Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sie 15, 2020 1:19 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 90  Następna strona
 Wybory prezydenckie 2020 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Pierwszy link się nie otwiera.
Druga sprawa. Ok p. Prezydent A. Duda wygrał ma szanse przekuć w czyn ( incjatywa prezydencka w zglaszaniu ustaw) także i pozostałe swoje poglądy. Potrafił wystąpić z projektem wpisania do konstytucji zakazu adopcji dzieci przez pary jednoplciowe. Jestem za - nie mam problemu. Może także wykazać się równą zapobiegliwoscią w innych ideowych sprawach ważnych dla środowiska ideowej prawicy. Nie musi już oglądać się na PIS. Czekamy.

Pn lip 13, 2020 9:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Oba linki się otwierają.

Pn lip 13, 2020 9:24 pm
Dyskutant
Dyskutant

Jockey napisał(a):
Z dedykacją
https://dorzeczy.pl/kraj/146800/piaskow ... Nci8QKSBKs
Podpisuję się pod tym.

Najśmieszniejsze, że te mądrości wyszły spod pióra byłego posła ruchu, który już nie istnieje i którego lider i resztki jego wyznawców szmacą się obecnie w PSL uosabiającym "partiokrację", z którą Kukiz tak chciał ponoć walczyć. Nie jest to więc najlepszy doradca polityczny. I to samo co Kukiza czekałoby Konfederację, gdyby zrobiła to, co zalecał im zrobić pan Jaskóła i poparła otwarcie Dudę. Nie po to buduje się partię opartą na kontestacji obecnego układu i stawiająca się w kontrze do innych sił politycznych, by potem robić za cichego ich wspólnika. Właśnie przez to Kukiz skończył jak skończył. Szkoda, że pan Jaskóła nie dopowiedział też jak wyobraża sobie to "stawianie twardych warunków wladzy" w zamian za poparcie - PiS do niczego Konfederacji w Sejmie nie potrzebuje, więc po co miałby im cokolwiek dawać? A ile warte są same zapewnienia i obiecanki PiS, to już chyba zdążyli dobitnie pokazać.

Pn lip 13, 2020 9:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ja pisałem już dawno przed wyborami, że i tak winna będzie Konfederacja (czy wygra Duda czy Trzaskowski) i tak samo głosił redaktor Michalkiewicz.

Ziemkiewicz słusznie zwrócił uwagę, że PiS mniemał, że jak Konfederacja jest prawicą, to "im się należy" (PiS-owi, ich elektorat). Niestety, tak to nie "działa".

Bosak i liderzy Konfy bardzo dobrze zrobili nie udzielając poparcia nikomu w II turze. Obaj panowie wywodzą się ze środowiska Unii Wolności, więc wybór między dżumą a cholerą - a każdy chce być jednak zdrowy. I jak mówi Braun, wybór jak w ruskiej knajpie: można jeść, można nie jeść...

Ja jak i moi znajomi (około kilkunastu osób) w I turze poparliśmy jedyną alternatywę dla PO-PiS-u i najbardziej merytorycznego kandydata jakim był Bosak. W II wszyscy poszliśmy przeciw Trzaskowskiemu, a nie za Dudą - tak jak większość głosujących. Nie ma co się cieszyć wysoką frekwencją, bo ludzie szli jak dzieci we mgle - spytać kogoś co mu się w programie wyborczym Trzaskowskiego czy Dudy podoba, to nic by nie odpowiedział, bo jeden i drugi to ludzie bezideowi - taki wyborca "świadomy" prędzej odpowiedziałby: "Bo nie Duda ; Bo nie Trzaskowski... I niestety dzięki PiS PO nie upadnie, a zyska (dobry scenariusz) ; nic się nie zmieni, poza nazwami partii - jeden sztuczny podział o jałowe spory.

Hołownia oddał całkowicie swój elektorat Trzaskowskiemu tak samo jak Biedroń. Wyborcy Kosiniaka-Kamysza też byli za panem Rafałem. Jedynie elektorat Konfederacji i Bosaka w większości (niewielkiej, ale jednak) poszedł znowu za Dudą - ale oczywiście "za mało", i wieczne pretensje.

A może trzeba było przestać wyzywać Konfederacji od ruskich onuc? Przestać kłamać, manipulować, oczerniać ich w rządowych mediach (TVP), ciągle atakować i albo przemilczać albo ględzić o zmarnowanym głosie? Wielu poszło na przekór i zagłosowało przeciw obecnej władzy - elektorat buntu zawsze jest przeciw obecnie rządzącym, a PiS ma pełnię władzy od 5 lat, mają "wszystko" poza senatem.

Moi znajomi nie są jakoś bardzo wierzący (niektórzy nie chodzą do kościoła), nie utożsamiają się i nie sympatyzują z Ruchem Narodowym (jak ja), ale coś ich do Bosaka przyciągnęło - a w drugiej turze oddali jednak głos (z bólem serca) na Dudę.

