Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lut 25, 2021 1:43 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1941 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 126, 127, 128, 129, 130  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
robertson napisał(a):
Nawet nie ukrywacie swojej do mnie niechęci. I nie o pochwały mi idzie.

Sam na to solidnie zapracowałeś, więc pretensje skieruj do siebie.

Cz sty 28, 2021 9:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cóż rzec. Prawdomówność jest cnotą cenioną we wszystkich kulturach, ale kiedy jest inaczej definiowana mamy niestabilność języka. Podobnie rzecz ma się z logiką formalną. Kiedy spotkają się logika formalna z kreatywną to ta kreatywna zostaje przemielona.
Podstawą dyskusji są te dwa elementy. Po prostu pytający oczekuje odpowiedzi a nie popisów z wygrywaniem. Sam to oceniłeś najlepiej: wygrywam. Ustanawiam sam sobie kryteria i ponieważ wszyscy się denerwują, że nie odpowiadasz na temat to uznajesz, że są niechętni tobie. Sprawy merytoryczne sprowadzasz do personalnych. Post, który jest w 100% pesonalny w wątku na jakiś konkretny temat uznajesz za merytoryczny. Dlaczego? Bo tak uważasz. Etyka subiektywizmu i własnej kryteriologii.

Każda osoba, która wyśpiewywała na tym forum hymny o swoim zwycięstwie stosowała te właśnie robertsonowe zasady logiki kreatywnej.. Sporo takich dziwolągów tu było. Osobie dojrzałej etycznie nie zależy na żadnym zwycięstwie. Widzi wartość w rozmowie i ciekawa jest odrębnego zdania. Chce skonfrontować swe zdanie z odmiennym. Emocje dodają jedynie smaczku tym wymianom zdań.
Nie można od nikogo oczekiwać sympatii. Kogoś się lubi lub nie. To sprawa układu limbicznego. Nie ma to żadnej wagi moralnej. A tak na marginesie to nie lubi się graczy, bo to wskazuje na przedmiotowe traktowanie adwersarza. Sposobem reagowania jest pokazanie owemu graczowi miejsca w szeregu, bo zwykle krytykowany przez owego gracza to VIP. Jego logika formalna przemiele kreatywną.

Drzwi mają klamkę od strony pokrzywdzonego (to samopoczucie a nie fakt). Dopóki tego nie zobaczy bedzie 'zwyciężał', bo mu się realny świat z wyobrażeniami pomieszał.

