Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lut 19, 2020 7:40 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 352 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Następna strona
 Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
koziels napisał(a):
sahcim napisał(a):
Jaka religia Antychrysta jeżeli każdy z tych Indian podchodzących do Papieża wykonuje znak krzyża ??

I na pewno każdy z tych Indian jest katolikiem, wierzy w realną obecność Chrystusa w Eucharystii i jest w stanie łaski uświęcającej...
Siedząc i pomstując tutaj nie spowodujesz, że tak będzie, a przecież na chrzcie otrzymałeś wszystko to, co uzdalnia cię do ewangelizowania...

Ostatnio edytowano N lis 24, 2019 4:01 pm przez sahcim, łącznie edytowano 1 raz

N lis 24, 2019 3:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
koziels napisał(a):

I na pewno każdy z tych Indian jest katolikiem, wierzy w realną obecność Chrystusa w Eucharystii i jest w stanie łaski uświęcającej...

Na YT wypowiadał się mężczyzna, który wyrzucił figurki do Tybru. Rozmawial z tymi Indianami zanim podjąl decyzję. Nie byli chrześcijanami i powiedzieli mu, że nie są z powodów religijnych, ale politycznych. Może ktoś znajdzie ten wywiad, chyba dla amerykańskiej telewizji.

Edit
Nie mogę znaleźć tego opowiadania o szczegółach rozmów z osobami z Amazonii, więc potraktuję jako niebyłe.

N lis 24, 2019 3:59 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim
Ja nie pomstuję, ale nie będę usprawiedliwiał zła jak próbujesz to czynić.

merss
Nie jestem pewny czy nie było tego na stronie Pch24.

Edit.: raczej pomyliłem z jakimś artykułem na ten temat.

N lis 24, 2019 4:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
koziels napisał(a):
sahcim
Ja nie pomstuję, ale nie będę usprawiedliwiał zła jak próbujesz to czynić.
To, że ty widzisz w tym, co komentowałem tylko zło nie znaczy, że jest tak jak widzisz...

N lis 24, 2019 5:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
koziels napisał(a):

Na YT wypowiadał się mężczyzna, który wyrzucił figurki do Tybru. Rozmawial z tymi Indianami zanim podjąl decyzję. Nie byli chrześcijanami i powiedzieli mu, że nie są z powodów religijnych, ale politycznych. Może ktoś znajdzie ten wywiad, chyba dla amerykańskiej telewizji.

Edit
Nie mogę znaleźć tego opowiadania o szczegółach rozmów z osobami z Amazonii, więc potraktuję jako niebyłe.

Alexander Tschugguel (człowiek, który wyrzucił figurki do Tybru) w tym oświadczeniu wytłumaczył, że woluntariusze, którzy przybyli na Synod mówili, mu że Synod dotyczy bardziej polityki niż religii, i że u nich nikt ich nie chrzci.
https://youtu.be/1p74CEA1_go?t=75

N lis 24, 2019 6:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Cytuj:
Dziś niedziela. Trzeba dziękować Bogu za parafię wolną od bożków i ich zwolenników. Nie wiadomo, co będzie jutro. Może przyślą tego mnicha jako nowego apostoła słowian. Będzie sadził dęby i czcił Mokoszę.

Mamy odniesienia do tego co się stało i dzieje w internecie. Prosto z Eucharystii.
https://www.youtube.com/watch?v=sg9gafs6mec
Prawo Greshama głosi, że zła kultura wypiera dobrą. Czy nie o tym tu mówiono chcąc o zupełnie czymś innym?

Warto tam wejść, ale tylko dla zdroworozsądkowych komentarzy oburzonych wiernych. Co do kazania, to zadałem sobie trud i wysłuchałem, żeby tu skomentować.

