Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sty 18, 2020 9:08 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 108  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
viewtopic.php?f=3&t=29401&start=75
towarzyski.pelikan napisał(a):
merss napisał(a):
Nie odniosłam wrażenia, że to był zart. Osoby z poczuciem humoru żartują inaczej.

To akurat mnie nie dziwi. Już Pani napisałam, że uważam Panią za osobę mającą problemy z odczytywaniem intencji innych ludzi (empatia). I proszę tego nie traktować jako zarzutu, tylko jako moją opinię, zupełnie nieprofesjonalną. Jestem domorosłym psychologiem :-)
Cytuj:
Człowiek klamiąc traci wyrazistość, staje się dwulicowy, do samych korzeni, zmienia sumienie i hierarchię wartości. Nie wie co ważne, co mniej ważne, co jest prawdą, co falszem; sądzi po pozorach i zewnętrznych zachowaniach.

Ma Pani rację. Właśnie tak Panią odbieram. Trafna diagnoza to niebywały krok w drodze leczenia. Trzymam za Panią kciuki :)
Cytuj:
Kto tu mija się z prawdą? Ktoś przeprasza, ale nadal uwaza, że feelek kłamie, tym razem bezinteresownie.

No, może nie wyraziłam się 100% precyzyjnie. Ideologiczna interesowność też jest interesownością, ale może bardziej usprawiedliwioną niż interesowność finansowa :wink:
Cytuj:
Dystans do siebie to ja mogę mieć do siebie, jak nazwa wskazuje. On jest sprawą wewnętrzną i nie dotyvczy pozwalania zarzucania sobie nieprawdy, bo to pozwalanie na grzeszenie drugiemu człowikowi, więc narusza przykazania miłości. Tu natomiast czytam że kogoś oskarża się o kłamstwo; raz interesowne, potem bezinteresownie.

Kłamstwo wykazałam, dotyczy twierdzenia, że nie ma dowodów na skuteczność homeopatii. Jeżeli mówienie nieprawdy jest kłamstwem, to feelek skłamał.
Cytuj:
Dystans do siebie należy najpierw przetrenować na sobie. Potem radzić to innym forumowiczom, i to oceniając hurtem. wszystkich użytkownikow forum. Klasyczny mechanizm obronny.

Mogę Panią zapewnić, że mam dystansu do siebie jak stąd do Helsinek. Może mi Pani nawrzucać do woli, żartem i serio. Obiecuję Pani, że się nie obrażę :) I moja uwaga do braku dystansu nie dotyczyła całego forum, a jego ducha wiodącego, który swoje apogeum osiąga w moderatorach. I jeszcze raz podkreślam. To tylko moja opinia.

Ten twój post to jest na pograniczu. Po pierwsze to offtop, po drugie bezczelny atak na moderatorkę zwracająca uwagę i wykazująca tobie kłamstwa i manipulacje. Chcesz aby wyciągnąć wszystkie twoje przekłamania matactwa i kłamstwa z rożnych tematów?
Uważaj bo wciąż jesteś na warunkowym. A twoje wpisy można spokojnie potraktować jako łamiące regulamin. I uwierz następny twój wyskok i się żegnamy.

So paź 13, 2018 1:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey. Czy mam to odczytywać jako beczelny atak moderatorki na mnie?

viewtopic.php?f=12&t=29319&start=15
merss napisał(a):
Komemtarz a nie głos w dyskusji o niczym.
Kolejny infantylny wątek, zmiana wyznania i awatar wskazujący na przyczynę. To miara dojrzalości człowieka, że potrafi rozeznać swe powinności, ale niektórzy pozostają na zawsze mentalnymi dziećmi. Nie powiem dosadniej, bo mi się psychiatria o różnicy między filozofem a filozofującym wciśnie.
Nawet prowokacyjny wątek - a taki jest - świadczy o autorze. Można wboijać kij w mrowisko i cieszyć się jak podbiegają mrówki, ale wbijający niczego się nie nauczy. Pozostanie Piotrusiem Panem - pozostanie mentalnym dzieckiem, wyobrażając sobie, że w ten sposób jest otwarty i kreatywny jak dziecko. Zlewają mi się w jedno: pewnien forumowy prorok i mentor bujający w obłokach nie różnicujący świata wewnętrznego od rzczywistego. Zaprasza cię na swój blog.

