Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sie 20, 2019 5:58 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Czy masturbacja jest grzechem jeśli... 

Sądzę, że masturbacja jest:
Zdrowa, jeśli zachowuje się umiar. 19%  19%  [ 14 ]
Niezdrowa, jeśli nie zachowuje się umiaru. 1%  1%  [ 1 ]
Grzechem, więc nie ważne czy zdrowa czy niezdrowa. 79%  79%  [ 57 ]
Liczba głosów : 72

Czy masturbacja jest grzechem jeśli... 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Czy masturbacja jest grzechem jeśli...
Wodna napisał(a):
Alkohol też może prowadzić do nałogu, a jednak się pija

Comparaison n'est pas raison.
Wodna napisał(a):
dużo ludzi się masturbuje

Mam jeszcze bardziej hardkorowe statystyki: 100% ludzi grzeszy.
Ale grzech to nadal grzech.
Wodna napisał(a):
zanim ktoś mnie znowu skrytykuje, niech przeczyta wszystkie moje wypowiedzi - edukacja na temat relacji i tego co najważniejsze w małżeństwie, że masturbacja to nie to samo dla nas w kontekście duchowym, choć pomaga rozładować napięcie seksualne.

Masturbacja edukacją na temat relacji?

Cz maja 02, 2019 11:43 am
Gaduła
Gaduła

Przepraszam, ale ja kompletnie nie rozumiem tych wszelkich prób usprawiedliwiania masturbacji w jakikolwiek sposób. Grzech to grzech. Po co dorabiać do tego jakąś ideologię i szukać na siłę drugiego dna?

Jak ktoś jest głodny i ukradnie dwie bułki w sklepie, to wtedy nie popełnił grzechu kradzieży, bo był głodny?

Na dobrą sprawę, to możemy sobie tak niemal wszystko po kolei tłumaczyć i usprawiedliwiać.

Cz maja 02, 2019 2:14 pm
Milczek
Milczek

Cytuj:

Nauka o relacji ma służyć temu, by masturbacja nie zmieniła stosunku młodej osoby do drugiego człowieka.
Właśnie szóste przykazanie dot. cudzołóstwa z inną osobą bez ślubu, więc analogia ze zmienianiem dekalogu nietrafiona, gdyż wtedy nie cudzołożymy.
Właśnie ten grzech jest bezsensowny, nawet białe kłamstwo było wystosowywane w Biblii nawet przez aniołów, czyli dało się usprawiedliwić grzech, a coś co ma służyć rozładowaniu napięcia, bez zdrady, jestem grzechem

Ostatnio edytowano So maja 25, 2019 8:37 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Poprawiono cytowanie

Pt maja 24, 2019 7:52 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dobra. Dość tej groteski. Masturbacja JEST GRZECHEM, choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość. Dotyka chyba większość ludzi w większym lub mniejszym natężeniu. Trudno, ale mimo powszechności to NADAL MORALNE NIEUPORZADKOWANIE, z którym trzeba się zmagać.

So maja 25, 2019 8:43 am
Gaduła
Gaduła

Wodna napisał(a):
Cytuj:

Nauka o relacji ma służyć temu, by masturbacja nie zmieniła stosunku młodej osoby do drugiego człowieka.

Ale... Mam wątpliwości, czy to jest takie klarowne. Edukacja edukacją, ale nawyki bardzo chętnie zabijają to, co może z niej wyrosnąć.
Wodna napisał(a):
Właśnie szóste przykazanie dot. cudzołóstwa z inną osobą bez ślubu, więc analogia ze zmienianiem dekalogu nietrafiona, gdyż wtedy nie cudzołożymy.

Tyle tylko, że to nie działa w ten sposób, że "nie cudzołóż" i kropka. Przykazania dotyczą pewnych przestrzeni w naszym życiu, kilku sfer, a nie jednej.
Wodna napisał(a):
Właśnie ten grzech jest bezsensowny, nawet białe kłamstwo było wystosowywane w Biblii nawet przez aniołów, czyli dało się usprawiedliwić grzech, a coś co ma służyć rozładowaniu napięcia, bez zdrady, jestem grzechem

Poproszę fragment z Biblii, o którym mówisz. ;)
Grzechy nie dotyczą tylko przestrzeni ja - drugi człowiek. Grzechy występują też w relacji ja - Bóg, ja - ja.

So maja 25, 2019 11:36 am
Milczek
Milczek

Wj 1, 15-20
Tb 5, 4-17
Jdt, 13

Co zrobić, jeśli to komuś nie przeszkadza w relacji z Bogiem?
Użyłam kilku przykładów z Biblii, gdyż chodzi o to, że to nie jest zjawisko odosobnione w tekście

Ostatnio edytowano So maja 25, 2019 11:41 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Scalono posty

So maja 25, 2019 10:54 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Nic nie udowodniłas. Koniecznie chcesz błogosławieństwa dla masturbacji.. No niestety... Znajdź sobie fragment w którym Chrystus naucza że nawet samo spojrzenie na kobietę przez mężczyznę jest cudzołóstwem. Oczywiście chodzi o pożądliwosc. Masturbacja jest związana z pożądliwoscią.
Dobra. Temat bez sensu, usiłujący udowodnić że czarne jest białe, lub na odwrót..

Zamykam

So maja 25, 2019 11:51 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8