W kazaniu spod linku podano następujące argumenty usprawiedliwiające bożka w kościele:

- proces przyjmowania Chrystusa trwał w Polsce bardzo długo
- katolicyzm zlewał się tu z pogaństwem
- dajmy indianom czas na nawrócenie
- inkulturacja, czyli że nie odrzucasz od razu ich wierzeń
- papież zaprasza pogan w gościnę do swojego domu, tak jak robił Jezus
- papież jest nieświadomie prowadzony przez Ducha Świętego, który idzie tam, gdzie jeszcze Jezusa nie ma i czasami zabiera nas tam, abyśmy nie trwali w tym co stare.

Odpowiedź.

- proces przyjmowania Chrystusa trwał w Polsce bardzo długo

Odpowiedź: U ludzi dobrej woli ten proces trwał krótko. Jeśli trwał długo w sensie wielu wieków, to dlatego, że wielu miało złą wolę, tzn. wolało wierzyć w demony niż w Boga. Ta niewiara stawiała ich poza łaską uświęcającą.

- katolicyzm zlewał się tu z pogaństwem

Odpowiedź: Katolicyzm zlewał się z pogaństwem, ale tylko w wykonaniu poszczególnych grzeszników, a nie w wykonaniu Kościoła. Katolicyzm zlewał się z pogaństwem na zasadzie, że grzesznik palił Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Jeśli Polak w XI wieku znał Ewangelię, lecz czcił też światowida, to wyłączało go to z łaski uświęcającej i w takim stanie nie miał prawa przystąpić do komuniii. Jeśli grzesznik to ukrywał, Kościół nic nie mógł poradzić na ten grzech spoganienia. Natomiast Kościół nigdy nie mieszał religii katolickiej z pogańską, nigdy nie stawiał bożka w pobliżu chrześcijańskiego ołtarza.

- dajmy indianom czas na nawrócenie

Odpowiedź: Stwierdzenie absurdalne, bo powiedziane w sensie pokoleniowym, a tu przecież chodzi o zbawienie konkretnych osób. Ten konkretny szaman, który zawiesił Franciszkowi naszyjnik, potrzebuje usłyszeć prawdziwy przekaz od Boga, zbawcze ostrzeżenie, żeby mógł się nawrócić. A ten przekaz brzmi: "Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony" (Marka 16:16). Oraz: "Czy nie wiecie, że niesprawiedliwi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie łudźcie się: ani rozpustnicy, ani BAŁWOCHWALCY, ani cudzołożnicy (...) nie odziedziczą Królestwa Bożego" (1 Kor. 6:9-10). Tymczasem szaman otrzymuje sygnał odwrotny: nie musisz się nawrócić, nie musisz porzucić bałwochwalstwa, bo oto zapraszamy cię do Kościoła razem z twoim bożkiem-demonem. Co to jest, jeśli nie tworzenie nowej, synkretycznej religii Antychrysta? Kto się z tym synkretyzmem zgadza, ten już w duchu daje się odłamać od Kościoła, tworzy heretycki odłam.

- inkulturacja

Odpowiedź: Bóg dopuszcza przenikanie się kultur, lecz nie religii. Skoro inkulturacją nazywa się dziś zmieszanie religii katolickiej z pogańską, to taka "inkulturacja" jest potępiona przez Dekalog, Nowy Testament, Przekaz Kościoła.

- papież zaprasza pogan w gościnę do swojego domu, tak jak robił Jezus

Odpowiedź: Zaproszono w gościnę nie tylko pogan, lecz również ich bożka-demona, i to jest istota problemu. Jezus nigdy tak nie czynił, przeciwnie, powiedział do Złego "Idź precz". Apostoł Paweł ostrzegł: "Nie dawajcie miejsca diabłu" (Efezjan 4:27).

- papież jest nieświadomie prowadzony przez Ducha Świętego, który idzie tam, gdzie jeszcze Jezusa nie ma i czasami zabiera nas tam, abyśmy nie trwali w tym co stare.

Odpowiedź: Duch Święty nie może sam sobie przeczyć. Jeśli zabrania zasiadać za stołem demonów (1 Kor. 10:20-21), jeśli zabrania chrześcijanom jeść mięso ofiarowane demonom (Obj. 2:18-23), jeśli zabrania dawać miejsce diabłu (Efez. 4:27), to nie może zezwalać na obecność bożka-demona w kościele. Odnośnie słów "abyśmy nie trwali w tym co stare", to my właśnie mamy wytrwać "w tym co stare", mianowicie w Depozycie, żeby nie zaprzeć się wiary pod naciskiem świata. "I będziecie znienawidzeni przez wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, będzie zbawiony" (Mat. 10:22). "Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci koronę życia" (Obj 2:10).

N lis 24, 2019 6:58 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Jaka religia Antychrysta jeżeli każdy z tych Indian podchodzących do Papieża wykonuje znak krzyża ??

Indianie wykonują znak krzyża tuż po uczczeniu bożka-demona. Czyli tuż po zaparciu się Boga. A więc czynią go nadaremnie. Znak krzyża nie jest magią, która działa niezależnie od intencji, tylko jest prośbą do Boga, na którą Bóg odpowiada adekwatnie do myśli, słów i czynów człowieka. Twój gest krzyża nie uświęciłby demona, ani by cię przed nim nie obronił, jeśli sam zaprosiłbyś go do domu.

N lis 24, 2019 7:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotef napisał(a):
sahcim napisał(a):
Indianie wykonują znak krzyża tuż po uczczeniu bożka-demona. Czyli tuż po zaparciu się Boga. A więc czynią go nadaremnie. Znak krzyża nie jest magią, która działa niezależnie od intencji, tylko jest prośbą do Boga, na którą Bóg odpowiada adekwatnie do myśli, słów i czynów człowieka.
Ciekawe skąd ty wiesz z jaką intencją ci indianie czynią znak przynależności do Chrystusa...
Cytuj:
Twój gest krzyża nie uświęciłby demona, ani by cię przed nim nie obronił, jeśli sam zaprosiłbyś go do domu.
Ciekawe skąd ty wiesz, że uczynienie znaku krzyża z właściwą intencją nie jest obroną przed złem ?

N lis 24, 2019 7:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Naprawdę sądzisz że można sobie robić co się żywnie podoba a potem się przeżegnać i będzie OK?

N lis 24, 2019 9:54 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Świadectwa egzorcystów mówią co innego. Sam gest niewiele znaczy jeśli nie ma za nim nawrócenia.

N lis 24, 2019 10:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Naprawdę sądzisz że można sobie robić co się żywnie podoba a potem się przeżegnać i będzie OK?
Naprawdę myślę, że to co oglądaliśmy na Synodzie nie jest żadnym obrazem uniwersalnej religii nadchodzącego Antychrysta...

N lis 24, 2019 11:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Barney napisał(a):
Naprawdę myślę, że to co oglądaliśmy na Synodzie nie jest żadnym obrazem uniwersalnej religii nadchodzącego Antychrysta...
Nie przypominam sobie, bym formułował tak daleko idące wnioski.

N lis 24, 2019 11:12 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
sahcim napisał(a):
Barney napisał(a):
Nie przypominam sobie, bym formułował tak daleko idące wnioski.
Bo komentujesz moje wpisy nie sprawdzając do czego się odnoszą...viewtopic.php?p=1157526#p1157526

Pn lis 25, 2019 12:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak już o tym mówimy, to Ty skomentowałaś tym tekstem moją wypowiedź. Więc medice, cura te ipsum ;)
Polecam wywiad z byłym przewodniczącym Kongregacji Doktryny Wiary:
https://www.youtube.com/watch?v=YxtcKAaOJpQ&t=128

Pn lis 25, 2019 1:22 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bp Athanasius Schneider wyczerpująco i kompleksowo o sprawie Pachamamy https://www.pch24.pl/dosc-klamstw-o-pac ... 304,i.html

Wt lis 26, 2019 9:34 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 352 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Następna strona