Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 11, 2019 2:44 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna strona
 Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
O ile dobrze znam historie, to o to samo co synod amazonski mozna by posadzic kazdego zakonnika i misjonarza ktory nawracal Slowian, Irlandczykow, i kazdy inny w owych czasach niekatolicki narod.
Czy uwazasz ze np. ci ktorzy nawrocili Druidow, nie pozostawili zadnych sladow ich wierzen?

Wt paź 22, 2019 10:36 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
I nie wprowadzaj innego znaczenia odnosnie klubu pilkarskiego bo wyraznie pisalem ze Kosciol to nie klub pilkarski, a nie jak to napisales w swojej odpowiedzi zastepujac czesc slow znakiem odejmowania, ktory w takim ukladzie sugeruje rownanie.
:co: Człowieku - odniosłem wrażenie, że któreś z moich słów interpretujesz w sposób jakobym zrównywał Kościół z klubem piłkarskim, bo chyba dwa razy napisałeś "Kościół to nie klub piłkarski". Uświadamiam Cię po raz kolejny, że z jakichkolwiek słów, które napisałem nie można wyciągnąć wniosku, iż zrównuję Kościół z klubem piłkarskim. Nigdzie nie użyłem znaku odejmowania. Jeśli zaś po prostu pisałeś ogólnie nie odnosząc swoich słów: "Kościół to klub piłkarski" do moich słów, to wszystko się zgadza.

sam2 napisał(a):
Poza tym sunod jeszcze nie zakonczyl obrad i nie podjal zadnych ustalen i dzialan, wiec o czym tu mowa, o przypuszczeniach?
Czy na podstawie przypuszczen mozna kogos osadzic?
Osądzić? Ktoś tutaj kogoś osądza?

Jeśli chodzi o preludium Synodu, czyli to co działo się w ogrodach watykańskich to już nie mamy do czynienia z przypuszczeniami, prawda?
Cytuj:
Czy uwazasz ze np. ci ktorzy nawrocili Druidow, nie pozostawili zadnych sladow ich wierzen?
Nie da się tego uczynić. Jednak tu nie chodzi o pozostawienie śladów wierzeń autochtonów, a o ich sankcjonowanie i utożsamianie z kościołem:
Synod Amazoński – Kościół o twarzy szamana?

Śr paź 23, 2019 11:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Uwazasz ze Kosciol powinien wykluczyc szamanow z Ewangelizacji i zakazac wstepu do ktoregokolwiek kosciola?
Moze powinien tez homoseksualistow czy inwalidow,, murarzy, smieciarzy, i bezdomnych spod mostow?
Podaj ktorzy ci nie pasuja w Kosciele? A moze masz jakies swoje preferencje kogo bys chcial widziec w Kosciele?

Śr paź 23, 2019 11:39 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Uwazasz ze Kosciol powinien wykluczyc szamanow z Ewangelizacji i zakazac wstepu do ktoregokolwiek kosciola?
Moze powinien tez homoseksualistow czy inwalidow,, murarzy, smieciarzy, i bezdomnych spod mostow?
Podaj ktorzy ci nie pasuja w Kosciele? A moze masz jakies swoje preferencje kogo bys chcial widziec w Kosciele?
Zakładam, że potrafisz czytać ze zrozumieniem dlatego Twoje powyższe słowa należy zrzucić na karb Twojej złej woli. W żadnym miejscu bowiem nie napisałem słów, z których można by wnosić, że jestem za wykluczaniem bezdomnych, inwalidów, itd - z Kościoła Katolickiego, tak więc nie będę zniżał się do poziomu "dyskusji", który swoim powyższym wpisem zaproponowałeś.

Piszę o stanowisku niektórych hierarchów w odniesieniu do różnych sytuacji, o proponowanych zmianach i ich krytyce, a nie o wykluczaniu ludzi z Ewangelizacji.

