Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 21, 2019 2:58 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 623, 624, 625, 626, 627, 628  Następna strona
 Radio Maryja TV Trwam ND 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio Maryja TV Trwam ND
notremt napisał(a):
Brygida napisał(a):
W dzisiejszym uroczystym pogrzebie Inki i Zagończyka uczestniczył również dyrektor RM O.Tadeusz Rydzyk.

I bardzo dobrze, bo inaczej byłby w Toruniu i kolejny raz by zawłaszczył "Rozmowy niedokończone ..." swoim monologiem NIE NA TEMAT. Zazwyczaj zabiera co najmniej pół godziny z tych audycji ( proszę odsłuchać ostatnie 2 tygodnie), opowiadając o: " ... sieje zboże, ... sadzi las" itp banialuki, nie dając dojść do głosu poważnym gościom znającym się na konkretnych tematach trochę lepiej niż ojciec doktor Rydzyk.

A komiczne jest to jego zachęcanie wnuczków, by babcie i dziadków uczyli posługiwania się internetem. Jakby nie słyszał o o tym, że tymże emerytom nie starcza na podstawowe leki, jak również poziom ich życia jest bardzo skromny. A laptop przecież kosztuje i abonament, podwyższony z uwagi na internet, też wymaga dodatkowych kosztów.
A do gminnej wsi, gdzie mogliby skorzystać z dostępu do internetu, np. w szkole lub innej świetlicy, mają nieraz kilka kilometrów bez możliwości dojazdu publicznym środkiem lokomocji :-P
Nie każdy jest na utrzymaniu instytucji (zakon), która daje wikt, opierunek, samochód z kierowcą ... i kieszonkowe na telefony - i nie tylko :-D

Nikt nie jest doskonały, dyrektor RM o. Tadeusz Rydzyk też nie. Wygarnąłeś wyolbrzymione jego błędy, to teraz dla równowagi postaraj się znaleźć coś pozytywnego.
P.S.Co do emerytów tez się mylisz, wiem coś na ten temat, gdyż jestem emerytka i mam małą emeryturę, dokonuję właściwych wyborów i na tym rzecz polega rzecz polega.

Pn sie 29, 2016 4:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Notrempt przez sześć dni nie znalazł nic pozytywnego.
Nawet nie zauważył przepięknej uroczystości, która wczoraj odbyła się w Toruniu.
Dla mnie to było ponad 9 wspaniale przeżytych godzin.
Przepiękna świątynia, piękna msza św. i wspaniały koncert; na zakończenie uroczystości Występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
Wpisując w wyszukiwarkę:
VIII Dziękczynienie w Rodzinie 2016, można znaleźć tę uroczystość oraz wybrać dla siebie, to co najbardziej interesuje.

N wrz 04, 2016 8:43 am
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Brygida napisał(a):
Notrempt przez sześć dni nie znalazł nic pozytywnego.
(...)

Niniejszym informuję użytkownika "Brygida", że nadal jeszcze słucham audycji w Radio Maryja, ale coraz częściej wyłączam, gdy dają zbyt dużo - nieraz co pół godziny - reklamówek, czytanych przez o.Rydzyka.
Również i "Rozmowy niedokończone..." z bardzo ciekawymi osobami, np. ministrami, premierem, przedstawicielami ważnych instytucji, są zawłaszczane przez dyrektora Radia Maryja, który często przez pierwsze pół godziny audycji nie pozwala gościom dojść do głosu. Ciekawe, gdy gościem audycji jest nieznana osoba, albo jakiś folklorystyczny temat, to o.Rydzyka nie ma :-D
Wyłączam też pierwszo-sobotnie medytacje, które prowadzi w/w. Można je raczej nazwać parodią medytacji, bo niby stałe teksty o: WSKSiM, sanktuarium, jedzenie i noclegi w akademiku, Bractwo św.JP II i jego stroje paradne, zachowanie się w świątyni, o sianiu zboża i sadzeniu lasu ... itd., itp. - czyli jakiś mętlik myślowy, ma być ukierunkowaniem ku medytacji? :roll:

Wydaje mi się, że nad Radiem Maryja "i innymi dziełami przy nim powstałymi" nie ma żadnego nadzoru przełożonych zakonu redemptorystów. Czyżby Ojciec Prowincjał prowincji warszawskiej Zakonu Redemptorystów był podwładnym Dyrektora Doktora Ojca Tadeusza Rydzyka?

