Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 30, 2020 5:16 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 643 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 43  Następna strona
 Wybory prezydenckie 2020 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Sachol, nie jestem ślepym wyborcą Konfederacji. Ty za to wykazujesz wszelkie objawy choroby, która zwie się "Bosakofobia". Nie jestem lekarzem, ale ta diagnoza chyba jest słuszna...

Najpierw pisalaś tutaj, że katolicy nie powinni głosować na Dudę (to są słowa sachol, nie moje), a teraz z jakąś manią podrzucasz linki i oznajmiasz te same slogany jak jakieś mantry. Bo Konfederacja to, bo Konfederacja tamto.

Skoro na Dudę nie powinni głosować katolicy, a Bosak też taki zły, to na kogo zagłosujesz? Biedronia czy Hołownię?

Wybory się odbędą, czy nie, mnie to już nic nie obchodzi. Polska stoi nad krawędzią ogromnego kryzysu gospodarczego (ale dla sachol to sianie paniki), proponuję zdjąć klapki z oczu i przyjrzeć się temu co się dzieje na około a nie zakłamywać rzeczywistość.

Podejrzewam, że jak napisałaś tą głupotę, że na Dudę nie powinni głosować katolicy, to wcześniej nie pomyslałaś, a teraz starasz się przyćmić swoje poprzednie poglądy i w kółko atakujesz Boska, bo tak Ci wygodnie.

Cytuj:
Gadanie Pana Bosaka ze panstwo nie powinno karac mandatami za nietrzymanie kwarantanny a jedynie a nawolywać do niewychodzenia z domu tez kulą w plot. Zlikwidujemy prawo karne i sądy bo wystarczy nawolywać obywateli zeby nie przekraczali prawa.

Powiedz to matce trójki dzieci, która dostaje kolosalnie duży mandat, bo chce pracować. Z tą likwidacją prawa karnego to się trochę z całym szacunkiem ośmieszasz, sorry.

PiS wprowadza takie durne rozporządzenia, że Miś Barei się nie umywa do tego. I może byłoby to śmieszne, gdyby nie dramatyczna sytuacja w kraju.

Przykład: seniorzy mają siedzieć w domu, ale specjalnie dla nich sklepy są czynne w wyznaczonych godzinach: 10-12, a dodatkowo i tak mogą zrobić zakupy w każdej, ale to każdej chwili. Gdzie tu sens i logika? A żeby było śmieszniej, to sklepy budowlane ten nakaz też obowiązuje - sam byłem dziś świadkiem jak przedsiębiorcy budowlani klnęli jak szewce, ludzie się denerwują, bo schemat jest taki

sklep budowlany - 10-12, czynny tylko dla seniorów 65+ - budowlaniec nie może w tym czasie kupić, robota stoi, szef się wkurza, kara finansowo za zwłokę, szef firmy traci, tracą i pracownicy... a 70--letni dziadek i tak po młotek nie przyjdzie w tych godzinach, więc do dalej? Traci sklep, tracą pracownicy (zero przychodu przez dwie godziny). I nikt nie widzi, że gospodarka się rujnuje, a raczej rujnuje je rząd z zapędami autorytarnymi i socjalistycznymi. Ale co tam, będziemy wlepiać mandaty, trzeba przecież zapychać tę "tarczę antykryzysową" - czyli dziurawy parasol i betonowe koło ratunkowe.

Setki tysięcy ludzi stracili pracę, drugie tyle za chwilę podzieli ich los, upadają sklepy, przedsiębiorstwa, firmy, ludzie nie mają za co żyć (pomału), bo nikt sobie jakichś oszczędności nie robił. I co na to rząd? Kolejne podatki! Socjalizm albo śmierć >;

Cytuj:
Ja TV dawno nie ogladam i jej wyborcy też TV nie ogladaja a na krytyce PiS Konfederacja nie zajedzie nigdzie bo zwolennicy PiS na nich nie zglosuja

Może nie oglądasz, ale dokładnie to samo sugerujesz i przekazujesz tu na forum. Poza tym, to że Ty czy Jockey nie oglądacie, to wybacz, ale o niczym nie świadczy. Miliony Polek i Polaków jednak oglądają - i łykają tę propagandę ile tylko można.

A ja znam wielu byłych wyborców PiS-u, którzy teraz popierają Konfedrację, i co Ty na to?

Cytuj:
bo by zabrali wszystkie programy pomocowe, zlikwidowali służbę zdrowia państwową i ogolnie wszystko rozwalili a bidnym ludzią żyło by się gorzej a liberałów i tak głosów tez nie uzyska.
Na takiej Krytyce PiS Konfederacja pomaga opozycji jak chce powrotu do władzy tuska to niech krytykuje dalej, bo Bosak i tak nie ma szans.

