Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 10, 2019 10:03 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Kryzys w Kościele 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Antypapieże w histori Koscioła
PeterW napisał(a):
sachol napisał(a):
W kontekście sytacji z o. Pelanowskim o tym ze kaplan ów okrzyknał Franciszaka Antychrystem. Zakładajac ze ów kaplan ma racje jakie wyjscie ma zwykly szeregowy kapłan czy tez wierny?

Póki co Paulini wydali oświadczenie na temat o. Pelanowskiego

Tak wiem ze wydali. Ale odpowiedz na pytanie. Co moze zrobić zwykly wierny, kaplan ktoremu nie podoba sie poczynania papieza?
Droga o. Pelaniwskiego i oouszczenie zakonu chyba nie jest tym wlsciwym rozwiazaniem

Pn gru 02, 2019 12:24 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Co moze zrobić zwykly wierny, kaplan ktoremu nie podoba sie poczynania papieza?
Droga o. Pelaniwskiego i oouszczenie zakonu chyba nie jest tym wlsciwym rozwiazaniem

Co może zrobić? Trzymać się niezmiennej nauki Kościoła Katolickiego.

Pn gru 02, 2019 1:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
koziels napisał(a):
sachol napisał(a):
Co moze zrobić zwykly wierny, kaplan ktoremu nie podoba sie poczynania papieza?

Co może zrobić? Trzymać się niezmiennej nauki Kościoła Katolickiego.

Czyli jakiej? Tej ktora glosi papiez?
O. Pelanowski wszak sie z ta nauka papieza nie zgadza.
Zalozmy ze polski episkopat pojdzie w slady innych episkopatow i da wytyczne ze rozwodnicy moga przystepowac do Komunii. Co wtedy ma czynic kaplan?
Odmawiac rozgrzeszenia i Komunii tym osoba? Wszak wtedy okaze nieposluszenstwo papiezowi

Pn gru 02, 2019 1:25 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Ostatnio pewien kapłan (zwykły, szary kapłan odprawiający na co dzień NOM, niezwiązany z żadnymi grupami tradycjonalistycznymi) powiedział mi, że Kościół jest niszczony. I przyjdzie czas, że w kościołach będzie odprawiana "msza" bez przeistoczenia. Możliwe, że wielu wiernych będzie pozbawionych Sakramentu Spowiedzi i Eucharystii. Wtedy zostanie modlitwa. Trzeba być mocnym w modlitwie. Coraz więcej kapłanów zaczyna widzieć, że w Kościele dzieje się coś złego.

"Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!"

"Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi"

Dopuszczanie cudzołożników do Komunii, twierdzenie, że Pan Bóg chce różnorodności religii czy czczenie bałwanów itp. itd. jest przeciwne nauce Kościoła i nie można być temu posłusznym. Przed kapłanami będą bardzo bardzo trudne decyzje do podjęcia. Trzeba się za nich modlić.

Pn gru 02, 2019 1:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przed dosłownie chwilą zakończył się program Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać". Rozmawiano właśnie o kryzysie w Kościele. Serdecznie polecam. (pewnie można go w jakiś sposób odtworzyć w necie). Wypowiadali się między innymi Paweł Milcarek i Paweł Lisiecki. Na koniec był wywiad z ks. profesorem Robertem Skrzypczakiem (u którego zdawałem nawet egzamin :wink: ).

Kilka wątków tak mi się nasunęło - padło w tym programie stwierdzenie, że "Kościół przeżywa największy kryzys od czasów reformacji...". Czy się z tym zgadzamy?

Poza tym Paweł Lisiecki trafnie chyba podsumował to co się dzieje zdaniem, że katolicy nie wiedzą dziś co to jest stała doktryna (nie wiem czy to brzmiało tak słowo w słowo).

Poruszony był też problem dodania nowego grzechu - ekologiczny. Pół żartem pół serio powiedziano, że za chwilę doda się grzech tworzenia broni nuklearnej - czyli upolitycznianie Kościoła. Bo co to znaczy grzech "ekologiczny"? Chodzi o to jakimi żarówkami w domu palimy i czy segregujemy śmieci?

