Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt sie 23, 2019 5:06 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 85, 86, 87, 88, 89  Następna strona
 Pytania o grzech 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Nie wiem czy to schiza ale następne tego typu posty randoma polecą do kosza. .

N sie 11, 2019 5:07 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem czy mam schize ale wiem że encyklika laudato si jest obowiązującą dla katolika a te moje pytania z tego wnioskuje
Papież tam mówił o ograniczeniu maksymalnym wykorzystania zasobów nieodnawialnych

N sie 11, 2019 5:18 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A ja ci radzę włączenie zdrowego rozsądku i stosowanie go w życiu codziennym. Do wszystkiego nieomal należy tak podchodzić. Zgodnie z twoimi mniemaniami i wątpliwościami nie powinieneś tu pisać bo zuzywasz prąd i pracujesz na sprzęcie w którym wykorzystano wiele pierwiastków które mogły zostać wydobyte z brakiem poszanowania środowiska. Innymi słowy nie używaj komputerów i tabletów oraz smartfonów. By się z kimś porozumieć spotykaj się bezpośrednio, używając tylko nóg. Unikaj także jedzenia roślin strączkowych by nie wytwarzać gazów cieplarnianych.

N sie 11, 2019 5:32 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
No właśnie boję się że papież Franciszek do tego wzywa przez tą encyklikę ...

N sie 11, 2019 5:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
random14 napisał(a):

Jesli jeszcze nie chodzisz to koniecznie idz do psychiatry bo to co wypisujesz nie jest oznaką zdrowia psychicznego

N sie 11, 2019 7:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
random14 napisał(a):

Jesli jeszcze nie chodzisz to koniecznie idz do psychiatry bo to co wypisujesz nie jest oznaką zdrowia psychicznego

I po co zaczynasz adpersonam?

N sie 11, 2019 8:09 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
No to do czego wzywa ta encyklika ,jak ją rozumieć .Bo to wkurza mnie że że tak jakby tam w tej encyklice w ogóle gospodarka obiegu zamkniętego powinna być ,oraz pisało że trzeba ograniczyć zużycie ropy ,czy to znaczy że nie można korzystać z busów itp a gospodarka obiegu zamkniętego nie jest chyba w tym świecie fizycznie możliwa ponieważ i tak trzeba używać nawet słońce które kiedyś się skończy i wszystko się kiedyś skończy nawet o tym wiara naszą mówi.no więc ciekawy jestem czy według obecnej nauki kościoła katolik może używać zasobów nieodnawialnych

N sie 11, 2019 9:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
random14 napisał(a):
No to do czego wzywa ta encyklika ,jak ją rozumieć .Bo to wkurza mnie że że tak jakby tam w tej encyklice w ogóle gospodarka obiegu zamkniętego powinna być ,oraz pisało że trzeba ograniczyć zużycie ropy ,czy to znaczy że nie można korzystać z busów itp a gospodarka obiegu zamkniętego nie jest chyba w tym świecie fizycznie możliwa ponieważ i tak trzeba używać nawet słońce które kiedyś się skończy i wszystko się kiedyś skończy nawet o tym wiara naszą mówi.no więc ciekawy jestem czy według obecnej nauki kościoła katolik może używać zasobów nieodnawialnych

Tak może. Twoje wnioski to nadinterpretacje z jakis lekow ekologicznych. Dlatego j.w polecam ci terapie

"Papież położył nacisk na to, że także górnictwo powinno służyć "całej wspólnocie ludzkiej" i uwzględniać dobro lokalnych społeczności. "
Z artykulu ktory zalinkowales

Pn sie 12, 2019 5:57 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Mam pytanko mianowicie jeśli dana dziewczyna ma wziąć ślub za rok to czy próba odbicia jej aktualnemu partnerowi jest tylko "lekko" nie moralna czy jest to także grzech

So sie 17, 2019 8:16 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy." (Mat 7,12)

So sie 17, 2019 8:25 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A czy jesteś w stanie tę dziewczynę odbić? Za rok mają wziąć ślub, czyli są "legalnymi" narzeczonymi. Skoro mają zamiar się żenić - są przekonani o tym, już nie poszukują. Oczywiście różnie to w życiu bywa, ale zwykle tak jest. Aby ten stan zmienić - trzeba środków nadzwyczajnych, trzeba się bardzo mocno postarać, a wynik niepewny.
Ja Ci radzę - daj sobie spokój. Włażenie pomiędzy wódkę a zakąskę to niezbyt zdrowy sposób na życie.

