Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 25, 2020 10:16 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 90  Następna strona
 Wybory prezydenckie 2020 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Nie mam nic do p.Bosaka ale uważam, że nie ma jeszcze doświadczenia żeby piastować takie stanowisko jak urząd Prezydenta.
Dla mnie jedynym, racjonalnym w obecnym czasie, kandydatem jest obecny Prezydent. Może jak po prawej stronie wyklaruje się jakaś konkretna konkurencja dla PiS-u, to wtedy...

So lut 08, 2020 11:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Obecnie urzedujący prezydent w poprzednich wyborach także nie miał doswiadczenia. Ba był tak mało znanym , że mylono go z inną osobą bodajże przewodniczącym Solidarności. Ten argument o braku doświadczenia jest argumentem przeciwko p. Bosakowi imho jednym z najgorszych nie zaslugujacym na bliższe jego rozważenie.

N lut 09, 2020 1:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
towarzyski.pelikan napisał(a):
Ja głosuję na Bosaka, bo jest najbardziej sensownym kandydatem w tych wyborach. Nie widzę dla niego żadnej konkurencji. Jeśli nie dostanie się do drugiej tury, to będę się zastanawiać nad mniejszym złem.

Podpisuję się.
sahcim napisał(a):
Nie mam nic do p.Bosaka ale uważam, że nie ma jeszcze doświadczenia żeby piastować takie stanowisko jak urząd Prezydenta.
Dla mnie jedynym, racjonalnym w obecnym czasie, kandydatem jest obecny Prezydent.

Czyli partyjna marionetka.

N lut 09, 2020 2:10 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Tak Dudę określa opozycja głównie z partii TVN.
Prawda jest bardziej skomplikowana.
A teraz Boro vel Śmiały Harpunnik wskaże prezydenta który postępował inaczej niż jego partia sobie życzyła.
To totalna bzdura ze prezydent nie może być związany z partia. Jest i będzie w takim systemie jaki mamy. Uważam ze Duda nie realizował -zreszta tak jak cały PiS - obietnic skierowanych do elektoratu katolickiego.

N lut 09, 2020 10:42 am
Gaduła
Gaduła

towarzyski.pelikan napisał(a):
Ja głosuję na Bosaka, bo jest najbardziej sensownym kandydatem w tych wyborach. Nie widzę dla niego żadnej konkurencji.

Otóż to. Jedyny kandydat, na którego mogę zagłosować z czystym sumieniem.
Cytuj:
Jeśli nie dostanie się do drugiej tury, to będę się zastanawiać nad mniejszym złem.

Jeśli tak się stanie, to nie będę sobie zawracał głowy drugą turą.

N lut 09, 2020 10:57 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Według matematyki to tak jakbyś zagłosował na tego który będzie miał większość.

N lut 09, 2020 12:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Pan Bosak właśnie się ożenił. Bardzo dobrze! Z żoną budzi większe zaufanie. Ale i tak się czepiają za jego wygląd na ślubie, jednak nie wiem na jakiej podstawie 8O https://www.facebook.com/krzysztofbosak.mikroblog/photos/a.142363174301/10157222586379302/?type=3&theater

N lut 09, 2020 1:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:

Czy ja wiem... Prezydent Duda kiedy startował w wyborach prezydenckich w 2015 roku miał 43 lata. Krzysztof Bosak w tym momencie ma...38. Czy te pięć lat różnicy można tutaj argumentować brakiem doświadczenia? Przypomnę, że Bosak już w 2005 roku (a więc 15 lat temu) dostał się do sejmu z ramienia Ligi Polskich Rodzin.

Uważam, że ma doświadczenie, bo od dwudziestu lat angażuje się społecznie i politycznie ; Młodzież Wszechpolska, LPR, Ruch Narodowy, Konfederacja - jest młody, ale to w jego przypadku nie jest równoznaczne z brakiem doświadczenia. (a poza tym młodo wygląda). Pomijam temat jego udziału "Tańca z gwiazdami".

Skupiam się głównie na tym, że w ostatnich miesiącach (a może roku) bardzo dojrzał politycznie, jest inteligentny, opanowany i naprawdę ciężko go z równowagi wyprowadzić. No i jest merytoryczny, aż "do bólu" - to są zalety.

Druga sprawa, że nazwisko Bosak jednak wciąż mniej "waży" niż cała Konfederacja (bo tam jest zlepek wielu znanych nazwisk) i w pojedynkę będzie ciężko, ale nie takie cuda się już działy.

Co do ślubu, to warto dodać, że jego wybranka serca jest prawnikiem, pracuje jako ekspert w Instytucie Ordo Iuris. Prowadzi tam projekt Centrum Wolności Religijnej.

Na pewno korzyścią dla Krzysztofa Bosaka będą przedwyborcze debaty, w których już w poprzednich wyborach do parlamentu pokazał klasę, i nawet jego najwięksi polityczni przeciwnicy jak i przedstawiciele lewicowych i liberalnych mediów docenili go jako dobrego i mocnego dyskutanta.

N lut 09, 2020 2:50 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Brandeisbluesky napisał(a):
Pan Bosak właśnie się ożenił. Bardzo dobrze! Z żoną budzi większe zaufanie. Ale i tak się czepiają za jego wygląd na ślubie, jednak nie wiem na jakiej podstawie 8O https://www.facebook.com/krzysztofbosak.mikroblog/photos/a.142363174301/10157222586379302/?type=3&theater

Ja czytałem komentarze o obrządku mszy świętej

N lut 09, 2020 3:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jockey napisał(a):
Tak Dudę określa opozycja głównie z partii TVN.
Prawda jest bardziej skomplikowana.