Cz paź 24, 2019 9:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zadalem ci jedynie konkretne pytanie, bys zastanowil sie czy rozumiesz o co chodzi w temacie.
Jesli bedziesz jednostronnie na to patrzyl i to z punktu widzenia bezwyznaniowca to faktycznie dyskusja z toba nie bedzie miala sensu.

Cz paź 24, 2019 1:02 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Zadalem ci jedynie konkretne pytanie, bys zastanowil sie czy rozumiesz o co chodzi w temacie.
Pytania, które zadałeś w zaprezentowanym tonie nie mogą służyć komukolwiek w celu zrozumienia istoty tematu. Moje posty w tym wątku świadczą o dobrej orientacji w temacie, czego w przypadku Twoich wpisów niestety nie można powiedzieć.

sam2 napisał(a):
Jesli bedziesz jednostronnie na to patrzyl i to z punktu widzenia bezwyznaniowca to faktycznie dyskusja z toba nie bedzie miala sensu.
Jak na razie to właśnie Ty próbujesz skierować dyskusję na tory, które nie prowadzą do jakiegokolwiek sensu, wymiany poglądów, dochodzenia do prawdy i być może konsensusu. Tym razem zakładasz ("jeśli będziesz jednostronnie..."), że spojrzenie na sprawę z punktu widzenia bezwyznaniowca może być jednostronne. Nic bardziej mylnego, przynajmniej w odniesieniu do mojej osoby - co udowodniłem treścią postów w tym wątku.

Cz paź 24, 2019 1:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale nie masz pojecia o wierze Chrzescijanskiej, bo gdybys mial, to nie byl bys bezwyznaniowcem tylko Chrzescijaninem.
Zreszta juz dyskusja odeszla od tematu wiec nic tu po mnie.

Cz paź 24, 2019 2:13 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Ale nie masz pojecia o wierze Chrzescijanskiej, bo gdybys mial, to nie byl bys bezwyznaniowcem tylko Chrzescijaninem.
Człowieku - czy nie potrafisz wykoncypować, że Twój rozmówca może mieć o wiele większe pojęcie odnośnie wiary Chrześcijańskiej niż Ty i jego obecna bezwyznaniowość nie ma na to wpływu?
sam2 napisał(a):
Zreszta juz dyskusja odeszla od tematu wiec nic tu po mnie.
No widzisz - Twoja nieudolna próba zepchnięcia dyskusji z jej właściwych torów spełzła na niczym, więc to może i dobrze, że będzie pozbawiona Twojej obecności.

Cz paź 24, 2019 4:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Szamani mogą być na ewangelizacji wyłącznie w charakterze ewangelizowanych.
Cytuj:
Moze powinien tez homoseksualistow
To zależy co robią ze swoim homoseksualizmem. Może być on nawet drogą do świętości.
Cytuj:
czy inwalidow,, murarzy, smieciarzy, i bezdomnych spod mostow?
Myślę że podobny tekst w żadnym sensie nie nawiązuje do tego co WeźSięTato napisał.
sam2 napisał(a):
Bycie w Kościele wiąże się z pewnym rodzajem postępowania.

Cytuj:
O ile dobrze znam historie, to o to samo co synod amazonski mozna by posadzic kazdego zakonnika i misjonarza ktory nawracal Slowian, Irlandczykow, i kazdy inny w owych czasach niekatolicki narod.
Nie sądzę.
Cytuj:
Poza tym sunod jeszcze nie zakonczyl obrad i nie podjal zadnych ustalen i dzialan, wiec o czym tu mowa, o przypuszczeniach?
ALe już sporo się dzieje rzeczy, które nie powinny się dziać. Tu nie chodzi tylko o dokument końcowy.
Cytuj:
Tu nie chodzi o osądzanie kogoś - lecz o to w którym kierunku idziemy.