So sie 17, 2019 8:27 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
"Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy." (Mat 7,12)

Szczerze dobry cytat aczkolwiek sytuacja wygląda tak że to chyba dziewczyna powinna wybrać z kim chcę ostatecznie być nikt jej nie porywa tylko to jej decyzja chodzi mi o sam fakt że mieli się pobrać czy to już wystarczy żeby sobie dać spokój?

So sie 17, 2019 8:29 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
A czy jesteś w stanie tę dziewczynę odbić? Za rok mają wziąć ślub, czyli są "legalnymi" narzeczonymi. Skoro mają zamiar się żenić - są przekonani o tym, już nie poszukują. Oczywiście różnie to w życiu bywa, ale zwykle tak jest. Aby ten stan zmienić - trzeba środków nadzwyczajnych, trzeba się bardzo mocno postarać, a wynik niepewny.
Ja Ci radzę - daj sobie spokój. Włażenie pomiędzy wódkę a zakąskę to niezbyt zdrowy sposób na życie.

Nie chcę pisać tu prywatnych rzeczy za mocno ale czasem tak jest że ktoś bierze ślub nie z miłości ale np ze strachu że będzie zawsze sam mimo iż wie że druga osoba jest nie odpowiednia to wchodzi w to bo się boi samotności to nie ja do niej przyszedłem tylko ona do mnie wiem w czym problem i ją rozumiem ale nie wiem czy jest to moralne, sprawa jest grubsza i czasem mi sie wydaje że niektóre śluby biorą się np. z nacisku osób bliskich a nie z miłości więc wydaje mi się że nie każde narzeczeństwo to stan nierozerwalny

So sie 17, 2019 8:33 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
pawel4323 napisał(a):
feelek napisał(a):

Szczerze dobry cytat aczkolwiek sytuacja wygląda tak że to chyba dziewczyna powinna wybrać z kim chcę ostatecznie być nikt jej nie porywa tylko to jej decyzja chodzi mi o sam fakt że mieli się pobrać czy to już wystarczy żeby sobie dać spokój?

Ona już wybrała, więc nie mąć jej w życiu. Jeśli zdołasz ją "wyrwać" (zakładam że nie żyje w jakimś patologicznym związku), to również ktoś inny zdoła ją "wyrwać" Tobie, jak już wiele rzeczy będziecie mieć ustalone.

Cytuj:
Nie chcę pisać tu prywatnych rzeczy za mocno ale czasem tak jest że ktoś bierze ślub nie z miłości ale np ze strachu że będzie zawsze sam mimo iż wie że druga osoba jest nie odpowiednia to wchodzi w to bo się boi samotności

Taaa.. no jasne.. Tylko Ty jesteś dla niej tym ideałem.. :roll: Patrzysz przez różowe okulary bo się w niej zabujałeś, a niekoniecznie to musi być takie jak Ci się wydaje. Jeszcze raz: nie właź między wódkę, a zakąskę. Jeśli by ona najpierw zerwała z tamtym, to owszem. Tak to może być tylko jakaś gra, w której odgrywasz jedynie rolę pionka (albo kozła ofiarnego).

So sie 17, 2019 8:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak tu ufać takiej dziewczynie co gra na 2 fronty? Potajmne rozmowy i schadzki sa niemoralne bez wiedzy jej narzeczonego. Najlepiej postawic sprawe jasno że jesli nienchce brac slubu to niech zerwie z tamtym a wtedy Ty bylbys zainteresowany ewentualna znajomoscia. Poki noe powiedziała tak przed ołtarzem ma prawo zmienić wybor ale tylko w sposób uczciwy a nie cigania 2 srok za ogon

So sie 17, 2019 10:26 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 85, 86, 87, 88, 89  Następna strona