Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 16, 2021 6:02 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 768 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 52  Następna strona
 Kryzys w Kościele 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Już dawno powinni być ekskomunikowani, ale niestety tak się nie stanie ;(

Śr maja 12, 2021 11:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Anawim napisał(a):
Alternatywą jest schizma pewnie. Zbyt wielu na Zachodzie (biskupów, księży, wiernych) kontestuje to nauczanie, by zadziałały jakieś twarde ruchy. Ekskomunikuje/suspenduje się większość biskupów niemieckich czy sporą część amerykańskich?

A czemu nie? Na półśrodki jest już od dawna za późno. Tolerowanie heretyków wśród biskupów kończy się właśnie dalszym plenieniem się herezji.

Cytuj:
Taką akcję można zrobić raz, by potem ewentualnie "kontrreformować" (jeśli jeszcze będzie komu). Do tego kwestie finansowe/majątkowe mogą tu grać niebagatelną rolę. Terlikowski o tym ostatnio dywagował.

No niestety, Kościół w Niemczech jest mimo ubywania wiernych wciąż dość bogaty i przez to wpływowy. Ale obchodzenie się z nimi z tego powodu jak z jajkiem demoralizuje wiernych na całym świecie, którzy na to patrzą.

Pn maja 17, 2021 9:45 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No i kto przyjdzie na ich miejsce? Kto ich uformuje? Gdzie to zrobi? Kto za to zapłaci? Schizma doprowadzi do sytuacji, gdzie całe parafie czy diecezje staną się schizmatyckie i staną się terenem misyjnym. Przerobilismy to wp rzypadku reformacji - ile było konwersji w kolejnych wiekach?

Radykalne środki mają radykalne konsekwencje (nie tylko dobre).

Pn maja 17, 2021 10:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie twierdzę, że to byłoby łatwe i bezbolesne. Ale innej możliwości nie widzę, jeśli traktować "katolickość" Kościoła poważnie. Ludzi, którzy stoją na czele niemieckiego episkopatu i nadają ton tym reformom nie da się już zawrócić z obranej ścieżki. Widać, że delikatne napomnienia nie robią na nich żadnego wrażenia. Tolerowanie tego nadal to rozkład UNK i zgoda na szerzenie się herezji w Kościele.

Pn maja 17, 2021 11:23 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pozostaw to Bogu. On wie jak prowadzić ten świat. Spraw nie zatrzymano, gdy zdiagnozowano problem modernizmu, dawno temu napisano o tym problemie. Wrogowie pochowali się na lata i wyszli, gdy okoliczności były sprzyjające.
My nie jesteśmy od wskazywania palcem, ale roboty. Nie widać ciebie w tematach ewangelizacyjnych, ale jedynie tam, gdzie można coś wskazać palcem, że inni czynią źle. Możesz tyle, ile dano ci mocy. Łączyć trudniej niż dzielić. Nie zatrzymano kuli śnieżnej, gdy zbierała siły. Nad lawiną może zapanować jedynie Bóg. Widzisz jednak lawinę, więc możesz albo gadać że zsuwa się z ogromną siłą lub pomagać, by kogoś spod niej wydobyć. Co wybrałeś?
Mieliśmy prymasa, który naśmiewal się z wiary prostego ludu w realną obecność Ciała Chrystusa. Obserwował z luteraninem i swoją świtą kurtyzan procesję Bożego Ciała. Biskupi byli masonami (za Terlikowskim). Bóg powołał świętych. Świat istnieje dzięki nim, więc im należy pomagać a nie skupiać się na tym na co nie mamy wpływu i rozsiewać defetyzm. To brak wiary w to, że Bóg czuwa nad tym światem. Masz szczęście, że widzisz jak sprawy się mają. Mógłbyś bowiem obudzić się niepostrzeżenie w innym Kościele, tak jak było za czasów reformacji.

Pn maja 17, 2021 12:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Masz rację - z zasady nie udzielam raczej ludziom rad jak żyć. Nie czuję się w tym mocny. Jeśli mam ewangelizować innych, to staram się robić to wobec osób z mojego otoczenia, na których mogę mieć wpływ swoim zachowaniem i staram się raczej dawać przykład, niż wygłaszać kazania. A wierz mi, że jest wśród moich bliskich i rodziny spory potencjał ewangelizacyjny.