Cz paź 24, 2019 6:30 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
sam2 napisał(a):
Szamani mogą być na ewangelizacji wyłącznie w charakterze ewangelizowanych.
Cytuj:
Moze powinien tez homoseksualistow
To zależy co robią ze swoim homoseksualizmem. Może być on nawet drogą do świętości.
Cytuj:
czy inwalidow,, murarzy, smieciarzy, i bezdomnych spod mostow?
Myślę że podobny tekst w żadnym sensie nie nawiązuje do tego co WeźSięTato napisał.
sam2 napisał(a):
Bycie w Kościele wiąże się z pewnym rodzajem postępowania.

Cytuj:
Nie sądzę.
Cytuj:
ALe już sporo się dzieje rzeczy, które nie powinny się dziać. Tu nie chodzi tylko o dokument końcowy.
Cytuj:
Tu nie chodzi o osądzanie kogoś - lecz o to w którym kierunku idziemy.

Ad 1) o tym wlasnie pisalem.
Ad2) zgadza sie bo wdlug mnie homoseksualizm to zle zrozumiane powolanie, milosc blizniego pomylona ze wspolzyciem malzenskim itd. poprzez ogolnie uznawanie wspolzycia za milosc i odwrotnie.
Ad3)Nawiazuje jak najbardziej bo wymusza zastanowienie sie nad tym ze czlonkow wspolnoty sie nie wybiera, oni po prostu do niej naleza, a to ze ktos komus personalnie nie odpowiada bo jak np. ci z przykladu, to nie powinno miec wplywu na to czy i w jakim Kosciele jestesmy i tu ma tez podobne znaczenie fragment ze Kosciol to nie klub pilkarski i przynaleznosc uzalezniamu od obecnosci tam osoby lubianej np. najlepszego pilkarza itp.itd. a jak przyjdzie jakis nowy trener i cos sie zmieni to zapiszemy sie do innego klubu i jemu bedziemy kibicowac.
Ad4)Nie tylko postepowania, ale calego zycia codziennego wedlug Przykazan i Ewangelii. To jest najwazniejsze zobowiazanie ktore potwierdzamy w Bierzmowaniu. Dlatego tez tak naprawde do Kosciola naleza tylko ci ktorzy w danym czasie przynaleznosci sa w stanie łaski uswiecajacej, kazdy pozostaly czas sa poza Kosciolem
Ad5) w sasiednim temacie pisalem ze wiara byla jedna co potwierdzaja slowa Biblii.
Mozesz podac to co uwazasz ze nie powinno sie dziac? Bez tego szczegolu nie mamy tematu do dyskusji
Ad6) chyba wiesz w jakim kierunku idziesz i ja tez wiem, zaden szaman ani synod nie ukradnie ci Boga, co najwyzej "podzielisz sie Nim" z innymi, zwlaszcza ze chcesz tych innych nawracac, wiec w czym problem?

Cz paź 24, 2019 8:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ad2) zgadza sie bo wdlug mnie homoseksualizm to zle zrozumiane powolanie, milosc blizniego pomylona ze wspolzyciem malzenskim itd. poprzez ogolnie uznawanie wspolzycia za milosc i odwrotnie.
Homoseksualizm to zboczenie, które może być - jak każda inna ułomność - zarówno trudnym powołaniem do swiętości, jak i (w przypadku ulegania pokusie) drogą grzechu.

