Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lip 04, 2020 9:40 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 71  Następna strona
 Wybory prezydenckie 2020 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Prezydent Andrzej Duda wypowiedział się w sprawie aborcji eugenicznej:

https://wiadomosci.wp.pl/wybory-prezydenckie-2020-andrzej-duda-wypowiedzial-sie-na-temat-aborcji-i-glosowania-korespondencyjnego-6497662125618817a

Śr kwi 08, 2020 8:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):

Jesli te wybory sie odbeda to prawdopodobnie w krótkim czasie zostana unieważnione przez Sąd Nakwyższy.
Słabe to całe zamieszanie wokół tego. Kaczynski móglby czasem innych posluchać. Propozycja Gowina nie była zła. Zwlaszcza że nie jeden raz sie już pomylił. Po rozpadzie rządu mniejszosciowego rozpisal szybko nowe wybory, które przegrał i wpuścił Platforme na 8 lat

Śr kwi 08, 2020 9:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Gowin miał pomysł ale na ten pomysł nie przystałaby opozycja.

Śr kwi 08, 2020 9:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Gowin miał pomysł ale na ten pomysł nie przystałaby opozycja.

Opozycja nie przystanie na nic. Niezaleznie co to bedzie wszystko oprotestuje i powie że jest złe.
Teraz chce wprowadzenia stanu wyjatkowego a gdyby do tego doszło będzie jęczeć i plakać ze nie ma juz demokracji i jest dyktatura

Śr kwi 08, 2020 9:57 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Masz racje ale żeby odłożyć wybory jak chciał Gowin to bez opozycji się nie udałoby. Potrzebna była większość konstytucyjna.

Śr kwi 08, 2020 10:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Masz racje ale żeby odłożyć wybory jak chciał Gowin to bez opozycji się nie udałoby. Potrzebna była większość konstytucyjna.

Tyle ze PiS nie wyszedł z taka propozycja. Gdyby wyszedł a opozycja odrzuciła to nie miala by asa w rekawie bo PiS chcial je przelozyc ale opozycja sie nie zgodizla. W obecnej konfiguracji gdzie forsuja za wszelka cene wybory korespondencyjne tylko sie osmieszaja i wychodza na żadnych władzy, tracac poparcie ktore sobie wypracowali przez lata.
Absurdalnośc wprowadzanych obostrzeń kwarantanny też im nie pomaga.
Kaczynski chyba faktycznie daleko jest od problemow przecietnego polaka i nie umie sie w te problemy wczuc.

Cz kwi 09, 2020 9:11 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Uważam ze wyborów w rym terminie nie będzie. A nawet jeśli PiS je zorganizuje korespondencyjnie to sąd je uwali. Trochę jest sytuacja patowa.

Cz kwi 09, 2020 11:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Uważam ze wyborów w rym terminie nie będzie. A nawet jeśli PiS je zorganizuje korespondencyjnie to sąd je uwali. Trochę jest sytuacja patowa.

Mnie wkirza to że w opozycji sa osoby ktorym zależy na haosie państwa. Za takie działania powinni byc postawieni przed trybunałem stanu a nie być posłami. Z drugiej strony mamy PiS ktore wszystkoe poprawki opozycji odrzuca. Konfederacja miała pare dobrych pomysłów, chyba PiS nie traktuje ich poważnie a czemu? Bo to troche taki zlepek Narodowcow z liberalami.
Propozycja Konfederacji azeby zamrozić spłaty kredytów banków była dobra ale podobno moe dało jej się wprowadzić zgodnie z prawem. Jesli faktycznie nie można to ok, a jeśli można ale PiS tego noe robi to chyba działa dla dobra bankow a nie przedsiebiorców.
PiS mnie tez zawodzi pod względem mnożenia biurokracji i zbędnej papierologo zamiast je upraszczać. Czy Konfederacja była by w tym względzie lepsza? Nie wiem bo póki co to dają propozycje, ktorych nie da się wprowadzić w życie.

Cz kwi 09, 2020 11:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dalej sobie tego nie wyobrażam, bo został...miesiąc czasu.

Tak, Konfederacja to jest zlepek. Trwa on już od grudnia 2018 roku i na razie się trzyma, choć są tam silne osobowości, indywidualności, że czasami można się pogubić. Jedne pomysły wydają się dobre, inne mniej, a jeszcze inne kompletnie bez sensu. Wierzy się Bogu a nie ludziom, bo ci są zawodni, popełniają błędy, grzeszą, mylą się... I tak jest z partiami politycznymi.

Moje sympatie są takie a nie inne, choć nie raz i nie dwa mam z nimi dylematy (nie we wszystkim się zgadzam, nie wszystko mi pasuje).