Poza tym mówiono też o pewnym arcybiskupie, który zamówił sobie mural u zadeklarowanego homoseksualisty - i tam nagi arcybiskup dwuznacznie obejmuje nagiego mężczyznę a sam ma stać na czele komisji zajmującej się rodziną...

No i koncerty samej elity LGBT z Conchitą Wurst na czele w katedrze wiedeńskiej... i po raz drugi raz z rzędu...

W dodatku to co się dzieje w Niemczech...

Wiem, piszę chaotycznie, dlatego samemu lepiej ten program obejrzeć, posłuchać, uważam, że warto.

A tak swoją drogą odnośnie kryzysu w Kościele, to coraz częściej powraca temat przepowiedni cystersa Malachiasza, według której obecny papież Franciszek jest już ostatnim na Piotrowym Tronie przed ponownym przyjściem Chrystusa. (to tylko luźne spostrzeżenia) :cfaniak:

Pn gru 02, 2019 11:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Programy p. Jana Pospieszalskiego sa bardzo wartościowymi programami. Polecam! Szkoda,że w dawnych czasach były w TVP przenoszone na późna porę (ach, ta ukochana TVP :D ). Ks. Robert Skrzypczak napisał wstęp do ksiażki o o.Dolindo Ruotolo który był neapolitańskim księdzem i kapłanem.

Pn gru 02, 2019 11:19 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mały Książę napisał(a):
...który był neapolitańskim księdzem i kapłanem.
Oj, co Ty wypisujesz i po co te nonsensy?

Wt gru 03, 2019 1:33 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mniszek postawił kilka bardzo ciekawych tez a widzę ze rozmowe chcecie skierować na program Pospieszalskiego.
Może spróbujmy porozmawiać o tezach w tym programie. Mniszku możesz jeszcze raz i tak poukładać te tezy żeby było dyskusyjnie?
Wyglada ze to ten program
https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawia ... 9,45347766

Wt gru 03, 2019 7:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chciałam polecić akurat teraz tj. w minioną niedzielę rozpoczęte rekolekcje adwentowe na Pch 24 głoszone w necie przez ks. Grzegorza Bliźniaka. Trochę pasujące do tego topicu. Będzie bowiem mowa o eschatologicznych prawdach. W niedzielę był temat " Śmierć". To jak świeża woda w obecnym niestety zamęcie w kościele, w którym wielu katolików się może gubić i mieć trudności z rozeznaniem. Ksiądz Bliźniak wskazuje w tym swoim kazaniu na przejawy owego kryzysu w kosciele przywołując przykład z zachodu kiedy to ksiądz asystuje przy eutanazji, czy może być coś bardziej wymownego? Ksiądz Bliźniak mówi także w swoim kazaniu o Ofierze Pana Naszego Jezusa Chrystusa , wpisując się niejako w jeden z tematów na tutejszym forum :)

Warto posłuchać. :)

Wt gru 03, 2019 9:48 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Rekolekcje jak najbardziej ale
To ma się nijak do tematu. W temacie prosiłbym o dyskusje.
A jak juz polecasz jakieś rekolekcje, wykład czy stronę to z linkiem
https://youtu.be/-xlyXVjlrtE
Czy tak trudno skopiować i wkleić link do materiału?
A rekolekcje jak najbardziej można a może nawet warto założyć odpowiedni temat o rekolekcjach.

Wt gru 03, 2019 11:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Mniszek postawił kilka bardzo ciekawych tez a widzę ze rozmowe chcecie skierować na program Pospieszalskiego.
Może spróbujmy porozmawiać o tezach w tym programie. Mniszku możesz jeszcze raz i tak poukładać te tezy żeby było dyskusyjnie?
Wyglada ze to ten program

Te tezy nie są "moje", ale z niektórymi nie sposób się nie zgodzić. Jockey, tak, to ten program. Pomyślałem, że warto powołać się na te rozmowy - ludzi bądź co bądź mających jakieś "teologiczne podłoże".

