Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sie 12, 2020 12:17 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1422 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 95  Następna strona
 Pytania o grzech 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
A niby dlaczego? Mamy prawo wyborcze a nie obowiązek wyborczy

So maja 25, 2019 11:37 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Sam nie wiem, mam wątpliwości. Ksiądz w konfesjonale mi powiedział, że nie głosowanie jest grzechem, chodzi o zaniedbanie, lenistwo a powinniśmy mieć wpływ na to czy będzie lepiej w naszym kraju, prawda?

So maja 25, 2019 1:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Prawda. Ale jak nie ma się na kogo głosować i uważa się ze z czystym sumieniem nie można oddać na nikogo głosu to co grzech?
Moim zdaniem ksiądz nie ma racji.
Ja bym się takiego księdza spytał czy weźmie na swoje sumienie mój dylemat wyboru i to se będę głosował nie do końca zgodnie ze swoim sumieniem.

So maja 25, 2019 2:07 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Ksiądz powiedział, że jeślu są wątpliwości to powinno się zagłosować na kogoś, kto jest bliższy dobrych wartości. Znajoma z kolei mi pisała, że w takim wypadku należy wybierać mniejsze zło. Ja nie chcę być w jakiejś części odpowiedzialny za np zezwolenie na zabójstwo dzieci ( aborcje), czy za seksualizacje dzieci w szkołach i ich demoralizowanie. Nie wiem, czy jakikolwiek rząd otworzy furtkę takim czynom, ale można zagłosować na kogoś, kto może zapobiec rozszerzaniu się tego zła. Bo czy można całkowicie się pozbyć tego zła? Wydaje mi się że można je ograniczać walcząc z tym wszystkim i ochraniając dzieci, człowieka i jego godność.

So maja 25, 2019 4:03 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ja przez wiele lat zostawałem w domu. Żaden ksiądz nie ma prawa mnie obciążać grzechem za coś co grzechem nie jest. W definicji grzechu pozostanie w domu w dzień wyborów nie mieści się. Można tez powiedzieć ze głosowanie przez pozostanie jest tez pewnego rodzaju głosowaniem pokazując klasie politycznej ze nie akceptujemy tego co robią.
Obecnie chodzę na wybory ale wciąż mam ochotę zostać w domu.

So maja 25, 2019 4:08 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Jockey, rozumiem Cię bardzo dobrze. Ja sam nie chodzę w ogóle na wybory, bo nie podoba mi się to co sie dzieję w polityce. Ale ostatnio naprawde się zastanawiam nad tym, czy nie zacząc coś robić, bo moze lepiej coś robić niż nic? Mój głos moze ochronić np dzieci, które mogą sie pojawic na świecie w przyszlosci, albo uchronić ich niewinnosc, czystość i wolność.

So maja 25, 2019 4:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jest wiele organizacji katolickich czy nawet szerzej chrześcijańskich które podejmują różne naciski na świat polityczny. To jest tez skuteczna droga. Wiem o czym mówisz, bo ja już mam dzieci i martwię się o ich przyszłość.

So maja 25, 2019 5:34 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiadomo, że lepiej robić coś niż nic, ale to można robić nie tylko za pomocą uczestnictwa w wyborach. ;) Należy troszczyć się o przyszłość (w sensie dążyć do ochrony przed złem i ulepszania), ale jeśli nie weźmiesz udziału w wyborach, to to nie będzie grzech.

So maja 25, 2019 9:41 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Virdiana, a jeśli jakaś partia polityczna jest bliska wartościom chrześcijańskim, chroni ludzkie życie będąc przeciwko aborcji i seksualizacji dzieci to czy zagłosowanie na osoby z tej partii nie byłoby ochroną przed złem i próbą właśnie polepszania naszego świata?
Wiadomo, że wybory to nie wszystko, zgadzam się w 100 % z Twoim postem:)
Ludzie mający władzę mogą podejmować ważne decyzje mające jakiś wpływ na naszą przyszłość, na nasze życie.