Programy pomocowe czyli socjalizm, zabierać pracującym i dawać innym, żeby się "zgadzało" pod osłoną "solidarności społecznej". Nie "pomagać" a p prostu nie przeszkadzać, obniżyć podatki, o czym mówił Bosak, ale co tam, to dla ludzi skażonych socjalizmem nie do po myślenia.

Zapomnialaś w tym swoim wywodzie jeszcze o tym, że jakby Konfedracja rządziła to mielibysmy wojnę z Ukrainą, Niemcami, Izraelem, USA i mieszkańcami Jowisza. Czemu Ci to umknęło? Slogany o prywatyzacji służby zdrowia to straszenie "czarnym ludem", nikt tego nie wprowadzi, ale co tam, trzeba siać strach i panikę (którą zarzucasz komu innemu).

Z powrotem Tuska to mnie rozbawiłaś. Wypisz wymaluj to samo co Sakiewicz propagował - jak się zagłosuje na Konfedrację, to PiS przegra i rządzić będzie PO z SLD. Sprawdziło się? Wygrał PiS, weszła i Konderacja a ja o tym pisałem wiele miesięcy temu - według Ciebie krytyka rządu to popieranie Tuska, gratuluję interpretacji.

Biedni ludzi to są nienarodzone dzieci, które są zabijane tylko dlatego, że mogą urodzić się chore (zespół Downa), ale co tam aborcja eugeniczna, zamieciona pod dywan jak było to do przewidzenia.

Cytuj:
bo Bosak i tak nie ma szans.

Nikt w tym kraju prawicowy, konserwatywny nie ma szans, bo mamy układ okrągłostołowy i z Magdalenki, gdzie żydowscy socjaliści z KOR-u i Solidarności (Kuroń, Geremek, Michnik), dogadali się z tajnymi agentami (TW Bolek Wałęsa) i komunistycznymi zbrodniarzami (Kiszczak), więc mamy to co mamy - 30 lat te same twarze, te same nazwiska. Zmieniają się tylko nazwy partii (PC, ROP, KLD, UD, UW, AWS), a te same twarze przy korytku.

Na jesieni może być jeszcze gorzej z wyborami, bo wtedy nie będzie 5000 zarażonych jak w tej chwili, a może ze 50, ale w proroka się nie bawię. Żadne rozwiązanie na obecną chwilę nie wydaje się dobre.

Cytuj:
Kolejne wystąpienie Bosaka krytykujące wszystko wokoło bez podawania żadnych rozwiązań.
Dodatkowo dodaje retorykę wzmażania paniki i strachu snując widmo wielkiej katastrofy.

Kolejny objaw "Bosakofobii"... Swoją droga dobre wystąpienie i prawdziwe (z tymi szpitalami). Informacje warto też pozyskiwać od "szarego Kowalskiego" - ja np. mam relację "z frontu" bo ciotka mojego przyjaciela i jej córka pracują w jednym z lubelskich szpitali. To co się dzieje jest już tragedią, ale zakłamujmy rzeczywistość dalej, pogratulować dobrego samopoczucia.

Och, krytykuje... jakie to niespotykane zjawisko w polityce, że partia opozycyjna krytykuje rządzących. Jakaś nowość. I słusznie robi, bo należy krytykować to co robią źle i nie owijać w bawełnę. Czepiłaś się tego krytykowania (przez jedną tylko z formacji) jak rzep psiego ogona i idziesz w zaparte. Co i komu chcesz tutaj udowodnić?

Wybory to święto demokracji jak się szumnie i pięknie to określa. Tylko jak to pogodzić, skoro 70% Polek i Polaków (większość zdecydowana) nie chce wyborów? W imię demokracji zmusić większość do wzięcia w nich udziału , nie liczyć się z głosem narodu, tylko tak trzeba, bo to jest...demokracja(?)

Pn kwi 06, 2020 2:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Glos narodu juz wybrzmial wybierajac sejmowa wielszosc PiS, a wlasciwie Kaczora bo on tam podejmuje wiekszosc podstawowych decyzji, a teraz narod moze isc w odstawke i sie sluchac.
To ze do tej pory politycy nie dogadali sie na temat wyborow, zeby odsunac temat na czas epidemii i dalej zajmuja sie walka polityczna odbije sie na nich pozniej i to sadze ze na obu stronach sporu, bo ludzie po prostu naocznie stwierdza ze zadna partia nie dziala dla nich, tylko raczej dla siebie.

