Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 13, 2020 10:58 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1858 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 124  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
W nadchodzące Święta forum będzie czynne. Mamy sytuacje "zdalno - internetową" :-D i dostosowujemy się do niej. Jako moderacja liczymy, że atmosfera na forum będzie świąteczna.

A dla wszystkich od nas - Błogosławionych Świat Zmartwychwstania Pańskiego.

Pt kwi 10, 2020 12:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jako, że zostałem tutaj ofuknięty a mój post skasowany za wklejenie łącza do wypowiedzi xNatanka chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakas czarna lista księży na forum, których nie można cytować?
Jeśłi jest, było by uczciwe ze strony moderacji by ją przedstawiła, by sprawa była czysta i jasna dla wszystkich.

Prośbę moją motywuję tym, że jestem tu pod szczególnym "dozorem policyjnym" ale i tym, że zakaz cytowań niektórych ksieży to jakaś nowość na tym forum. Uzasadnieniem było to, że jest to ksiądz suspendowany. Ale pamiętam, że w przeszłosci wielokrotnie wklejałem ja i inni forumowicze łącza do ciekawych lub zabawnych wypowiedzi x Natanka już wtedy suspendowanego i nikt nie dostawał żadnego ostrzeżenia, najwyżej były przekomarzania co to argumentów w tych wypowiedziach. Co więcej, ja i np moderatorka merss wkejała tu łącza do wypowiedzi ksieży Bractwa Św Piusa X, którzy mają nieuregulowany status kanoniczny, a ich przynajmniej biskupi są suspendowani (choć Franciszek stwierdził że katolik spełnia obowiązek niedzielny na mszach u Bractwa jak i spowiedzi i ślub są tam ważne, tak orzekł ostatnio Watykan). By dodać jeszcze punkt do złożoności problemu pytam się czy można cytować tutaj wypowiedzi księży zanim zostali suspendowani? Np Orygenes pisał różne bardzo mądre rzeczy a później został ekskomunikowany, ale jego katolicki dorobek nadal jest cytowany w kazaniach, tekstach o wierze, rozprawach jako pożyteczny i wnoszczący.
Idźmy dalej, czy np można cytować kogoś takiego jak ojciec A. Pelanowski? Oficjalnie chyba nie jest suspendowany, ale czy mam tutaj zacytować rzeczy, które wypowiada w swojej książce "Ocalenie", rzeczy, za które ja tutaj zostałbym wyrzucony z forum?

Tak więc prośba jest prosta: czy istnieje jakaś lista zakazanych księży i jaki jest klucz.

Śr kwi 15, 2020 12:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan - skoro taki czy inny ksiądz został suspendowany, albo zakazano mu publicznego nauczania (zgodnie z Prawem Kanonicznym), to nie po to by reklamować jego wypowiedzi na katolickim forum. Biskup nakładający taką czy inną karę na swojego księdza jest w prawie, ma lepsze rozeznanie niż Ty. Tobie się może to nie podobać, ale powinieneś z pokorą to przyjąć.

Cytuj:
Prośbę moją motywuję tym, że jestem tu pod szczególnym "dozorem policyjnym"....

No jakiś Ty biedny.. Przecież nikt Ciebie tu siłą nie wciągnął (po permbanie)..

Śr kwi 15, 2020 12:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli kryterium jest suspensa. Rozumiem (choć to nie tłumaczy dlaczego wcześniej można było na forum wklejać łącza do wypowiedzi suspendowanych księży). Czyżby forum operowało na zasadzie precedensu dokonywanego przez moderatorów?

Zakładam też, że wypowiedzi sprzed suspensy można załączać, tak jak można cytować Orygensea sprzed ekskomuniki. Dodatkowo problem z suspensą jest taki, że obowiązuje ona księdza tylko na terenie diecezji, której biskup zakazał mu głoszenia Słowa Bożego. Jeśli głosi coś w eter to jest to już sprawa bardziej skomplikowana (casus apb Lengi, któremu biskup włocławski wydał zakaz głoszenia kazań w jego diecezji jak i w mediach, do czego ostatniego przecież nie miał żadnego prawa).
Można zrozumieć gdyby zakaz głoszenia w mediach wydali salwatorianie, którzy jak rozumiem utrzymują ten portal i wtedy ksiądz suspendowany przez nich lub na ich prośbę, nie mógłby być cytowany na tym forum. Ale zakaz cytowania jakichkolwiek księży suspendowanych przez biskupa w jego pojedynczej diecezji na tym forum wydaje mi się dziwny i co najmniej naciągany.

