Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lut 28, 2020 12:04 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1628 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Daj komuś niech ci przeczyta i wytłumaczy. Według mnie napisał. Zapoznaj się z hasłem trolling

Pt sty 10, 2020 7:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Zapoznaj się z hasłem trolling

Trolling to takie uniwersalne hasło, które zawsze można rzucić, jak brakuje innych argumentów. Według mnie Ibrisol, nawet jeśli był nieprzyjemny, to na pewno nie trollował. Nie spodziewałem się jednak dostać od Ciebie żadnych konkretów, więc z dla mnie EOT.

Pt sty 10, 2020 7:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bardzo możliwe że to ciąg mojej nadwrazliwości, która był łaskaw dziś dostrzec we mnie moderator PeterW. Jednak, jak by nie było, za wysoce niewłaściwe bo psujące poziom dyskusji na forum przez dawanie niewłaściwego przykładu odpowiadanie przez moderację na merytorycznie uzasadniony zarzut pod adresem innego użytkownika personalna uwagą jak uczynił to moderator PeterW w odpowiedzi na moją prośbę o interwencję moderatorką. Coś takiego daje przy ty co najmniej pozór zbywania czy wręcz lekceważenia.Bo ok. może jestem dziś czy w ogóle nadwrażliwa, ale jak jakie to ma znaczenie w kwestii ponawiania personalnych podjazdów innego użytkownika pod moim adresem? Uroiłam to sobie w swej nadwrażliwość, czy jak? A może coś tam było i na rzeczy ale nie aż tak, czy jak? Powszechnie przyjmuje się że sięganie po personalne uwagi - w tym taka jaką posłużył się moderator PeterW - świadczy o braku czegoś merytorycznego do napisania. Oczywiście poziom mojej meteorytyki we wpisie mógł nie satysfakcjonować moderatora PeteraW ale mimo wszystko on sam się nie wysilił nawet w najmniejszym stopniu. Równie dobrze mógł sięgnąć po tradycyjne - jesteś gupia i w ogóle brzydka.

Pt sty 10, 2020 9:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Jockey napisał(a):
Zapoznaj się z hasłem trolling

Trolling to takie uniwersalne hasło, które zawsze można rzucić, jak brakuje innych argumentów. Według mnie Ibrisol, nawet jeśli był nieprzyjemny, to na pewno nie trollował. Nie spodziewałem się jednak dostać od Ciebie żadnych konkretów, więc z dla mnie EOT.

Masochisto po co się męczysz na forum?
Wypraszał Robur. O czym pisałem. Ale widzę czytanie ze zrozumieniem to za duże wymagania jak na ciebie.

Pt sty 10, 2020 9:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Masochisto po co się męczysz na forum?

Taki fetysz.
Jockey napisał(a):
Wypraszał Robur. O czym pisałem.

To po co się wypowiadasz w jego imieniu, skoro nie masz nic do powiedzenia?
Jockey napisał(a):
Ale widzę czytanie ze zrozumieniem to za duże wymagania jak na ciebie.

A na koniec tradycyjnie uwaga personalna, jak na dającego przykład moderatora i dobrego katolika przystało :wink:

Pt sty 10, 2020 9:33 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Robiłeś to samo co Irbisol (ja widzę dwa punkty regulaminu naruszone, więc była reakcja Robura, wcześniej Jockeya), więc...Czas pokaże o co tak naprawdę mu chodzi. Tak infantylnie dotąd nie argumentowal, tak pozamerytorycznie a podawane analogie były skojarzeniami a nie analogiami co i sam zauważyłeś. Argumenty z 'niechęci'. Kompletny brak wglądu w sprawy socjologiczne. Mógł inaczej prowadzić argumentację nie zmieniając zdania w rzeczonej sprawie. Masz rację, był niegrzeczny (trudno to inaczej nazwać niż dziecinnym NIE) i wyleciał za robienie piaskownicy i sypanie piaskiem po oczach. A jak sypiesz to reakcja jest na piasek i temat kończy się bitwą piaskową. Teraz się przechwala, że nadal pisze w wątku, więc jaki to zakaz? Doprasza się o extra bana lub przerwę od forum na poratowanie emocji. A może planuje to samo co ty na starym nicku i przestało mu zależeć, więc chce skupić na sobie uwagę? Tak infantylnie nigdy nie postępował.

I jeszcze jedno. Gdy sprawy dotyczą osoby (zapytałeś o osobę), zwykle jest personalnie. Pojawiają się też analogie. Robur wyjaśnił podając przyczynę, regulaminowo. Nie ma obowiązku podawania paragrafu regulaminowego, ale mod musi to widzieć, by zareagować pisząc kolorem czerwonym. Całe lata nie reagowano na wpisy Irbisola, bo nie było takiej potrzeby. Nie zmienił światopoglądu, ale sposób jego prezentowania.

Pt sty 10, 2020 9:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
ja widzę dwa punkty regulaminu naruszone

Uchylisz rąbka tajemnicy?
merss napisał(a):
Tak infantylnie dotąd nie argumentowal, tak pozamerytorycznie a podawane analogie były skojarzeniami a nie analogiami co i sam zauważyłeś. Argumenty z 'niechęci'. Kompletny brak wglądu w sprawy socjologiczne. Mógł inaczej prowadzić argumentację nie zmieniając zdania w rzeczonej sprawie.

Nie zaprzeczam, ale jeśli słaba argumentacja i emocjonalne skojarzenia byłyby podstawą do zakazu pisania, to powinna taki dostać spora część użytkowników w tym jeden moderator. Ta wybiórczość zaczyna już razić nawet użytkowników, którzy merytorycznie zgadzają się z tutejszym głównym nurtem.
Cytuj:
A może planuje to samo co ty na starym nicku i przestało mu zależeć, więc chce skupić na sobie uwagę?

Przypomnij sobie dlaczego przestało mi zależeć i co się działo zaraz przed tym. Moje posty zostały usunięte przez jednego z moderatorów tylko dlatego, że mu nie pasowały. Kiedy zapytałem resztę moderacji wprost czy moje posty były niestosowne, to nikt tego nie potwierdził, ale jednocześnie każdy stał po stronie moderatora.

Pt sty 10, 2020 9:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie pamiętam tej sytuacji. Zakładając, że wycięto je - w twoim odczuciu - wadliwie, masz możliwości prawne. Kierujesz odwołanie zgodnie z ustaleniami regulaminowymi. Wówczas dopiero modzi mają obowiązek zająć się sprawą. Tak stoi w regulaminie. Poczytaj. Kiedy wypowiadam się teraz, nie ma żadnych ustaleń, piszę co widzę jako merss. Robur moze też uznać, że powiedziano co należy i wcale nie zareagować. Ja zrozumiałam przyczynę wyproszenia Irbisola z wątku.

Pt sty 10, 2020 10:18 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jakoś wszyscy zrozumieli poza Boro a pardon poza Śmiałym Harpunnikiem. Przypadek?

Pt sty 10, 2020 10:26 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Jednak, jak by nie było, za wysoce niewłaściwe bo psujące poziom dyskusji na forum przez dawanie niewłaściwego przykładu odpowiadanie przez moderację na merytorycznie uzasadniony zarzut pod adresem innego użytkownika personalna uwagą jak uczynił to moderator PeterW w odpowiedzi na moją prośbę o interwencję moderatorką.

Ale Twoja uwaga, poza wyrażeniem swoich emocji nic nie wniosła merytorycznego. Yarpen co prawda ironicznie, ale jednak odpowiada merytorycznie - zwłaszcza w tym wątku, o którym tu mowa.

Cytuj:
Coś takiego daje przy ty co najmniej pozór zbywania czy wręcz lekceważenia.Bo ok. może jestem dziś czy w ogóle nadwrażliwa, ale jak jakie to ma znaczenie w kwestii ponawiania personalnych podjazdów innego użytkownika pod moim adresem?

Nie zbywania, tylko chłodna ocena sytuacji. Ty za to nadmiernie osobiście reagujesz - spokojnie, to tylko dyskusja pomiędzy ludźmi o różnych temperamentach.

Cytuj:
Powszechnie przyjmuje się że sięganie po personalne uwagi - w tym taka jaką posłużył się moderator PeterW - świadczy o braku czegoś merytorycznego do napisania.

Uwagi moderatorskie siłą rzeczy bywają personalne, bo dotyczą wypowiedzi konkretnych użytkowników.

Cytuj:
Oczywiście poziom mojej meteorytyki we wpisie mógł nie satysfakcjonować moderatora PeteraW ale mimo wszystko on sam się nie wysilił nawet w najmniejszym stopniu. Równie dobrze mógł sięgnąć po tradycyjne - jesteś gupia i w ogóle brzydka.

No widzisz.. Jednak nie jestem taki zły ;-)

Pt sty 10, 2020 10:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Nie pamiętam tej sytuacji. Zakładając, że wycięto je - w twoim odczuciu - wadliwie, masz możliwości prawne. Kierujesz odwołanie zgodnie z ustaleniami regulaminowymi. Wówczas dopiero modzi mają obowiązek zająć się sprawą.