Cz sty 28, 2021 10:53 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
W pewnym sensie muszę przyznać wam rzeczywisty opis prawdy odnośnie rozmowy. W pewnym sensie o mnie. Nie na miejscu jest podkreślane przeze mnie odnoszenie wygranych w rozmowie. W tych nie powinno być miejsca na zwycięstwa. Wtedy, gdy rozmawiamy, na pewno nie.
Inaczej jest jednak w przypadku dyskusji. Z tego powodu że: "w dyskusji dochodzi do ścierania się różnych poglądów związanych z różnymi punktami widzenia osób prowadzących dyskusję". I wtedy, gdy ma miejsce d i a l o g, nie na miejscu jest dążenie do zwycięstwa. Nawet podczas rozmowy. W debacie idzie o "rozbijanie na kawałki, uderzenia". I nie zgadzam się z wami, że podczas rozmowy "uderzam", żeby odnieść zwycięstwo. Nie w rozmowach. W istocie "rozbijam na kawałki" w dyskusjach. I tak w pierwszym zdaniu zamieszczonego tu regulaminu zaznaczacie, że waszym zamiarem jest zachowanie nauczaniu katolickiemu. To jest priorytet. I w miejscu szerzenia katolicyzmu, jest to zrozumiałe. Tak jak w innych, protestantyzmu. Przyznajecie, że ważne jest poszanowaniu uczuć religijnych osób wierzących i światopoglądu niewierzących. Zapraszacie do rozmów osoby niewierzące: "które potrafią przełamywać mury uprzedzeń i rozmawiać niezależnie od wewnętrznych przekonań". I moje rozmowy w podobnych do tego miejscu wymagają ode mnie "przełamywania murów uprzedzeń". Dobrze wiecie, że stoi to w opozycji do naszego nauczania i stoi wbrew znanym zaleceniom. Mamy świadomość problemów powstałych u tych, którzy rozmawiają w takich miejscach. Ja to jednak ja. Z jednej strony wierny naszemu nauczaniu i krytyczny wobec wszystkich i wszystkiego. U was, u nas. Zaakceptowałem do życia zasadę K.R.Poppera o potrzebie weryfikacji wszystkiego. I tak czynię w stosunku nawet do naszych wyjaśnień. Tym bardziej innych, waszych. Sami jednak zachęcacie innych, w tym i niewierzących do rozmów, jako tych, którzy umieją przełamać swoje uprzedzenia i przekonania. I wydaje mi się, że pomimo waszych zapewnień o potrzebie przełamywania uprzedzeń. Niektórzy z was tylko je przełamali. Obiecujecie okazywanie szacunku wszystkim. Niestety nie jest tak zawsze. W regulaminie w punkcie 3 II Treść postów napisaliście, że: "Jest to forum d y s k u s y j n e...". z tego powodu zakładane tematy z zasady powinny: "mieć formę zachęcającą do podjęcia dyskusji". Rozumiem punkt 5, że nie ma mowy o tolerowaniu grubiaństwa itp. O nietolerowaniu offtopu i trollowania itp. I ja sam zostałem oskarżony o jedno i drugie, chociaż tak nie było. Zabraniacie obrażania cudzych doktryn itp. Jednak nie macie nic przeciw krytyce "poglądów religijnych w formie argumentów w dyskusji". I z zasady nigdy nie obrażam jakichkolwiek poglądów, przekonań, doktryn, dogmatów. Własne przedstawiam jako jedne z wielu możliwych. Na pewno jednak pozwalam sobie na "k r y t y k ę poglądów religijnych w formie argumentów w dyskusji". Wykazujecie pewne zasady rozmów zwolenników teizmu ze zwolennikami ateizmu. Wiele z nich jednak powinny odnieść się do waszych rozmów z innowiercami, i ich z wami. Tak to nie prowadzę rozmów w miejscach nie dozwolonych. Nie wiem, czy mogę rozmawiać w dziale "Nauka"? Jednak pewnie tak. Rozmawiam jako wierzący z wierzącymi odmiennie. Inni ze mną jako wierzącym, inaczej niż oni. W miejscu gdzie nie ma sposobności rozmów tylko z waszego kręgu. W miejscu przeznaczonym dla w s z y s t k i c h. Tak to, jeśli w istocie jest tak, że to forum d y s k u s y j n e. A tworzone tematy powinny nawet zachęcać do dyskusji. A dyskusja i debata , to nie tylko, czy nawet nie tyle rozmowa, co "wojna na słowa". To nie bardzo rozumiem zarzutów względem mnie. Rozumiem, że za uzasadnione można niekiedy uznać posądzanie mnie o flooding=powódź moich wypowiedzi. Nie wydaje mi się jednak, że zawsze i za każdym razem.
Tak to jeśli chcecie ze mną tylko rozmawiać, nie zachęcajcie do prowadzenia dyskusji. Pewnie przy innych okazjach napiłbym się z niejednym z was piwa itp. i porozmawialibyśmy n a różne tematy. Tu jednak w neutralnych tematach wyrażam swoje zdanie, i nikomu to nie przeszkadza. W innych miejscach moje komentarze przybierają postać dyskusji, do której czuję się przez was zobligowany. Pozdrawiam.

N sty 31, 2021 2:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ponieważ nie jest to wątek do dyskusji o Robertsonie i jego samochwalstwie (oraz niereformowalności...), nie będzie polemiki. Odsyłam zresztą do poprzedniej swojej wypowiedzi w twojej sprawie.

N sty 31, 2021 2:43 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Robertson. Niestabilny język i różnica etyk jest przeszkodą. Koreańczycy mawiają, że podstawą dobrego znalezienia się w zespole jest czytanie twarzy, rzut okiem i wiesz jak sprawy się mają. Twierdzą, że to się ma lub nie ma. Gdy tego nie ma pozostajesz niedostosowany społecznie. Kiedy Polacy chcą tam mieszkać to muszą przyjąć reguły owego czytania twarzy, inaczej będą postrzegani jako kosmici i pozostaną sami. To jest inna cywilizacja, zasady są te same. Nie odczytałeś więc reguł panujących w tym zespole.
Piszą tu ludzie o zróżnicowanym postrzeganiu świata, ale zwornikiem jest to, że akceptują prawa grupy, jej etykę i tak samo rozumieją pojęcia, którymi się posługują. Widzą to co postrzegają jako możliwość wyrażania swych poglądów w prawdzie. Nie grają, ale są ciekawi innych i możliwości rozmawiania także o swoim widzeniu świata. Niedawno dałam komuś radę: bądź sobą a wszystko będzie OK. Jemu to mogłam powiedzieć, bo nikt mu nie zniszczył psychiki i nie uczył o ludziach 'ze świata', którymi są wszyscy oprócz śJ. Ta osoba rozumie co się jej przekazuje. To powinno tak działać. Jak wykazałam wyżej różnice cywilizacji nie są przeszkodą. Przeszkodę tworzą rewolucjoniści, którzy burzą ten porzadek.

Z wolą walki o zwycięstwo, wpajaniem ci, że są ludzie świata i śJ pozostaniesz z dobrostanem psychicznym tylko w swej bańce śJ. Ludzie odchodzący od śJ uczą się zupełnie innych zasad międzyludzkich....i stwierdzają, że ludzie nie są ich wrogami. A chwilę przedtem nimi byli. Pomagają im światusy odnaleźć się w innej rzeczywistości. Będziesz się obco czuł innym środowisku, bo tak masz się czuć. Jeśli okazuje się śJ ludzką przychylność to on przystępuje do wzmożonej ewangelizacji, by zacząć walczyć o kolejnego świadka. Realizuje zalecenia Organizacji.

Doskonale cię rozumiem, wiem że ci przykro, ale nie wykazuję akceptacji. W miejsce dyskusji pojawi się chaos (już się pojawił), gdy ludzie nie rozumieją co ktoś do nich mówi lub widzą sztuki walki, których zasady znają, ale uznają za niewłaściwe, nieetyczne. Sam przyznałeś, że przyszedłeś by walczyć. Skąd zdziwienie, że pojawił się opór? To jest jednak zdrowy opór.
EOT z mojej strony

N sty 31, 2021 3:02 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Rozumiem, że to wszystko co macie do powiedzenia, i nie zamierzacie nic dodawać i nic ujmować w temacie. Wtedy, gdy chcę rozmawiać, jak człowiek z człowiekiem, to czytam, że nie ja jestem tematem rozmowy. Przy innym temacie rozmawiacie o mnie z pominięciem mojej osoby. I też nie mam prawa pisać na własny temat. Ja mam świadomość naszego rozumienia was, i postrzegania was przez nas. Niestety i wy macie swoje uprzedzenia, i wszystkich nas segregujecie, kategoryzujecie, czemu tu i teraz dajecie wyraz. Tak to piszecie o naszym "wpajaniu mi, że są ludzie ze świata" itd. Niestety tym samym sami wydajecie o mnie nieprzychylne opinie. A ja, to ja. Podobny wam i wszystkim w pewnych kwestiach. Odmienny w innych, jak wy w stosunku do innych i do mnie. Jeżeli zachęcacie do dyskusji, a ta jest czym jest, i nie jest, czym nie jest. To nie macie prawa występować przeciw tym, którzy przez was zachęceni, dyskutują. Napiszcie, że nie wyrażacie zgody na prowadzenie debat=wojny na słowa. Jest to tutaj zakazane, i nikt nie ma prawa prowadzić dyskusji. A już na pewno nikt ze "świadków". Jeżeli nie życzycie sobie naszego, czy mojego dyskutowania w tym miejscu, proszę o wyraźne tego zaznaczenie. Tym samym ukażecie swoje oblicze i ujawnicie niechęć do takich jak ja. I nie pisze to jako szantażu, to tylko moje odczucie, którym się chce podzielić. To wszystko co teraz pisze to moje uwagi do waszej obsługi i waszej pracy. Jak i dyskryminowania takich jak ja. A to stoi w sprzeczności do zadeklarowanej przez was otwartości do w s z y s t k i c h. Wasza postawa zatyka usta takim jak ja. Nie za pomocą argumentów przeciw argumentom. Tylko dyskwalifikowaniu mnie na samym starcie. Tak to, zostałem zdyskwalifikowany za samo bycie tym kim jestem, czy nie?