Śr kwi 15, 2020 1:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie . Kryterium jest motywacja. Odpowiem stosując pewną analogię. Stosując formę grzecznościową Pan/Pani szanujesz innych, chcesz dystansu bo to tkwi w osobowości, prowadzisz grę by zauważono inność. Nie widzisz śmieszności i nie zamierzasz się dostosować do zwyczajów miejsca. Wiedząc lepiej nigdy nie dotrzesz do intencji. Wszystko zatrzyma się na twoim kluczu, inne klucze też dopasujesz, by wbić się nadal w swój czyli pozorne przystosowanie. Pan Wespecjan (pan Arytmetyka to był dla mnie kicz) to tyle co pan ukryty za maską i oczekujący hołdów. Gdyby na tym forum używano formuły grzecznościowj Pan/Pani, nie byłoby w tym nic niestosownego. Ileż masz znaczeń! Należy dojść do motywów.
Zawsze czytamy intencje. Setki razu zwracałam ci uwagę na pewne niestosowności, próbowałam prostować, nie zawsze w sposób otwarty. Nic to nie dało. Wchodząc z owymi śmiesznostkami grzecznościowymi widzę sytuację bez zmian, zmienione opakowanie. Tym opakowaniem ściągnąłeś rzeczywiście moją uwagę będąc na innym nicku i szybko dotarłam do tego kim jesteś. Nie tylko zresztą ja. Nie uporządkowałeś wówczas swojej sytuacji. Musiałabym dotrzeć do istoty, że rzeczywiście masz osobowość taką, że zbliżenie się do ciebie powoduje atak rannego żwierza. Wówczas wiem, że dystans jest konieczny dla czyjegoś dobra. Nikomu osobowości nie będe zmieniać.
Wracamy do czytanie intencji i założenia dobrej woli moderatorów, że nie ma tu równych i równiejszych. Bez tych założeń będą kłopoty.

Ja sama piszę o Bractwie Piusa X. Ma to kontekst i jest po prostu w danej sytuacji właściwym przykładem, tak uważam i dlatego podaję link czy cytuję. Nie są przeciw komuś przywoływani. Nie ma nachalnej interpretacji moralizatora.
Ks.Natanka należy zostawić i zamienić innymi przykładami. Jałowe jest zarówno chwalenie , jak i krytykowanie. Wymaga dodatkowych wyjaśnień i pojawia się wówczas mantra: diabeł mówi tylko w promilach nieprawdę a mamy przecież 100%. Kto ma wskazywać relatywizację? Komu potrzebne są informacje, że ma gorącą linię do Boga?

Wbij się w miejsce a będzie dobrze. Nie odwracaj kota ogonem, bo nie każdy ma ochotę na przepychanki. Zadziała a nie wda się w wyjaśniania.
Nic nie uzyskasz, jeśli sam nie znasz granic. Żadne ustalenia nie są kluczem, bo każdy może być zerówką i otwiera różne drzwi. Nazywamy to zmysłem rzeczywistości...wiesz co możesz w danej sytuacji. Jak Samarytanin.

Śr kwi 15, 2020 1:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja tylko chciałem się dowiedzieć, kogo można cytować a kogo nie, a dostałem za darmo psychoanalizę (przy okazji, nigdy pisząc z "Arytmetyka" nie zaprzeczałem kim jestem ani nie zmieniałem stylu pisania ani poruszanej tematyki). Mniejsza z tym.

