Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 15, 2021 7:30 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2060 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Pytam, bo skojarzyłabym a ten podpis masz na innym forum.

Wt kwi 06, 2021 9:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ustawiłem na taki jak na sąsiednim forum :-)

Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14

Wt kwi 06, 2021 9:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mam propozycję: a może zostawić tylko jeden wątek covidowy?

Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14

Śr kwi 14, 2021 2:55 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tez tak myśle. Ale co zrobić z pozostałymi? Złączyć w jeden czy może tylko zamknąć i zapomnieć?

Śr kwi 14, 2021 3:38 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chciałam się podzielić swoimi spostrzeżeniem o tym forum. Jestem tylko na tym forum ale ostatnio z ciekawości przeglądałam inne fora katolickie i chrześcijańskie to tutaj jest naprawdę duża tolerancja bo wszyscy tu mogą pisać tj i ateiści i prawicowi katolicy i liberalni katolicy, posoborowi katolicy, protestanci różni inni przeciwstawni w poglądach. To jest duża wolność, a na innych forach same bany za byle co. Po kilka banów w jednym dniu lub grupy wzajemnej adoracji jedynie piszą. Oczywiście bany są potrzebne gdy są przekraczane granice kultury, zasad i regulamin ale tutaj jest jednak duża swoboda.

Wt kwi 20, 2021 7:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Każde forum ma swoją specyfikę, swój regulamin. Konsekwencją jednak różnorodności ścierających się poglądów jest ostry pazur. Niektórzy odbierają to jako uprzedzenia, ciągłe spory i wrzask. Jednym to odpowiada, inni poszukują zacisza domowego i odchodzą.
Miło jednak przeczytać coś pozytywnego o tym miejscu. Potrafisz bronić swych myśli, więc odnajdziesz się w tym szumie kłótników, pfff rozmawiających użytkowników. :)

Wt kwi 20, 2021 8:26 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ja z kolei mogę dodać od siebie, że spostrzegłem dziwną zależność. Wątki o wszystkim i o niczym są tutaj ciągnięte do granic możliwości, ale gdzie się pojawi jakaś konkretna, rzeczowa i merytoryczna treść, to się je szybko ubija, kilka przykładów z brzegu:
Wpływ zjawiska kowid na katolicyzm i katolików
Czy władza kościelna sprzedała się władzy państwowej?
Czy Msza Św. jest również ucztą? | Ks. Piotr Buda
Mimo pytań/próśb o otwarcie tematu nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Jaki jest sens w ubijaniu wątków, w którym ludzie są chętni rozmawiać i z którego chcą wyciągnąć jakąś treść, kiedy równocześnie utrzymuje się wątki, które w temacie mają odniesienie do teorii spiskowych. Naprawdę tak powinna wyglądać rzeczowa, katolicka dyskusja?

Wt kwi 20, 2021 9:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
No to popatrzmy na kłamstwa i manipulacje Iustusa
Zamknięto nie wiadomo dlaczego a tu w pierwszym linku podaje Iustus stronę 1 a na drugiej moderatorka mess napisała:
viewtopic.php?p=1192542#p1192542
merss napisał(a):
Używasz religii do poprawy sobie poczucia wartości. To, jakie ono jest uwieczniłeś w powyższym wpisie. Leją się z ciebie fekalia, ale przenosisz je na innych.
Wymyśliłeś sobie zjawisko kowid i chcesz przypisać katolikom swe chore widzenie rzeczywistości. Gdy zostaje to odsłonięte jako fałsz zaczyna się prezentować pełnoobjawowa choroba na człowieka, w zasadzie kobietę. Nie możesz znieść tego, że kobieta zrywa ci maski tzw porządnego katolika, więcej egzemplarza wzorcowego za którego chciałbyś uchodzić.
Zamykam.

I jeszcze coś. W życiu chrześcijańskim to co teologiczne nie może być oddzielone od tego co etyczne. To antropologiczny charakter chrześcijaństwa. Jest ono ukierunkowane na człowieka; jego zainteresowanie wszystkim co ludzkie i szlachetne w zachowaniach ludzkich. Jest religią uniwersalną odrzucając zarówno ekskluzywizm, jak i duchowość sekciarką. które tak bardzo dbają o sprawy Boże a zapominają o ludzkich. Czlowiek jest dla nich kimś kto jest przeszkodą i wrogiem. Podchodzisz z wiadrem pomyj, które powinno być przyjęte z czołobiciem. Dodatkowo nie znosisz kobiet, tych zwłaszcza, które odczytujesz jako stojące ponad twoim ego.

Nie mam złudzeń, że Iustus celowo to zrobił.
A w kolejnym linku też zamiast zalinkować kolejny wpis moderatora. Tym razem ja to zamykałem a jest napisane:
Jockey napisał(a):
Ile takich durnych tematów o spiskach
Zamykam

viewtopic.php?p=1191996#p1191996
I w kolejny jak zwykle się Iustus rozminął z prawdą. To taki standard
Jockey napisał(a):
Kolejny niedyskusyjny temat założony przez naszego ksieciunia Iustusa. Tak więc Wasza Wysokość. Zamykam, bo po wpisie Yarpena z Katechizmu temat się wyczerpał co zresztą już wcześniej zauważył PeterW.

viewtopic.php?p=1191118#p1191118
I to tyle co do kłamstw i manipulacji Iustusa. Czarno na zielonym widać. Jak to na matematyce w dowodach matematycznych wpisywało się? Co należało udowodnić

Wt kwi 20, 2021 9:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey, potrafi Pan dyskutować nie rzucając oskarżeń?
Moja uwaga jest banalna. Jeśli nie było to jasne, to skrócę jak tylko się to da: Skoro są merytoryczne tematy, w których forumowicze chcą brać udział i czerpać z nich informacje, to po co arbitralnie je zamykać? Jasne, że znajdzie się ktoś, komu dane tematy są niewygodne, ale to nie jest temat do ucinania merytorycznych dyskusji. To nie jest ewangeliczne, aby w imię ideologii ucinać dyskusję. Jest tutaj dyskusji pozbawionych merytoryki - i tam się nic nie dzieje, można tam pisać bez końca, a gdy się pojawią wątki, które dotykają problemów istotnie dotyczących Kościoła, czy życia religijnego, to je można arbitralnie zamknąć. Tak się nie dyskutuje. Nikt tam nie obrażał Boga, nie wygłaszał herezji, nie wzywał do rewolucji, etc.

Wt kwi 20, 2021 9:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Iustus się dziwi, że zamyka się "merytoryczne" wątki, mające na celu albo lżenie władz Kościoła, albo opowiadanie idiotyzmów jak to niedobrze jest chronić się przed covidem.
Absurd sięgnął bruku.

Wt kwi 20, 2021 9:39 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Ja dla mnie, zamykane są wątki z jasno określoną tematyką, bo rygor tematu i skupienie się na nim, może doprowadzić do pójścia w jakąś gorzką, ale ozdrowieńczą prawdę.

W tematach ogólnych i mieszanych jeśli jakieś refleksje są trafne, ale niewygodne dla profilu tego forum to łatwiej je zgubić w tle kakofonii.

Wt kwi 20, 2021 10:06 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Zawsze można poprosić wydzielenie, by się nie zagubiło. Jeśli to krótkie offtopy to moderator nie rusza. Dłuższe są wydzielane jako odrębne tematy.

Wt kwi 20, 2021 10:16 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wczoraj miałem jakiś problem z forum, przestało mi odpowiadać - tylko ono. Prosiłem o wykazanie chęci bliźnienia Kościołowi w wymieniowych wyżej wątkach. Tamte wątki wyrażają troskę o Kościół, kraj oraz przedkładają naukę Kościoła. Proszę o rozumne i merytoryczne wytłumaczenie tych zarzutów.

A druga rzecz, to sama dyskusja. Tak jak napisał Wespecjan:
Wespecjan napisał(a):
Ja dla mnie, zamykane są wątki z jasno określoną tematyką, bo rygor tematu i skupienie się na nim, może doprowadzić do pójścia w jakąś gorzką, ale ozdrowieńczą prawdę.

W tematach ogólnych i mieszanych jeśli jakieś refleksje są trafne, ale niewygodne dla profilu tego forum to łatwiej je zgubić w tle kakofonii.
Uwaga bardzo trafna. Po co ze ślinotoku wyłuszczać jakieś wątki? Rozsądek nakazywałby zachęcanie forumowiczów działanie w drugą stronę, mianowicie: twórzcie, krótkie konkretne wątki i je dyskutujcie. Zamiast tego mam wiele wątków, gdzie się dyskutuje wszystko i nic, a jak jakimś przypadkiem szereg komentarzy skupi się na jednej rzeczy, to to się wydziela, ale wtedy jest już z reguły po dyskusji.
Forumowicz zdecydowanie chętniej bierze udział w nowym wątku, a nie w wątku na stronie 500..+. Takie prowadzenie dyskusji niczemu nie służy, poza bezproduktywnym publikowaniem nowych postów. Warto by sprofesjonalizować to forum. Nadać mu jakiś sensowny szlif. Pokazać, że można tutaj dyskutować konkretne rzeczy, a nie prowadzić rozmowy jak na zwykłym czacie.

Śr kwi 21, 2021 10:04 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Zamykanie wątków źle, kontynuacja źle.. Może Wasza Wysokość uzgodni ze samym sobą jakieś spójne stanowisko?

Śr kwi 21, 2021 10:28 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Iustus skoro na tym forum tak cierpisz za miliony. To może zmień forum na takie które jest bardziej dla ciebie odpowiednie. Gdzie nie zamykają tematów takich jak twoje. To jak jesteś konsekwentny czy może jesteś masochista?

Śr kwi 21, 2021 10:36 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2060 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138  Następna strona