Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lip 10, 2020 3:11 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 89, 90, 91, 92, 93  Następna strona
 Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
"Myślę, że właśnie dlatego warto zachowywać roztropnie zasady bezpieczeństwa, rozumnie, nawet ciut na wyrost, a nie wybierać "swobodnego stosunku do maseczek w kościele". Zrezygnować z kpin: nie ma wirusa i nic mi nie będzie itp. Szukać rozważnych rozwiązań.
Spokojnie, rozważnie, z pewną pokorą, a bez butnego szczeniactwa, z jakim się od czasu do czasu spotykam w różnych miejscach."

Fajnie że coraz więcej ludzi bez szmat/kagańców na twarzach.

N cze 07, 2020 8:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Nie wiem w sumie czy aż tak fajnie, bo przez to się między ludźmi (bez masek) a ludźmi (z maskami) konflikty i awantury w autobusach robią... Ktoś zarzuca, że gdzie maskę pan ma, i robi się "cyrk".

Ja też nie cierpię tych masek, nie znoszę ich wręcz, ale czemu to jedni mają mieć przywilej "świętych krów" i sobie olewać te wszystkie obostrzenia? Zważywszy, że na świeżym powietrzu nie trzeba ich nosić, tylko np. w autobusach, kościołach, sklepach, poczcie, urzędach.

Myślę, że z czasem i z tego zrezygnują, choć tylko dziś mieliśmy ponad 500 nowych zarażeń, więc już sam nie wiem co dalej będzie...

N cze 07, 2020 9:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Nie wiem w sumie czy aż tak fajnie, bo przez to się między ludźmi (bez masek) a ludźmi (z maskami) konflikty i awantury w autobusach robią... Ktoś zarzuca, że gdzie maskę pan ma, i robi się "cyrk".

Ja też nie cierpię tych masek, nie znoszę ich wręcz, ale czemu to jedni mają mieć przywilej "świętych krów" i sobie olewać te wszystkie obostrzenia? Zważywszy, że na świeżym powietrzu nie trzeba ich nosić, tylko np. w autobusach, kościołach, sklepach, poczcie, urzędach.

Myślę, że z czasem i z tego zrezygnują, choć tylko dziś mieliśmy ponad 500 nowych zarażeń, więc już sam nie wiem co dalej będzie...

Koronaworus z nami zostanie jak grypa.

Pn cze 08, 2020 6:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Już pojutrze Boże Ciało.

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI:

W kontekście zbliżającej się Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która przypada w najbliższy czwartek, 11 czerwca, przewodniczący KEP w specjalnym komunikacie zaapelował o dołożenie wszelkich starań, "aby - w poczuciu odpowiedzialności za siebie i innych - godnie i bezpiecznie celebrować święte tajemnice naszej wiary".

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-boze-cialo-apel-przewodniczacego-konferencji-episkopatu-pols,nId,4544631

Wt cze 09, 2020 10:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
s.Małgorzata Borkowska OSB napisał(a):
– Epidemia podkreśliła pewien podział w Kościele polskim, który już i tak był dawno, nazwijmy go: na rozsądnych i podskakujących. Ci pierwsi umieli przyjąć spokojnie kościelne i rządowe restrykcje i znaleźć Boga w tej nowej sytuacji, po prostu dlatego, że On tam jest, bo jest wszędzie. Ci drudzy rzucili się krytykować, co popadło; najzabawniejszy przykład to ten pan, który zrobił taką straszną awanturę z powodu instrukcji wydanej na okres izolacji przez Wydział Spraw Zakonnych (wg niego, przez Matkę Olech) i usiłował się przedstawić jako nasz rycerz i obrońca – ale nie słyszałam, żeby go ktokolwiek do tego upoważniał. Ja na pewno nie.

Polecam cały wywiad - mądrego warto posłuchać https://ekai.pl/s-malgorzata-borkowska- ... 0ZtjJVqM40

Śr cze 10, 2020 12:19 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A pod spodem na te same pytania odpowiada biskup Milewski i już ton jest zupełnie inny. Każdy ma pewnie inną perspektywę i inne doświadczenia. Chciałbym myśleć, że to wszystko przyniosło jakieś pozytywne skutki, ale obawiam się, że w ogólnym rozrachunku Kościół na tym straci.
Tymczasem wśród doniesień z frontu walki z wrażą pandemią już przebija się temat ponownego przykręcania śruby, bo się statystki ostatnio trochę psują. Ciekawe jak tym razem władza ludowa potraktuje kościoły.

Śr cze 10, 2020 1:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czas zaiste pokaże jak ta cała sytuacja wpłynęła na religijność Polek i Polaków. Z moich obserwacji wynika, że ci, którzy przywykli do dyspensy (no nie trzeba iść, bo wirus) teraz też zostają w domach w niedzielę... Nie mnie to oceniać, ale chyba jest coś w tym, że jak człowiek przyzwyczaja się do pewnego stanu, to potem chce w nim pozostać nawet jak wcale nie musi, a mówiąc bardziej dosadnie: nie może...

Śr cze 10, 2020 1:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Od stycznia do czerwca, dokonano w klinikach ponad 9 mln aborcji. Kto więc niszczy ten świat – koronawirus czy sam człowiek, odchodząc od Boga i Jego przykazań – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 10 czerwca w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Częstochowie przewodniczył Mszy św. z okazji jubileuszy i rocznic święceń kapłanów archidiecezji częstochowskiej.

