Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 12, 2020 11:14 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 77  Następna strona
 Wybory prezydenckie 2020 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Jockey napisał(a):
Przypomnę tylko aferę Brauna z agentem wydalonym z Polski i to po wydaleniu a nie przed. Przed bym rozumiał. To nie są tylko produkcje PiSu a dziwne niewyjaśnione powiązania i kontakty. Pamiętam jak kiedyś Kwaśniewskiemu wypominano (zresztą słusznie) kontakty z Ałganowem. Słynne wakacje z agentem. Takie powiązania trzeba wyjaśniać i ucinać a osoby powiązane odsuwać od informacji. Jeśli macie informacje o powiązaniach PiS z wywiadem wrogim to podajcie. Amerykański wywiad to sojusznicy. Nie zapominajcie, że jesteśmy razem w NATO. Co do powiązań z Izraelem to poproszę konkrety.

Jeśli wchodzimy na ten poziom retoryki, gdzie sięga się po "agenturalne" insynuacje z powodu tego, że Braun bywa gościem Sputnika i udziela wywiadów Swiridowowi, albo dlatego, że Korwin siedział podczas jakiejś aklamacji (co zresztą potem wyjaśniał), to sam mi powiedz jak nazwać działanie PiSu, który chodzi na pasku obcych mocarstw i realizuje ich interesy? No bo czym jest to, o czym wspomnieli już przedmówcy - stanowienie polskiego prawa pod dyktando Izraela i Ameryki, gdzie negocjowano potajemnie ze stroną izraelską wycofanie się z noweli ustawy o IPN? Albo prowadzenie zakulisowych negocjacji w sprawie zwrotu mienia bezspadkowego (tzw. notatka Michalkiewicza)? Albo sprowadzanie na terytorium RP obcych wojsk (co z tego, że amerykańskich?), za co jeszcze zapłaciliśmy ciężkie pieniądze? Albo organizowanie na naszym terytorium tej całej konferencji bliskowschodniej, czy jak to się tam zwało, czym wystąpiliśmy w roli żyranta amerykańsko-izraelskiej polityki podżegania do wojny z Iranem? Albo kupowanie od USA sprzętu wojskowego po zawyżonych cenach? Albo wycofanie się ze strategicznej inwestycji przekopu kanału śląskiego pod naciskiem USA (tylko dlatego, że w sprawę zaangażowali się Chińczycy)? Itp. itd. Sorry, ale przy tym wszystkim domniemana "rusofilia" Korwina i spółki wygląda naprawdę niewinnie.

Pn maja 25, 2020 8:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Sprostowanie: to nie Natanjahu powiedział z tym mlekiem matki, tylko Israel Katz (minister spraw zagranicznych).

Ogólnie to wszystko tłumaczy ten utwór Evtisa, członka Młodzieży Wszechpolskiej, rapera, kibica Lecha Poznań. W czasach rządów PO-PSL dostał nagrodę od Sakiewicza i Gazety Polskiej. Dziś jest na ocenzurowanym...

https://www.youtube.com/watch?v=4wKqKFw9yh8

Pn maja 25, 2020 8:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Zostawiając na chwilę pana Dudę i Bosaka a skupiając się na "głównym przeciwniku" - Lewica pluje sobie w brodę, że nie postawiła na Zandberga a wybrała Biedronia...

https://opinie.wp.pl/makowski-lewica-nie-ma-wyboru-sezon-na-biedronia-sie-skonczyl-teraz-liczy-sie-zandberg-opinia-6449836013049473a

Pn maja 25, 2020 9:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

komedii ciąg dalszy
https://dorzeczy.pl/kraj/141404/po-znow ... ie-sa.html

Wt maja 26, 2020 2:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Partia Oszustów czy też Pustych Obietnic (albo jak Jockey określa Gang Olsena) sama nie ma pomysłu na te wybory...Oni tak kombinują jak koń pod górę. Przy okazji okazało się ile dla nich znaczy demokracja, która nie schodzi im z ust. Prawybory poszły w odstawkę (a czemu nie Jaśkowiak, skoro on przegrał z Kidawą?). Nie ma to sensu.

