Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sie 11, 2020 6:56 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 90  Następna strona
 Wybory prezydenckie 2020 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Marku, dam ci rade ktora mnie zawsze Jockey daje - przestan czytac wylacznie prase pro partyjna i dowiedz sie dokladnie co znaczy slowo wybory.
Napewno nie jest to to mocno ograniczone glosowanie ktore chce przprowadzic (ciach na forum nie przekręcamy nazwisk polityków, następnym razem będzie ostrzeżenie-J), narazajac przy okazji ludzi w to zaangazowanych + obslugujacych na zwiekszone ryzyko zachorowan.

Jego nie liczenie sie z obowiazujacym prawem i ludzkim zdrowiem dobrze pokazaly uroczystosci poswiecone katastrofie smolenskiej, gdzie funkcjonariusze PiS zgrupowali sie bez zadnych srodkow ochrony osobistej w celu zlozenia wiencow.
To dobrze wspolgra z dawaniem mandatow ludziom samotnie wchodzacym do lasu czy spacerujacych z czlonkami rodziny opisywane w innym watku na forum.

Pt kwi 10, 2020 5:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Sondaże nie pozostawiają żadnych złudzeń... Polacy nie chcą żadnych wyborów. Zastanawiam się kiedy to dotrze do władzy (a może dotarło, tylko udają, że nie słyszą, widzą?).

https://dorzeczy.pl/kraj/135956/polakow-zapytano-o-wybory-w-maju-wynik-sondazu-jest-jasny.html

Pt kwi 10, 2020 6:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

mniszek_pospolity napisał(a):
Sondaże nie pozostawiają żadnych złudzeń... Polacy nie chcą żadnych wyborów. Zastanawiam się kiedy to dotrze do władzy (a może dotarło, tylko udają, że nie słyszą, widzą?).

https://dorzeczy.pl/kraj/135956/polakow-zapytano-o-wybory-w-maju-wynik-sondazu-jest-jasny.html

A może to opozycja chce opóźnić wybory ? Tak twierdzi np. red. Karnowski.
Z tego co wiem Kurski już nie jest prezesem TVP.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
M.K.

Pn kwi 13, 2020 11:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać

Wybory muszą się odbyć, bo kończy się kadencja prezydenta. To takie proste, ale do niektórych to nie dociera.

Wt kwi 14, 2020 12:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Adam M. napisał(a):
Marku, dam ci rade ktora mnie zawsze Jockey daje - przestan czytac wylacznie prase pro partyjna i dowiedz sie dokladnie co znaczy slowo wybory.
Jeszcze trafniej mogę skierować te słowa w stosunku do Ciebie. Skup się może na faktach, a nie uprzedzeniach, bo te nie są żadnym argumentem w dyskusji.

Skoro decydujemy o wyborach nie na podstawie konstytucji, ale na podstawie sondaży, to równie dobrze możemy zadecydować, kto będzie prezydentem na ich podstawie ;)
Wespecjan napisał(a):
Wybory muszą się odbyć, bo kończy się kadencja prezydenta. To takie proste, ale do niektórych to nie dociera.
Zgadzam sie z tym, choć nie bez wahań.
Boję się, że jak nie przeprowadzimy wyborów na miesiąc, to do sytuacji w której nikt już żadnego sądu nie uznaje (bo każdy uważa że może sobie dam decydować kogo uzna) dojdzie sytuacja, w której każdy według swojego mniemania będzie mówić że jest albo nie ma prezydenta.
W sytuacji awaryjnej (epidemia, kryzys) to najgorsze, co może się zdarzyć.

Wt kwi 14, 2020 12:17 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:

Cytuj:
Skoro decydujemy o wyborach nie na podstawie konstytucji, ale na podstawie sondaży, to równie dobrze możemy zadecydować, kto będzie prezydentem na ich podstawie ;)

No tak... Kidawa-Błońska mówiła, że "konstytucja ważniejsza od ludzkiego życia" :wink: Co to znaczy, że "muszą" się odbyć? A jak się nie odbędą, to z głodu umrzemy? (tu raczej chodzi bardziej o kryzys gospodarczy). Sytuacja nie jest taka znowu codzienna (chyba, że komuś umknęło, że mamy pandemię, ale może to wcale nie jest pandemia, bo tam więcej ludzi ginie w wypadkach drogowych czy coś...)