Pierwszy przykład - jutro 10 rocznica Smoleńska - i nawet w tej kwestii nie ma jednomyślności, Korwin - zwykły wypadek, katastrofa, ("Czy pani Jantar też miała wrogów, bo zginęła w katastrofie lotniczej...") - Grzegorz Braun - zamach (zrealizował nawet serial pt. "Zamach Smoleński"), dlatego są tam różnice (po tym jak w prawyborach wygrał obecny kandydat Bosak żelazny elektorat Korwina mówił, że nie będzie głosował na socjalistę... :?

I najważniejsza rzecz: nie przeceniajmy ich, nie pokładajmy na ich barkach jakiejś wielkiej odpowiedzialności, bo to jest raptem...11 posłów. Co znaczy dziś te 11 głosów? Kompletnie nic. Gdyby pomysł Gowina miał wejść w życie, to należy wymagać głosów od największej siły opozycyjnej KO a także trzeciej siły Lewicy - a Konfa jako piąta siła polityczna (i ostatnia w parlamencie, będąca jedyne kołem a nie klubem) z tymi jedenastoma szablami nic nie może zmienić, na nic nie ma wpływu - jest tylko języczkiem uwagi.

Korespondencyjne wybory jak na razie do mnie w ogóle nie przemawiają...

Cz kwi 09, 2020 2:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Korespondencyjne wybory to pomyłka, porażka i nieporozumienie. Mam jeszcze w zanadrzu kilkanaście bardziej dosadnych określeń pod adresem pomysłodawców. Takich wielkich zmian nie przygotowuje się na chybcika.
To co do tej pory wiemy o tym jak ma wyglądać to głosowanie budzi wielkie wątpliwości.

PS
Jockey, pisałeś wcześniej że z tymi wyborami to misterny plan prezesa by ośmieszyć opozycję. Dalej tak uważasz? Bo w moim odczuciu to PiS się ośmiesza i traci punkty, na własne życzenie.

Cz kwi 09, 2020 2:50 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Oczywiście ze zmieniłem zdanie. To co forsuje PiS to porażka. Myślałem ze jednak Kaczyński robi akcje pod tytułem dobić opozycje. Pomyliłem się. Widzę ze to jest akcja pod tytułem TKM. Swoją droga to Kaczyński wycen sposób podsumował dawno temu postępowanie UW i AWS

Cz kwi 09, 2020 3:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak szczerze zapytajmy siebie, rodzinie, znajomych: Po co komu te wybory w maju? Bo konstytucja itd., ale czy ona jest ważniejsza od ludzi, obywateli? To Kidawa tak twierdziła, ale żaden rozsądny człowiek nie będzie jakichś przepisów stawiał ponad człowieka.

W Wiadomościach niemal codziennie wrzucają sondaż gdzie 57% chce wyborów korespondencyjnych, 33% nie chce, a 9% nie ma zdania i potem...cyk, pani Cholecka mówi coś takiego: Gdyby te 9% zdecydowało się na wybory, to wtedy,...czary mary ponad 64% chce ;) śmiać się można do łez. A jakby dali te 9% w drugą stronę, to nie wyjdzie takie coś... tylko będzie 42%, że nie chce ;d

Zresztą te sondaże dla Wiadomości to są...delikatnie mówiąc nic nie warte. Ja mam swoje "sondaże" i kogo nie spytam (spokojnie, telefonicznie i przez e-mail :wink: , to nie chce żadnych wyborów, nic go nie obchodzą itd.)

Cz kwi 09, 2020 5:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Puste słowa. 5 lat nie skorzystał z inicjatywy ustawodawczej w tej sprawie

Pt kwi 10, 2020 6:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):

Puste słowa. 5 lat nie skorzystał z inicjatywy ustawodawczej w tej sprawie
To, niestety, prawda. W ogóle dotyczy to całego PiS.

Jesli chodzi o wybory, uważam że powinniśmy je zrobić w maju - jeśli tego nie zrobimy, zrobi się kompletny bałagan (nikt już nie będzie wiedział kto rządzi, kiedy musza być wybory itd).
Ponadto do przeniesienia wyborów niezbędny jest stan wyjątkowy - ze wszystkim co się z tym wiąże (odszkodowania dla polskich i zagranicznych przedsiębiorców itd). W dodatku, ponieważ jest w konstytucji "stan epidemii" nie ma żadnych podstaw do ogłaszania stanu wyjątkowego (który jest do innych celów). To byłby niebezpieczny precedens - w przyszłości mógłby to wykorzystać niesprawiedliwy rząd (w końcu tak Hitler doszedł do władzy).
Jeden warunek: jeśli PiS jest w stanie przygotowac wybory korespondencyjne.

Pt kwi 10, 2020 9:56 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):

Gdyby SN wybory rzeczywiście uwalił, to następne wybory odbyłyby się mniej więcej w pierwszej połowie lipca (zakładając, że pierwsza tura odbyłaby się 10 maja), a ten termin chyba wydaje się PISowi i tak korzystniejszy od terminu listopadowego.

Pt kwi 10, 2020 11:12 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 71  Następna strona