To skoro Peter W. orzekł, że kryterium jest suspensa a Pani mówi, że nie tyle suspensa co "wyczucie" (poza x Natankiem, który odpada całkowicie) to mamy tu już 2 różne stanowiska od moderatorów a to pokazuje, że nie ma takiej czarnej listy księży na forum ani takowych przepisów regulaminowych a cała sprawa została najprawdopodobniej sprowokowana przez jednego moderatora, który najwyraźniej na mnie poluje (bo przedtem cytowanie x Natanka nie było represjonowane). Tak więc obawiam się, że wracamy znowu do brzydkiej praktyki: "nie ważne co kto mówi, ale kto mówi".
Jest to etyka obca naszym kregom kulturowym przyniesiona z Ameryki i od Żydów, bo a jak rudy nazwie czarnoskórego "czarnuchem" to jest to rasizm a jak czarnoskóry czarnoskórego to już to nie jest rasim. Tak samo jak krytyka Żyda przez powiedzmy Włocha nzywana jest antysemityzmem to ta sama krytyka Żyda przez Żyda już nie.

Tak więc podsumowując temat cenzury księży na forum zrozumiałem to tak: generalnie suspendowanych cytować nie wolno (x Natanek odpada całkowicie) ale cytowanie innych niesuspendowanych też może narazić na represje ze strony moderacji, jeśli ci księża nie byli cytowani z "właściwą" motywacją, lub przez nieodpowiednich forumowiczów. Co jest właściwą motywacją oceniają moderatorzy.

No cóż, pozostaje się zastosować.

Śr kwi 15, 2020 2:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
IV/4. Za bezpośrednie egzekwowanie i interpretację regulaminu na forum odpowiedzialni są moderatorzy. Decyzja każdego moderatora jest wiążąca. Twoja własna interpretacja regulaminu nie uprawnia Ciebie do łamania tej decyzji.

Stoi więc jak byk w regulaminie a ty pytasz o sprawy podstawowe a nastepnie obruszasz się jak podaje to w postaci przedszkolnej. I tak nie dotarło, bo sobie umyśliłeś inny scenariusz na to forum. Dlatego to napisałam, bo wiedziałam, że to taki plan. Nie wynika z grzeczności i dobrych manier. M-M otworzyły się oczy, gdy Pan powiedział do niej po imieniu. Nie widzisz też niczego niestosownego w oszukiwaniu moderatorów, by wślizgnąć się do zakazanego działu. Dwóch moderatorów sygnalizowało, że widzą a ty udawałeś że nie zostało napisane. Za to 'panowałeś' na całego.

Śr kwi 15, 2020 3:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Słuchanie i rozpowszechnianie ks. Natanka jest obłozone kara grzechu przez biskupa. Ale że pewnie Wespecjan sie z Kościolem Katolickim nie utożsamia to go to nie obchodzi.

Śr kwi 15, 2020 4:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Słuchanie i rozpowszechnianie ks. Natanka jest obłozone kara grzechu przez biskupa. Ale że pewnie Wespecjan sie z Kościolem Katolickim nie utożsamia to go to nie obchodzi.

Grzeszy Pani ciężko, bo przeciwko 8 przykazaniu z dekalogu.

Śr kwi 15, 2020 5:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
IV/4. Za bezpośrednie egzekwowanie i interpretację regulaminu na forum odpowiedzialni są moderatorzy. Decyzja każdego moderatora jest wiążąca. Twoja własna interpretacja regulaminu nie uprawnia Ciebie do łamania tej decyzji.

Dlaczego po prostu nie napisac w regulaminie, ze jest on taki, jaki akurat merss ma kaprys? Wtedy nie byloby watpliwosci, a tak to co jakis czas ktos pyta o stosowny zapis, a Wy sie gimnastykujecie z uzasadnieniem. Czasem nawet gimnastyka nie pomaga i po prostu milczycie.

Śr kwi 15, 2020 6:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Jako, że zostałem tutaj ofuknięty a mój post skasowany za wklejenie łącza do wypowiedzi xNatanka chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakas czarna lista księży na forum, których nie można cytować?
Jeśłi jest, było by uczciwe ze strony moderacji by ją przedstawiła, by sprawa była czysta i jasna dla wszystkich.