Przypominam, bo może komuś to uleciało: Po Smoleńsku też nie mieliśmy prezydenta przez pewien okres czasu - tragedia itd. I wtedy drugą osobą w państwie jest z tego co się nie mylę marszałek sejmu (teraz pani Witek, wcześniej był to Komorowski) ; wybory można jak najbardziej przełożyć i nikomu się krzywda nie dzieje... Albo wprowadzić stan klęski żywiołowej lub stan wyjątkowy (co już teraz raczej nie przejdzie). Dlatego jest kilka rozwiązań, a nie, że "muszą" się odbyć...

A gdyby te 77% nie zagłosowało, to wtedy wybory są ważne? Nie musi być frekwencja na poziomie minimum 30%? Pytam, bo nie wiem.

Warto też dodać, że nie mamy teraz żadnych, ale to żadnych kampanii, spotkań z wyborcami, konferencji na szerszą skalę i przede wszystkim debat, więc co to za wybory...To zeszło na bardzo odległy plan i kogo nie spytać, to w nosie ma teraz wybory (i nie ma co się dziwić).

Jedyny argument to być może taki, że musi być jakaś "ciągłość" - pan Duda nadal będzie piastował ten urząd i w ten sposób państwo będzie dalej działać (czy wspaniale, to już osobna kwestia) ; czyli potrzebny ktoś do podpisywania ustaw przygotowanych przez PiS.

I nikt nie jest w stanie przewidzieć jak to się rozwinie - na obecną chwilę mamy jakieś 7000 zarażonych, a w maju może to będzie 15 000, z kolei jakby przełożyć na lipiec czy jesień, to wtedy będzie tych zarażonych z 50 000 i wtedy tym bardziej nie będzie "dogodnego momentu", bo będzie jeszcze gorzej niż teraz, więc... po prostu miejmy to z głowy. Wynik jest już znany - wygra pan Duda, więc jak dla mnie to tylko zwyczajna formalność.

On w przeciwieństwie do Komorowskiego to faktycznie nie ma z kim przegrać...

Wt kwi 14, 2020 12:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Wespecjan napisał(a):

Konstytucja dopuszcza scenariusze, kiedy wybory się nie odbywają.
Nie dopuszcza natomiast zmian w ordynacji wyborczej miesiąc przed wyborami.

No i ta "tajność wyborów" - to jest dobre.
Mam podpisem zaświadczyć, że wybór jest tajny, ale jednocześnie podaję wszystkie swoje dane.

Wt kwi 14, 2020 1:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Irbisol napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Konstytucja dopuszcza scenariusze, kiedy wybory się nie odbywają.
Nie dopuszcza natomiast zmian w ordynacji wyborczej miesiąc przed wyborami.

Mam podpisem zaświadczyć, że wybór jest tajny, ale jednocześnie podaję wszystkie swoje dane.

Oczywiście że nie będą tajne, ale 5 lat temu głosowałem korespondencyjnie i przy zgłoszeniu do konsulatu, by przysłano mi kartę do głosowania, musiałem podać wszystkie swoje dane i adres. Tak jak i przy odsyłaniu karty. Tak więc precedens odtajnienienia wyborów już się dokonał w przeszłości, przynajmniej częściowo i nie przypominam sobie by ktoś wtedy podnosił tą kwestię że wybory były niekonstytucyjne. Mnie to ani grzeje ani ziębi, bo na wybory już nie idę, ani żadnej karty odsyłał nie będę. Ale to, że wybory muszą się odbyć jest jasne jak słońce, bo priorytetem każdej władzy jest podtrzymanie swojego istnienia.

Wt kwi 14, 2020 2:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Warto jeszcze dodać, że teraz senat tymi ewentualnymi wyborami się zajmuje - i albo będzie to ciągnął jeszcze dwa, trzy tygodnie (albo na złość PiS-owi albo faktycznie zależy im na bezpieczeństwie ; konsultacje z epidemiologami -proszę sobie wybrać jaką kto wersję woli) i po wszystkim zostanie raptem z tydzień na zorganizowanie wszystkiego... Powodzenia.

Prezes Poczty Polskiej jak oznajmił, że nie da się tego zrobić/przeprowadzić, to go się pozbyli i wstawili wiceministra obrony narodowej w jego miejsce...

Wt kwi 14, 2020 3:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

A co myślicie o pakiecie dla medyków proponowanym przez Krzysztofa Bosaka?

https://www.youtube.com/watch?v=TP0OBbC0w2Y

Wt kwi 14, 2020 3:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

2.regularne testy (zalecane również przez WHO-Światowa Organizację Zdrowia)
7.zakaz zwolnienia.

Te punkty konferencji Krzysztofa Bosaka wydaja mi się najważniejsze, no i oczywiście środki ochrony osobistej (maseczki i płyn i inne).