Czy sieję defetyzm? Nie powiedziałbym. To po prostu opis sytuacji, której nie ma co pudrować. Myślę, że wstępem do szukania ratunku w ortodoksji powinno być właśnie uświadomienie sobie jak jest źle w tam, gdzie jest tej ortodoksji deficyt. Ale co do zasady masz rację - to nie jest sposób na zatrzymanie tej lawiny, bo to jest w gestii Boga.

Wt maja 18, 2021 1:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Przygotowywałam kiedyś jakąś wypowiedź na forum. Wiedziałam, że była na ten temat ciekawa homilia polskiego hierarchy. Sięgnęłam po nią, bo podobała mi się argumentacja. Nigdy z podobną się nie spotkałam. Przed wysłaniem tego postu jeszcze raz zajrzałam do Ewangelii, której fragment ów dostojnik kościelny omawiał. On sobie zmienił ten fragment, odwrócił znaczenie. Chciał coś przekazać jako interpretację PŚ, ale zmienił jej treść. Jeśli tak mam słuchać tych, którzy powinni nauczać to zmieniam nauczyciela. Tego zostawiam, bo musiałabym go sprawdzać w każdych okolicznościach. Nie będę jednak tracić czasu na śledzenie jego wpadek. Może to była tylko jedna? Tyle, że to co ja znalazłam to potwierdza opinię o nim. Znałam ją.
Nauczono nas jednak sceptycyzmu i umiejętności poruszania się w chrześcijaństwie - Pisma badajcie. Mamy nauczycieli? Mamy.

Wt maja 18, 2021 2:18 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tak w temacie kryzysu w Kościele. W niedziele mamy święto Zesłania Ducha Świetego. Może jest to dobry moment aby pomodlić się do Niego o przemianę Kościoła o oczyszczenie i o przemianę serc naszych. Przybądź Duchu Święty….

Pt maja 21, 2021 8:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Następny do wylotu z Kościoła już w blokach startowych
https://wpolityce.pl/kosciol/552234-szo ... zDeWrwWTCQ

Wt maja 25, 2021 1:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przy wydatnej pomocy swoich przełożonych, którzy albo nie reagują albo są bezradni na oderwanie o. Szustaka, które prezentuje niestety już od jakiegoś czasu. Bo w w tym wywiadzie to prezentuje się tak, ze gdyby nie to że nosi habit, trudno by się było połapać że to zakonnik.

Wt maja 25, 2021 3:30 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Następny do wylotu z Kościoła już w blokach startowych
https://wpolityce.pl/kosciol/552234-szo ... zDeWrwWTCQ

Obejrzałem ten wywiad perę dni temu "na żywo" i gryzłem się w palce. Co ten zakonnik wygadywał. Oprócz zacytowanego tu kwiatka dotyczącego krytyki Episkopatu za obranie za cel numer jeden aby ludzie wrócili do Kościoła to wg Ojca Szustaka:
1. Na szacunek Ojca z polskich biskupów zasługuje jeden no może dwóch biskupów.
2. O. Szustak stwierdza, że nie jest od głoszenia, że za dokonanie aborcji można zostać potępionym.
3. Wierzy, że wszyscy ludzie zostaną zbawieni. Dopuszcza możliwość piekła ale nie wierzy, że człowiek widząc w pełni Boga w momencie śmierci może Go odrzucić.
4. Uważa, że 95% Katolików nie wierzy w Boga.
5. Od nauki Kościoła ważniejsze jest co mówi Pismo Święte.
6. Uważa za gorsza modlitwę słowną, którą uważa za pobożność a nie wiarę.
7. Bez trudu dopuszcza, że po śmierci może nic nie być.
8. Nie wierzy w objawienia fatimskie (wiem, że może ale powiedział nie wierzy)
9. Stwierdził, że za ciasno mu w Kościele
10. Stwierdził, że osoba która wierzy, że jego wiara jest lepsza od innej nie jest chrześcijaninem (osoba wierzącą)

Tutaj jest krytka wywiadu O, Szustaka z którą się zgadzam w 100%

https://www.youtube.com/watch?v=t7Jnk8T9le4

Moim zdaniem

Wt maja 25, 2021 3:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Przy wydatnej pomocy swoich przełożonych, którzy albo nie reagują albo są bezradni na oderwanie o. Szustaka, które prezentuje niestety już od jakiegoś czasu. Bo w w tym wywiadzie to prezentuje się tak, ze gdyby nie to że nosi habit, trudno by się było połapać że to zakonnik.

A ro prawda. A on już w blokach startowych chyba od ponad roku.