Milość to zawsze wybór. Ludzie mają prawo kochać kogo chcą: niektórzy zwierzęta czynią bliźnimi i głoszą, że są lepsze od człowieka. Inni bardziej kochają klientów niż rodzinę. Jedenastolatkowie cierpią za cały świat. Człowiek dojrzały potrafi gospodarować swoją miłością. No właśnie...ale dojrzały.

Kolejny infantylny wątek człowieka oddalonego od rzeczywistości. Pustka zewnętrzna musi zostać wypełniona światem wewnętrznym kreowanym przez wyobraźnię. Tyle, że wyobraźnie bez wiedzy jest płytka. Pozostają gierki erystyczne. Czasem potrzeba sporo wiedzy, by móc sobie coś wyobrazić. Tak jest też w tym przypadku; brakuje rzetelnej wiedzy o tym czym jest milość, więc mamy płycizny i bieganie mrówek próbujących to uporządkować. I znów kij ląduje w mrowisku zwołując mrówki. Klienci czy dzieci wazniejsze pyta dziecko...

Jak pokochasz siebie zrozumiesz przyczynę swych problemów. Nie będziesz musiała o nich myśleć (opowiadasz o tym w innych miejscach w sieci), zbledną. Powinnaś zacząć od siebie. To najtrudniejsze zadanie życiowe, bo musi dotrzeć że jesteś bezwarunkowo kochana. Nie przez NIC, ale Boga osobowowego. Nie paplanie jednak o tym świadczy, że w czerwcu coś się zmieniło. Nie zmieniło, jest jak było. Kiedy zobaczysz Boga tuż obok jak nam towarzyszy w rozmowie zrozumiesz też milość do siebie. Wówczas zrozumniesz i moje intencje. Tylko z tego co masz możesz dawac. Z pustki wychodzą gry neurotyczne i zabawy erystyczne.

Humanista jest tym, który nawet nie wierząc czyni ten świat lepszym, bo porusza się w przestrzeni prawdy. Jest bratem chrześcijanina, który porusza się w przestrszeni prawdy, bo wierzy, że Boże prawda jest miara wszelkiej prawdy. Fundamentem jest milość. Niewierzacy humanista, który daje innym miłość porusza się w przestrzeni Boga, mimo że o tym nie wie. Rozeznaje jednak swe powinności, bo i wie że jego zasoby są ograniczone.
A miłość mamy naturalną i nadnaturalną. Ta druga pozwala kochać wrogów, więc to sprawa łaski, tak wierzymy. Dla jasności: nie chodzi o to, by ich lubić, bo to już świat emocji neutralnych etycznie.

Czy moderator ma prawo stawiać mi diagnozy psychiatryczne, a ja nie mogę wyrażać moich opinii o moderatorze? :roll:

Proszę o wyjaśnienie.

So paź 13, 2018 7:29 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Podsumowała twoje dokonania na forum. Przecież to ty założyłaś temat o swoich wizytach u psychiatry. Wzeszło co zasiałaś.
I nie dziw się ze większość osób na forum uznaje cię za trolla. Zapracowałaś na opinie o tobie.

So paź 13, 2018 8:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pelikan
Przechodzisz sama siebie dając z siebie wszystko. A wszystko to po to, by w końcu poznać siebie. Taka taktyka może i coś o sobie tobie mówi. Lecz jesteś dla innych utrapieniem. Bo muszą do odczytywania ciebie uczyć się twej mowy. A ta mowa jest kontrą wobec uznamych zasad wśród Chrześcijan. To co tu się dzieje, to nieustanne prostowanie twych poglądów, do zgodności z tymi ogólnie uznawanymi. Co do modów, ta mają z tobą nie lada wyzwanie. Zwłaszcza - merss, jest przez ciebie mylnie rozpoznawana. A zna ona tajniki ludzkiej psychiki, jak mało kto na tym forum. I to u niej możesz najwięcej wyjaśnić z tego za czym pędzisz. Oczywiście na początek nie będziesz chciała przyjąć tego, co przemyślisz po jej wypowiedziach. Lecz sama już w swej głębi, będziesz wiedziała, że ma ona rację w tym co pisze. Publicznie możesz wtedy nie mieć odwagi, by o tym pisać. Lecz nikt tego nie będzie wymagał od ciebie. Wystarczy że sama sobie, czasem o tym pomyślisz. To wystarczy na początek.

So paź 13, 2018 9:10 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Podsumowała twoje dokonania na forum. Przecież to ty założyłaś temat o swoich wizytach u psychiatry. Wzeszło co zasiałaś.
I nie dziw się ze większość osób na forum uznaje cię za trolla. Zapracowałaś na opinie o tobie.

Ok. Od dziś ignoruję wszystkie wpisy merss, ponieważ wszystlp co szczerze do niej lub o niej napiszę, będzie odbierane jako atak. Tylko potem nie płakać, ze celowo pomijam merytoryczne wpisy, żeby coś ideologicznie udowodnić. Po prostu nie będę się dawać prowokować.

witoldm
Nie zgadzam się z Tobą, ale więcej nie mogę napisać z powodu wymienionego powyżej. Może jak powstanie temat "Co myślicie o merss i jej kompetencjach psychologicznych", to się wypowiem dla dobra ogółu, bo widzę że wielu uznaje ją za autorytet.

So paź 13, 2018 2:06 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem

Ok. Od dziś ignoruję wszystkie wpisy merss, ponieważ wszystlp co szczerze do niej lub o niej napiszę, będzie odbierane jako atak. Tylko potem nie płakać, ze celowo pomijam merytoryczne wpisy, żeby coś ideologicznie udowodnić. Po prostu nie będę się dawać prowokować.

Nie kłam ze odniosłaś się merytorycznie do jej zarzutów o manipulacje. Do tej pory w swoim temacie o farmakologii nie odniosłaś się - bo było to niewygodne dla ciebie - do zarzutów manipulacji zawartych w twoich źródłach. Wiec ten wpis miał tylko jeden cel zaatakować Merss żeby pózniej mieć wymówkę dlaczego nie odnosisz się do jej wpisów.
Jednak zabieg się nie udał bo cię złapaliśmy za rękę a ty próbujesz krzyczeć łapać złodzieja.

So paź 13, 2018 2:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Poprosiłam merss o dokładne wskazanie, gdzie jest ta manipulacja i do tej pory nie uzyskałam odpowiedzi. No chyba że coś przeoczyłam, w takim razie możesz wskazać, a się odniosę.

So paź 13, 2018 3:06 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Drukowane ci szkodzi? Przeczytaj jej post. Dokładnie tam pokazuje. To co robiłaś to rżniecie głupa.

So paź 13, 2018 3:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Drukowane ci szkodzi? Przeczytaj jej post. Dokładnie tam pokazuje. To co robiłaś to rżniecie głupa.

W takim razie jestem głupia, bo nie rozumiem. Najwyraźniej nie jestem wystarczająco inteligentna, żeby zrozumieć merss. Więc dobrze będzie, jak przestaniemy się ze sobą komunikować :)

So paź 13, 2018 3:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):

W takim razie jestem głupia, bo nie rozumiem. Najwyraźniej nie jestem wystarczająco inteligentna, żeby zrozumieć merss. Więc dobrze będzie, jak przestaniemy się ze sobą komunikować :)

I tak jak mówiłem uciekasz bo obaliła twoje tezy i nie potrafisz się z nimi uporać. Czyli celowo działałaś żeby wlasnie uzyskać taki stan. Jakie to przewidywalne u ciebie.