Dobry pomysł :)

Wt kwi 14, 2020 4:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Mały Książę napisał(a):
2.regularne testy (zalecane również przez WHO-Światowa Organizację Zdrowia)
7.zakaz zwolnienia.

Te punkty konferencji Krzysztofa Bosaka wydaja mi się najważniejsze, no i oczywiście środki ochrony osobistej (maseczki i płyn i inne).

Dobry pomysł :)

Zwolnienia? W Polskiej Sluzbie zdrowia jest niedobor ludzi co to by bylo jak by zaczeli zwalniac. Punkt Bosaka nietrafiony

Postulaty moze i dobre. Chodzi o to ze trzeba ogromnych nakladow aby to wszystko bylo na tip top. W obecnym systemie finansowania slużby zdrowia nierealne.

Wt kwi 14, 2020 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

(ciach offtop i nakręcanie kłótni. skoro odpuszczasz to odpuszczasz, po co informujesz o tym cały świat. -J)

Finansowanie sluzby zdrowia trzeba bylo zmienic juz dawno, niestety zaden z rzadiw po 89r nie mial checi tego zrobic.

Wt kwi 14, 2020 5:30 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Taka trochę demagogia i jak to u Bosaka populizm.
Cytuj:

zapewnienie medykom "środków ochrony osobistej wysokiej jakości w odpowiedniej ilości".

Z tym jest różnie. Z tego co wiem w szpitalach jednoimiennych jest zabezpieczenie w szpitalach zwykłych jest kiepsko ale problemem jest również świadomość personelu medycznego
Cytuj:
"regularne testy na obecność koronawirusa",

Nie wiem czy to jest konieczne. Z tego co czytałem testy robią osobom, które miały kontakt z zakażonym ale po 10 dniach po przebyciu kwarantanny. Czas namnażania się wirusa to około 3-4 dni w tym czasie testy mogą wychodzić negatywnie. Epidemiolodzy mówią o kwarantannie dla każdego kto miał kontakt z zarażonym bez zabezpieczenia i testy pod koniec kwarantanny czy może wrócić do pracy.
Cytuj:
"miejsca noclegowe dla każdego medyka, który nie chce narażać swoich domowników na zarażenie",
Pytanie gdzie i jak to chcą zorganizować. Mam znajomych którzy pracują przy zakażonych koronawirusem. Nikt z nich nie załapał jak do tej pory. Nocują w domu. Mają dzieci. Nie wiem jak u medyków ale w trudnych chwilach to rodzina dla mnie jest wsparciem. A praca w stresujących warunkach jest na pewno trudna i moim zdaniem wsparcie jest ważne. Na razie jeszcze tego nie ma ale jak pandemia pójdzie ostrzej to lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni mogą zostać skoszarowani i zawiezieni tam gdzie jest konieczność pomocy.

Cytuj:
"wysoki dodatek do wynagrodzenia oraz zwolnienie z ZUS i PIT za cały okres epidemii",

Zwolnienie z ZUS to totalnie pod publiczkę. To bardziej odczuje pracodawca. PIT to można przemyśleć. Wysoki dodatek to jak dla mnie kolejny ruch populistyczny. Pytanie kto za to wszystko zapłaci. Dodatek z tego co wiem to miał być wypłacany dla medyków bezpośrednio pracujących z zakażonymi. Coś tak mówił minister zdrowia ale nie znam szczegółów.

Cytuj:
"specjalne polisy ubezpieczeniowe na wypadek zachorowania lub śmierci",
Kto zapłaci? W jakim towarzystwie? Z tego co wiem większość medyków ma wykupione polisy we własnym zakresie

Cytuj:
"gwarancja prawa do zasiłku chorobowego, niezależnie od formy zatrudnienia"
Z tego co wiem to większość jest na umowach o pracę, część na kontraktach, raczej umowy cywilnoprawne są tylko u osób mających dodatkowe zatrudnienie w innym szpitalu lub przychodni.

Cytuj:
"ochrona podstawowych wolności", w tym "zakaz zwalniania z pracy za krytyczne wobec rządu i szpitala wypowiedzi w mediach".
A ten postulat to jak najbardziej. Zwłaszcza, że próbuje PiS kneblować. Nie wierzą medykom że ich wypowiedzi nie będą wzniecać paniki. Pewnie tego się obawiają bo innego powodu ja nie widzę.

Wt kwi 14, 2020 5:59 pm
Gaduła
Gaduła

Irbisol napisał(a):

Nie martw się, karta do głosowania będzie w osobnej kopercie, którą to komisja wrzuci do urny.

Wt kwi 14, 2020 7:34 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 90  Następna strona