N sty 31, 2021 3:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niereformowalny facet ;)
Powodzenia, robertsonie.
Przemyśl może jednak trochę to, co słyszysz na KAŻDYM forum na którym jesteś. Logika "wszyscy się na mnie uwzięli, choć to ja mam rację" zaprowadzi Cię w kolejnych miejscach do tego samego punktu, do którego zaprowadziła Cię w poprzednich i tu - do żalenia się, jacy to inni dla Ciebie niedobrzy.

N sty 31, 2021 3:44 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Niereformowalny facet ;)
Powodzenia, robertsonie.
Przemyśl może jednak trochę to, co słyszysz na KAŻDYM forum na którym jesteś. Logika "wszyscy się na mnie uwzięli, choć to ja mam rację" zaprowadzi Cię w kolejnych miejscach do tego samego punktu, do którego zaprowadziła Cię w poprzednich i tu - do żalenia się, jacy to inni dla Ciebie niedobrzy.

Ja nie chcę pisać o mnie i zawsze to zaznaczam. I nie jest tak, że wszystkie miejsca w których dyskutuję, mają profil konfesyjny tzn.wyznaniowy. W niektórych moderatorzy stoją ponad wyznanie i nigdy nie występują przeciw jednej stronie z powodu ich przynależności wyznania. Ja mam tylko przeciw wam to, że zachęcacie do dyskusji, pisania tak, żeby tematy do niej zachęcały. Tworzenia tematów do dyskusji. Z drugiej w moim przypadku piszecie, ze nie mam do tego prawa. To jest samo w sobie sprzeczne. Jeśli jedno, to nie drugie. To nie może być tak, że wolo, i jednocześnie nie wolno dyskutować. I nic nie zmieni prawdy, ze dyskusja to "ścieranie się poglądów". Tego, ze debata to "uderzenia" słowne. To "walka na słowa". Ja nie twierdzę, że najważniejszym w życiu jest odnoszenie zwycięstw. wydaje mi się jednak z drugiej strony, że zwycięstwa niezależnie czego dotyczą lepsze są niż przegrane. A już na pewno w dysputach, lepsze są na pewno.

N sty 31, 2021 4:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W jakim wątku można porozmawiać na temat np. Ojca Pio?

N sty 31, 2021 4:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zauważyłem, że forum jest okupowane przez grupę snującą idiotyczne teorie spiskowe, wygrażanie przeciw obostrzeniom antyepidemicznym od czasu do czasu przerywane przez pomstowanie na "modernistów".
Osoby chcące rozmawiać o wierze niemal ostatnio zniknęły z forum, zniechęcone tymi bzdurami.
W ten sposób to forum przestaje być miejscem realnej rozmowy o wierze czy nawet świecie współczesnym i przestaje być miejscem, gdzie warto być.
Stawiam wniosek, by zrobić dwa wątki dla tych bzdur - jeden dla tradi-nonsensów, drugi dla covid-nonsensów (w nim również pisałyby osoby bojące sie chipów itd).
W ten sposób odzyskalibyśmy resztę forum dla jego właściwych celów - a nawiedzeni niech sobie rozrabiają w tych wydzielonych wątkach.

Pn lut 01, 2021 12:04 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
W jakim wątku można porozmawiać na temat np. Ojca Pio?

A z kim? Ktoś chce w ogóle rozmawiać? O o.Piusie jest sporo materiałów i raczej nie wzbudza on kontrowersji.
Otworzę temat, niech ktoś po za tobą zabierze głos.

Pn lut 01, 2021 12:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niestety, forum przekroczyło wartość krytyczną.
Zamiast rozmawiać o wierze, "rozmawiamy" o bzdurach dwu grup (które jakoś dziwnie mają wielką część wspólną - niemal całe mieszczą się w iloczynie).

Jednak grupa to szuria pseudotradycjonalistyczna, druga - foliarze w stylu "szczepionki nie, covid nie istnieje albo jest wymysłem polityków, mam prawo zarażać w imię mojej wolności religijnej".
Kurcze, zróbcie coś z tym szaleństwem.

Śr lut 24, 2021 8:07 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie da się. Foliarze i antysoborowcy to w zasadzie te same osoby. Reszta tematów ich nie interesuje.

Śr lut 24, 2021 9:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Atmosfera na forum jest w istocie kiepska. Na tyle że ja najwyrażniej w akcie desperacji chciałam uzyskać tu bana. Nie było to celowe ale też nie jestem z tego dumna.
Przypomina mi się jakaś dyskusja lata temu o spadku poziomu na forum. W której zabrałam głos pisząc że więcej akcji pozytywnych niż negatywnych. Któż ci Barney broni rozmawiać o wierze a nakazuje rozmawiać o bzdurach dwóch grup? Kto broni założyć interesujący ciebie i innych temat? Moim zdaniem pojawia się jednak pytanie kto będzie chciał tam zabrać głos. Kto spełnia wymagany tu aktualnie poziom intelektualno - dyskusyjny? Skoro co drugi tu piszący to foliarz i szur, antysoborowiec. Szuria, spiski i foliarstwo odmieniane na wszystkie przypadki. I to nie przez tych co sieją tu to "szaleństwo". Co prawda mniej jest teraz manipulantów i kłamców ale to poprawa w stylu - zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Śr lut 24, 2021 10:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale co konkretnie Barney, postulujesz? Zamknięcie ludzi, którzy mają inne poglądy od Ciebie w jakimś "gettcie" forumowym, tzn. wydzielonym dla nich wątku i nie pozwolenie im na swobodne wypowiedzi gdzie indziej, żeby przypadkiem nie narażali Twojej wrażliwości na konieczność obcowania z "szurią"? Nie bardzo rozumiem, bo przecież udzielamy się właśnie w tematach do tego przeznaczonych. Jeśli wchodzisz w temat o covidzie i komentujesz czyjś post, to nie miej pretensji, że nie odpisze później tego, co Ty byś chciał. Przecież nie piszę o tych rzeczach, które Cię drażnią w tematach do tego nie przeznaczonych.

A druga sprawa, że za atmosferę na forum odpowiadacie w równym stopniu Wy, koledzy uważający się za rozsądnych i stojących po właściwej stronie, bo nie możecie po prostu obejść się bez rzucenia pod adresem kogoś, z kim się nie zgadzacie jakiejś "szurii", czy "foliarstwa". Nawet w tym tu Twoim wpisie musiałeś wylewać żółć, pisząc o "tradi-nonsensach".

Mam więc propozycję - uważasz, że jakiś temat jest niegodny Twojej osoby, to go zwyczajnie omiń. Tyle, że Ciebie chyba drażni, że takie osoby, które śmią mieć inne zdanie od Twojego, w ogóle gdzieś się udzielają i musisz je koniecznie "naprostować" albo, jeśli się nie uda, ukryć gdzieś przed wzrokiem postronnych, żeby nie rozsiewali szkodliwych - wg Ciebie - poglądów.

Cz lut 25, 2021 11:25 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1941 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 126, 127, 128, 129, 130  Następna strona