Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 25, 2019 9:42 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Dlaczego wiern krytycznie oceniają decyzje Papieża 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego wiern krytycznie oceniają decyzje Papieża
Cytuj:
terroryzmem muzułmańskim, a nie zajmują się terroryzmem katolickim.

Niestety, wiele wojen na świecie toczyło się w kręgu chrześcijańskim. Natomiast, to nie religia jest problemem a ludzie.
Papież chce dobrze, natomiast wiadomo że pewne sprawy są bardzo trudne. Choćby to zbliżenie się z islamem itd.

Pn lut 11, 2019 5:26 am
Odpowiedz z cytatem
matbas napisał(a):
to nie religia jest problemem a ludzie.

Właśnie w tym problem, że religia (totalitarna ideologia) nakazuje muzułmanom mordować niewiernych, a my - wg papieża - mamy z nimi .... dialogować.
To kpina wobec rozumu i szyderstwo z pomordowanych.

Papież "sprzedał" też chiński katolicki Kościół podziemny Komunistycznej Partii Chin, która każe katolickim księżom wstępować do kontrolowanych organizacji i rości sobie prawo zatwierdzania biskupów. A papież się na to godzi, mimo że katolicy są tam torturowani za wierność prawdziwemu Kościołowi.

Pn lut 11, 2019 9:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak dla kogo prolem? Piszesz że totalna ideologia religia muzułmańska nakazuje zabijać niewiernych. A religia Katolicka wychodzi z dialogiem do nich. Po pierwsze nie masz racji. To odłam muzułmanów, islam nakazuje zabijać nie wiernych. Po drugie wychodzenie na przeciw błądzącym, to zasada religjna walki ze złem tego świata. To jest normą a nie wypaczeniem. Jako zarzut, nie ma takie oskarżenie podstaw takiego wyrokowania.

Pn lut 11, 2019 10:29 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
To odłam muzułmanów, islam

?????????????????
Od kiedy islam jest odłamem muzułmanów?

Pn lut 11, 2019 12:12 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
marboj napisał(a):
Właśnie w tym problem, że religia (totalitarna ideologia) nakazuje muzułmanom mordować niewiernych, a my - wg papieża - mamy z nimi .... dialogować.
To kpina wobec rozumu i szyderstwo z pomordowanych.

Tylko dialogować? Pewien Mistrz z Nazaretu jakieś 2000 lat temu jasno domagał się miłowania wszystkich ludzi, także nieprzyjaciół, tych, którzy nam źle czynią.
Czy to też wg Ciebie "kpina wobec rozumu i szyderstwo z pomordowanych"?

Pn lut 11, 2019 12:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No to konkurent. Teraz dobrze? Nie studiowałem religioznawstwa. Więc skojarzyłem według miejsc występowania. No ale nie o to chodzi. Chodziło o to że muzułmanie nie mają u siebie tak jak islam, prawa zabijania innowierców.

Pn lut 11, 2019 2:55 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Muzułmanin, witoldzie, to jest wyznawca islamu.

Pn lut 11, 2019 3:17 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
No to konkurent. Teraz dobrze? Nie studiowałem religioznawstwa. Więc skojarzyłem według miejsc występowania. No ale nie o to chodzi. Chodziło o to że muzułmanie nie mają u siebie tak jak islam, prawa zabijania innowierców.

No i źle skojarzyłeś.
Być wyznawcą islamu = być muzułmaninem = być mahometaninem. Jedno i to samo. Nie ma różnicy. A Ty błędnie rozróżniasz.

islam= mahometanizm = muzułmanizm

zobacz w słowniku
muzułmanizm
"religia objawiona prorokowi Mahometowi, głosząca wiarę w jednego Boga (Allaha), rozpowszechniona głównie w krajach Bliskiego Wschodu, niektórych krajach azjatyckich oraz afrykańskich; islam, mahometanizm"
https://sjp.pl/muzu%C5%82manizm

Pn lut 11, 2019 3:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dla mnie to trochę dziwne. Ale rozumiem chodzi o kolejność, która daje inny obraz tego co za daną nazwą się kryje. Dzięki za pomoc w zrozumienu. Dowiedziałem się nawet że myląc to, mogłem się narazić islamistom. Bo uważają to za obrazę. To tak jak z obozami śmierci w Polsce. Gdy mówią o polskich obozach śmierci, zamiast chitlerowskich obozach śmierci. No cóż ten świat jest bardziej zakręcony, aniżeli można się spodziewać. Więc. tym bardziej podziwiam Papieża, że odważył się wyjść z dialogiem do tej grupy ludzi.

Pn lut 11, 2019 8:11 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Matko, jeszcze i to.

Nie każdy wyznawca islamu jest islamistą, że dopowiem tak na wszelki wypadek.