Może warto zacząć od pytania: Czy faktycznie mamy do czynienia z tak wielkim kryzysem w Kościele jaki miał miejsce w okresie reformacji?

Czy Kościół przesiąka duchem tego świata? ("grzech ekologiczny") Czy nie jest czasem tak, że Kościół zbytnio nie stara się przypodobać elitom świata? Teraz mamy cały szereg protestów klimatycznych, demonstracji jak niektórzy ich nazywają "eko-świrów"? Co zatem jest grzechem ekologicznym?

I czy to dobrze, żeby na czele komisji do spraw rodziny stał arcybiskup zamawiający mural u zadeklarowanego homoseksualisty, ideologa LGBT? (ten mural i co na nim jest opisywałem).

Jak to możliwe, że dwa lata z rzędu w katedrze św. Szczepana w Austrii mamy koncerty wykonywane przez zadeklarowanych gejów, lesbijki, członków LGBT? Dodam, że wielka rzesza wiernych była tym oburzona - protestowano i pisano do kurii. Co zatem z głosem wiernych? Czy aby niektórzy hierarchowie nie wprowadzają zamętu, zgorszenia, niepokoju wśród katolików?

I może na koniec, czy faktycznie mamy teraz do czynienia z brakiem jasności przekazu dotyczącym grzechu, doktryny, tego co jest grzechem,a co już nie? Czy to wszystko nam się "nie rozmywa" w tak trudnych i dość skomplikowanych czasach?

O wielu tego typu rzeczach nie wiedziałem do niedawna. Trudno nie zgodzić się z opinią, że jednak kryzys mamy, skoro nawet już media zajmują się tematem Kościoła i Jego problemami.

Wt gru 03, 2019 2:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Jak to możliwe, że dwa lata z rzędu w katedrze św. Szczepana w Austrii mamy koncerty wykonywane przez zadeklarowanych gejów, lesbijki, członków LGBT?

Nie znam sprawy, ale to przecież zależy, czy owi "LGBT-owcy" są tylko znani z tego że mają te swoje preferencje, ale w katedrze koncertują na serio utwory klasyczne, kościelne, religijne, czy też koncertują tylko dlatego że są gejami, lesbijkami itd.

Cytuj:
O wielu tego typu rzeczach nie wiedziałem do niedawna. Trudno nie zgodzić się z opinią, że jednak kryzys mamy, skoro nawet już media zajmują się tematem Kościoła i Jego problemami.

Oj.. media od zawsze "pochylają się z troską" nad Kościołem, zwłaszcza te lewicujące..

Wt gru 03, 2019 3:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nie znam sprawy, ale to przecież zależy, czy owi "LGBT-owcy" są tylko znani z tego że mają te swoje preferencje, ale w katedrze koncertują na serio utwory klasyczne, kościelne, religijne, czy też koncertują tylko dlatego że są gejami, lesbijkami itd.

Ja też jej w szczegółach nie znam. Teraz "nadrabiam zaległości" ;) Może pomocny będzie ten link:

https://www.pch24.pl/austria--kard--schonborn-ponownie-udostepnil-katedre-w-wiedniu-aktywistom-lgbt,72485,i.html

Cytuj:
Oj.. media od zawsze "pochylają się z troską" nad Kościołem, zwłaszcza te lewicujące.

Zgoda. Być może niejasno się wyraziłem. Te media lewicujące zawsze atakowały Kościół, słusznie, niesłusznie: pedofilia, "bogactwo kleru", o. Rydzyk, radio Maryja, sens celibatu itd.

Tylko akurat o antyklerykalizm podejrzewać nie będziemy przecież Milcarka czy Lisickiego, ani też katolickich publicystów, a nawet samych duchownych, którzy pochylają się nad problemem.

Co innego jednak ataki GW na rozgłośnię z Torunia, a co innego dyskusja o Pachamamie, przestrzeganiu doktryny itd. Ci "lewicowcy" raczej atakują "ogólnie", bo Kościół jest "be", coby nie robił. Ludzie związani bliżej z Kościołem akcent kładą na chaos i różne sprzeczności dziejące się w samym Kościele.

I chyba też warto zwrócić uwagę na słowa Pawła Lisickiego, który postawił tezę, że dziś katolicy są zwyczajnie...zagubieni. Nie ma jednego głosu, jakiejś jednomyślności. Kardynał Sarah mówi tak, a za chwilę inny kardynał głosi coś zupełnie odmiennego.

Wt gru 03, 2019 4:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Rekolekcje jak najbardziej ale
To ma się nijak do tematu. W temacie prosiłbym o dyskusje.
A jak juz polecasz jakieś rekolekcje, wykład czy stronę to z linkiem
https://youtu.be/-xlyXVjlrtE
Czy tak trudno skopiować i wkleić link do materiału?
A rekolekcje jak najbardziej można a może nawet warto założyć odpowiedni temat o rekolekcjach.

Ok. Jak chcesz to wydziel lub przenieś gdzie uważasz.

Wt gru 03, 2019 4:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Te tezy nie są "moje", ale z niektórymi nie sposób się nie zgodzić. Jockey, tak, to ten program. Pomyślałem, że warto powołać się na te rozmowy - ludzi bądź co bądź mających jakieś "teologiczne podłoże".

Ale na dyskusje.katolik.pl ty postawiłeś te tezy
Może warto zacząć od pytania: Czy faktycznie mamy do czynienia z tak wielkim kryzysem w Kościele jaki miał miejsce w okresie reformacji?

Czy Kościół przesiąka duchem tego świata? ("grzech ekologiczny") Czy nie jest czasem tak, że Kościół zbytnio nie stara się przypodobać elitom świata? Teraz mamy cały szereg protestów klimatycznych, demonstracji jak niektórzy ich nazywają "eko-świrów"? Co zatem jest grzechem ekologicznym?

Z kryzysem na pewno. Czy takim jak w przededniu reformacji? Raczej innym. Wtedy oderwanie Rzymu od reszty było tak wielkie, że skończyło się jak się skończyło. Nikt nie ma złudzeń, że Reformacja przyniosła mnóstwo bólu, rozdarcia i problemów dla chrześcijan.
Dzisiaj mamy do czynienia z sekularyzacją i z atakiem na księży i liderów chrześcijańskich. Przeżywamy też kryzys wartości. Mamy też trochę niewierzących księży (bo jak inaczej powiedzieć o czynnych homoseksualistach, którzy głoszą poglądy sprzeczne z Ewangelią, a takich grup jest więcej)
Grzech ekologizmu jest dla mnie śmieszny. I co jeszcze wymyślimy, żeby przypodobać się lewicowymi ekstremistom? Oni i tak nie przyjmą Ewangelii i będą mówić o zlepkach komórek itp. To, że mamy żyć jak najbardziej zgodnie z naturą to fakt, to że powinniśmy prowadzić zdrowy tryb zycia to też fakt. Ale sztucznie przypodobać się lewicowym ekologom to strzał w stopę. Moim zdaniem bardziej trzeba się zająć obroną życia od narodzin do naturalnej śmierci, czy grzechami związanymi np. marnowaniem żywności, znieczulicą na krzywdę innych, zbytnim przywiązaniem do rzeczy itp.
I czy to dobrze, żeby na czele komisji do spraw rodziny stał arcybiskup zamawiający mural u zadeklarowanego homoseksualisty, ideologa LGBT? (ten mural i co na nim jest opisywałem).

Nie czytałem o tym i nie wiem czy źródła są wiarygodne. Jesli to jest prawda to:
Jak to możliwe, że dwa lata z rzędu w katedrze św. Szczepana w Austrii mamy koncerty wykonywane przez zadeklarowanych gejów, lesbijki, członków LGBT? Dodam, że wielka rzesza wiernych była tym oburzona - protestowano i pisano do kurii. Co zatem z głosem wiernych? Czy aby niektórzy hierarchowie nie wprowadzają zamętu, zgorszenia, niepokoju wśród katolików?
Masz rację to zgorszenie.

Wt gru 03, 2019 10:43 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona