnych portalach internetowych - że geje, lesbijki nie utożsamiają się i absolutnie nie identyfikują w żadną walkę o "prawa".

To wymysł Szatana, wymysł masonerii, szeroko rozumianego lobby przegniłego moralnie zachodu, dla którego fundamentem jest walka z normalnością, tradycją, chrześcijańskimi wartościami, rodziną i Kościołem. Jak zacznie się walka o dusze, to szatan zacznie właśnie od rodziny.

I wielu katolików i ludzi uważających się za wierzących dało się zwieść, złapać na tę fałszywą, szatańską ideologię śmierci gdzie z dewiacji robi się cnotę - Ogólnie się nie zgadzam, ale, ale zawsze pojawia się jakieś "ale".

N paź 04, 2020 7:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dobra mniszku, w ten spsob rozumujac to wszystkie prawa czlowieka obecnie realizowane w panstwach "zgnilego Zachodu" a nawet troche w panstwach mniej zgnilego Wschodu sa w gruncie rzeczy przywilejami, ktorys kiedys nie bylo? W RON chlopi ani mieszczanie nie mieli zadnych praw i nie byli uwazani za czesc narodu polskiego i bylo dobrze, dlaczego to jednak zmienili?
To samo z prawami kobiet - byly wlasnoscia meza i swiat sie nie zawalil, a potem wpadly nagle na glupi pomysl ze powinny miec prawo do glosowania i juz potem polecialo.... I komu to przeszkadzalo ze mego ulubionego hasla "kobieta najlepszym przyjacielem czlowieka" nie mozna teraz w czyn wprowadzic?
Takim pierwszym krokiem w zla strone bylo podpisanie Magna Carta przez Jana Bez Ziemi w1215r. Potem to juz rownia pochyla i spisek Masonow Zydow i Reptilian zeby nas wszystkich ( bialych mezczyzn ) zniewolic i doprowadzic do upadku, nieprawdaz?
zreszta zgodnie z teoria Mers. :)

N paź 04, 2020 9:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie Adamie. Ja wypowiadam się z perspektywy człowieka wierzącego, katolika. Kościół jest przeciwny temu, żeby czarnoskórych ludzi dyskryminować ze względu na rasę, poglądy czy wyznawaną wiarę. Tak jak nie ma nic przeciw głosującym kobietom (taka dygresja: lewicowe feministki najwięcej najeżdżają na PiS, ale nie wiedziały co bardzo odpowiedzieć jak im JKM przytoczył fakt, że Polską rządzi PiS, bo największe poparcie ma wśród kobiet ;) )

Homoseksualizm to grzech. To raz. 6 kolorów na tych paradach to symbol grzechu, a z grzechem nie idzie się na żadne kompromisy. Poza tym prawo naturalne.

Nie ma znaku równości pomiędzy udziałem kobiety w wyborach parlamentarnych a adopcją dziecka przez dwóch mężczyzn. Proste.

Ten Michał Sz. ps "Margot" też nie ma "prawa" chodzić sobie w galeriach handlowych do damskich toalet, tylko dlatego, że "czuje się kobietą". Nie ma 56 płci...

Poza tym ulubione słowo wśród zwolenników totalnej opozycji: "Konstytucja". A ta mówi jasno, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny (uchwalona nota bene za czasów prezydentury komunisty Kwaśniewskiego).

N paź 04, 2020 10:02 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
W świetle tego otwierania szmpana. Wydawało się, że dni ks. prof. Oko sa policzone. Opowiada o stronach ataku: Watykan, ambasada niemiecka

N paź 04, 2020 11:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Homoseksualizm to grzech.

Błąd. Współżycie homoseksualne to grzech.

Pn paź 05, 2020 7:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gdzie mniszku w nauce KRK powidziane jest ze homoseksualizm to grzech?
A transeksualizm to tez grzech? I aseksualizm tez? A moze choroba?
Mam aseksualna corke, moze znasz sposob na jej wyleczenie?
Bo tutaj, mimo swietnie postawionej medycyny nikt takiego sposobu nie zna.
A jak to sie ma do zdania o stworzeniu czlowieka na Boze podobienstwo, jezeli ci ludzie zostali tacy a nie inni stwworzeni z ta innoscia, to moze jakas czesc tej innosci w Bogu istnieje?
Nigdy sie nad tym nie zastanowiles?

Rozumiem ze czyn moze byc grzeszny, w jakim sensie grzeszne moga byc kolory? Chyba cos krecisz z tymi grzechami, jak te gromady skrupulantow przewijajace sie przez forum i szukajace grzechu we wszystkim.
Nie przywoluj przykladu "Margot" w naszej dyskusji, bo tez uwazam ze to spryciaz chcacy zwrocic na siebie uwage i zarobic troche kasy przy okazji.
Nie ma o czym mowic.
Ja nic nie pisze na temat malzenstwa, czy zwiazkow partnerskich - pisze tylko ze wg mnie normalne jest to co wy, katolicy uwazacie za nienormalne, to wszystko.