Pn kwi 06, 2020 4:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sondaż dla Rzeczypospolitej

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-rzeczpospolita-duda-nie-wygra-w-i-turze-sondaz,nId,4424851

Moim skromnym zdaniem skoro prezes poczty polskiej oznajmia, że nie jest w stanie przygotować tych wyborów korespondencyjnych a potem się go...zwalnia i zastępuje jakimś wiceminstrem, to doskonały przykład i dowód, że to się nie uda...

Pn kwi 06, 2020 4:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Sachol, nie jestem ślepym wyborcą Konfederacji. Ty za to wykazujesz wszelkie objawy choroby, która zwie się "Bosakofobia". Nie jestem lekarzem, ale ta diagnoza chyba jest słuszna...

Najpierw pisalaś tutaj, że katolicy nie powinni głosować na Dudę (to są słowa sachol, nie moje), a teraz z jakąś manią podrzucasz linki i oznajmiasz te same slogany jak jakieś mantry. Bo Konfederacja to, bo Konfederacja tamto.

Skoro na Dudę nie powinni głosować katolicy, a Bosak też taki zły, to na kogo zagłosujesz? Biedronia czy Hołownię?

Wybory się odbędą, czy nie, mnie to już nic nie obchodzi. Polska stoi nad krawędzią ogromnego kryzysu gospodarczego (ale dla sachol to sianie paniki), proponuję zdjąć klapki z oczu i przyjrzeć się temu co się dzieje na około a nie zakłamywać rzeczywistość.

Podejrzewam, że jak napisałaś tą głupotę, że na Dudę nie powinni głosować katolicy, to wcześniej nie pomyslałaś, a teraz starasz się przyćmić swoje poprzednie poglądy i w kółko atakujesz Boska, bo tak Ci wygodnie.

Twoje teorie sa jak najbardziej błedne. Ale jak az tak bardzo się nudzisz żeby analizować moje poglady to prosze bardzo. Moje poglady sie nie zmienily. Katolik nie powinnien głosować na Dude ale Bosak pomimo jedynego jego aututu jakim jest niewspieranie aborcji to nic nie proponuje konkretnego oprocz zniesienia podatków i ZUSU, tylko tak jak pisałam już wczesniej ciekawe wtedy skąd państwo ma wowczas pieniadze na wyplate emerytur i sluzba mundurowym, medycznym i calym aparacie państwowym. No mniszku czekam na propozycje co wtedy?

Cytuj:
Powiedz to matce trójki dzieci, która dostaje kolosalnie duży mandat, bo chce pracować. Z tą likwidacją prawa karnego to się trochę z całym szacunkiem ośmieszasz, sorry.

A co to za bzdury. Za pojscie do pracy nie dostaniesz żadnego mandatu.
Moze doczytaj co jest zabronione dokladnie bo raczej Ty sie ośmieszasz.

Do reszty wywodów nie chce mi sie odnieśc bo szkoda mi czasu. Bo tak zaciekle bronisz Bosaka jak ślepy.

Pn kwi 06, 2020 6:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie umiesz nawet jakoś estetycznie pisać tych postów?... jedno wielkie pomieszanie i nie wiadomo kto co pisał i do czego się odnosić.

Tak, czyli podtrzymujesz, że katolik nie powinien głosować na Dudę. Ja się z tym absolutnie nie zgadzam. Sam w poprzednich wyborach głosowałem na Dudę (w II turze, w I poparłem Mariana Kowalskiego z RN) a jestem katolikiem. Wielu więc księży nie jest w Twoim mniemaniu katolikiem czy jak?

Bosak też nie, no to mamy 0:2. Ani Duda ani Bosak ;) Kto nam zostaje? Strzelam, że być może prof. Mirosław Piotrowski z KUL-u (Ruch Europa Christi).

Państwo nie powinno kraść rękoma ZUS-u pieniędzy od emerytów, a kradzieżą jest zabieranie im podatków z emerytur (całe życie płacili pracując, a teraz to co sobie wypracowali i tak im zabierają.) To jest kradzież, łamanie VII przykazania. A ZUS w tym wypadku pełni rolę legalnej mafii w Polsce.

To nie są bzdury, widocznie żyjesz sobie w jakimś innym, baśniowym świecie. Mandaty dostają (szwagier znajomego) za to, że w drodze do pracy zatrzymano go i nie miał... świstka - czyli zaświadczenia, że pracuje i może poruszać się po mieście (jakkolwiek to brzmi).

A wiesz z czego składa się tarcza antykryzysowa? Ze 179 stron...a obsługa do niej ma 172 strony. Biurokracja wiecznie żywa... bez komentarza.