Dla mnie lekka ulga i kamyczek z serca, że prezydentem nie będzie ktoś kto patriotów wyzywa od faszystów i promuje LGBT w równym stopniu co zadeklarowani geje (Biedroń, Rabiej). Dlatego Duda, ale też bez wielkich fajerwerków.

W pewnym momencie Duda zaczął udawać wolnościowca, a Trzaskowski narodowca ;) Te ich podlizywanie się było nieco żałosne...

I szału nie ma - to jest 1:1 ze wskazaniem. Zaniechali młodych, nie przekonali do siebie nowych wyborców, w internecie brak kampanii, Ziemkiewicz zresztą wypunktował te błędy w wieczorze wyborczym (około północy)...

Pn lip 13, 2020 9:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
mniszek_pospolity napisał(a):
Ja pisałem już dawno przed wyborami, że i tak winna będzie Konfederacja (czy wygra Duda czy Trzaskowski) i tak samo głosił redaktor Michalkiewicz.

Ziemkiewicz słusznie zwrócił uwagę, że PiS mniemał, że jak Konfederacja jest prawicą, to "im się należy" (PiS-owi, ich elektorat). Niestety, tak to nie "działa".

Bosak i liderzy Konfy bardzo dobrze zrobili nie udzielając poparcia nikomu w II turze. Obaj panowie wywodzą się ze środowiska Unii Wolności, więc wybór między dżumą a cholerą - a każdy chce być jednak zdrowy. I jak mówi Braun, wybór jak w ruskiej knajpie: można jeść, można nie jeść...

Ja jak i moi znajomi (około kilkunastu osób) w I turze poparliśmy jedyną alternatywę dla PO-PiS-u i najbardziej merytorycznego kandydata jakim był Bosak. W II wszyscy poszliśmy przeciw Trzaskowskiemu, a nie za Dudą - tak jak większość głosujących. Nie ma co się cieszyć wysoką frekwencją, bo ludzie szli jak dzieci we mgle - spytać kogoś co mu się w programie wyborczym Trzaskowskiego czy Dudy podoba, to nic by nie odpowiedział, bo jeden i drugi to ludzie bezideowi - taki wyborca "świadomy" prędzej odpowiedziałby: "Bo nie Duda ; Bo nie Trzaskowski... I niestety dzięki PiS PO nie upadnie, a zyska (dobry scenariusz) ; nic się nie zmieni, poza nazwami partii - jeden sztuczny podział o jałowe spory.

Hołownia oddał całkowicie swój elektorat Trzaskowskiemu tak samo jak Biedroń. Wyborcy Kosiniaka-Kamysza też byli za panem Rafałem. Jedynie elektorat Konfederacji i Bosaka w większości (niewielkiej, ale jednak) poszedł znowu za Dudą - ale oczywiście "za mało", i wieczne pretensje.

A może trzeba było przestać wyzywać Konfederacji od ruskich onuc? Przestać kłamać, manipulować, oczerniać ich w rządowych mediach (TVP), ciągle atakować i albo przemilczać albo ględzić o zmarnowanym głosie? Wielu poszło na przekór i zagłosowało przeciw obecnej władzy - elektorat buntu zawsze jest przeciw obecnie rządzącym, a PiS ma pełnię władzy od 5 lat, mają "wszystko" poza senatem.

Moi znajomi nie są jakoś bardzo wierzący (niektórzy nie chodzą do kościoła), nie utożsamiają się i nie sympatyzują z Ruchem Narodowym (jak ja), ale coś ich do Bosaka przyciągnęło - a w drugiej turze oddali jednak głos (z bólem serca) na Dudę.

Dla mnie lekka ulga i kamyczek z serca, że prezydentem nie będzie ktoś kto patriotów wyzywa od faszystów i promuje LGBT w równym stopniu co zadeklarowani geje (Biedroń, Rabiej). Dlatego Duda, ale też bez wielkich fajerwerków.

W pewnym momencie Duda zaczął udawać wolnościowca, a Trzaskowski narodowca ;) Te ich podlizywanie się było nieco żałosne...

I szału nie ma - to jest 1:1 ze wskazaniem. Zaniechali młodych, nie przekonali do siebie nowych wyborców, w internecie brak kampanii, Ziemkiewicz zresztą wypunktował te błędy w wieczorze wyborczym (około północy)...
Powinien pan teraz przejść na drugi etap rozwoju - czyli mieć swoje zdanie, swoje refleksje, bo na razie, z całym szacunkiem, ale pan po prostu streszcza dostępną publicystykę i głównonurtowe myśli.

Pn lip 13, 2020 11:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Wespecjan napisał(a):
Holmes napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Ludzi pysznych i oszustów kara się popierając jego przeciwnika. Musi zobaczyć, że realnie może przegrać za swoją postawę.

Konsekwencje takich wyborów są szersze niż tylko zmiana lokatora pałacu i głosując mamy tego świadomość. Wyssałeś tę zasadę z palca na poczekaniu, żeby móc wytłumaczyć wyborców Konfederacji głosujących za aborcją, za kolonizacją Polski.

Amerykanie mają świetne słowo na to, co piszesz. Bullshit :-)
Nie, nie wyssałem, pisałem, ze znam ludzi brzydzących się "LGBT" a głosujących na Trzaskowskiego w II turze właśnie z przekory.