Dawałem link i Lewica też sobie pluje w brodę, że to jest Biedroń a nie Zandberg. W sumie to tylko PSL, PiS i Konfederacja nie mają "innego wyjścia" - Kosiniak lider, Duda stara się o II kadencję a i w samym PiS-ie nie ma kogo nim zastąpić. W Konfederacji natomiast były prawybory z prawdziwego zdarzenia i to sympatycy zadecydowali a nie "góra" czy działacze partyjni/. Zresztą Braun, Dziambor czy Korwin nie byliby lepsi od Bosaka. No, może Jacek Wilk.

Wt maja 26, 2020 4:40 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Mniszku. Gang Olsena bo co wymyślą to wpadka. Ja wciąż czekam na sensowną opozycję dla PiS. Taką która będzie miała pomysł na Polskę i będzie w stanie powalczyć z socjalistami z PiS. PO to groteska.

Wystawili Trzaskowskiego, który w Warszawie zalicza wpadkę za wpadką. Okazuje się, że o finansowaniu Opieki Zdrowotnej nie ma pojęcia bo chciał odebrać kasę 2 mld co to poszły na TVP i na dofinansowanie wezmie z 6% PKB. To normalnie dramat bo teraz wydajemy więcej. On jest z tych co to nie znam się ale mam zdanie. Zaczął kampanię od lepszych wpadek niż Kidawa.

Co do Dudy to mam mieszane uczucia. Podpadł mi wielokrotnie. Co do Bosaka to sam wiesz jak jest i co ja o nim myślę. Kosiniak to śliski typ. Udaje konserwatystę. Jakoś nie przeszkadzało mu Jażdżewskiemu bić brawo. Ale jedyny z którym mógłby Duda przegrać to Kosiniak.

Lewica i Biedroń no cóż. Biedroń pozauje cały czas swoją postawą że on nie chce być wybranym. Zmusili mnie to kandyduje ale on chce jak najszybciej przegrać i wrócić na swoją ciepła posadkę europosła.

Wt maja 26, 2020 5:30 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Znalazłem kolejny rodzynek gry politycznej wyborami
https://wiadomosci.wp.pl/kolejna-wojna- ... 919048833a

Wt maja 26, 2020 5:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Tyle gadania o praworządności, prawie, demokracji, Konstytucji... Trzaskowski nie jest jeszcze oficjalnie kandydatem na prezydenta, ale już zbierane są podpisy pod listą jego poparcia...

https://www.tvp.info/48248698/zbieranie-podpisow-pod-lista-trzaskowskiego-portal-tvpinfo-ujawnia-nagranie

Cz maja 28, 2020 3:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Myślę że nie ma innego wyjścia niż zagłosować na Bosaka. Jeśłi nie będzie go w drugiej turze to na Dudę.

Cz maja 28, 2020 3:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

I tu Andy się z Tobą zgadzam. Gdyby tak wszyscy, którzy wybierają PIS na zasadzie " mniejszego zła" lub tacy wyborcy PISU , którym nie do końca się podoba wszystko co ich wybrańcy czynią , czy też tacy co nie są zadowoleni z dotychczasowych działań rzadzących i nie wypełnienia obietnic ( np. w kwestii aborcji) zagłosowaliby w I - wszej turze na Krzysztofa Bosaka, to mogłoby się okazać, że w II - turze byliby i pan A. Duda i K.Bosak. Mina totalnej opozycji byłaby bezcenna. :wink:

Cz maja 28, 2020 7:22 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Raczej byłby Trzaskowski i ...zauważ ze elektorat Dudy i Bosaka częściowo się pokrywa. A Trzaskowski walczy o elektorat z Holownia.
A w wyborach zawsze będzie filozofia mniejszego zła. Bosak to tez kandydat nie do końca pasujący i ci co go wybierają mogą nie być do końca przekonani. Powiedzmy ci którzy zastanawiają się Bosak czy Duda na zasadach o których piszesz. To jest dokładnie to samo. Wybór mniejszego zła.

Cz maja 28, 2020 8:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

W wyborach prezydenckich zawsze się czyjś elektorat z czyimś pokrywa ( taka specyfika).

To po pierwsze.

Po drugie.

I pan. A. Duda i pan K. Bosak mają swój stały elektorat, który ich popiera nie na zasadzie " mniejszego zła".

Taki zaproponowany przeze mnie wybór to swoista żółta kartka dla naszego obecnego prezydenta, czy też partii rządzącej od wyborców PISU. Wyborcy Konfy zagłosują na K. Bosaka bez rozstrzygania czy nie lepiej na p. A. Dude, bo wejdzie p. R. Trzaskowski.

Ty jako wyborca " mniejszego zła" masz prawo oszacować realne szanse, by PIS miał nadal możliwość pełni rządzenia, bo strata Senatu, to tylko przeszkoda ale nadal mają pełnię władzy i zgodnie z tym, jak oszacujesz i czego oczekujesz, biorac pod uwagę mniejsze zlo, tak wybierzesz.

Cz maja 28, 2020 8:25 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odnosiłem się głownie do twojej nadziei spotkania Bosak Duda w 2 turze.
I odnosiłem się ze w ramach likwidacji opcji mniejszego zła zrobić wybór oparty na mniejszym źle. Nie widzisz tego? Krytykujesz jedna postawę a do tego samego namawiasz.

Cz maja 28, 2020 8:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Naturalnie, że widzę.Tyle tylko, że wyborca " mniejszego zła" , imho caly czas będzie uwikłany w ten schemat, gdyż iluzją jest czekać na opcję, ktora z góry zagwarantuje takiemu wyborcy, że będzie tak jakby chciał, bez straty. " Mniejsze zlo" generuje zysk i stratę i wybieram patrząc na straty nie na zysk.

Cz maja 28, 2020 9:00 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Czyli z jednej strony krytykujesz tych którzy wybierają PiS jako mniejsze zło a z drugiej strony gloryfikujesz tych którzy w ramach mniejszego zła wybiorą Konfederacje. To normalnie schizofrenia. Dlaczego ci co wybierają PiS i Dudę są źli bo wybrali mniejsze zło, a ci którzy w ramach wybierania mniejszego zła wybrali Konfederacje i Bosaka są dobrzy? Jak dla mnie to nielogiczne. Zawsze mówiłem ze nie ma idealnych kandydatów i idealnych partii i każde wybory to wybór mniejszego zła. Zawsze atakowali mnie zwolennicy ugrupowań niszowych właśnie dlatego ze w ramach mniejszego zła nie wybieram ich kandydatów. Bo przecież ich kandydat jest ok gorzej z tym podłym PiS który nie realizuje obietnic.
Tak samo dobre jest stwierdzenie tych co mówią ze głosuje na PiS czy Dudę żeby nie doszli do władzy ci, którzy byli. Ja spotkałem się ze zdaniem ze nie głosuje na Bosaka chociaż to dobry człowiek bo w drugiej turze spotka się Trzaskowski i Hołownia a głosy Dudy i Bosaka się tak podziela ze nie zdobędą możliwości wejścia do 2 tury. Zdanie tak samo absurdalne jak twoje ze może być 2 tura Duda Bosak.

Odchodząc juz od filozofii mniejszego zła czy większego dobra
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wyb ... Id,4517382
Widzę PO gra na pełna destabilizację Państwa. Na zasadzie im gorzej tym lepiej.
Efekt może być taki ze Trzaskowski może nie zdążyć z podpisami. Bo ja widzę taki scenariusz. W końcu Grodzki przekazuje ustawę z poprawkami do sejmu z informacja co poprawić. PiS w całości je odrzuca i uchwała datę na 28 czerwca a Trzaskowski nie zdążą zebrać podpisów i ...
są tacy co mówią ze Grodzki celowo to robi bo nie on został mianowany na kandydata.

Cz maja 28, 2020 9:23 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 77  Następna strona