So maja 25, 2019 11:44 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeżeli jest taka partia, to absolutnie to jest próba ulepszenia świata! Wtedy warto pójść, nawet nie na zasadzie "grzech czy nie grzech" tylko na takiej, by dostała więcej głosów, bo chrześcijaństwo nie jest ostatnio na topie. ;) Natomiast wydaje mi się, że nawet w tym przypadku gdyby nie pójść na wybory, nie byłby to grzech.

Pn maja 27, 2019 5:27 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Post Czy według KK człowiek w grzechu ciężkim jest (jak) diabeł?
Podobną wypowiedź kiedyś na kazaniu w rekolekcjach w parafii kilka lat temu. Mam pytanie czy według KK człowiek w grzechu ciężkim jest diabłem ?

-------------------------------------------------------------------

Czy grzechem jest kupywanie rzeczy zrobionych w krajach trzeciego świata ubrania itp , i np jak jakaś koszulka buty dobrze się trzymają to zachwalanie ich.
Czy grzechem jest kupywanie zbyt często ubrań z krajów Azji bądź innych rzeczy ?

Ostatnio edytowano Cz maja 30, 2019 12:32 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

scalono 2 posty

Cz maja 30, 2019 12:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy według KK człowiek w grzechu ciężkim jest (jak) diab
random14 napisał(a):
Czy grzechem jest kupywanie rzeczy zrobionych w krajach trzeciego świata ubrania itp , i np jak jakaś koszulka buty dobrze się trzymają to zachwalanie ich.
Czy grzechem jest kupywanie zbyt często ubrań z krajów Azji bądź innych rzeczy ?

Najpierw sięgnij do definicji grzechu.. Co to jest grzech?

Cz maja 30, 2019 12:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wierzący23 napisał(a):
Virdiana, a jeśli jakaś partia polityczna jest bliska wartościom chrześcijańskim, chroni ludzkie życie będąc przeciwko aborcji i seksualizacji dzieci to czy zagłosowanie na osoby z tej partii nie byłoby ochroną przed złem i próbą właśnie polepszania naszego świata?
Wiadomo, że wybory to nie wszystko, zgadzam się w 100 % z Twoim postem:)
Ludzie mający władzę mogą podejmować ważne decyzje mające jakiś wpływ na naszą przyszłość, na nasze życie.

Zdaje sie ze Konfederacja - nie przeszla progu wyborczego.

Cz maja 30, 2019 1:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wierzący23 napisał(a):
Jockey, rozumiem Cię bardzo dobrze. Ja sam nie chodzę w ogóle na wybory, bo nie podoba mi się to co sie dzieję w polityce. Ale ostatnio naprawde się zastanawiam nad tym, czy nie zacząc coś robić, bo moze lepiej coś robić niż nic? Mój głos moze ochronić np dzieci, które mogą sie pojawic na świecie w przyszlosci, albo uchronić ich niewinnosc, czystość i wolność.

Nie chodzenie na wybory to najglupsze co mozna zrobic. Bo i tak sie wybiira a z powodu braku glosow na te "lepsze" partie powybieraja sie ci gorsi czyli np Wiosna.

Cz maja 30, 2019 1:30 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Czasem mozna pomyśleć że przez kupywanie rzeczy z krajów trzeciego świata tanio utrudniamy życie tym osobom
Jesli możliwosc jest prosze o odpowiedz

A jeśli chodzi o zanieczyszczenia powietrza:
Czy grzechem jest latanie samolotem(powoduje wiele zanieczyszczeń), pogląd że elektrownie w polsce są ok w stosunku do srodowiska,że czasem odnawialne źródła energii są gorsze od zwykłych(bo materiały do zrobienia solarów itp) i pogląd że z zanieczyszczeniem powinno sie walczyć zdroworozsądkowo ?
Czy to jest grzech przeciwko słowom Papieża?
https://www.niedziela.pl/artykul/129013 ... 9D-na-smog

Cz maja 30, 2019 3:52 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1422 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 95  Następna strona