Po pierwsze, jak będziesz znał 100 tys. takich ludzi to wtedy możesz używać wniosku o ogóle głosujących. Twoje wnioskowanie jest słabe i nie jest argumentem w dyskusji.

Co do znajomych, jeśli z przekory ktoś głosuje na proaborcjonistę, to nikt mnie nie przekona, że życie nienarodzonego dziecka ma dla niego wartość. Nie ma i takie głosowanie jest dowodem.

Wt lip 14, 2020 12:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Arwena napisał(a):
@ Holmes
No dobra Ty tak to widzisz, wielu wyborców Konfy , dla których idee światopoglądu nie są pierwszoplanowe widzi inaczej i zamiast plasować się w PO popierają p. Bosaka.

Dla mnie jedna ciekawostka tej kampanii daje do myślenia jeżeli idzie o zwolenników p. Bosaka. Otóż dużo jest tam młodych mężczyzn, zaangażowanych. Coś ich przyciąga. Dziś kiedy mamy kulturę profeministyczną, afirmujacą mężczyzn - ofiary , poprawnych politycznie do bólu, zniewieściałych i jakby wstydzących się , że nimi są, to właśnie Konfa daje im coś, co sprawia, że ich oczy zaczynają błyszczeć.

Pierwsze, co mi przychodzi do głowy to nowoczesny marketing :-)

Wt lip 14, 2020 12:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Chcesz powiedzieć, że Konfa sprzedaje , promuje to tak, że młodzi mężczyźni to kupują :?:

Wt lip 14, 2020 7:05 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Każdy lub prawie każdy mając mniej niż 25 lat słuchał bajania Korwina i wydawały mu się realne. Potem przychodzi zderzenie z rzeczywistością i urealnienie i dochodzi człowiek do tego, że bajania Korwina to utopia.

A Korwin zrobił sobie całkiem fajny biznes z tej gry politycznej.

Zobaczymy jak długo się utrzyma ten pomysł na partię wolnościowców z narodowcami.

Wt lip 14, 2020 7:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jockey napisał(a):
Każdy lub prawie każdy mając mniej niż 25 lat słuchał bajania Korwina i wydawały mu się realne. Potem przychodzi zderzenie z rzeczywistością i urealnienie i dochodzi człowiek do tego, że bajania Korwina to utopia.

A Korwin zrobił sobie całkiem fajny biznes z tej gry politycznej.

Zobaczymy jak długo się utrzyma ten pomysł na partię wolnościowców z narodowcami.

Niektore Pomysly Konfy sa spoko.
Jak by odszedł Korwin obnizajacy poparcie, "wielu nie glosuje na Konfe bo jest tam Korwin" to maja szanse się wybić

Wt lip 14, 2020 8:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Teraz trzeba zadać najważniejsze pytanie: co chce robić obywatel A. Duda po skończeniu swojej drugiej prezydentury?

Pytanie jest kluczowe, bo jest tak naprawdę pytaniem: komu będzie się podlizywał i komu przypodobywał w CZASIE drugiej prezydentury? Obywatelom Polski już nie musi bo oni nic mu już dać nie mogą.

Osobiście uwazam, ze będzie się przypodobywał Amerykanom lub jakimś miedzynarodowym decydentom by go zrobili kimś ważnym. Wiec następne pytanie jest: jak i czym przedpłaci tym ludziom ze swojego obecnego stanowiska.

Np burmistrz pewnej mi znanej gminy zwalniał pewną firmę z podatków jak był burmistrzem a jak w końcu przegrał wybory to ta firma go zatrudniła jako jakiegoś dyrektora.

Ostatnio edytowano Wt lip 14, 2020 8:27 am przez Wespecjan, łącznie edytowano 1 raz

Wt lip 14, 2020 8:26 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Raczej się rozpadną jak odejdzie Korwin

Wt lip 14, 2020 8:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jockey napisał(a):
Raczej się rozpadną jak odejdzie Korwin

Mysle że odwrotnie. Korwin jest w odqrocie a partie tworza mlodzi

Wt lip 14, 2020 8:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Kiedy satyr Korwin zejdzie już do szeolu, partia KORWIN czy jakieś tam jej przepoczwarzenie ma już następcę na szefa, to Dobromir Sośnierz, którego w sensie ideologiczno ekonomicznym można by określić jako "Korwina na sterydach", tylko bez wygłupów o Hitlerze i kobietach.

Krzysztof Bosak zdradził w jednym wywiadzie kiedy Konfederacja się rozpadnie mówiąc (cytuję z pamięci): "dopóki jesteśmy w opozycji nasze różnice nie grożą rozpadem"

Wt lip 14, 2020 8:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Czyli jak dobrze rozumiem wywód naszego moderatora, młodzi mężczyźni wybierają Konfę i angażują się , bo jest tam Korwin, jedni bo dali się mu omamić, drudzy dla beki. Trochę to miałkie.

Wt lip 14, 2020 8:43 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 90  Następna strona