I fakt, że tak go określa TVN-owska opozycja, miałaby być argumentem przeciwko?
Jak w takim razie wygląda owa skomplikowana prawda?
Jockey napisał(a):
A teraz Boro vel Śmiały Harpunnik wskaże prezydenta który postępował inaczej niż jego partia sobie życzyła.

Niestety nie było takiego. Może pora to zmienić? Cieszy mnie, że nawet Ty bierzesz pod uwagę kandydaturę Bosaka.
Jockey napisał(a):
To totalna bzdura ze prezydent nie może być związany z partia. Jest i będzie w takim systemie jaki mamy.

Bycie związanym z partią a bycie partyjną marionetką, to dwie różne rzeczy. Duda byłby nikim gdyby Kaczyński w odpowiednim czasie nie wyciągnął go z kapelusza.

N lut 09, 2020 10:51 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

To skoro nie było takich to czemu nagle razem z TVN Boro vel Śmiały Harpunnik przyjmuje retorykę ze to Duda jest marionetka a wcześniejsi nimi nie byli. Brak logiki jak zwykle u Śmiałego Harpunnika.

Duda był wcześniej współpracownikiem Lecha Kaczyńskiego wiec tak bardzo nikim to by nie był.
System mamy taki ze to partie rekomendują do stawania w wyborach prezydenckich. I konsekwencje są takie ze prezydent reprezentuje program partii. Co do Dudy to razem z Szydło i kilkoma innymi osobami był autorem programu który PiS chciał realizować. I robi to co obiecywał. Jak ma vetowac ustawy które wcześniej ustalili ze są konieczne. Problem w tym ze sprawy ważne dla elektoratu katolickiego ominął. Zreszta tak samo jak PiS.

N lut 09, 2020 11:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jockey napisał(a):
To skoro nie było takich to czemu nagle razem z TVN Boro vel Śmiały Harpunnik przyjmuje retorykę ze to Duda jest marionetka a wcześniejsi nimi nie byli.

A gdzie napisałem, że inni nie byli? Uważam po prostu, że jest najwyższy czas aby zmienić taki stan rzeczy.
Jockey napisał(a):
Brak logiki jak zwykle u Śmiałego Harpunnika.

O moją logikę się nie martw. Jeśli nikt nie obraża ani nie nadużywa władzy moderatora, to zazwyczaj broni się sama :wink:
Jockey napisał(a):
Duda był wcześniej współpracownikiem Lecha Kaczyńskiego wiec tak bardzo nikim to by nie był.
System mamy taki ze to partie rekomendują do stawania w wyborach prezydenckich. I konsekwencje są takie ze prezydent reprezentuje program partii. Co do Dudy to razem z Szydło i kilkoma innymi osobami był autorem programu który PiS chciał realizować. I robi to co obiecywał. Jak ma vetowac ustawy które wcześniej ustalili ze są konieczne. Problem w tym ze sprawy ważne dla elektoratu katolickiego ominął. Zreszta tak samo jak PiS.

Chyba już rozumiem o co Ci chodzi. Ty również uważasz, że Duda jest partyjną marionetką, tylko irytuje Cię, że zostało to napisane w taki sposób i w dodatku przeze mnie?

N lut 09, 2020 11:24 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Bosak - jedyny, sensowny i racjonalny wybór. W drugiej turze jeśli Bosak nie wejdzie - wybór to mniejsze zło (czyli raczej Duda) lub bojkot.

Pn lut 10, 2020 3:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Chyba już rozumiem o co Ci chodzi. Ty również uważasz, że Duda jest partyjną marionetką, tylko irytuje Cię, że zostało to napisane w taki sposób i w dodatku przeze mnie?

Idź na kurs czytania ze zrozumieniem. Dzieci tego się uczą w 2 klasie szkoły podstawowej.
Napisałem dokładnie ze jest jednym z autorów planu PiS wiec o jakiej marionetkę mówisz? A to czy ten plan jest mądry czy głupi można dyskutować. Jak dla mnie w wielu miejscach głupi i socjalistyczny. A określenie marionetka używają zwolennicy partii TVN. To taki sposób ustawiania sobie Dudę aby nie trzeba było przejmować się tym co robi i może ktoś w to uwierzy.
Jak dla mnie Duda nie realizował tego co obiecywał elektoratowi katolickiemu. Zreszta jak i cały PiS

WeźSieTato napisał(a):
Bosak - jedyny, sensowny i racjonalny wybór. W drugiej turze jeśli Bosak nie wejdzie - wybór to mniejsze zło (czyli raczej Duda) lub bojkot.

Czy jedynie sensowny to nie wiem. Na pewno ma przed sobą przyszłość jeśli tylko będzie mądrze budować swoją pozycje na scenie politycznej. Jak na razie wygrywa debaty.
Pięknie się rozprawił z Olejnik i Kowalem w kropce.

Pn lut 10, 2020 4:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Bosak... może kiedyś w przyszłości. To że jest bystry, elokwentny i nieźle wypada w debatach to jednak trochę mało.

Pn lut 10, 2020 5:05 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 90  Następna strona