Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 06, 2020 12:08 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1650 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 110  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Można byłoby podjąć post (poza wstrzemięźliwością od mięsa w piątki) i modlitwę za grzechy nieczystości popełniane w Kościele. Ten post od kawy ostatnio wcale nie był łatwy. :no:

So sie 25, 2018 7:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan - nie wystarczy Ci że na różnych Łojnetach masz mnóstwo o pedofilii/homoseksualizmie księży? Jeszcze tutaj tego chcesz?
Wpisujesz się w takie powiedzonko "Boże chroń mnie od przyjaciół, od wrogów obronię się sam". Czy maglowanie o takich czy siakich, nieetycznych zachowaniach co niektórych duchownych da jakieś dobro? Myślisz że tacy czytają Katolika i się przejmą? Nie sądzę. Za to czytają nas czasem mocno zagubieni, którym tylko wprowadzasz mętlik w głowie. Masz widzę zapędy na biskupowanie. Może przejdziesz szlak bojowy (seminarium, święcenia, dodatkowe studia) i jak zostaniesz biskupem porządzisz jak należy?

So sie 25, 2018 7:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Wespecjan - nie wystarczy Ci że na różnych Łojnetach masz mnóstwo o pedofilii/homoseksualizmie księży? Jeszcze tutaj tego chcesz?
Wpisujesz się w takie powiedzonko "Boże chroń mnie od przyjaciół, od wrogów obronię się sam". Czy maglowanie o takich czy siakich, nieetycznych zachowaniach co niektórych duchownych da jakieś dobro? Myślisz że tacy czytają Katolika i się przejmą? Nie sądzę. Za to czytają nas czasem mocno zagubieni, którym tylko wprowadzasz mętlik w głowie. Masz widzę zapędy na biskupowanie. Może przejdziesz szlak bojowy (seminarium, święcenia, dodatkowe studia) i jak zostaniesz biskupem porządzisz jak należy?

PeterW, poważam cię i szanuję cię, ale wyrąbałeś temat bez zastanowienia sie po co on był. A był po to, by odróżnić esencję Kościoła od raka, który go zaatakował. Ja w odróżnieniu od Wyborczej i Onetów nie sadzę, że Kościoł produkuje homoseksualizm i pedofilów, tylko świat produkuje homoseksualizm, by go zaszczepić Kościołowi. A po to, by rozsadził Kościoł od środka i przy okazji spłodził pedofilię do wypędzlowania nią całego Kościoła.

Jeśli sami katolicy nie będa mówili o tej zgniliźnie Kościoła, to będa o nim mówili jego wrogowie. Jeśli mówią o tym ludzie z wnętrza Kościoła, to po to by Kościół leczyć, jeśli wrogowie to po to by go zniszczyć. Nie dawajcie wrogom Kościoła wyłączności na dyskusję o problemach Kościoła.

So sie 25, 2018 10:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Jeśli sami katolicy nie będa mówili o tej zgniliźnie Kościoła, to będa o nim mówili jego wrogowie.

Jest tylko jeden warunek: prawda pozbawiona miłości jest do wyrzucenia. Mówił o tym o. Szustak w konferencji pt. "W domach z betonu, nie ma wolnej miłości." Z Bogiem !

N sie 26, 2018 8:36 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał

Cytuj:
Jeśli sami katolicy nie będa mówili o tej zgniliźnie Kościoła, to będa o nim mówili jego wrogowie. Jeśli mówią o tym ludzie z wnętrza Kościoła, to po to by Kościół leczyć, jeśli wrogowie to po to by go zniszczyć. Nie dawajcie wrogom Kościoła wyłączności na dyskusję o problemach Kościoła.

W dziale Chrześcijaństwo, ateizm, religie, filozofie podwieszony jest w czasowe urlopy userów artykuł ks Dawidowskiego. Warto przeczytać całość.