Ciekawe są również teksty objawień Anioła Stróża Polski, które Nasz Dziennik wciska czytelnikom jako bezwzględnie nadprzyrodzonego pochodzenia. To już teraz nie trzeba żadnego badania, czy jest taki tekst pochodzenia Bożego, bo wystarczy, że komuś się tak wydaje?
Bo tak można wyczytać na: http://adam-czlowiek.blogspot.com/2013/06/anio-stroz-polski.html
"4. Gdybym to ja był ordynariuszem „Adama-Człowieka”, nie miałbym wątpliwości, że otrzymywane przez niego przesłania o charakterze wyraźnie nadprzyrodzonym, a przy tym wolne od błędów i niejasności teologicznych, są godne aprobaty i przybliżenia ich szerszemu ogółowi, opatrzyłbym je klauzulą „Nihil obstat”. ... ks. dr Adam Skwarczyński"
I to błgosławieństwo, które jakaś "fatamorgana" serwuje czytelnikom na końcu każdego codziennego odcinka.

Co na to Komisja Episkopatu Polski - też nie obchodzi ich czystość wiary katolickiej?

Śr wrz 14, 2016 1:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Notremt! Nie tylko Ty podsłuchujesz RM i podglądasz Telewizje Trwam, inni też to robią, ale nie tak skrupulatnie.
Za komuny podsłuchiwali RWE i jeszcze zagłuszali. Jednym słowem jestem Ci wdzięczna, że nie zagłuszasz, a więc mogę bez zakłóceń słuchać i oglądać.

Śr wrz 14, 2016 5:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
notremt napisał(a):
(...)
Niniejszym informuję użytkownika "Brygida", że nadal jeszcze słucham audycji w Radio Maryja,

To,że słuchasz to bardzo dobrze - ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Herod też chętnie słuchał św.Jana Chrzciciela.To poruszało jego serce.
notremt napisał(a):
ale coraz częściej wyłączam, gdy dają zbyt dużo - nieraz co pół godziny - reklamówek, czytanych przez o.Rydzyka.

To ciekawe,że ludzie tego nie robią jeśli w Tv reklamy są puszczane co niecałe 30 min.
notremt napisał(a):
Również i "Rozmowy niedokończone..." z bardzo ciekawymi osobami, np. ministrami, premierem, przedstawicielami ważnych instytucji, są zawłaszczane przez dyrektora Radia Maryja, który często przez pierwsze pół godziny audycji nie pozwala gościom dojść do głosu.

A to ciekawe, bo jeszcze nie słyszałem aby o.Rydzyk prowadził te audycje. 8O
notremt napisał(a):
Wydaje mi się, że nad Radiem Maryja "i innymi dziełami przy nim powstałymi" nie ma żadnego nadzoru przełożonych zakonu redemptorystów. Czyżby Ojciec Prowincjał prowincji warszawskiej Zakonu Redemptorystów był podwładnym Dyrektora Doktora Ojca Tadeusza Rydzyka?

A czy masz jakieś argumenty na poparcie tej tezy? Jest to bowiem pytanie z tezą.

notremt napisał(a):
Co na to Komisja Episkopatu Polski - też nie obchodzi ich czystość wiary katolickiej?

Z pewnością obchodzi. Radio Maryja jest bowiem dziełem Kościoła.
Pozdrawiam :)

Śr wrz 14, 2016 10:00 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Mały Książę napisał(a):
notremt napisał(a):
(...)
notremt napisał(a):
Również i "Rozmowy niedokończone..." z bardzo ciekawymi osobami, np. ministrami, premierem, przedstawicielami ważnych instytucji, są zawłaszczane przez dyrektora Radia Maryja, który często przez pierwsze pół godziny audycji nie pozwala gościom dojść do głosu.

A to ciekawe, bo jeszcze nie słyszałem aby o.Rydzyk prowadził te audycje. (...)

Oczywiście, że nie prowadzi "Rozmów niedokończonych", bo byłyby porażką w 100%, a tak porażką są w około25% :x On, jako nadzwyczajnie gościnny Gospodarz (wobec niektórych gości) tylko "wita" uczestników programu :wink:
I nie wchodzi w tematy samobójcze. Np. wczoraj była ciekawa audycja o mediach i o.Rydzyk się nie pojawił tam.
A podano tam pewną definicję: MEDIOZA, co oznacza między innymi wg http://www.miejski.pl/slowo-Parcie+na+szk%C5%82o (Miejski słownik slangu i mowy potocznej)
"MEDIOZA = parcie na szkło = Mieć bardzo wkurzającą i natarczywą chęć zaistnienia w mediach."
I może jeszcze tematycznie odpowiadający wiersz Jana Brzechwy "Woda sodowa" - przytoczę fragment:
Są ludzie i "ludzie". Różnica niemała.
Gdy mówi się: człowiek, to w tym jest pochwała.
Co zdobi człowieka? Nie suknia, lecz praca,
I głowa. Lecz w głowie się często przewraca.
Co głowa, to rozum, co rozum, to głowa,
I woda sodowa, i woda sodowa. (...)
Kto nie ma talentu, ten łaknie godności,
Tak właśnie zdobywa się rozgłos najprościej,
Więc pcha się, gdzie może, i pnie się, i pnie się,
Więc tu - "Panie Pośle", tam - "Panie Prezesie".
Co głowa, to rozum, co rozum, to głowa,
I woda sodowa, i woda sodowa. (...)