Nie rżnij głupa Wespecjan. Juz przed twoim banem byłeś ostrzegany za cytowanie suspendowanego księdza. A teraz zamieściłeś link z informacja No właśnie przypomnij sobie jaka. Uczciwie cię ostrzegłem ze balansujesz na linie i może się to dla ciebie złe skończyć.
Powiedz do czego zapraszałeś ludzi czytających a będziesz miał odpowiedz dlaczego post wyleciał a ty dostałeś nieformalne ostrzeżenie. Po formalnym juz byś się z nami pożegnał.

ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Dlaczego po prostu nie napisac w regulaminie, ze jest on taki, jaki akurat merss ma kaprys? Wtedy nie byloby watpliwosci, a tak to co jakis czas ktos pyta o stosowny zapis, a Wy sie gimnastykujecie z uzasadnieniem. Czasem nawet gimnastyka nie pomaga i po prostu milczycie.
Jak to prezydent Francji kiedyś podsumował Polaków?
Jak nie znasz tematu to przynajmniej się nie awanturuj. Jak zwykle Boro vel Śmiały Harpunnik chory by był gdyby nie chciał przyłożyć tej wstrętnej moderacji. Normalnie męczennik. Tak mu tutaj źle a jednak bez forum dyskusje.katolik.pl nie potrafi żyć.

Śr kwi 15, 2020 7:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Freud by to nazwal przymusem powtarzania. Coz zrobic Jockeyu vel czlowieku bez honoru.

Śr kwi 15, 2020 7:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Nie rżnij głupa Wespecjan. Juz przed twoim banem byłeś ostrzegany za cytowanie suspendowanego księdza. A teraz zamieściłeś link z informacja No właśnie przypomnij sobie jaka. Uczciwie cię ostrzegłem ze balansujesz na linie i może się to dla ciebie złe skończyć.
Powiedz do czego zapraszałeś ludzi czytających a będziesz miał odpowiedz dlaczego post wyleciał a ty dostałeś nieformalne ostrzeżenie. Po formalnym juz byś się z nami pożegnał.
A można prosić o jakiś grzeczniejszy ton? Rozumiem Pana zdenerwowanie, bo to Pan wywołał ten precedens zakazu cytowania niektórych księży, którego nie ma w regulaminie, ale ja naprawdę nie przypominam sobie bym dostawał jakieś ostrzeżenia na czerwono za cytowanie x Natanka w przeszłości. Jeśli dostawałem formalne ostrzeżenia to zwrócę honor, ale nic takiego sobie nie przypominam.

Śr kwi 15, 2020 8:06 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan - strasznie szarżujesz. Czy to nie Ty tak bardzo chciałeś tu pisać, że nawet dopuściłeś się oszustwa? Przypomnij sobie warunki na jakich tu zostałeś przyjęty. Nie - nie jesteś gwiazdą rocka i nie, nie będziemy tęsknić..

Następny który pragnie odpoczynku to ŚmiałyHarpunnik. Sugerowałbym przeproszenie Jockeya (2 ostrzeżenia już masz na koncie)...

Śr kwi 15, 2020 8:22 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie oczekuję przeproszeni od Śmiałego Harpunnika. Poziom który reprezentuje jest jaki jest każdy widzi. Nie ma o co kopi kruszyć.
Wespecjan jak ci się nie podoba to po co chciałeś wracać. Warunki znasz. Przystałeś na nie. I zacząłeś jazdę na Kościół i mszę św. i promocję suspendowanego księdza, którego pycha aż rozsadza. Dostałeś nieformalne ostrzeżenie. Następne będzie formalne. Pilnuj się i zachowuj jak się zobowiązałeś. Nawet nie chodziło o to kogo zacytowałeś ale do czego namawiałeś i co polecałeś do oglądania? Jaką postawę ks Natanka.
Forum jest katolickie i zapowiedziano ci że za ataki na papieża, biskupów, księży i wartości katolickie wylecisz.
EOT z mojej strony. Kolejny wyskok i się pożegnamy.

Śr kwi 15, 2020 9:17 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1858 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 124  Następna strona