Wpierw najlepiej zadać sobie pytanie, czy moja krytyka w ogóle jest potrzebna, czy będzie służyć zbudowaniu oraz czy jestem na tyle wykształcony i w ogóle uprawniony do formułowania i wydawania sądów w tym obszarze. Ostrożność jest tutaj w pełni uzasadniona, idzie bowiem o Kościół i rzeczy święte. Nawet jeśli krytykuje się coś czysto instytucjonalnego, nie wolno zapominać, że Kościół nie jest jakąś organizacją tylko ludzką, ale pochodzenia Bożego, zamierzony i ustanowiony przez Chrystusa. Niezwykle pomocna jest przy tym dostateczna wiedza, sprawiedliwość sądu, roztropność (unikanie nieporozumień, przewidywanie skutków), zaś we wszystkim umiar.(...)
Nie wolno w krytyce spraw Kościoła stawiać się na zewnątrz jego. Nie wolno uprawiać krytyki zgorzkniałej. Korzeniem takiego zgorzknienia bywa najczęściej brak wiary i miłości, a także brak sentire cum Ecclesia – odczuwania z Kościołem i brak posłuszeństwa.

Ludzie nie są głupi widzą co się dzieje, nie zwrócisz im uwagi na nic o czym by wiedzieli tu katolicy. Co najwyżej będziesz naśladował bębnienie tefałenów i onetów. Nie osiągniesz nic więcej po za wyrzucaniem swoich emocji. Wrzód w końcu pękł, zobaczymy jak będzie się dalej czyścił.

Objawienia z Akita zatwierdzone w 1983 roku:

Działanie szatana przeniknie nawet Kościół, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiających się innym kardynałom i biskupów występujących przeciwko innym biskupom. Kapłani, którzy Mnie czczą, będą wyszydzani i prześladowani przez swych współbraci... świątynie i ołtarze będą plądrowane; Kościół będzie pełen tych, którzy pójdą na kompromis, a szatan będzie kusił wielu kapłanów i osoby konsekrowane, by opuścili służbę Panu.
Diabeł będzie występował szczególnie przeciwko duszom poświęconym Bogu. Powodem mego smutku jest myśl o zatraceniu tak wielu dusz. Jeśli grzechy będą coraz liczniejsze i poważniejsze, nie będzie już dla nich przebaczenia.

Źródło.

Czy to teraz ? Może.

Lecz na pewno teraz potrzebna jest w pierwszym rzędzie modlitwa za Kościół i roztropność w zachowaniu.

Do tematu z czasem wrócimy, nie musimy jedynie pogłębiać obecnego zamieszania ku uciesze , no wiadomo Kogo.....

Pn sie 27, 2018 10:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Co najwyżej będziesz naśladował bębnienie tefałenów i onetów. Nie osiągniesz nic więcej po za wyrzucaniem swoich emocji. Wrzód w końcu pękł, zobaczymy jak będzie się dalej czyścił.

Przepraszam ale skąd ty możesz wiedzieć co w takim temacie ludzie czy ja by pisali?

Przeświadczenie, że "Kościół (w domyśle hierarchia) sam się oczyści" to naiwna i fałszywa idea, biskupi i kardynałowie, którzy siedzą głeboko w homoseksualiźmie za nic sobie mają wiarę i przykazania Boże, prawdopodobnie to ateiści czy agnostycy, a na takich tylko działa strach, ale ziemski. Dodatkowo jeśli krytyka spływa tylko od wrogów Kościoła (żydostwo, marksiści, lewica, kapitalizm, podżegacze wojenni), to Kościół absolutnie nie bierze tego do serca traktując (zresztą poniekąd słusznie) jako atak nieprzyjaciół. Dopiero jak krytyka i nacisk spływa od środka, od swoich, to dopiero coś takiego może wywołać refleksję lub strach.

Tamten wywalony temat miał rozwinąć dyskusję w celu uświadomienia, że homoseksualizm wśród kleru to nie "zwyczajne" łamanie celibatu, ale totalne przewartościowanie wartości w takim człowieku.

Pn sie 27, 2018 10:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Tamten wywalony temat miał rozwinąć dyskusję w celu uświadomienia, że homoseksualizm wśród kleru to nie "zwyczajne" łamanie celibatu, ale totalne przewartościowanie wartości w takim człowieku.