Cz wrz 15, 2016 1:34 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Mały Książę napisał(a):
notremt napisał(a):
(...)
A czy masz jakieś argumenty na poparcie tej tezy? Jest to bowiem pytanie z tezą.
notremt napisał(a):

Z pewnością obchodzi. Radio Maryja jest bowiem dziełem Kościoła.
Pozdrawiam :)

Ja też poproszę o argumenty dotyczące "obchodzi" :)

Cz wrz 15, 2016 1:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
notremt napisał(a):
Oczywiście, że nie prowadzi "Rozmów niedokończonych", bo byłyby porażką w 100%, a tak porażką są w około25% :x

Ojciec Tadeusz Rydzyk CssR nosi wiele dobra w audycje RM i Tv Trwam. Słowo 'medioza' kojarzy mi się z innym słowem:'psychoza'. Módlmy się z pracowników mediów.Pozdrawiam

Pn wrz 19, 2016 9:34 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Znikąd nie mogę się dowiedzieć, dlaczego w Naszym Dzienniku reklamuje się "objawienia" Anioła Stróża Polski, które przekazał ks Adamowi Skwarczyńskiemu (vel Ivan Novotny) "wizjoner" Adam Człowiek. A ks. Skwarczyński uważa się za właściwą osobę zatwierdzającą prawdziwość tych objawień (http://adam-czlowiek.blogspot.com/2013/ ... olski.html)

Wt wrz 20, 2016 2:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
notremt napisał(a):
Znikąd nie mogę się dowiedzieć, dlaczego w Naszym Dzienniku reklamuje się "objawienia" Anioła Stróża Polski, które przekazał ks Adamowi Skwarczyńskiemu (vel Ivan Novotny) "wizjoner" Adam Człowiek. A ks. Skwarczyński uważa się za właściwą osobę zatwierdzającą prawdziwość tych objawień (http://adam-czlowiek.blogspot.com/2013/ ... olski.html)

A kogo pytałeś?

Śr wrz 21, 2016 9:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
notremt napisał(a):
Zazwyczaj zabiera co najmniej pół godziny z tych audycji

To prawda, O. Rydzyk zawłaszcza dość dużo czasu antenowego RM
notremt napisał(a):
A komiczne jest to jego zachęcanie wnuczków, by babcie i dziadków uczyli posługiwania się internetem.

To jest fajna sprawa, sposób na samotność i kontakt ze światem.Tylko chcieć.To nie jest tak,że dziadkowie siedzą w domach i nikt ich nigdzie nie wozi, wręcz przeciwnie. Zatem raz w tygodniu wnuczek może zawieźć dziadka jeszcze gdzieś, oprócz kościółka rzecz jasna. Poza tym są rodziny,gdzie dziadkowie mieszkają razem z wnukami, lub często ich odwiedzają.

Cz wrz 22, 2016 11:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mój tato - już dziadek, emerytowany nauczyciel WFu, tak się wciągnął w komputer że siedzi po 10-12h dziennie... gra namiętnie w szachy/warcaby/brydża/3-5-8 ... ciężko go na obiad ściągnąć od komputera... także nie jestem wcale taki pewien czy warto zachęcać dziadków do internetu... ;)

Pt wrz 23, 2016 9:50 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tek de Cart napisał(a):
mój tato - już dziadek, emerytowany nauczyciel WFu, tak się wciągnął w komputer że siedzi po 10-12h dziennie... gra namiętnie w szachy/warcaby/brydża/3-5-8 ... ciężko go na obiad ściągnąć od komputera... także nie jestem wcale taki pewien czy warto zachęcać dziadków do internetu... ;)

Zachęcani do korzystania z internetu przez o.Rydzyka, na pewno nie biorą przykładu z Twego Taty.

Pt wrz 23, 2016 10:36 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Skąd ta pewność? Każdy nawet słuchacz czy telewidz radia Maryja czy TV Trwam jest narażony na zniewolenie. ICT niesie ze sobą takie zagrożenie. Chyba ze słuchacze to cyborgi zaprogramowane tylko na to co maja robić. Bo ludzie popadają w nałogi.

Pt wrz 23, 2016 3:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Skąd ta pewność? Każdy nawet słuchacz czy telewidz radia Maryja czy TV Trwam jest narażony na zniewolenie. ICT niesie ze sobą takie zagrożenie. Chyba ze słuchacze to cyborgi zaprogramowane tylko na to co maja robić. Bo ludzie popadają w nałogi.

Gdyby słuchacze RM i widzowie Telewizji Trwam 10-12 godzin na dobę siedzieli w internecie, kiedy oglądaliby Telewizję Trwam i słuchali RM???

Pt wrz 23, 2016 3:30 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 623, 624, 625, 626, 627, 628  Następna strona