Mi też już szkoda czasu na tę Twoją nagonkę na Konfederację i Bosaka. Wzięłaś sobie chyba za punkt honoru zasypywać ten temat dziesiątkiem linków do wypowiedzi Bosaka i pisząc pod spodem, że "krytykuje!" (straszne).

Ślepym można być też z nienawiści, a czytając te Twoje wstawki i hejt na Bosaka można dojść do wniosku, że zrobił Ci jakąś straszną krzywdę.

Konfederacja krytykuje rząd... a sachol krytykuje za to Konfederację. Do tego ten temat się sprowadził, więc daję sobie spokój. Chociaż możesz dawać tu te linki, z chęcią kogoś mądrego, merytorycznego posłucham (i nie będę musiał sam szukać po youtube) ;)

Pn kwi 06, 2020 6:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie umiesz nawet jakoś estetycznie pisać tych postów?... jedno wielkie pomieszanie i nie wiadomo kto co pisał i do czego się odnosić.

Tak, czyli podtrzymujesz, że katolik nie powinien głosować na Dudę. Ja się z tym absolutnie nie zgadzam. Sam w poprzednich wyborach głosowałem na Dudę (w II turze, w I poparłem Mariana Kowalskiego z RN) a jestem katolikiem. Wielu więc księży nie jest w Twoim mniemaniu katolikiem czy jak?

Bosak też nie, no to mamy 0:2. Ani Duda ani Bosak ;) Kto nam zostaje? Strzelam, że być może prof. Mirosław Piotrowski z KUL-u (Ruch Europa Christi).

Państwo nie powinno kraść rękoma ZUS-u pieniędzy od emerytów, a kradzieżą jest zabieranie im podatków z emerytur (całe życie płacili pracując, a teraz to co sobie wypracowali i tak im zabierają.) To jest kradzież, łamanie VII przykazania. A ZUS w tym wypadku pełni rolę legalnej mafii w Polsce.

To nie są bzdury, widocznie żyjesz sobie w jakimś innym, baśniowym świecie. Mandaty dostają (szwagier znajomego) za to, że w drodze do pracy zatrzymano go i nie miał... świstka - czyli zaświadczenia, że pracuje i może poruszać się po mieście (jakkolwiek to brzmi).

A wiesz z czego składa się tarcza antykryzysowa? Ze 179 stron...a obsługa do niej ma 172 strony. Biurokracja wiecznie żywa... bez komentarza.

Mi też już szkoda czasu na tę Twoją nagonkę na Konfederację i Bosaka. Wzięłaś sobie chyba za punkt honoru zasypywać ten temat dziesiątkiem linków do wypowiedzi Bosaka i pisząc pod spodem, że "krytykuje!" (straszne).

Ślepym można być też z nienawiści, a czytając te Twoje wstawki i hejt na Bosaka można dojść do wniosku, że zrobił Ci jakąś straszną krzywdę.

Konfederacja krytykuje rząd... a sachol krytykuje za to Konfederację. Do tego ten temat się sprowadził, więc daję sobie spokój. Chociaż możesz dawać tu te linki, z chęcią kogoś mądrego, merytorycznego posłucham (i nie będę musiał sam szukać po youtube) ;)

Nadal nie odpowiedzialeś na to pytanie. Skad ma wziać pieniądze Panstwo na wyplate emerytur, pensji dla slużb mundurowych, medycznych itd po spelnieniu postulatów Pana Bosaka o zamrozeniu Zusu i wszystki podatków. Daruj sobie eleboraty i odpowiedz na pytanie zadane wprost.

Pn kwi 06, 2020 9:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A skąd mają wziąć przedsiębiorcy (mali i mikro) na podatki i ZUSy skoro Państwo zabroniło im zarabiać?

Pn kwi 06, 2020 9:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
A skąd mają wziąć przedsiębiorcy (mali i mikro) na podatki i ZUSy skoro Państwo zabroniło im zarabiać?

Prezes Black Red White wcale nie krytykuje aż tak tarczy mowi ze napewno sie przyda mimo ze obroty spadly mu o 90 procent.

https://youtu.be/nmWmZPS2W-c

Jak widzisz problem nie dotyka tylko malych i mikro w mojej ocenie tacy maja latwiej przetrwac no generuja stosunkowo niskie koszty niz takie Black Red White ktore miało obroty na poziomoe 120 mln i zatrudnia 7500 pracowników.