Tak zrobiłem, napisałem w uwagach. Moderator, który usunął wpisy, zaczął być bezczelny i napastliwy. Pozostali moderatorzy wydawali się merytorycznie stać po mojej stronie, ale nikt nie odważył się tego napisać. Zapytani wprost, robili uniki.
Nie chcę roztrząsać starych spraw, bo trochę by tego było. Ja też często odpłacałem pięknym za nadobne. Po prostu jestem wyczulony na wszelką stronniczość i podwójne standardy.
Rzekomo złamanych punktów regulaminu już pewnie nie podasz?
Jockey napisał(a):
Jakoś wszyscy zrozumieli poza Boro a pardon poza Śmiałym Harpunnikiem. Przypadek?

Ależ ja doskonale rozumiem przyczynę. Jest nią tendencja tutejszej moderacji do eliminowania każdego, kto dopuszcza się myślozbrodni. Ciekawiło mnie tylko jak z tego wybrniecie i jaki oficjalny powód zostanie podany. Trolling jest zawsze w zanadrzu :wink:

Pt sty 10, 2020 10:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW, nie zamierzam wchodzić w ocenę twoich modelatorskich poczynań. Więc nie skuszę się na to zaproszenie do dyskusji mające za temat twoje poczynania. A co za tym idzie nie będę też analizować meteorytyki Yarpena Zirgin która kierował w moją stronę. Dziękuję za ponowna ocenę mojej osoby ale i na dyskusje mająca za przedmiot moją osobę, zwłaszcza publiczną się nie skuszę. Może w przyszłości za to odwdzięczę się ci bliższą analizą twojej osoby, ale raczej z pozycji użytkownika. Kto wie? Jeśli miałeś zastrzeżenia jako moderator co do sposobu w jaki dyskutowałam w tamtym wątku czy w jakimkolwiek innym to powinieneś był to wyrazić w stosownym czasie i miejscu i mnie jakoś zdyscyplinować. W chwili obecnej pisanie o moich nadmiernych reakcjach to przeproszeniem wyciąganie brudów z przeszłości. Ja się staram je prać na bieżąco więc jakby to powiedzieć - na przyszłość korzystaj na bieżąco a nie wywlekaj po czasie. Bo to jest w istocie nieuczciwe. Nie wiem za bardzo nawet które moje odpowiedzi masz na myśli. Prośba o interwencję moderatorską "zawierała uwagi peronalne bo przecież dotyczyła wypowiedzi konkretnego użytkownika" że posłużę się cytatem. W stosunku do mojej osoby z tego też czynisz zarzut - choć ja starałam się uzasadnić swoje stanowisko - a jeśli ty jako moderator piszesz goła personalna uwagę to ok. Sorry, ale chyba mi wystarczy na dziś.

Pt sty 10, 2020 11:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ŚH
1. Nie skorzystałeś z możliwości regulaminowych. Tylko raz ktoś to potrafił uczynić. :)
2. Nieprawdą jest, że zależy nam na eliminacji kogokolwiek. Najbardziej zagniewane bywają ekstrema z obu stron krzywej Gaussa. Ekstremom trudno o nie narzucanie się całemu światu z ich wizją szczęścia dla wszystkich. Ekstrema są wierzące i niewierzące. Nie mogąc innym narzucić jedynego słusznego sposobu myślenia, odchodzą, w różny sposób. Jak to ekstrema: winnym czynią innych. :)
Spory, nawet ostre nie oznaczają chęci pozbycia się oponenta, ale pokonanie go i rozłożenie na łopatki... potem czasem jest i liczenie. Wstyd należy przekierować na tego, który odliczał. Są tematy wrażliwe i w ruch idą emocje. Jak pogodzić osobę lewo- z prawoskrętną? Mają zupełnie inne wizje na naprawę świata. Nawet w parlamentach bywa ostro. Wkracza więc i dyscyplinowanie.
I tak za długo...

Pt sty 10, 2020 11:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Pan moderator nie odpisuje. Rozumiem, że moje podejrzenie było słuszne.

Nie wziąłeś pod uwagę najprostszego faktu, że ktoś może być zajęty lub co zaszło, pracuje. Przy tak dość wąskiej interpretacji powyższego faktu, tudzież podejrzliwości, rzeczywiście mogą występować pewne trudności z odróżnieniem dyskusji merytorycznej od trolowania.
Zrozumiałe.

So sty 11, 2020 8:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Nie wziąłeś pod uwagę najprostszego faktu, że ktoś może być zajęty lub co zaszło pracuje. Przy tak dość wąskiej interpretacji powyższego faktu, tudzież podejrzliwości, rzeczywiście mogą występować pewne trudności z odróżnieniem dyskusji merytorycznej od trolowania.
Zrozumiałe.

Myślałem, że to Jockey dał zakaz, bo to on odpisał jako pierwszy buńczucznym tonem ;) Stąd moje założenie, że zainteresowana osoba już przeczytała i ma czas.

So sty 11, 2020 12:12 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1628 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109  Następna strona