Wt maja 25, 2021 4:09 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytując klasyka i nawiązując do tytułu wątku "to nie kryzys, to rezultat" Kościoła otwartego na świat, a w praktyce przyjmującego wartości świata za swoje.

Dołączam się do polecenia powyższego materiału na kanale Dawid Mysior TV, tak jak pozostałe jego komentarze o o. Szustaku.

Dziś ks. Szymon Bańka w materiale "Czy o. Szustak założy sektę?" krótko skomentował wywiad o. Szustaka pod kątem teologicznym. Pan Mysior skomentował go od strony społecznej i religijnej, bo tematami zależności społecznych, manipulacją, itp. się on zajmuje. Ks. Bańka skomentował to od strony teologicznej i ostrzega przed możliwością oderwania części katolików od Kościoła na rzecz sekty.

Ciężko nie ulec wrażeniu, że o,Szustak głosi treści schizmatyckie - to, że nie potrzebujemy papieża to było naczelne hasło protestantów.

Wt maja 25, 2021 5:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Iustus napisał(a):
Cytując klasyka i nawiązując do tytułu wątku "to nie kryzys, to rezultat" Kościoła otwartego na świat, a w praktyce przyjmującego wartości świata za swoje.

Myślę że u o. Szustaka to sodówka i działalność na Youtube zrobiła swoje. Kiedyś, lata temu to pod względem treści był blisko o. Pelanowskiego moim zdaniem. Tego ostatniego słuchałam wtedy intensywnie więc miałam porównanie gdy zaczęłam słuchać Szustaka. Przestałam bo nie odpowiadała mi ta luzacka forma, plus do tego sporo było "wkładu" samego o. Szustaka o różnej, także wątpliwej wartości. Ale były tam niezaprzeczalnie i cenne treści. Nie oglądam go ale biorąc pod uwagę jego płodność w internecie to nie sposób się dziwić że jego pomysłów i wymysłów było tam coraz więcej i więcej. W każdym razie ja nie wierzę że można utrzymać stały a wysoki poziom filmików które wrzuca się na swój kanał nawet kilka razy dziennie. Nie pamiętam już o jakiegoś autora chodziło, ale w ówczesnym czasie darzyłam go estymą na tyle że zapamiętałam że mówił jaki jest stosunek słów które pisze do tych które czyta - dysproporcja, na korzyść tych ostatnich była bardzo duża. Moim zdaniem to pomogłoby o. Szustakowi - mówić i pisać bardzo mało, a dużo teraz słuchać i czytać.

Wt maja 25, 2021 7:32 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka, ja miałem bardzo krótki okres z o. Szustakiem. Słyszałem polecenia z kilku stron, aż w końcu spróbowałem. Jednak bardzo szybko uderzyła mnie właśnie forma typu "siemanko bedzie gadanko", w tle były też wydarzenia stadionowe jak u zielonoświątkowców. Czasami takie duże wydarzenia są uzasadnione, ale mi się dziwnie kojarzyło z koncertem - oni w zgiełku szukają/przywołują Ducha Świętego. I kolejną rzeczą był wspomniany wylew materiałów. Wrzucał tak dużo rzeczy, że tego nawet nie szło wszystkiego wysłuchać, chyba, że by się głównie na nim koncentrować. Tak więc szybko zrezygnowałem z jego treści. Wrażenia, jakie mi po tym wszystkim zostały to to, że potrafi błyskotliwie opowiadać, ma bogatą wyobraźnię, ale teologicznie to wyglądało niejednoznacznie. On ma nawet taki styl wypowiadania, mówi coś, co wiadomo, że będzie wątpliwe/kontrowersyjne i momentalnie się tłumaczy i też w niejednoznaczny sposób. To jest język modernizmu - wieloznaczny.

Coś mi się kojarzy, że był/jest numerem 1. jeśli chodzi o wsparcie na Patronite, teraz jest numerem 4. Mam wrażenie, że mu wparcie spadło. Jak o nim słyszałem pierwszy raz, to było to w kontekście tego, że prowadzi taką szeroką działalność i tak porywa ludzi, że go mocno wspierają finansowo. I to mnie ucieszyło, bo to jest ofiara wiernych. Teraz jest obawa, że ten porwany tłum może zostać wpuszczony w kanał, chociaż właściwie to już jego słuchacze są duchowo kaleczeni jego komentarzami.

Wt maja 25, 2021 7:55 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 768 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 52  Następna strona