Wt kwi 07, 2020 6:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

To chyba nie w Polsce ten mandat. Albo powtarzasz niesprawdzone plotki. W Polsce nie trzeba zaświadczenia na ten moment wystarczy powiedzieć gdzie sie pracuje w przypadku kontroli policji

Wt kwi 07, 2020 7:32 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Skad ma wziać pieniądze Panstwo na wyplate emerytur, pensji dla slużb mundurowych, medycznych itd po spelnieniu postulatów Pana Bosaka o zamrozeniu Zusu i wszystki podatków.

A skąd właściwie biorą się pieniądze?
Najprościej i najbrutalniej rzecz ujmując - "z powietrza".
Bank centralny to instytucja, która tworzy pieniądz z niczego.
Pieniądz jest obecnie zapisem w bazie danych, po prostu wprowadza się odpowiednie kwoty po stronie należności i po stronie zobowiązań. Bank centralny otwiera linię kredytową dla banków komercyjnych czy dla rządu i w ten sposób jest "drukowany" pieniądz. On tak naprawdę nie jest drukowany, tylko pojawia się na kontach, ale pojawia się znikąd.

Wt kwi 07, 2020 8:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Myślę, że tuż przed wyborami, rząd powinien rzucić jakieś ochłapy wyborcze. Np. zdjęcie denerwujących zakazów wyjścia do lasów, itp. Wtedy człowiek obity kijem dostanie trochę marchewki, poczuje się lepiej i łatwiej zdecyduje kto jest dobry, tzn. które zło jest mniejsze.

Wt kwi 07, 2020 8:47 am
Dyskutant
Dyskutant

Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
A co takiego wyczyniają?
Pytam bo nie mam TV

Telewizja nie jest potrzebna do patrzenia w rzeczywistość 8)
A wyczyniają to, że panikują z powodu nowego, nie aż tak groźnego wirusa (na pewno nie wywołującego wysoką śmiertelność, czyli o pandemii nie może być mowy) i kreują rzeczywistość przez pryzmat covida. I postawili bezpieczeństwo w zamian za wolność (czyli straciliśmy i to i to). Po prostu wyczyniają to, że już za jakiś czas będziesz jadł z rąk Chińczyków (nie mam nic do Chińczyków, ale po co taka relacja?).
A to dopiero początek urojeń (przez małe urojenie na początku w ostatecznym postrzeganiu spowoduje ogromne zniekształcenie realności, czyż nie? :-| )

A Ty Jockey pochwalasz co zrobił rząd? (znaczna większość świata)?

Czy nie lepsze było wystąpienie na przykład prezydenta z apelem (bez korzystania z monopolu na użycie siły) do narodu, społeczeństwa, że pojawił się nowy wirus, trzeba uważać bo to i to, ale działamy dalej a nie próbować zatrzymać rzeczywistość z powodu jakiejś pchły?

Wt kwi 07, 2020 9:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Poważnie nie jest tak groźny?
https://google.com/covid19-map/?hl=pl
To pewnie przypadek że Włosi nie wyrabiają z kremacją i zwłoki leżą na lodowiskach, w szpitalach brakuje miejsc.

Wt kwi 07, 2020 9:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
W Polsce nie trzeba zaświadczenia na ten moment wystarczy powiedzieć gdzie sie pracuje w przypadku kontroli policji

Sachol wierz mi, ale ja mam ze sobą codziennie takie zaświadczenie w drodze do pracy i z. Mniej więcej takie coś: adres firmy, ulica, NIP itd., "Zaświadcza się, że pan (imię i nazwisko) PESEL jest pracownikiem (nazwa firmy) i świadczy usługę pracy pod adresem...(adres, ulica itd.) Tyle :) Nie wiem czy wszędzie takowe są wymagane, ale w Lublinie ludzie mają (straż miejska nie śpi).

"Na gębę" to byłoby zbyt prosto chyba mówić, że z pracy, do pracy, bo wtedy pan X z panem Y mogliby sobie na piwko "pod chmurką" wychodzić ile dusza zapragnie i zawsze się w razie co tłumaczyć, że idą do pracy...albo z niej wracają ;) Niestety, ale dziś trzeba mieć dowody, a najlepiej na papierze ^^

żeby nie było, że tylko Bosak i Bosak, to...narratorem jest pan Braun :cfaniak:

https://www.youtube.com/watch?v=Yv9M1Kzy9Lo

Śr kwi 08, 2020 3:49 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pan X z panem Y mogliby sobie na piwko "pod chmurką" wychodzić ile dusza zapragnie i zawsze się w razie co tłumaczyć, że idą do pracy...albo z niej wracają
-Do... do-do... do domu jedziesz?
-Do roboty kochany, do roboty...

https://www.youtube.com/watch?v=7mHXsYIhlcc

Śr kwi 08, 2020 5:08 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 643 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 43  Następna strona