Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 12, 2019 6:39 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 89, 90, 91, 92, 93
 Pytania o grzech 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Z formalności rób tylko to co nakazuje Kościół i nic ponadto. Chodź w niedzielę na Mszę św. i wypełniaj wszystko inne co nakazuje Kościół pod względem "prawa" - i jest tego niewiele. Pość symbolicznie w piątki (nie jedz mięsa), itp. Niczego ponadto nie rób, bo idziesz drogą sam, więc na pewno pobłądzisz.

Szukaj natomiast miłości w sobie. Staraj się wszystko co dobre robić z miłości, a nie ze strachu i przymusu.

Czy jesteś zbawiony? Albo czy ja jestem zbawiony? Któż to wie. Nikt tego nie wie tylko sam Pan Bóg, więc po co o tym myśleć?

Musisz postawić wszystko z powrotem na nogach. Ten sam uczynek może cię kierować w stronę piekła lub nieba. Wszystko zależy od tego, czy masz Pana Jezusa Chrystusa za przyjaciela i za osobę czy za jakieś niezrozumiałe bóstwo. Czy masz siebie za osobę, której posty mają wartość, czy może jednak sam Bóg jest wartością, której trzeba szukać?

Pomyśl, przecież niektórzy dla "Boga" wysadzają siebie i innych w powietrze - bo myślą, że czynią dobrze. Czy to nie szaleństwo? Takim samym szaleństwem, na mniejszą skalę, jest myślenie, że Bóg potrzebuje twojego postu o chlebie i wodzie. Bóg potrzebuje twojej miłości i to nie ze względu na siebie ale ze względu na ciebie.

Boga nie przekupisz niczym. Nic nie możesz mu dać, wszystko co dobre w tobie jest od Niego, więc nie przykładaj wartości do swoich dobrych czynów, bo one pochodzą od Niego.

So lis 09, 2019 4:04 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Właśnie myślę aby pewne rzeczy zmienić.Przestać porównywać się z innymi w pobożności,wyrzeczenia czy dodatkowa msza św/praktyki pobożne z miłości a nie przymusu tak jakbym chciał Boga przekupić...trochę tej formalności wyeliminować i nie traktować Boga jak urzędnika...Bo faktycznie zauważyłem pewne wyrzeczenia dają mi wolność i radość a inne jakby krępuja wiec musze to wszystko sobie poukładać.

So lis 09, 2019 4:48 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Popatrz co zrobili pastuszkowie z Fatimy. Matka Boża powiedziała, że pójdą do Nieba. Co zrobili? ? Przyjęli to co dopuścił na nich Pan Bóg.

So lis 09, 2019 5:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
artur96 napisał(a):
Właśnie myślę aby pewne rzeczy zmienić.Przestać porównywać się z innymi w pobożności,wyrzeczenia czy dodatkowa msza św/praktyki pobożne z miłości a nie przymusu tak jakbym chciał Boga przekupić...trochę tej formalności wyeliminować i nie traktować Boga jak urzędnika...Bo faktycznie zauważyłem pewne wyrzeczenia dają mi wolność i radość a inne jakby krępuja wiec musze to wszystko sobie poukładać.

My swoje, Ty swoje, :chat:
Powtórzę metodą zdartej płyty: potrzebny kierownik duchowy i/lub stały spowiednik, od zaraz, oraz specjalista.

So lis 09, 2019 5:56 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
No stały spowiednik myślę że warto gdyż pewne wątpliwości by wyjaśniał i mogę wówczas podjąć jakąś walke ze skrupulatyzmem(kiedyś dwóch spowiednikow przy okazji szczerej spowiedzi obejmującej przeszłość stwierdziło u mnie sumienie skrupulanckie) tylko w jaki sposób radzicie poszukać? Na chybił trafił chodzić do różnych az zdecyduje sie na stałego-jednego czy np u mnie w mieście działają kapucyni,dominikanie i mają stałe dyżury spowiednikow i raczej szukać u nich (łatwość chodzenia do jednego bo pisze w jakie i dni i godziny dyzuruje)?

So lis 09, 2019 8:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
@artur96 DOŚĆ. Masz zakaz pisania w tym temacie.
Takie sprawy się załatwia w konfesjonale albo u psychologa a nie na forum.

So lis 09, 2019 9:03 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
ciach zakaz pisania w tym wątku

So lis 09, 2019 9:10 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 89, 90, 91, 92, 93