Cytuj:
Ad3)Nawiazuje jak najbardziej bo wymusza zastanowienie sie nad tym ze czlonkow wspolnoty sie nie wybiera, oni po prostu do niej naleza, a to ze ktos komus personalnie nie odpowiada bo jak np. ci z przykladu, to nie powinno miec wplywu na to czy i w jakim Kosciele jestesmy i tu ma tez podobne znaczenie fragment ze Kosciol to nie klub pilkarski i przynaleznosc uzalezniamu od obecnosci tam osoby lubianej np. najlepszego pilkarza itp.itd. a jak przyjdzie jakis nowy trener i cos sie zmieni to zapiszemy sie do innego klubu i jemu bedziemy kibicowac.
Ani ja, ani WezSieTato nie pisaliśmy o uzależnianiu od lubienia kogoś. Dyskutujesz z niczyimi tezami.
Cytuj:
Ad4)Nie tylko postepowania, ale calego zycia codziennego wedlug Przykazan i Ewangelii. To jest najwazniejsze zobowiazanie ktore potwierdzamy w Bierzmowaniu. Dlatego tez tak naprawde do Kosciola naleza tylko ci ktorzy w danym czasie przynaleznosci sa w stanie łaski uswiecajacej, kazdy pozostaly czas sa poza Kosciolem
Sam sobie zaprzeczasz.
Cytuj:
Ad5) w sasiednim temacie pisalem ze wiara byla jedna co potwierdzaja slowa Biblii.
Znów - nie wiadomo z kim dyskutujesz.
Cytuj:
Mozesz podac to co uwazasz ze nie powinno sie dziac? Bez tego szczegolu nie mamy tematu do dyskusji
Raczej co NIE powinno się dziać. O tym jest cały ten wątek, przeczytaj.
Cytuj:
Ad6) chyba wiesz w jakim kierunku idziesz i ja tez wiem, zaden szaman ani synod nie ukradnie ci Boga, co najwyzej "podzielisz sie Nim" z innymi, zwlaszcza ze chcesz tych innych nawracac, wiec w czym problem?
Demagogia i pustosłowie. Nie chodzi o to, co mi zrobi synod, tylko co zrobi Kościołowi.
A jak nie wiesz w czym problem, to się dowiedz, zamiast paplać w wątku bez tej wiedzy.

Cz paź 24, 2019 9:17 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wiem ze duzo tu linkow podano, ale dyskusja z linkami to bezsens.
Napisz konkretnie co i dlaczego nie powinno sie dziac to mozemy podyskutowac, bo jak do tej pory podawane sa jakies okolniki ze cos nie powinno sie dziac, ale nikt nie podaje szczegollowo co i dlaczego.
Wychodzi z tych okolnikow cos w rodzaju nagonki na synod nic wiecej.
To ze wyrzucono rozne przedmioty z kosciola, to poo prostu samosad, rownoznaczny z wyrzuceniem wszystkich plemion amazonskich z Kosciola.
Pokazuja umalowanego szamana, a nie pokazuja umalowanych kobiet ktore wyrzucaly te przedmioty z kosciola.

Pt paź 25, 2019 7:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przykro mi samie, ale nie będę wykonywał pracy za Ciebie. Jeśli nie chce Ci sie czytać linków, ja Ci ich streszczał nie będę. Tym bardziej że zostały już dość dokładnie omówione przez tych, którzy je zamieszczali (widać wątku też Ci się nie chce czytać).

Pt paź 25, 2019 9:15 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Przykro mi samie, ale nie będę wykonywał pracy za Ciebie. Jeśli nie chce Ci sie czytać linków, ja Ci ich streszczał nie będę. Tym bardziej że zostały już dość dokładnie omówione przez tych, którzy je zamieszczali (widać wątku też Ci się nie chce czytać).

Mi tez przykro ze nie czytasz tematu, bo gdybys czytal to juz wypowiedzialem sie na temat tego co czytalem w tych linkach.
Jak na razie nie widze innych fragmentow tych linkow w ktorych bylo by cos zlego, poza jednynie naglasnianiem paru szczegolow, ktore nawet nie wiadomo czy zostana wziete w ogole pod uwage.
Jesli masz jakies jeszcze szczegoly poza tymi do ktorych juz wczesniej sie odnioslem to je podaj co jest w nich zlego i dlaczego sie z tym nie zgadzasz
To chyba proste pytanie, w przeciwienstwie do pisania ze cos jest zle, bez podawania dlaczego jest zle.
Zwlaszcza tobie nie powinno sprawic problemu podanie co jest zle, niezgodne z wiara czy dogmatami i dlaczego.

Pt paź 25, 2019 9:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Aha. Czyli jako jedyny argument mamy, że Ty nie widzisz w nich nic złego.
Mamy zatem jasność.

Pt paź 25, 2019 9:51 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna strona