Cz cze 11, 2020 6:53 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
No ale dla dzisiejszego świata dziecko w łonie matki to przecież nie człowiek. :-( Poza tym kobiety "mają prawo decydować o własnym ciele".

Cz cze 11, 2020 8:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Abp Głódź: Pandemia przyniosła cierpienia, ale także wiele nawróceń

https://www.tvp.info/48493218/abp-glodz-pandemia-przyniosla-cierpienia-ale-takze-wiele-nawrocen

Cz cze 11, 2020 8:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Po procesjach Bożego Ciała w wielu miastach Polski Wyborcza już huczy... I cóż, mimo że rządzi PiS, to jednak nie zatrzyma to policji przed wyciąganiem ewentualnych konsekwencji od zgromadzonych licznie, (bez maseczek, bez odstępów)... Albo wóz albo przewóz.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26024670,tlumy-na-procesjach-bozego-ciala-odstepow-brak-abp-gadecki.html

Pt cze 12, 2020 2:19 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Słuszna uwaga abp Gądeckiego na temat podwójnych standardów odnośnie ilości zgromadzonych osób, maseczek itp. Aż dziw, że Wybiórcza tą wypowiedź zamieściła. Akurat dziś nawiedził mój Wrocław wspomniany w artykule Rafał Trzaskowski. Wiec na wrocławskim rynku zgromadził kilkaset osób. Byłem właśnie w okolicy na spacerze i zerknąłem z ciekawości - ludzie poupychani jak sardynki, maseczkę miał może 1 na 10 uczestników. Policja w dość dużej liczbie ochraniająca wydarzenie nie zwracała kompletnie na nic uwagi. Ciekawe czy śledczy z Czerskiej tropiący uchybienia podczas procesji zajmą się też takimi wydarzeniami.

N cze 14, 2020 7:46 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Żartujesz? Detektywi z Czerskiej i Wiertniczej szukają tylko nieprawomyślnych. A jak jest zaangażowany ich człowiek to cicho sza nie ma tematu.

N cze 14, 2020 8:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W końcu i u mnie zezwolono na publiczne Msze Święte, ale dalej nie ma obowiązku, aby w nich uczestniczyć. Udaliśmy się na Mszę całą rodziną, a wszystkich ludzi w kościele łączenie z księdzem, organistą i kantorem było 17 (mogło wejść 50). Wszystkie Msze były transmitowane i dzisiaj obejrzało je ok. 1100 osób (tzn jest to liczba obejrzeń, bo oglądających mogło być więcej). W kościele kropielnice były osuszone, a przy wejściu znajdowały się pojemniki z płynem do odkażania rąk. Ksiądz używał maseczki na twarz podczas Komunii. Komunia była na rękę, którą należało spożyć po odejściu od kapłana na parę kroków - czyli nie zdejmowaliśmy maseczki przy księdzu. Frekwencja na mojej Mszy była niska, ale wcześniej dostaliśmy od proboszcza list z informacją, że kościoły są otwarte, ale nie ma wymogu uczestnictwa we Mszy Świętej, a ponadto, by nie wystawiać Boga na próbę.
Tymczasem, jak podaje m.in. portal pch24
Cytuj:
Sąd federalny orzekł, że władze Nowego Jorku muszą pozwolić na otwarcie kościołów i umożliwienie sprawowania nabożeństw w świątyniach i poza nimi na takiej samej zasadzie, na której pozwoliły na masowe protesty na ulicach i zakupy w centrach handlowych.
Więcej na: https://www.eng.pch24.pl/sad-federalny--nowy-jork-musi-wyrazic-zgode-na-msze-sw--polowe-i-otwarcie-kosciolow--,76842,i.html

Pn cze 29, 2020 12:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
W końcu i u mnie zezwolono na publiczne Msze Święte, ale dalej nie ma obowiązku, aby w nich uczestniczyć. Udaliśmy się na Mszę całą rodziną, a wszystkich ludzi w kościele łączenie z księdzem, organistą i kantorem było 17 (mogło wejść 50). Wszystkie Msze były transmitowane i dzisiaj obejrzało je ok. 1100 osób (tzn jest to liczba obejrzeń, bo oglądających mogło być więcej). W kościele kropielnice były osuszone, a przy wejściu znajdowały się pojemniki z płynem do odkażania rąk. Ksiądz używał maseczki na twarz podczas Komunii. Komunia była na rękę, którą należało spożyć po odejściu od kapłana na parę kroków - czyli nie zdejmowaliśmy maseczki przy księdzu. Frekwencja na mojej Mszy była niska, ale wcześniej dostaliśmy od proboszcza list z informacją, że kościoły są otwarte, ale nie ma wymogu uczestnictwa we Mszy Świętej, a ponadto, by nie wystawiać Boga na próbę.
Tymczasem, jak podaje m.in. portal pch24
Cytuj:
Sąd federalny orzekł, że władze Nowego Jorku muszą pozwolić na otwarcie kościołów i umożliwienie sprawowania nabożeństw w świątyniach i poza nimi na takiej samej zasadzie, na której pozwoliły na masowe protesty na ulicach i zakupy w centrach handlowych.
Więcej na: https://www.eng.pch24.pl/sad-federalny--nowy-jork-musi-wyrazic-zgode-na-msze-sw--polowe-i-otwarcie-kosciolow--,76842,i.html

To mocno katolicyzm w USA ucierpi

Pn cze 29, 2020 5:11 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 89, 90, 91, 92, 93  Następna strona