So paź 13, 2018 3:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dobra - pelikan. Pewne rzeczy jako uznane za sensowne mają taką a nie inną formę. Więc chciał czy nie, takie są te uznane sprawy jak są określane. Dalej to już tylko język którym określamy te sprawy. Mamy na forum w zwyczaju określać sprawy, nie sprawców. Więc niepotrzebnie bieżesz do siebie coś z czym nie chcesz się zgodzić. To są wpisy do dyskusji, a nie wpisy znające ostatecznie twą postać. Tak jest z językiem, że określenia to określenia, pasują do tematu dyskusji i to wszystko.
Prezentujesz otwartą krytykę różnych przywar ludzkich, czasem możesz przesadnie to widzieć. Więc ci co tobie odpowiadają, mają podstawę do tego by myśleć o tobie, że nie jesteś wydelkatnioną osobą. Tak też piszesz o sobie. Taką formę odpowiedzi uzyskujesz.
Pamientaj o jednym, to forum to ani księga zażaleń. Ani dochodzenie swego. Bo po prostu nie ma na nim wartości decyzyjnej. Nie ma decyzji, są tylko różne formy omawiania tematów. Przy czym kontrolowany jest tylko porządek dyskusji, by była merytoryka. W ferworze dyskusji nawet modom zdarza się przegiąć jakąś wypowiedź. Na zasdzie dosadnego wyrażenia. Tyle że dlatego że to dyskusja, jest możliwość omówienia dosłownie każdej formy dyskusji. Co zresztą czynisz.
By z takich dyskusji mieć pożytek, należy iść za daną informacją. By to co ona znaczy sprawdzić w praktyce, a nie tylko na podstawie opini innych osób. Sama najpierw nie wierzysz w czystość intencji innych ludzi. A nie chcesz przyjąć tego samego od innych. Oni też nie dowierzają tobie, co do czystości twych intencji. Tak to jest jeśli się przyjmuje jakąś swoją postawę, to tak samo według tej postawy inni nas oceniają. Nie ma innego kierunu by po prostu nie zwariować. Jeśli sypiesz na kogoś gromy, to samo inni sypią na ciebie. No bo jest to twoja wersja komunikacji. Jeśli innym dokładasz, a oczekujesz folgowania tobie przez innych. To poprostu nie piszesz wiarygodnie. To nie forum popisywania się swą wiedzą zasłyszaną czy przeczytaną, czy uznawaną za jedynie słuszną. Swą słuszność potwierdza się własnym życiem. Jeśli o to komuś chodzi. Tak zrobił Jezus Chrystus. Nie wolno ani modom ani komukolwiek naciskać na to, by ktoś zachowywał się według tego co jest znane tylko jemu. Może tylko polecać ogólnie akceptowane sprawy przez ogół społeczności. A co się będzie dziać u kogoś co to przeczyta, to jego sprawa i sprawa środowiska w którym się porusza. Jeśli coś do danego środowiska nie pasuje, to przecież każdy swój rozum ma. Lecz nie musi całemu światu głosić tego, że dobrze go użył. Skromność tu jest podstawą. Tylko w radach gdy komuś jest trudno rozeznać coś, można posłużyć się adekwatnym przykładem ze swego życia. Nie nażucając tego, nawet gdy słusznie to opisujemy. Po prostu kondycja ogólna ludzi jest marna, znają ją zarówno lekarze jak i kapłani. Zawsze jednak sprawdzają to, czy jest postęp czy go nie ma. Dyskutanci z forum już znacznie słabiej to znają. Jeśli zna dobrze, to jest lekarzem bądź kapłanem. Bo takich ludzi jest ciągle niedostatek w tych formacjach. Przeciętny użytkownik forum, nie może z pozycji autorytetu się wypowiadać. Nawet gdy coś dokładnie poznał. Bo nie ma takiej funkcji. Autorytety mają szczególne wymogi by nimi być. Więc wracając do sedna, możemy jako dyskutanci sobie omuwić coś. Lecz nie licytując siebie nawzajem że lepiej coś wiemy. Nawet gdy tak jest. A to tylko do prządku owej dyskusji. To powinnaś wiedzieć będąc na tym forum. A twe argumentowanie, będzie celniejsze.
Właśnie z troski o to, to tobie wyjaśniam.

So paź 13, 2018 3:36 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
Sama najpierw nie wierzysz w czystość intencji innych ludzi. A nie chcesz przyjąć tego samego od innych. Oni też nie dowierzają tobie, co do czystości twych intencji. Tak to jest jeśli się przyjmuje jakąś swoją postawę, to tak samo według tej postawy inni nas oceniają.

Zgoda, ale kolejność jest odwrotna. Nie będę biegać po forum w poszukiwaniu cytatów, ale to merss na każdym kroku mi zarzucała manipulacje i złe intencje, na długo zanim ja jej je przypisałam i to nie z czystej zemsty, ale w ramach chrześcijańskiego upomnienia.

źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz

I na tym kończę moją przygodę z merss :wink:

So paź 13, 2018 4:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Albo jeśli poszerzysz horyzonty swojej wiedzy. ;)

N paź 14, 2018 6:19 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mam pytanie - dlaczego forum katolik.pl prowadzi kampanię wyborczą Koalicji Obywatelskiej? Nie należałoby takiemu forum zachować bezstronność?

Pn paź 15, 2018 7:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
JolaSz napisał(a):
Mam pytanie - dlaczego forum katolik.pl prowadzi kampanię wyborczą Koalicji Obywatelskiej? Nie należałoby takiemu forum zachować bezstronność?

A w którym miejscu prowadzi?

Pn paź 15, 2018 8:02 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 108  Następna strona