Pn lut 11, 2019 11:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Terremoto
O co tobie tak na prawdę chodzi z tym narzekaniem typu - ło matko itp.
Nie umiesz, nie chcesz zabrać się do wyjaśnień, nie pisz. A z resztą wyciągasz wątek nie w tą stronę, bo inna jest jego treść tytułowa. Napisałem że obca mi jest kultura terenów wschodu, więc także tamtejsza kultura religijna. Nie mam z tamtym rejonem żadnuch kontaktów, nic mnie nie ciągnie by poznawać tamte zwyczaje. Dla mnie to z czym się stykam w Polsce jest najważniejsze, bo od tego zależy nie tylko moje życie. Zależą podstawy życia. Bez tego podstawowego życia nie ma nic więcej. Czy jasne jest tobie to, że nawet powodów do zaintresowania tamtą kulturą nie mam. Tym bardziej że tu wokół mnie kwitnie kutura mająca wiele do życzenia. O nią należy zadbać, by będąc jej ofiarą nie zginąć. Bliższa koszula ciału. I tak powimno być, bo co z tego jeśli ktoś inny chodzi w podartej koszuli. Ważne by swą koszulę mieć całą, najpierw. Uważasz że mając swoją koszulę podartą, trzeba dostrzegać tą podartą u kogoś innego i kupić jemu nową? Albo to już za biblią - widzieć u innego źdźbło trawy w jego oku, a we własnym belki nie widzieć.
Posłużyłem się przykładem z tamtych terenów, by podkreślić jak ważne i trudne są tam relacje pomiędzy tamtymi ludźmi. I że warto je poprawiać choćby przez wizyty tam papieża. Bo z tamtych tetenów wywodzi się nowe dosyć poważne zagrożenie islam wojujący oczywiście. O tym wiedzą raczej wszyscy. Po to by podkreślić że nie ma co się obawiać takich decyzji papieża, a o tym była w temacie mowa.
Nie znałem szczegółów tamtych zależności, linki pomogły. Dalej jeszcze mi daleko do zrozumienia tamtych złożoności, to chyba zauważasz jeśli odpisujesz. Przeczytałem notatki z wiki dokładnie jest to tak jak mi to uzmysławiasz. Lecz nie oczekuj że będę w szczegółach pisał o tym, co dopiero poznaję. I to w ten sam sposób ze znajomością spraw, jak to robię w innych tematach. Piszę szeroko tylko o tym co dobrze poznałem, bo tylko takie pisanie ma sens. Nie traktuj moich wzmianek o czymś jako prawdę obiawioną. Są to tylko sprawy poruwnawcze, drugożędne. Szczegóły których mogą być nawet niedokładne. Są tylko przeciwwagą w głównym temacie. Nie jestem alfą i omegą, by wszystko wiedzieć. Wiem to co doświadczam, wiem jak ważne są to doświadczenia. Wiem że ich nieznajomość gubi wielu. Dlatego to jest najcenniejsze w moich wypowiedziach. Inne kwestje śmiało ignoruj. Twe uporczywe pouczenia przyniosły owoc moich tu wyjaśnień. Dzięki za to, bo uważam że powinniśmy się lepiej sami poznać. By tworzyć zżytą i jedną rodzinę. Zamiast wzajemnie sobie wyrzucać swe często będące racją niedoskonałości. Jesteśmy wszyscy w drodze, nasze niedoskonałości o tym świadczą. Lecz upominajmy się wtedy wzajemnie z miłością, nie rozstrząsając spraw. Które nie łączą, a bardziej dzielą. Cóż bardziej dzielącego, jak znajomość spraw z jednej strony, przeciwko nieznajomości z drugiej? Tyle że takich przepaści, nie zarównuje się jedną precyzyjną informacją. Bardzo mi miło, że wzrósł poziom wypowiedzi na tym forum. Uważam że jawność intencji i myśli pomaga w tym. Z tąd tak obszerna tu tobie odpowiedź. Kieruję ją nie tylko do ciebie, lecz też do każdego kto ma problem ze zrozumieniem wpisu innej osoby. Ponieważ napisałem obszernie, to zbędny jest komentarz. Więc bez odbioru. Modzi to zauważą że to wypowiedź porządkująca bardziej, aniżeli w temacie.

Wt lut 12, 2019 9:35 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Terremoto napisał(a):
Tylko dialogować? Pewien Mistrz z Nazaretu jakieś 2000 lat temu jasno domagał się miłowania wszystkich ludzi, także nieprzyjaciół, tych, którzy nam źle czynią.
Czy to też wg Ciebie "kpina wobec rozumu i szyderstwo z pomordowanych"?

Konkretnym wyrazem miłości do muzułmanów (jak i do innych ludzi) jest zwiastowanie im Ewangelii.
Za to w krajach islamskich grozi kara śmierci.
Jak zatem sensownie można "dialogować" z ludźmi, którzy chcą cię zabić za to, w co wierzysz?
To tak, jakby Żyd prowadzony do komory gazowej miał "dialogować" z esesmanem tam go prowadzącym.
Miłość bliźniego to nie aktualny watykański "dialog", znieważający mordowanych chrześcijan, bo w praktyce sprowadzający do przymykania oczu na mordowanie chrześcijan w krajach islamskich.