Mam prośbę: Zanim zaczniesz takie dyskusje, to najpierw sprawdź czym jest celibat.

Wt sie 28, 2018 8:39 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
@Wespecjan

Najwyraźniej chcesz wszystkim uświadomić coś, czego wszyscy są już świadomi.
Istnieje coś takiego jak roztropność i wstrzemięźliwość polegająca na powstrzymaniu się od bębnienia i poczekania na dalszy rozwój wypadków. Sam fakt zaistnienie tej sytuacji został odnotowany nawet tu na forum, nikt nie chowa głowy w piasek. Warto np poczekać na wypowiedź drugiej strony.

Wt sie 28, 2018 9:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
@Wespecjan

Najwyraźniej chcesz wszystkim uświadomić coś, czego wszyscy są już świadomi.
Istnieje coś takiego jak roztropność i wstrzemięźliwość polegająca na powstrzymaniu się od bębnienia i poczekania na dalszy rozwój wypadków. Sam fakt zaistnienie tej sytuacji został odnotowany nawet tu na forum, nikt nie chowa głowy w piasek. Warto np poczekać na wypowiedź drugiej strony.

Jakoś analog mojego temtu puściliście, pewnie, bo arcybiskup Vigano dmuchnął w gwizdek.
Nie podoba mi sie to, że przyzwolnie na krytyke syfu w Kościele musi dopiero przyjść z Kościoła, by się świecki katolik mógł wypowiedzieć się na katolickim medium.
Dokładnie ten sposób myślenia w Kościele i o Kościele doprowadził do krycia zboczeń wśród kleru.

Śr sie 29, 2018 11:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Dosc. Poziom idiotyzmu w temacie został osiągnięty. Poziom chamstwa w wykonaniu podobno kobiety rownież. Zamykam. I Pelikanie jeszcze raz podpiszesz się takim chamstwem to znowu pójdziesz od nas odpocząć. Tym razem na miesiąc jako recydywa.

Nie rozumiem, o jakim chamstwie mówisz? Co, polowania na Pelikana ciąg dalszy?

Ucięliśmy sobie z Wespecjankiem kulturalną i szczerą pogawędkę, a Ty mi zarzucasz chamstwo?

Bardzo proszę o uzasadnienie takiej oceny. Jeśli nie potrafisz tego zrobić, to liczę na ponowne otwarcie tematu.

So wrz 01, 2018 5:02 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kultury cię uczyć nie będę bo i tak polegnę.
To co miałem do powiedzenie powiedziałem i temat zamknąłem. Do luźnych pogaduszek są inne tematy i nie potrzeba nowych.
Otwarcie jest możliwe po określeniu o czym tam chcesz rozmawiać. Bo na chamskie wpisy takie jak to robiłaś nie ma miejsca na forum. Nawet HP ma swój poziom i nie wszystko tam wolno.
Nieformalnie cię ostrzegłem ze balansujesz na krawędzi. Jako ze wróciłaś po banie to jesteś pod czujnym okiem moderacji. I według regulaminu
Cytuj:
V Konsekwencje nieprzestrzegania regulaminu
4. Ban pierwszy z reguły jest dawany na 2 tygodnie, drugi (jeżeli następuje przed upływem roku) na miesiąc, trzeci na stałe. Ban następuje po trzech ostrzeżeniach danych w przeciągu pół roku. Dla nowych użytkowników oraz użytkowników po banie czasowym górna granica wynosi jedno ostrzeżenie w przeciągu kwartału od pierwszego / ponownego wpisu.

Jeśli przekroczysz to granice i dostaniesz ostrzeżenie to odpoczywać będziesz miesiąc.

Co do polowania. Zachowuj się w sposób zgodny z netykieta i regulaminem forum a nie będziesz mieć problemów z moderacja. Twój wpis na początku tematów w HP to rownież prowokacja.

So wrz 01, 2018 5:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Do luźnych pogaduszek są inne tematy i nie potrzeba nowych.

Ja chcę rozmawiać na konkretny temat poważnie, ale z luzem. A co mam przez to na myśli? Że np. nikt mi nie zarzuci, że to, co piszę, jest niezgodne z podręcznikami do logiki, podręcznikami szkolnymi albo innymi źródłami konwencjonalnej wiedzy.

Cytuj:
Otwarcie jest możliwe po określeniu o czym tam chcesz rozmawiać.

Chcę rozmawiać na temat przedstawiony w poście otwierającym. Czy kobieta jest murzynem świata.

Cytuj:
Bo na chamskie wpisy takie jak to robiłaś nie ma miejsca na forum. Nawet HP ma swój poziom i nie wszystko tam wolno.

Co prawda nie wyjaśniłeś, na czym to chamstwo miało polegać, ale mniejsza z tym. Rozumiem, że pozycja moderatora uprawnia Cię do kierowania się swoim widzimisię.

Swoją drogą, nie uważasz, że chamskie jest nazywanie kobiety "podobno kobietą"? Czy byłbyś szczęśliwy, gdybym Cię zaczęła nazywać "podobno mężczyzną"?

Jak chcesz kogoś uczyć kultury, to wypadałoby samemu ją choć w śladowej ilości przejawiać...

Cytuj:
Twój wpis na początku tematów w HP to rownież prowokacja.

Nie, to nie jest prowokacja, tylko informacja dla czytelników. Skoro moderacja nie pozwala mi na zakładanie tematów w innych poważniejszych działach, to czuję się zobowiązana wobec moich czytelników do udzielenia im takiej informacji.

So wrz 01, 2018 6:07 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):

Swoją drogą, nie uważasz, że chamskie jest nazywanie kobiety "podobno kobietą"? Czy byłbyś szczęśliwy, gdybym Cię zaczęła nazywać "podobno mężczyzną"?

Zachowuj się jak kobieta, tak i będziesz traktowana. Twoje odzywki raczej pasują do pijaczków (zwykle płci męskiej) z podrzędnej speluny.

Cytuj:
Nie, to nie jest prowokacja, tylko informacja dla czytelników. Skoro moderacja nie pozwala mi na zakładanie tematów w innych poważniejszych działach, to czuję się zobowiązana wobec moich czytelników do udzielenia im takiej informacji.

A nie przyszło Ci na myśl, że staramy się by to forum miało jakiś poziom?

So wrz 01, 2018 6:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Zachowuj się jak kobieta, tak i będziesz traktowana. Twoje odzywki raczej pasują do pijaczków (zwykle płci męskiej) z podrzędnej speluny.

A, czyli jednak o to chodzi. Czyli kobieta jednak jest murzynem świata. Jak nie jest jest spolegliwą dziewuszką, która się boi własnego cienia, to mizogin może sobie ją od-kobiecać. Właśnie mi uświadomiłeś, jak ważny jest temat, który tutaj poruszyłam. Nie omieszkam użyć Twojej wypowiedzi jako egzemplifikacji opisywanego zjawiska.

Cytuj:
A nie przyszło Ci na myśl, że staramy się by to forum miało jakiś poziom?

No właśnie słabo Wam to wychodzi. Bo zamykacie tematy, które są ważne. Niedawno jeden użytkownik do mnie napisał, że chciał odpowiedzieć w wątku o piramidach, ale nie może, bo został zamknięty.

Oczywiście uznacie, że to moja megalomania, ale uważam, że moje wypowiedzi na tym forum są wyjątkowo merytoryczne. I chyba za to mnie tak nienawidzicie. Wam nie zależy na rozmowie, tylko na naparzaniu.

So wrz 01, 2018 6:26 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pelikan czy ty jesteś masochistką. Jak ci tak źle na forum to nie mecz się. Z tego co wiem na wiara.pl tez jakoś nie mogłaś się dogadać z moderacja. Może problem jest w tobie.
My tęsknić nie będziemy. Jeden troll na forum mniej to mniej roboty dla moderatorów.

So wrz 01, 2018 7:04 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1650 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 110  Następna strona