Pn paź 05, 2020 7:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Ja nic nie pisze na temat malzenstwa, czy zwiazkow partnerskich - pisze tylko ze wg mnie normalne jest to co wy, katolicy uwazacie za nienormalne, to wszystko.

Uświadomisz mnie, proszę, w jaki sposób zaburzenie popędu płciowego może być normalne?

Pn paź 05, 2020 7:26 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Kryterium określenia orientacji nie jest tylko popęd seksualny, ale też emocjonalny. Stąd orientację homoseksualną będzie miała osoba, które nie tylko odczuwa pociąg seksualny do osób tej samej płci, ale również emocjonalny - czyt. może kochać takie osoby. Tym samym, jest w stanie budować trwałe więzi.

Stąd dla mnie nie są zrozumiałe same przez się te naturalistyczne argumentacje Kościoła przeciw takim związkom. Celem seksualności jest oczywiście zrodzenie i wychowanie potomstwa, dlatego seksualność przyczynia się do budowania więzi niezbędnej dla prawidłowego wychowania. Jednak Kościół dopuszcza związki, w których zrodzenie dzieci nie jest możliwe, czy to na skutek choroby czy to na skutek wieku. Pozostaje wtedy cel w postaci budowania więzi oderwany od celu prokreacyjnego.

Pn paź 05, 2020 10:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Szkoda, że nie dostrzegasz faktu, że Kościół dopuszcza takie związki osób, które mają prawidłowo ukształtowany popęd płciowy, a nie z zaburzeniami.

Pn paź 05, 2020 10:50 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
No dostrzegam, przecież o tym właśnie napisałem.

Pn paź 05, 2020 11:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tylko jakoś tak dziwnie z kontekstu wynika lekka pretensja do Kościoła, że nie robi tego wobec osób, które mają zaburzenia, bo przecież udziela się ślubów osobom niepłodnym.

Pn paź 05, 2020 11:12 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Napisałem, że nie przemawia do mnie argument "z natury" (niepłodność, "jałowość") za tym, by nie uznawać wartości jaką jest wierność w takich związkach.

Pn paź 05, 2020 11:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Błąd. Współżycie homoseksualne to grzech.

Cytuj:
Gdzie mniszku w nauce KRK powidziane jest ze homoseksualizm to grzech?

Racja, miałem oczywiście na myśli czyny, czyli współżycie homoseksualne. Moje niedopatrzenie.

Adamie, a czy w Piśmie Świętym św. Paweł nie pisze czasem, że "mężczyźni współżyjący ze sobą nie odziedziczą Królestwa Bożego"? Nie mamy w Biblii opisanego losu, który spotkał Sodomę i Gomorę (właśnie czyny homoseksualne).

Co my, katolicy mamy zrobić z tymi "niewygodnymi" fragmentami Pisma Świętego? Wykreślić? Zmienić? Udawać, że ich nie ma? Co proponujesz zatem?

Cytuj:
Rozumiem ze czyn moze byc grzeszny, w jakim sensie grzeszne moga byc kolory? Chyba cos krecisz z tymi grzechami, jak te gromady skrupulantow przewijajace sie przez forum i szukajace grzechu we wszystkim.

A gdzie ja napisałem, że "kolory są grzeszne"??? Zwróciłem jedynie uwagę, że tęcza ma siedem barw, zaś flagi LGBT sześć, więc nie są tak naprawdę "tęczowe". ;d Lekka dygresja, która zresztą nie ma za wiele wspólnego z głównym tematem tego wątku.

Jeśli czytałeś moje wątki np. w sprawie Harry'ego Pottera, to na pewno nie ma tam żadnego szukania grzechu na siłę, dopatrywania się wszędzie czegoś złego. Naprawdę daleko mi do bycia jakimkolwiek skrupulantem i bardzo się dziwię, że dopatrujesz się akurat we mnie skrupulanta... jednak w kwestiach fundamentalnych trzeba być nieugiętym i stać na straży prawdy. Zwracał zresztą na to uwagę ks. profesor Oko (link, który dała merss).

Współżycie homoseksualne było zaliczane (nie wiem jak jest w tym momencie) jeszcze kilka, kilkanaście lat temu za "grzech wołający o pomstę do Nieba" - czyli najprościej: bardzo, ale to bardzo ciężki.

Pn paź 05, 2020 11:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Anawim napisał(a):
Napisałem, że nie przemawia do mnie argument "z natury" (niepłodność, "jałowość") za tym, by nie uznawać wartości jaką jest wierność w takich związkach.

Nie samą wiernością jest budowane małżeństwo, a to, że para homoseksualistów jest sobie wierna, nie sprawia jeszcze, że jest to prawidłowy związek i powinien być zalegalizowany przez państwom i uznany przez Kościół.

Pn paź 05, 2020 12:37 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Następna strona