O zdradzie chińskich katolików przez obecnego Papieża nikt się nawet nie zająknął, niewygodny temat dla "dialogistów" wszelkiej maści.

Cz lut 14, 2019 10:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No właśnie. Będę tylko pytał bo wiedzy nie mam. Dlaczego w krajach islamskich, głoszenie Ewangelii muzułmanom grozi śmiercią? Co jest w Ewangelii tak radykalne, no nie wiem, pewno krzywdzącego muzułmanów? Że islam za to zabija. Rolę islamu tu rozumiem jako obrońcę muzułmanów. Płytko patrząc wygląfa to na skrajnie inny pogląd. Czyli w Chrześcijaństwie, bycie ofiarą silniejszego, jest szczytnym rozwiązaniem problemu, z wrogiem w tle. Rozmywa się wtedy powód nieunikniony z krzywdy wyrządzonej osobie. Czyli wrogie nastawienie do kogoś kto nas krzywdzi. W myśl kochaj nieprzyjaciół. Czyli znika w takim podejściu skala agresji. Choć problem krzywdy pozostaje i jest przenoszony w nieskończoność. Pod wyjaśnieniem przyszłego nowego życia wiecznego w niebie z Bogiem. No bo każdy ma podobnie, żyjemy teraz i to co się w okóło nas dzieje. Musi mieć jakieś wyjaśnienie, byśmy nie wpadali w stan niepewności, dezorientacji. Co tak na prawdę się dzieje.
To raczej sensowny powód retoryki Chrześcijańskiej.

Co do retoryki zarówno muzułmaninów, jak i ich obrońców islamistów, posłucham tych którzy znają chociaż trochę bliżej tamte zależności. Może jest to tak, że oni są skazani tylko na samych siebie. Bo są wyznawcami innej religji. A religijne poglądy stanowią o całym życiu ich wyznawców. Więc same inne religijne wyznanie, staje się totalnym zaburzeniem tego życia. Staje się nie tylko barjerą, ale namacalnym zagrożeniem dla tych ludzi. Ot wprost w tym pod temacie, są śliwką w kompocie Chrześcijańskiego wyznania. Są ofiarą Chrześcijan, a przynajmniej tak to wynika z tego za czym oni poszli. Wynika realnie dla nich. Bez podania im na to antydotum, nie przyjmą Chrześcijańskiego punktu widzenia. Bo to utrata ich tożsamości. To takie swobodne rozważania jak by co.

Cz lut 14, 2019 11:50 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
marboj napisał(a):
Konkretnym wyrazem miłości do muzułmanów (jak i do innych ludzi) jest zwiastowanie im Ewangelii.
Za to w krajach islamskich grozi kara śmierci.
Jak zatem sensownie można "dialogować" z ludźmi, którzy chcą cię zabić za to, w co wierzysz?
To tak, jakby Żyd prowadzony do komory gazowej miał "dialogować" z esesmanem tam go prowadzącym.

Bardzo nieładne porównanie. Po pierwsze islam nie głosi zabijania chrześcijan, odwrotnie- nakazuje tolerancję. Akty terroryzmu islamskiego są dziełem ekstremistów, tylko inspirujących się religią i interpretujących ją w tym duchu. Islam nie jest żadnym monolitem, ale zlepkiem setek tysięcy konkurencyjnych grup o bardzo różnej teologii. Wśród tylu odłamów zawsze trafią się jakieś niebezpieczne świry.

marboj napisał(a):
Miłość bliźniego to nie aktualny watykański "dialog", znieważający mordowanych chrześcijan, bo w praktyce sprowadzający do przymykania oczu na mordowanie chrześcijan w krajach islamskich.

A co innego ma papież zrobić? Wzywać do krucjaty jak w XII wieku?! :roll:
Papież Franciszek wygłosił setki przemów w obronie prześladowanych chrześcijan.

marboj napisał(a):
O zdradzie chińskich katolików przez obecnego Papieża nikt się nawet nie zająknął, niewygodny temat dla "dialogistów" wszelkiej maści.

Nie wiem, o jakiej "zdradzie" piszesz.

Cz lut 14, 2019 12:36 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
marboj napisał(a):
.

Bądź tak dobry, odrób lekcje, nie rzucaj fałszywych oskarzeń, wyszukaj mnóstwo wypowiedzi papieskich w obronie mordowanych chrześcijan, głosów protestu, żalu, bólu.
Mam dość fałszywych oskarżen, kłamstw i insynuacji. Oraz plucia w twarz papieżowi.
Czekam na odwołanie insynuacji, to jest dział katolicki.

Proszę Moderacje o uwagę.
To nie jest OK, że notorycznie dowala się gospodarzowi, propopagując pubicznie kłamstwa.

Cz lut 14, 2019 12:46 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona